J*s 502. Zesde Jaargang. 1806. ïfieutos- en WOENSDAG <ftÖoerteiitie--öfaÖ. 21 MAART. <®ffïciceï gcbcrfte. BEKENDMAKING. JfJict-ofjiciëel gebeeltr. HE1DERSG Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post #1.50 Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjfs. COURANT. De prijs der Ad verten tien van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiënintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennisdat bet primitief voljaars-kohier van den HOOFDjdLIJKEN ÖMbL/.G voor de dienst 1866op heden door hen voorloopig vastgesteld en gedurende de eerstvolgende veertien werkdagen van des voormiddags 9 tot 12 en des namiddags van 5 tot 7 ure, op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is neder- gelegd. Helderden 17 Maart 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd, 8TAKMAN BOSSE, L. VERHEY, Secretaris. If I a II TT S T IJ D 11T 3- S 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 20 Maart 1866. De lieer P. B. Reenngh, ontvanger der directe belastingen in-en uitgaande regten en accijnsen alhier, is bij koninklijk besluit van 17 Maart jl. No. 61, benoemd tot ontvanger der in- en uitgaande regten en van den accijns op de suiker te Amsterdam. 'jBij koninkl. besluit van den zelfden datum No. 63, is Ms controleur der directe belastingen naar Amsterdam verplaatst de heer T. D. Abbing, thans te Zaandam, en naar Zaandam de heer P. H. W. Ligteuberg, thans te Schagen. Zijnde de controle der directe belastingen in- en uitgaande regten en accijnsen te Schagen ingetrokken. Na afgelegd examen isonder meer anderendoor Z. M. benoemd tot surnumerair bij de posterijen de heer Jac. van Herwerden. De kooper van den zoogenaamden walvisehdie hier Zaturdag 3 Maart, drijvende in zee is aangebragtheeft dit monster, na het eenige dagen alhier op laag water ten toongesteld te hebben, weder vlot gebragt, en het heden morgeu, gesleept door een vischschuit, naar Scheveningen doen transporteren. Op 's rijks werf alhier is Zaturdag jl. Zr: Ms. schroef- stoomschip Soembing uit het kleine drooge dok gelatenen heden daarin opgenomen Zr. Ms. fregat met stoomvermogen de Admiraal van Wassenaer. De officier van administratie der 3e kl. W. P. J. L. Stort, wordt met den eersten April aanstaande geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier. Bij beschikking van den minister van binnenlandsche zakenis met ingang van 1 Mei a.s.aan den heer JSwerver opzigter le kl. bij den waterstaat, standplaats Alkmaar, eer vol ontslag uit die betrekking verleend. Na afgelegd vergelijkend examen, is met ingang van den zelfden datum benoemd tot opzigter van den waterstaat 4e kl. de heer H. 3. Weehuizeu. Op Donderdag den 5 April a. s., des namiddags ten half drie ure, zal, aan het lokaal van het provinciaal be stuur van Noordholland te Haarlem bij inschrijving en op bod worden aanbesteedHet planten van stroo en helm en het stellen van rietschuttingen op de duinen van het eiland Texel en den vasten wal van Noordhollandgedurende 1866 en het voorjaar van 1867 in drie perceelen. Ten burele van het provinciaal bestuur van Noord holland is van wege het ministerie van binnenl. zaken aanbesteed 1°. Het maken van rijzenhoofder. op het noorder- strand en andere werkzaamheden op het Yeiland, en 2°. Het maken van plankit-rwerk in de haven van het eiland Terschelling. De minste der 14 inschrijving voor het eerste perceel was de heer B. Beukenkamp te Wieringer voor f 23880 de hoogste de heer J. Kalis Kz. te Sliedrecht voor f-32690. De minste der 4 inschrijving voor het tweede perceel was de heer J. Visser te Marken voor f7266; de hoogste, de heer J. Poppe te Wieringen voor f8700. In den omtrek van Purmerend houdt zich eene die venbende op, die nacht op nacht, of daar of inde Beemster poogt in te breken. Zij schijnen niet regt met de plaatse lijke gesteldheid bekend te zijn, want veelal komen zij bij lieden, waar weinig te vinden is. Eens hebben ze in eeu kantoorwaar ze zich door de pannen toegang hadden ver schaft, hunne moeite beloond gezien door het vinden van zestig centen. De politie is ijverig in de weer, naar men zegt. Zij heeft echter nog geen spoor van die gasten gevonden. Volgens berigten uit Batavia dd. 28 Pebruarij is aan gekomen op Java: II. Luidina, v. Brink, Kaap de Goede Hoop. Het barkschip Pollux, kapt. Blok, 25 December ta Soerabaija aangekomen en van daar vertrokken, is gestrand en verbrijzeld. De equipage is behoudenmaar de lading verloren. Volgens een telegram uit Nieuw-York van 3 dezer wordt door vertegenwoordigers der Penians te Washington aangedrongen op de erkenning der «republiek Ierland", als oorlogvoerende partij. Ecuador heeft zich met Peru en Chili tegen Spanje vereenigd, en de gezanten der republieken hebben op 20 Januarij te Quito de oorlogsverklaring onderteekend. Te Hamburg is de Maleijer Terio gevat beschuldigd van moord op een jong meisje en verdacht van een ande ren moord in de nabijheid van Hamburg op een echtpaar gepleegd. Nu loopt te Hamburg het gerucht, dat hij ook den moord bedreven heeft waarvoor Miiller in Engelaud ter dood gebragt is. Volgens een Pransch blad zijn er in den laatsten tijd in verschillende streken van Europa muizen ontdektdie als kanarievogels zingen. Vroeger moet men die reeds in China hebben gevonden. Waarschijnlijk heeft men hieraan souris-canaros te denken. HAAGSCI1E CORRESPONDENTIE. 's Hage 18 Maart. Mijnheer de Redacteur Het zal wel onnoodig zijn uwe lezers een volledig overzigt te geven van de diseussiën inde Kamer gevoerd na mijn laatste schrijven. De 48 uitzonde- riugs wetten zijn allen aangenomen alsmede het ontwerp tot verhooging van Hoofdstuk V der begrooting over 1866 (Binnenl. Zaken-, kosten ver oorzaakt door de veeziekte). De debatten over het laatste waren niet van belang ontbloot de gevoelens waren natuurlijk zeer verdeeld en het is dus te hopen, dat de minister van Buitenlandsche Zaken zulke krachtige maat regelen nemen moge datbij de aanstaande weder-bijeenkomst der Kamer hij gunstige resultaten daarvan zal kunnen mededeelen. De heer van Zuylen (van Arnhem) heelt natuurlijk hij deze gelegenheid weder uitgewijd over de gemoedsbezwaren van sommige veehouders uit Utrecht tegen het afmaken van vee die de ramp beschouwen als eene „bezoeking van hoogerhand en gevraagd of de Regering niet op eenigerlei wijze aan die bezwaren zou kunnen te gemoet komen. Er is dan ook bijna geen onderwerp aan de orde of die afgevaardige komt op deze of gene wijze op religieus terrein. De minister van Binnenl. Zaken antwoordde dau ook vrij cathegorisch dat zij die de veepest beschouwden als eene bezoeking van boven dan ook sl ecth

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1