509. Zesde Jaargang. 1860. Rteums* en ZATURDAG «döoertentte-öfttö. 14 APRIL. (©IficiEÜÏ gcöcdte. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. POLITIE, f25.- Belooning. JBtct-officiM geöedte. Zitting van den Gemeenteraad, HELDERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 8 maandenƒ1.80 Franco per post u *1-50 Men abonneert zicli bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco zm den Uitgever S. Giltjfs. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegolregt voor elke plaatsing 85 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiënintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene ken nisgeving van den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier, aau de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan Quarantainevan den 16 dezer tot en met den 15 October aanstaande, op de reede van Texel in de bogt van den Zuidwal zullen moeten verblijventen einde aldaar het ont slag uit de Quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd herinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan geene sloepen of andere vaartuigen onder welk voor wendsel ookgeoorloofd iszich naar boord van Quarantaine- schepen ter adsistentie of om andere redenen te begeven alvorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kom mandant van Zr. Ms. Wachtschip of wel, zoo noodig, een Quarantaine-wachter van het genoemde Wachtschip tot op- zigt te hebben bekomen en waarschuwen dientengevolge elk en een iegelijk om zich bij voorkomende gelegenheden dien overeenkomstig te gedragenten einde zich voor de nadee- lige en onaangename gevolgenwelke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voortvloeijente vrijwaren. Helderden 7 April 1866. Burgemeester en Wethouders voornoemd STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. "VERHEY Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER verwittigen bij deze de daarbij belanghebbenden, dat de KERMIS of JAARMARKT in deze gemeente dit jaar zal aanvangen op Maandag den 2 den Julij aanstaande, en dat de loting voor de Kramers des Zaturdags avonds te voren aan het Raadhuis gehouden zal worden. Helder, den 11 April 1866. STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEY, Secretaris. De Commissaris van Politie te Helder looft TIJF EN TlVIlTIft «IJLDEN uit, aan dengene die den persoon kan aanwijzen, die in den avond van Woens dag 11 April, circa ten half elf ure, uit de boet van JAN WINTER, gelegen op de Achtergracht Zuidzijde, is ontvlugt, gaande naar de zijde van de Windsteeg. Helder, 12 April 1866. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. Dezer dagen op de publieke straat gevonden een Bont Dames-Kraagje, een Vrouwen Zak en een Zilver Oorringentje. De regtmatige eigenaars kunnen deze, artikelen ten burele van den ondergeteekende terug ontvangen. Helder, 13 April 1866 De Commies, van Politie, A. C. BOONZAJER. op Dingsdag 10 April 1866. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Vekhey. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig de heeren PapineauHaremakerSlebeStroot- man en van Kelckhoven. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. Benoeming van een stembureau voor verkiezingen. Bij stemming worden gekozen de heeren de Breuk en van Kelckhoven tot leden en de heeren Braaksma en de Lange tot plaatsvervangers. 2). Aanbeveling voor een regent van het Wees/mis Ter voorziening in de vacature ontstaan door het bedanken van den heer de "Winterwordt als dubbeltal door het bestuur van het Weeshuis aanbe volen de heeren D. Bakker Bz. als le kandidaat en P. C. van der Meulen als 2e kandidaat. Bij de derde stemming wordt de heer van der Meulen met 7 stemmen gekozen, de heer Bakker bekomt 4 st. Op de bemerking van sommige ledeD, bij de derde stemming, of de wethouder Bakker wegens bloedverwantschap met den ln kandidaat ook verpligt is zich buiten stem ming te houdenwordt daaraan door dien heer voldaan. 3). Adres van den houder der Bank van Leening. De heer L. M. van Gelder herinnert, dat de hem verleende concessie met het einde van 1866 geëindigd is en vraagt voor den nog te verschijnen tijd dat de concessie op naam van zijn zoon M. L. van Gelder worde overge dragen. Laatstgenoemde wendt zich bij adres tot den Raad met hetzelfde ver zoek. Met algemeene stemmen wordt het verzoek toegestaan. Mededeeling van ingekomen stukken enz. a. Dat bij de in het Provinciaal Blad van Noordhollaud voorkomende re solutie tot regeling der tractemcnten van gemeente-ambtenaren, ook de goed keuring wordt aangetrolfau van het voorstel tot verhooging van de jaarwedde van den Secretaris dezer gmeente. b. Dat in eene vergadering van het Dag. Bestuur zijn uitgeloot de aan- deelen No. 6 en No. 18 in de geldleening ten laste der gemeeute. c. Dat het verslag der gemeente over het afgeloopen jaar bij de leden zal worden rondgezonden. d. Dat dit jaar eene herziening moet plaats hebben van de strafverorde ningen der gemeente, de Voorzitter stelt voor eene commissie daartoe te benoemen, bestaande uit de heeren de Breuk en Graat. Daartoe wordt hesloteD. e. Dat door de Bouwcommissie een concept-verordening op het houwen in deze gemeente is ontworpendat dit stuk voorloopig voor do leden ter visie ligt en dat het in eene der volgende vergaderingen aan den Raad zal worden aangeboden. Dat bij het opnemen der gemeente kas daarin bevonden is 33068.51-|. g. Dat van het bestuur der Registratie een concept contract is ingekomen voor de overdragt van dc gronden aan deu mond van het Heldersche kanaal. h. Dat door de Bouwcommissie een plan voor de aldaar te maken brug is ontworpen. i. Dat hoewel deze gemeente tot nog toe bevrijd is van de veeziekte, de keurmeesters meerdere bemoeijingen worden opgelegd bij het nemen van voor zorgen en het Dag. Bestuur daarom voorstelt de navolgende gratificatiën te verleenen aan de keurmeesters in het Koegras, J. Noot en J. Schilder, ieder ƒ50.en aan die binnen de gemeente, H. Grijm en M. Bollde eerste ƒ50.en de tweede ƒ25. Daartoe wordt besloten. j. Dat na het plaats gehad hebben van brandin den regelaanjjde^twee spuiten die het eerst hebben water gegeven ƒ25 en ƒ12 wordt verleend, dat B. en W. thans voorstellen om 300.uit te keeren aan de manschappen van al de spuiten die bij de laatste branden werkzaam zijn geweest. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. k. Dat aan de verschilleude chefs dankbetuigingen zijn gezonden voor het verleenen van hulp met spuiten en manschappen. I. Dat een tal van bezwaarschriften zijn ingekomen tegen de vaststelling van het kohier op den hoofdelijken omslagde Voorzitter wenscht dio aan het onderzoek van den Raad te onderwerpen. De heer Graat komt het zeer moeijelijk voor die reclames in deze ver gadering te behandelen, te meer daar het aantal, zoo als spreker van ter zijde vernomen heeft, nog al groot is. Spreker stelt voor eene commissie te benoemen tot een voorloopig onderzoek. De heer van Strijen vraagt of die commissie mag heslissen dan of hgt daarna weder in den Raad behandeld zal worden. 1 De Voorzitter antwoordtde commissie brengt in de volgende vcrgadenDg rapport uit en de Raad beslist. Na overleg stelt de Voorzitter voor eene commissie te benoemen Van '5 leden en dat het rapport worde uitgebragt in de vergadering, te jonden op Dingsdag 17 April a. s., nadat het twee dagen aan de Secretarie voor de leden ter inzage zal hebben gelegen. Tot leden van die commissie worden benoemd de heeren Braaksma, de Lange, Maalsteed, Boomsma en Graat. Niets meer aan de orde zijnde, wenscht dc heer de Breuk er het Dagel.

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1