JV 565. Zesde Jaargang. 1866. Jtieuiös- en ZATURDAG <ftÖoerteiitie--6faÖ 20 OCTOBER. Officieel ijcbcdte. BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. VACCINATIËN. f JJtet-üffincd gedeelte. Zitting van den Gemeenteraad, HELDERSCHE Verschijnt WOENSDAG en ZATUltDAG, Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post B 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. COURANT. De prijs der Adyertentikn van 14 regels is 40 Genten voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentién intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER brengt ter openbare ken nis, dat het Z. M. den Koning heelt behaagd, bij besluit van den 14 Sep tember 11., No. 68, te bepalen, hetgeen volgt: lo. Tot eeue vrijwillige verbindtenis voor den tijd van drie jaren worden toegelaten, ongehuwde personen, die hun 22ste levens jaar ziju ingetreden, of vroeger, wanneer zij vaü de dienst der Militie difinitief vrijgesteld ziju, en die hun 36ste jaar niet hebben bereikt Hebben zij te voren bij het korps Mariniers, het leger of do koloniale troepen gediend, dan kunnen zij zich voor twee jaren verbinden, mits niet bij bereden korpsen; 2o. Ouderollicieren en militairen van minderen rang, kunnen, gedurende of bij het einde van hunne loopeude verbindtenissen, zich ook voor één jaar reengageren: 3o. Het bedrag der sommen, welke krachtens besluit van den 9 No vember 1865, No. 57, gedurende bet jaar 1866 voor het werffonds en voor hand- en aanbrenggeld zijn bepaald, wordt voor hen, die zich in voege voorschreven engageren, te goed gedaan in evenre digheid van het aantal jarcu, waarvoor zij zich verbinden. 4o. De vergoeding voor de eerste uitrusting bedoeld bij art. 51 van het provisioneel reglement van administratie bij de Landmagt, vastgesteld bij Koninklijk besluit van 1 Februarij 1819, iitt. J5, wordt voor de recruteu, die zich de eerste maal voor minder dan zes jaren verbinden, ten volle te goed gedaan Bij het aangaan van latere verbindtenissen, worden zij, eerst na zes jaren dienst, tot het genot van die vergoeding in aanmerking gebragt, in verhouding tot het getal jaren hetwelk zij alsdan nog te dienen hebben. Helder De Burgemeester voornoemd den 10 Ociober 1866. STAKMAN BOSSE. Het GEMEENTEBESTUUR van DEN HELDER brengt ter kennis van de daarbij betrokken ingezeteneu dat op Vrijdag den 16 November 1866, des morgeus tusschen elf en een ure aau het Raadhuis der gemeente ecuc vergadering van kiesgeregtigden zal gehouden worden om de plaatsen aan te vullen van de twee leden der alhier gevestigde Kamer van Koophandel en Fabriekendie met het einde vau dit jaar aan de beurt van aftreding zijn te weten dc heeren C. GILTJES cu C. W. K. VAN STRIJEN zoo mede tot aanvulling van het overleden lid wijlen den heer J. E. JANZEN. De lijst der kiezers is, van lieden af, op de gewone kantooruren ter Secretarie der gemeente ter inzage ncdergelegd. Bezwaren tegen die lijst kunnen gedurende de eerstvolgende acht dagen by het Gemeentebestuur worden ingeleverd. Het Gemeentebestuur voornoemd Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 12 October 1866. L. VERHEY. Secretaris. Belanghebbenden worden verwittigd, dat door den Plaatselijken Heelmees- ter, op Zaturdag den 20 October a. s., des namiddags van 3 tot 4 ure iu V. de Werkinrigting op dc Kerkgrachteene zitting zal worden gehouden tot tiet KOSTELOOS VACCINEREN van behoeitigen en dat daarmede eeni- ge weken op den bij elke zitting te bepalen dag, zal worden voortgegaan. f Helder, De Burgemeester der gemeente, den 17 October 1866. STAKMAN BOSSE. P O L I T I E. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd 1 BROCHE, 1 DASJE; voorts is door de Politie in bewa ring genomen EEN SCHAAP. De regthebbende zullen zich hebben te vervoegen ten burele van den ondergeteekende. Helder i 19 Oct. 1866. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. V op Dingsdag 16 October 1866. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Vekhey. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heeren Papineau, Haremaker, Slebe, de Lange Janzen van Strijen en Strootman. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Rapport omtrent liet onderzoek der begrooting voor 1867. De heer dc Breuk brengt het rapport der afdeelingen uit, waaruit blijkt 1. Dat geen deel hebben genomen of hebben kunnen ncmeu aau het onderzoek der begrooting, do heeren Papineau, Haremaker, Slebe, van Strijen, Strootman en dc Lange. 2. Dat tegen dc raming der ontvangsten in geen der afdeelingen bezwa ren zijn gemaakt. 8. Dat de bemerkingen gemaakt ten aanzien van de uitgaven van geen overwegend belang zijn. 4. Dat dc conclusie der commissie van rapporteurs is, aan de vergaderiug voor te stellen, om de bcgrootiug in ontvang eu do uitgaaf goed te keuren. Vervolgeus wordt door hetzelfde lid, rapport uitgebragt betreffende de begrooting van het Algemeen Weeshuis en het Burgerlijk Armbestuur, waar uit blijkt, dat er gecue bezwaren zijn gerezen eu alzoo de goedkeuring wordt voorgesteld. Daarna wordt door den Secretaris de begrooting artikels-gcwijzo gelezen en eindelijk door den Raad met algemcene stemmcu goedgekeurd en vast gesteld op een bedrag vau ƒ156,764.94. De bcgrootiug vau het Weeshuis op ƒ10,385.46 en die van het Armbestuur op ƒ9,900. Waardoor achter eenvolgens zijn goedgekeurd, de voorstellen tot verhooging vau de toelage voor bureaukosten van den Gemecute Ontvanger inet ƒ100, de jaarwedde vau den Hoofdcommies der gemeentebelasting met 100 en die van den Commissaris van Politie met ƒ200. Alsmede aanvankelijk voor een jaar, aau deu heer C. J. Blok, taalonderwijzer alhier, eeue subsidie te verleenen van 300, ter te gemoetkoming in de kosten voor een bekwaam secondant. 2). Kohier van den Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter vraagt eu bekomt dc toestemming van den Raad om zich tc wenden tot Z. M. met verzoek, om het eindcijfer van den hoofdelijken omslag met 500 te verhoogen de redenen zijn vau admiuistratieven aard. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Verificatie der gemeente kas. In kas 38.976.99^. Voor kennisge ving aangenomen. b. Dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het door do gemeente raden vau Alkmaar en Helder genomen besluit betreffende het beurtveer. Voor kennisgeving aangenomen. De heer de Breuk vestigt de aandacht van het Dagelijksch Bestuur op do onaangename lucht die dikwijls, vooral des nachts, uit het Heldcrscho kanaal opstijgt. De Voorzitter zegt dat die bemerking allezins juist is, dat dit vooral des nachts plaats heeft omdat, zooveel mogelijk, alleen dos nachts dc schuiven der in het kanaal uitloopcnde riolen worden opengezet en de hoofdoorzaak is daarin gelegen dat in deu laatsten door middel der zeesluizen om bijzon dere redenen zoo zeldzaam is gespuid. Spreker geeft voorts de verzekering dat de aandacht van het Dagelijksch Bestuur er voortdurend op gevestigd is er maatregelen zijn genomen ter verbetering. Daarna wordt de vergadering gesloten. 1T I 3 U W S T IJ D 11T 3- B 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 19 October 1866. Men verzekert ons dat de heer J. Strootman, ingenieur van 'grijks waterstaat, in die betrekking is overgeplaatst naar 's Hertogenbosch. Z. M. zeilkorvet van Speijk is Woensdag jl. naar zee ver trokken Z. M. stoomfregat Adolf Herto'j van Nassauligt gereed en zal waarscbijulijk morgen naar zee vertrekken. De bestemming vau beide schepen is bet doen van een oefo- ningstogt naar de MiddellandscheZee. Wij zijn geïnformeerd, dat de afdeeling Helder van de Hollandsehe Maatschappij van Landbouwop Maandag den 22 dezer des avonds ten 7 ure eene vergadering zal houden in het Cafd Bellevue, in de Spoorstraat nabij het stationsge bouw alhier. Onder hetgeen men dien avond zal behandelen, behoort: 1. Voorstel tot het houden eener harddraverij door boe renpaarden, en 2. Het beramen van plannen voor de weder invoering eener markt in deze gemeente. Ook zal er, onder de ter vergadering tegenwoordig zijnde leden eene verloting gehouden worden van een nieuw hoofd stel en tuig en vier stuks Noordhollandsche kazen, waarvoor de loten kosteloos worden verstrekt. Om lid van genoemde afdeeling te wordenkan men aanmelden bij de leden van het bestuur, de heeren S.

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1