•ïtieuros- en A %3La ^«ftÖoertentie--6fQÖ. ZATUIIDAG 24 NOVEMBER. ,®kt-pfficiërt gcijccltc. Zitting van den Gemeenteraad, J\q 575.Zesde Jaargang. 1 8(>0, HELDERSCHB COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 ï'ranco per postl.fO Meu abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den UitgeverS. Giltjes. De prijs der Auveutentikn van 1'1 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 ('enten. Zégelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Advertentie» intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. gcbcdtc. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd, een HALSBAND van een Hond en een WATERVAATJE. Helder, 23 Nov. 186G. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. op Dingsdag 20 November 1866. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren Papineau, Haremaker, Slebe en Zur Muhlcn. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Aanbeveling van Leden voor het Bestuur van het Weeshuis. De aftredendende leden zijn de heer P. O. van der .Meulen en mejufvrouw Papiueau-Ruardi, die op de aanbeveling zijn gesteld met den heer J. Venster en mevrouw van Herwerden. De beide aftredenden worden herkozen met 12 en 11 stemmen. 2). Aanbeveling van Leden voor het Burgerlijk Armbestuur. De aftredende leden zijnde heeren H. Grijm, G. Moorman en A. Metzelaar, die op de aanbeveling worden gesteld met de heeren M. Vroon, M. N. de Vries en A. Bas. De aftre denden worden herkozen, de eerste met 12 en de beide laatste ieder met 13 stemmen. Ook heeft de benoeming plaats ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. E. Jauzen. Op het dubbeltal zijn geplaatst de heeren J. Hoogenbosch en W. van der Wooniug eerstge noemde wordt gekozen met 7 stemmen. 3). Rekest omtrent de concessie der Bank van Leening. De heeren L. M. van Gelder en M. L. van Gelder, vader en zoon, geven te kennen dat aan de, onlangs door den raad verleende vergunning tot overschrijving van de concessie, nog geen gevolg is gegeven dat dit vermeden is ter besparing van groote kosten, in aanmerking genomen het ophanden zijnde tijdstip waarop de termijn der concesie is verstreken. De zoon beveelt zich aan, dat, ingaande 1 Januarij, aan hem de concessie moge verleend worden voor den tijd van driejaren. tDc vader ondersteunt het verzoek en deelt mede, dat de zoon sedert lang in de zaak werkzaam is geweest. De Voorzitter zegt dat de zaken ordelijk en Tiaar behooren behandeld worden daten hetgeen zeer veel zegtnog nimmer klagten zijn ingekomen. Bij omvraag wordt het verzoek met algemeene stemmen toegestaan. 4). Brief der Maatschappij van Landbouw oprigting Markt). Het Bestuur der Afdeeling Helder der Maatschappij geeft bij missive te kennendat in eene vergadering van ruim 60 ledengehouden den 22 October jl-, is beslotende mede werking van het Gemeentebestuur te verzoeken voor le de oprigting eener dagelijksche markt2e de oprigting eener weekmarkt en wel op Woensdag, meenende men dit de ge- schikste dag te zijn, in aanmerking genomen de marktdagen van naastbij gelegen gemeenten 3e dat het molenplein daartoe worde gebezigd^4e dat geen markt- en waagloonen zullen worden geheven. De Voorzitter zegt dat hij als uitmakende een deel van het bestuur dier afdeeling, in die vergadering is tegenwoor- dig geweest en hoe zeer hij de zaak ondersteunen en bevor deren wilvan gevoelen is dat niet voor de maand April er mede kan worden aangevangen en stelt voor die zaak com missoriaal te maken. Spreker vraagt of de leden er zich mede kunnen vereenigen, dat daartoe aan B. en W. worden toege voegd nog 4 ledende Raad zich daarmede vereenigende worden de heeren de Lange, de Breuk, Maalsteed en Jel- gersma daartoe uitgenoodigddie zich de keuze laten welge vallen. Aan het Dagelijksch Bestuur wordt magtiging verleend om het Molenplein gedeeltelijk met puin of cintels te doen hard maken. De heer Strootman geeft daartoe eenigo wenken aan de hand. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Dat de tijdelijke hulponderwijzer J. Bakker ontslag heeft aangevraagd. Wordt met algemeene stemmen verleend. b. Dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd de ver hooging van het traktement van den Commissaris van Politie. c. Dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd de re kening en verantwoording van 1865. b. en c. worden voor kennisgeving aangenomen. d. Dat is ingekomen een schrijven van de heeren J. Ha remaker en J. Strootman, waarbij die heeren hun ontslag indienen als leden van den Raad. De heer Strootman vraagt het woord en zegt tot toelichting, dat wegens zijn ophanden zijnde vertrek deze vergadering de laatste is die hij kan bijwonen; hij bedankt den Voorzitter voor zijne welwillende bejegening, den Secretaris voor zijne bereidwilligheid bij het verleenen van gevraagde inlichtingen en den Raad voor de vele blijken van vertrouwen bij do benoemingen in verschillende commissien. Hij hoopt dat het de leden van den Raad en de gemeente steeds wel mogen gaan en beveelt zich bij voortduring in aller aandenken. De Voorzitter antwoord daarop, dat hij als de tolk van allenzijn leedwezen te kennen geeft over het vertrek van den heer Strootman, dat zijn aftreden een groot verlies is voor de gemeentedaar niemand, vooral in de onderhouds- commissie, zoo nuttig en ijverig is werkzaam geweest. Spreker hoopt dat de heer Strootman waardiglijk vervangen moge worden Daarna heeft plaats de benoeming voor e'én jaar van de leden voor de Onderhouds Commissie. De Voorzitter herinnert, dat van de aftredende leden alleen de heeren de Lange en Janzen herkiesbaar zijn, daar de heer Strootman vertrekt en de Graat sedert de betrekking van Wethouder vervult, worden benoemd de heeren: de Lange met 12, Janzen met 10, de Breuk met 9 en Braaksma met 8 stemmen. Daarna wordt de vergadering gesloten. 1TISIJW5 ?"ïr" S 11T 3- EÏL llelder, Nieuwcdiep, Willemsoord, enz. 23 November 1866. Woensdag avond werd hier, in het lokaal Tivoli, een keurig concert gegeven door een vijfentwintig-tal leden van het gunstig bekende orchest gezelschap van den heer J. Eduard Stumpff, te Amsterdam, onder de leiding van den heer W. Stumpff. liet programma was met zorg gekozen de afwisseling was alleraangenaamstdie niet weinig ver hoogd werd door de prachtigste solo's op verschillende in strumenten en uitgevoerd door erkende meesters in de kunst. Wij wagen ons niet hier in bijzonderheden te treden want gaarne willen wij erkennen dat eene uitvoering als deze, die van zoo veel vastheid en zekerheid en juiste muzi kale opvatting getuigtverre boveu onzen lof verheven is. Maar dit kunnen wij getuigendat het publiek, waaronder vele kunstkenners en dilettanten, opgetogen was van bewondering. Jammer dat het bezoek niet talrijker was, wij vreezen dat de beer Stumpff daardoor niet aangemoedigd zal zijnom ons gedurende dit saizocn bij herhaling op zijne welluidende toonen te komen vergasten. Op den 5 December zal van Harderwijk vertrekken om denzelfden dag alhier naar Java scheep te gaan aan boord van het schip Willemina en Clara, gezagvoerder A. A. H. van Herwerden: een detachement suppletictroepen slerk 125 militairen, onder bevel van den van verlof terugkee renden kapt. der infanterie I. C. Albrecht en medegcleide van deu 2e luit. der infanterie W. O. van der Sluijs Ye en A. P. A. Yarkevisser.

Heldersche Courant | 1866 | | pagina 1