Jlieuras- en «ftDoerteiitte-öfaÖ. BEKENDMAKING. Zevende Jaargang. ZATURDAG (©(fideel gcöeelte. BEKENDMAKING ^ict-officicrï geöedte. JfS 615. 1867. HELDERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post n 1-50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Briefen franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Advs&tentikn van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdag9 en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Advertentie» intezenden. Ingezonden, stukken minstens een dag vroeger. 20 APRIL. BIJ «leze Courant behoort een Bijvoegsel. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER maken bij deze, tengevolge eener bekomene kennisgeving van den Heer Directeur en Koramandant der Marine alhier, aan de daarbij belanghebbenden bekend, dat alle binnenkomende schepen, welke onderhevig zijn aan quarantaine, van den 16 dezer tot en met 15 October aanstaande, op dereede van Texel in de bogt van dan Zuidwal zullen moeten verblijven, ten einde aldaar het ontslag uit de quarantaine af te wachten. Burgemeester en Wethouders voornoemd herinneren bij deze alle schippers, sloeplieden en andere personen, dat het aan gecnc sloepen of andere vaar tuigen, onder welk voorwendsel ook, geoorloofd is, zich naar boord van quarantaineschepen ter adsistentie of om andere reden te begeven, alvorens daartoe het noodige verlof van den Heer Kommandant van Zr. Ms. wacht schip of wel, zoo noodig, een quarantaine wachter van het genoemde wacht schip tot opzigt te hebben bekomen; en waarschuwen dientengevolge elk en een iegenlijk, om zich bij voorkomende gelegenheden dienovereenkomstig te gedragen, ten einde zich voor de nadcelige en onaangename gevolgen, welke uit eene tegenstrijdige handelwijze noodzakelijk zouden voortvloeijen, te vrijwaren Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 15 April 1867. L. VERHEY, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat door het meerendeel der gemeenteraden in de pro vincie Groningen eene verordening is vastgesteld om te waken, dat de run derpest niet onstaan zal door het bezoeken vau stallen, erven of weiden, door vreemde kooplieden, die van plaatseu komen waar de ziekte heerscht of ge- heerscht heelt. Bij die verordening is in hoofdzaak, op straffe van geldboete van f 25 cn gevangenisstraf van drie dagen, verboden, dat personen, komende uit ecue plaats waar veeziekte heerscht of sedert drie maanden geheerschfc heeft, of die zich sedert drie maanden bevonden hebben binnen een van besmetting verdacht verklaarden kring, een stal, erf of weide binnen treden. Daarbij is tevens bepaald, dat ieder, die eenig persoon, komende uit eene gemeente waar veeziekte heerscht, of sedert drie maanden geheerscht heeft, of zich sedert drie maanden vertoond heeft binnen een van besmetting verdacht ver klaarden kring, op een stal, erf of weide toelaat, of daartoe behulpzaam is, gestraft zal worden met geldboete van f5 tot f 25 en gevangenisstraf van eén tot drie dagen. Inzonderheid wordt de aandacht op het bovenstaande gevestigd van vee handelaars op wie de bovenvermelde bepalingen toepasselijk mogtcn zijn en die zich anders wclligt naar de provincie Groningen zouden begeven om rundvee te koopen, ten einde zij niet onkundig blijven van den maatregel, die hen thans belet dien handel in persoon uit te oefenen. Burgemeester en Wethouders voornoemd KelderSTAKMAN BOSSE, Burgemeester. deu 17 April 1867.L. VERHEY, Secretaris. 3TIBÜ"7T3TIJDI1T32] 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz." 19 April 1867. Gisteren avond heeft in het lokaal Tivoli de aangekondigde algemeene vergadering van de alhier opgerigte vereeniging tot bevordering van 's lands weerbaarheid plaats gehad, tot vast stelling van eenige reglementaire bepalingen en aanvulling van de open gevallen plaats van een bestuurslid. De president, de heer jhr. T. J. Kraijenhoff, opent de ver gadering met eene gepaste toespraak, en doet eenige mededee- lingen, o. a. dat de heer Jeekel, in de vorige vergadering af gevaardigd naar de weerbaarheidsbond te Utrecht, aldaar de meest mogelijke sympathie ten opzigte van onze vereeniging heeft ondervonden en dientengevolge dan ook in de gelegen heid is geweest, om de meest mogelijke voordeelige conditiën te bedingen, o. a. dat door onze vereeniging slechts 7Cis. per lid aan den bond zal worden betaalddaar voor andere vereenigingeu de contributie op 15 Cts. is vastgesteld. Voort deelt de president mede, dat dezelfde sympathie ook ons deel is geworden bij de hooge regering, zoodat ons is toegezegd de noodige instructeurs, het gebruik eener batterij en bovendien de benoodigde geweren en zelfs de ammunitie. Vervolgens wordt overgegaan tot de verkiezing van een bestuurslid, in de plaats van den heer D. Bakker Bz.die voor de benoeming heeft bedankt. Uit den uitslag blijkt, dat de heer T. Mooij de meeste stemmen (53) heeft bekomen. Op de vraag van den president of hij zich de keuze laat welgevallen, antwoordt de heer Mooij bevestigendnadat hij zitting heeft genomen wenscht de president hem geluk met de benoeming en brengt tevens in herinnering de goede diensten die hij als lid van het voorloopig comité aan de vereeniging heeft bewezen. Daarna gaat men over tot de behandeling van het concept reglement, dat zonder eenige noemenswaardige wijziging de volle goedkeuring der vergadering wegdraagt en aangenomen wordt. De benaming, die in de vorige vergadering van «artillerie vrijcorps" in die van «vrijcorps" was gewijzigd, wordt ook nu hoewel niet in het concept veranderd, toch op voor stel van het bestuur weder tot de primitieve benaming terug gebragt en alzoo nu defenitief genaamd «ARTILLERIE- VRIJ KORPS te Helder." De president zegt hiermede aan het einde der werkzaam heden van dezen avond te zijn gekomendie door de goede gezindheid der vergadering hem zoo gemakkelijk zijn gemaakt, spreker hoopt, dat die goede gezindheid voortdurend bij Hel ders artillerie-vrijcorps moge blijven bestaan en vooral moge blijken door eene ordelijke en trouwe deelneming aan de oefeningen, waarmede men nu spoedig op nader te bepalen tijd, een aanvang zal kunnen maken. Zoo spoedig als de daartoe te maken regelingen tot stand zijn gekomen zal daarvan aan de leden kennis worden gegeven. Op de vraag van deu president of nog iemand het woord verlangt, is het de heer A. B. Weber, die op zich neemt, om de tolk der vergadering te zijn, en als zoodanig brengt hij de hartelijkste» dank uit aan den president voor zijne flinke, gepaste en welwillende wijze van leiding der vergadering, gedurende dezen avond en voor de vele zorgen en bemoeijingen waarmede de president zich als zoodanig heeft willen belasten, ten slotte uit hij den wensch, dat de heer Kraijenhoff nog lang en tot wederzijds genoegen, aan het hoofd moge staan van Helders artillerie-vrijcorps. Ten blijke van overeenstemming der vergadering met den spreker, gaf zij daarop een daverend blijk van goedkeuring en klonk het als uit eenen mondLang leve de heer Kraijenhoff De president dank zeggende voor die blijken vau overeen stemming en goede gezindheid, sluit de vergadering; terwijl hij inmiddels nog de verzekering geeft, dat bij de oefeningen zorg zal worden gedragen, dat het gedeelte van het pu bliek dat de nuttige strekking van de vereeniging nog niet inziet, op behoorlijken afstand zal worden gehouden, zoodat men volstrekt niet zal zijn blootgesteld aan stoornis van buiten. Woensdag middag heeft de vader in het algemeen weeshuis alhier, zich van het leven beroofd. Hoe luide de algemeene opinie omtrent de aanleidende oorzaak zich ook moge uitlaten, kunnen wij daarvan met eeuige zekerheid niets mededeelen. Naar wij vernemen is dezer dagen onder de Friesche kust het lijk gevonden van den alhier, op den 10 Januarij, in de haven gevallen commissaris der Texelsche stoomboot Aila van Holland. De havens alhier vertoonden zich dezer dagenweder als een waar mastenbosch. Eeu wandelaar verzekert ons dat hij er ruim 120 zeeschepen heeft geteld.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1