Hötel du Liond'or JJuöMe Uer&ooping. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. Afloop der Veiling van ONROERENDE GOEDEREN TELEGRAM. ADVERTENTIES. van af I Mei RESTAURATIE en dagelijks TABLE D'HOTE 1600 Balen KOFFIJ. 150 Kranjangs SUIKER, en eene partij BINDROTTING. Dc oorzaak daarvan ia niet ver te zoeken. Immers het werk geschiedt door één oud man en een hoop kwajongens, die den ganschen dag spelen, en hoezeer in dienst der gemeente, niemand der voorbijgangers met rust laten, men vrage slechts de respective bewoners van den Kanaalweg. En hoe gaat men met dat straatleggen te werk. Men breekt de oude steenen op, daarna spit of woelt men eene laag ouden grond zeer onregelmatig omver, werpt er hier en daar wat nieuw zand bij, en, zonder dat men een waterpas of iets derge lijks gebruikt, gaat die oude man aan het leggen. Is er nu een stuk ge legd, dan wordt er zand overgestrooid en daarmee is het gereed; waait het nu een briesje, zoo als dat gewoonlijk hier het geval nog al eens is, dan stuift het zand meerendeels weg en de steenen liggen los. Neen dat is geen straat leggen, en wij houden 't er voor, dat onze anders zoo bekwame ar chitect door andere drukke bezigheden wordt afgetrokken, om op dat mise rabel straatleggen acht te geven. In Gelderland en andere provinciën van ons land ga men eens zien hoe ''ie straatwegen gelegd worden, en hoe lang ze stand houden. Nadat men daar eerst de ondergrond goed bewerkt heeft, worden de steenen gelegd door nratenmakers, niet door jongens, vervolgens wordt de nieuw gelegde straat met zware hamers aan- en vastgestampt en daarna wordt er zand overge strooid en dat zoo lang met water ingewasschen tot dat alle openingen ver zadigd zijn, en zulk een straatweg verduurt de zwaarste vrachten van dili gences en vrachtwagens. Zegt het voort. Schagen, 26 April 1867. Mijnheer de Redacteur! Ik ben eene, al aeg ik het zelf, eerzame Schager weduwe, en hoop dit te blijven, tot het een onzer scherpschutters zal behagen en ik hoop dat het een hunner zal behagen mij uit mijnen manloozen staat te verlos sen. Ik zeg „een onzer scherpschutters," want een man die het aan moed ontbreekt cm „van leer te trekken" of „scherp" te schieten, zoude ik niet willen hebben ik haat de lafhartigheid, vooral in mannen. Maar ofschoon niet spoedig verlegen, ben ik nogthans niet zulk een Kenau, dat ik zelve scherpschietster zou willen worden, en het schijnt toch maar, dat het zoo weerbaar voorloopig bestuur van Schagens weerbaarheid er ern stig over denkt, ons weduwen tot zoo iets te maken, ten minste ook ik heb een billet ontvangen, hetwelk aanvangt met de woorden „Het voorloopig bestuur noodigt U en Uwe mannelijke huisgenooten etc." Wat dunkt U M. d. R. is dat niet een weinig kras? Is Neerland in *oo groot gevaar, dat zelfs weduwen worden opgeroepen om haardsteden en altaren te verdedigen Ik hoop van harte dat het niet zoo is, want dan achi, ik nei vaderland verloren, en zou mij het lot boven het hoofd kunnen hangen van, gedwongen, een Pruis of Franschman te moeten trouwen en dat zou mij spijten Diet omdat ik iets tegen een knappe Berlijner of wel levende Parijzenaar zou hebben, maar ik vind het zeer ongelukkig wanneer echtgenooten elkander niet goed verstaan. Hoe dit echter zijn moge M. d. R.permitteer mij al vast, door raiddel uwer courant, aan het voorloopig bestuur te doen weten, dat ik als eene vaderlandslievende weduwe, bereid ben onze weerbaarheid ten dienste te staan, ais marketenster, waschvrouw, jufvrouw van gezelschap, of hoe de te vervullen betrekkingen ook heeten mogen, maar dat ik het dragen, han teren en presenteren van het geweer aan de mannen wensch overtelaten, als behoorende dit niet tot de vrouwelijke competentie. Een candidaat-sclerpschutters vrouw Van 18 25 April 1867. ONDERTROUWDJohannis Philippus van Os, sluis knecht, weduwnaar van Catharina Pauline Huijbens, wonende te Nieuwediep en Margrieta Hil- legonda Blankers. GETROUWD Jacob Tanis en Cornelia Witte. Arie Zutphen en Neeltje Plaasman. GEBOREN Gerrit, z. van Pietertje Visbeen. Cornelis, z. van Maarten Bakker en Trijntje van Grouw. Jacob Pieter, z. van Jacob Jacobszoon Eelman en Geertje Bakker. Trijntje, d. van Cornelis Kooger en Trijntje Boon. OVERLEDENPieter de Vries 34 j. weduwnaar van Eva de Meijer. Pietertje Wuis 78 j. weduwe van Reijer Eelman. Een lijk aangespoeld. gehouden den 25 April 1867te Nieuwediep gemeente Helder ten overstaan van den Notaris W. J. Hidde Bok aldaar. 1. Een Huis en Erf in de Vlamingstraat, wijk P, no. 166, eigendom van den boedel C. Wijdenes. Kooper de heer L. W. Bakker voor f 540. 2. Een dubbel Woon- en Winkelhuis, met Loots, Schuur en Erven, aan de Koopvaardersbïnnen- haven te Nieuwediep. Provisioneel kooper de heer D. Bakker Bz. voor 2300. 3. De Opstal van een Schuur, dienende voot de uitoefening der Vischdroogerij en zouterij, met gemetselde fornuizen, voor de traankokerij en 2 stijgers. Kooper de heer C. Berghuijs voor 705. 4. Een Aandeel groot f50,in een -renteloos voorschot, gedaan aan het Gasthuisfonds te Egmond aan Zee. Kooper de heer C. de Groot aldaar voor 25. 5Een Zestiende Aandeel in de vischsloep Visschery no. 1. Kooper de heer D. Bakker Bz. voor 66. 6. Een Zevende Aandeel in de vischbomschuit ge naamd de Vriendschapte Egmond te huisbe- hoorende. Kooper de heer C. de Groot aldaar voor 255. 7. Een Vijfde Aandeel in een duikertoestel en toe- behooren te Egmond aan Zee. Kooper de heer J. Conijn aldaar, voor 120. 8. Eene boot, dienende voor haring- en geepvangst met tuig, netten en toebehooren. Kooper de heer 1.. M. Zachariassen voor 365. 9. Drie stukken Geepnet. Kooper de hr. B. Lap voor 105. Eigendommen van den boedel wijlen den heer G. de Groot. 10. Eene overdekte vischschuit, eigendom van schip per P. Troost. Opgehouden voor 350. 11. Vier Woningen onder een dak, achter het hoofd te Nieuwediepbelast met vruchtgebruik ten be hoeve S. Boetsma te Urlc, eigendom van mej. de wed. D. Greeuw. Kooper de heer W. C. M. van Bruggen voor 300. MAKKTBER1GTEN. SCHAGEN 25 April. I' Paarden f 20 a 60. 475 Overhoudersohapcn f 16 a 26. 56 Oon- schapen f 20. 30 lammeren f 6 a 8. 14 Magere Varkens 1' 10 a 18. 48 Biggen 1'4 a 6. Konijnen 10 a 75 ct. Kippen 50 a 100 et. Eenden 60 5 80 ct. Duiven 10 a 20 ct. Boter 70 ct. per kop ot f 0.93£ per Ned. fg. Kaas 25 a 35 ct. per Ncd. tg. Kip-Eijeren f 2.20 a 2.35, Eend-Eijeren f 2.25 per 100 stuks. PURMERKHDE 23 April. Nieuwemelksche Kleine f 32.Goede voorraad, ving en dnnr verkocht. Aangevoerd 94 stapels Kleine Kaas 2 Middelbare Boter van fl tot 1.07J per Ned. fg. Gemiddeld f 1.02^ per Ned. f8- Vette Koeijen gelden iets meer. In Melkkoeijen ging niet veel om; de verhandelden «aren echter hoog in prijs. Gelde Koeijen nog al gezocht. 18 Paarden. 45 Vette Var kens. De prijs was van 42 tot 50 ets. per Ned. ffi. Handel matig vlug. 25 Magere Varkens van f 12 tot 23 en 222 Biggen van f3 tot 6. Han del minder vlug. 739 Schapen en Lammeren. Vette Schapeu waren bijna niet ter markt. Overhouders niet ruim aangevoerd; de handel was niet le vendig te noemen. Kip-Eijeren f 2.25, Eeud-Eijeren f 2.40 Kievits-Eijeren f 6 a 7 per 100 stuks. Verleden Dingsdag zijn ter waag gewogen 67 stapels Kaaswegende 13705 Ned. f8- De hoogste markt was voor Kleine Kaas f 32. Aangevoerd 1864 Ned. 18Boter. Heden Vrijdag 26 April 1867. 6% Vereenigde Staten van Noord-Amerika 1882, 73 J; 5°/0 Metalliek (oude) 39|; 3% Mexico (oude) 14), 3°/0 (nieuwe) 9); enkele Debentures Ohio 28. Buiten wat beter. Maandag 29 dezer vertrekt van hier de West mail en Dingsdag 30 dezer de Oost-Indische landmail via Southampton. *-* Ondertrouwd B. WEBBE en J. E. 8AÜEBEEK. Helder26 April 1867. Getrouwd J. TUSSEN, en C. de COCK. Huisduinen 24 April 1867. Ons jongste Zoontje HENRI overleed heden morgen in den ouderdom van ruim zeven maanden. Helder24 April 1867. L. W. WECKESSER. J. M. WECKESSER—LEMMENS. In de Zijlstraat te Haarlem (en 4-1- ure. Haarlem27 April 1867. .1. SMITS. Kapt. W. S. KRAMERS, gevoerd hebbende het op de Oostkust van Texel gestrandde Nederlandsche Barkschip Baron van Pallandt van Rosendael, is van meening, na bekomen regtelijke authorisatie op Dingsdag den 30 April e. k-, des avonds ten half acht ure, in het Lokaal TI POLI, te Helderten overstaan van Mr. P. H. A B E R S O IV, Griffier lij het Kantongeregt te Helder publiek te verkoopen, eene partij van p. m. Eene partij losse KOFFIJ p. m. ÏOOO Balen. Alles min of meer door zeewater beschadigd. Herkomstig van de lading vau bovengemeld schip. De goederen liggen in de Pakhuizen van de Scheeps timmerwerf BE HOOP, aan de Binnenhaven van liet Nieuwediepen kunnen daags vóór en op den verkoopdag bezigtigd worden van negen uur des morgens tot zes uur des namiddags. Informatiën zijn te bekomen bij den Heer C. W. K. van STRIJENMakelaaraan de Binnen haven en bij den Griffier Mr. D. P. H. ABERSON voornoemd.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 3