Jtieums- en <RÖoertentie--6fnÖ. M 651. Zevende Jaargang. 1867. ZATURDAG 15 JUK IJ. q^jfiriëd gc&cdte. jglet-officiëd gebedte. HELDERSC Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 8 maandenƒ1.80 Franco per post 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aau den Uitgever S. Giltjes. COURANT. De prijs der Advertkntien van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Geuten. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertenticn intezeuden. Ingezonden stukkeu minstens één dag vroeger. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende is gedeponeerd een Koralen ICettingje, een Gouden Oorbelletje, een witte Vrou wen Zak waarin eenige voorwerpen. Helder14 Junij 1867. De Commissaris van Politie, A. C. BOONZAJER. 1TI3TTW5TIJDI1T33 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 14 Junij 1867. Gisteren avond ten half negen ure is, bij het Landshok door -pen marine matroos poging gedaan om zich in zee te verdrinken, hij geraakte echter met een zijner voeten in de steenglooijing geklemd, en is in die positie, met het bo venlijf te water eenigen tijd blijven liggen, tot een paar voorbijgangers hem opmerkten en weder op het drooge haalden doch met zeer veel moeite. De man raasde als een beze tene en beloonde zijne redders met bijten en schoppen. De toespraak van een aldaar wandelend officier der marine had op hem niet den minsten invloed. Hij had alle schijn van krankzinnig te zijn of dronken en mogelijk was hij op dat oogenblik wei beiden. Men heeft hem daarna gebonden en met assistentie van eenige militairen naar de politiewacht der artilleriekazerne gebragt. Woensdag namiddag is een kind nabij de Gasfabriek in het Heldersche kanaal geraakt en dreef op de kleederen reeds een eind weg. Een voorbijganger dit opmerkende begaf zich direct te water en heeft de zelfvoldoening ge smaakt van het kind te redden. Tot ons leedwezen is zijn naam, die wel eene openbare vermelding verdiende, ons niet bekend gemaakt. Heden voormiddag is een matroos aan boord van de Schoener Theodora Josinaalhier in de haven liggende uit de mast gevallenhij kwam op de verschansing neder en is van daar in het Nieuwediep gevallen. Onder het uiten van jammerkreten is hij weder opgehaald en naar 's rijks Hos pitaal vervoerd. Een aantal leden van het koninklijke instituut van ingenieurs zijn hier heden morgen per spoortrein aan gekomen. Het doel der reis moet zijn: om al het merk waardige te dezer plaatse te bezigtigen. Dezer dagen werden wij door den Apotheker J. van Berk alhier in de gelegenheid gesteld een nieuwe Italiaan- sclie ijsmaehnie te bezigtigen deze beknopte allezins practisch ingerigte machine levert binnen 15 minuten, op min kostbare wijze, een staaf ÏJ3 van 4 Ned. oneenen is naar ons oordeel uitmuntend geschikt voor Apothekers en Doctoren teu platte lande, voor banketbakkers, alsmede voor huiselijk en scheepsgebruik. .Wanneer men de uitgestrektheid en de hooge waarde van de roeping der nieuwbenoemde Vader en Moeder in bet Algem. Weeshuis alhier, in ernstigen zin opvat, zal het onze lezers aangenaam zijn te vernemen, dat Dingsdag avond jl. de daarvoor benoemde heer Jb. Tegel en zijne vrouw op eene plegtige wijze in hunne nieuwe betrekking zijn geïnstalleerd. De taak die thans op hunne schouderen rust, is niet gering te achten. Daarom verhengen wij ons zeer, van goede zijde te ver nemen, dat door dien Vader en die Moeder reeds de eerste schrede gezet is op den goeden weg, die moet worden inge slagen om de gemoederen te winnen van de vele ouderlooze kinderen, dis hier in het Algem. Weeshuis verzorgd worden. Wel moet het voor de weeskinderen Woensdag jl. een feestdag geweest zijn'. Uitgelokt door het schoone weder van dien dag. begaven zich des morgens 8 ure, een vijftig tal der nog schoolgaande weesjes, onder behoorlijke leiding van den heer Kuijk, onderwijzer in het gesticht, naar de duinen en het strand, alwaar zij zich naar hartelust vermaakten. Van het strand teruggekeerd wachtte hen in de tuintjes, door de zorg en voor rekening van den nieuw benoemden vader eene hoogst welkome verfrisschingterwijl de aldaar toevallig aan wezig zijnde mevrouw Br, met eenige kinderen, er be hagen in vond, om allen nog op koek te onthalen, dit alles werkte te zamen om het genot der kinderen te verhoogen. Na eene voor hen zoo ongekende uitspanning, keerden zij in eene hoogst gelukkige stemming, eerst laat in den middag, huiswaarts, waar hen de maaltijd wachtte. Ook het overige van den dag werd op eene feestelijke wijze aan genot gewijd en toen des avonds al de weezen weder in tegenwoordigheid van Regenten en Regentessen, door hunne nieuwe pleegou ders ruimschoots onthaald werden op chocolade en krenten brood, moet het voor hunne weldoeners aandoenlijk geweest zijn te zien, hoe dankbaar gestemd ieder hunner zich gevoel de. Na deze weltoebereide en aangename maaltijd, begaven zij zich ter ruste, hoogst voldaan over het vele goede dat hun door de wijze zorgen van Regenten en Regentessen zoo vaak bereid wordt. Wij wenschen den heer Tegel en zijne vrouw geluk met hunne nieuwe betrekking, en houden ons verzekerd, dat alleen eene verstandige liefde de kracht geeft om eene taak als do hunne naar eisch te vervullen. In ons vorig nommer hebben wij melding gemaakt van een der Pinksterreizigers, die zich niet heeft ontzien om een ruit in te werpen in een der voornaamste woonhui zen alhier. Het doet ons genoegen thans te kunnen me- dedeelen, dat de eigenaar van dat perceelop zeer dringende tusschenkomst zoowel van den achtenswaardigen en grijzen vader van den dader, als van die zijner familie, eindelijk besloten heeft aan deze zaak geen gevolg te gevenmits dat door den dader of de daders de schade werd vergoed en f 50 werd verstrekt ten behoeve van de algemeene armen dezer gemeente, waaraan oumiddelijk onder het uitbren gen van vele en voldoende excuses is voldaan. Dit blijk van vergevensgezindheid van de zijde des be- leedigden, strekt hem naar onze beschouwing tot eer. Kort na het afdrukken van ons vorig nommer be- rigtte men ons van Amsterdam, dat aldaar de tijding was ontvangen, dat liet oorlog stoomfregat Anna Paulowna in den loop van den dag over de droogte van Pampus en in de kuil van Marken teu anker was gekomen. Gisteren avond omstreeks 10 ure is genoemd schip, ge sleept door de sleepboot Stad Amsterdam, alhier op de reede gekomen en heden morgen in het Nieuwediep. De reis van Amsterdam naar hier heeft geduurd 29 dagen, waarvan men er vijf a zesentwintig is werkzaam geweest, onder aanwending van groote kosten, om over de droogte van Pampus te komen. Op Maandag 24 Junij a. s. zal, door den Eerstaanwe zend Ingenieur alhier, in het openbaar worden aanbesteed Het verbeteren en herstellen van eene draaibrug. Z. M. heeft benoemd tot postdirecteur te Texel, den lieer J. Hoek Bentthans te Steenwijk. Bij het 3= reg. infanterie is in actieve dienst gesteld de le luit. P. M. van der Meer Molir, van het wapen, thans op non-activiteit. Bij het personeel van de geneeskundige dienst hier te lande is overgeplaatst de officier van gezondheid 2f kl. M. R. Gantztijdelijk gedetacheerd geweest bij de landmagt W.-Indie.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1