PI unii Jïieuras-- en <ftÖoertentie--6faÖ. ilnnlicsfcilitu]. Zevende Jaargang. WOENSDAG V 652. 1867. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Gii.tjks. COURANT. De prijs der Adveetehtikn van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Adverteutién intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. 19 JU IX IJ. (£>jjfïriëcï gedeelte. Op Vrijdag den 3$ Juuij 1807, des namid dags ten half zeven ure, zal aan liet Raadhuis der gemeente Helderin het openbaar, alleen bij inschrijving, worden aanbesteed Het maken van eenig-e gemetselde RIOLEN in de Nieuwstad, met bijleve- riug van de Bouwstoffen, Het bestek ligt ter lezing aan de Secretarie der gemeente; terwijl nadere inlichtingen te bekomen zijn bij den Gemeente- Bouwmeester, door vvien op Woensdag den 26 dezer, des voormiddags ten elf ure, aanwijzing in loco gedaan zal worden. Helder15 Junij 1867. Burgemeester en Wethouders dier Gemeente J. GRAAT, Wethouder, bij afwezen van den Burgemeester L. "VERHEY, Secretaris. IIIll. Tot den Herijk der Maten en Gewigten, bestaande in alle Lengte-Maten, Ellen, Gevnuwen Ellen, Kettingen, enz., ijzeren en koperen Gewigten (de Medicinale tot de q grein, de Goud- en Zilver-Gewigten tot de korrel ingesloten), Brandhoutsmaten of Wissen, Inhoudsmaten voor Granen enz. met derzelvor Strijkels, alsmede de Touuematen, en de zoo van hout als blik, koper of tin vervaardigde Vochtmaten, zal voor de gemeente Helder, voor het loopende dienstjaar zitting worden gehouden in het kantoor voor de gemeente werken naast het Weeshuis, op de Kerkgracht, als Op Dingsdag den 18 en Woensdag den 19 Junij e. k. voor wijk A tot eu met wijk H aau het Westplein met inbegrip van Huisduinen. Op Donderdag den 20 en Vrijdag den 21 Junij e. k. voor wijk I, van het Westplein tot de Viersprong, voor- en achterom, ter wederzijden van het Heldersche Kanaal, en den Polder wijk P en Q. Op Zaturdag den 22, Maandag den 24 en Dingsdag den 25 Junij e. k., voor wijk L, bewesten de berastering van 's Rijks Werf, bewesten het Kanaal, en voor wijk M, bezuiden de berastering van 's Rijks Werf, voor- en achterom. Op Woensdag den 26 Junij e. k., voor wijk K, benoorden de berastering van 's Rijks Werf, voor- en achterom, en voor wijk O of de Nieuwstad en op Donderdag den 27 en Vrijdag den 28 Junij e. k., voor wijk N, langs de Koopvaarders-Binnenhaven, voor- en achterom. Op eiken dag van des voormiddags 9 tot 12 en 's namiddags van 1-| tot 4 ure. Des Zaturdags alleen des voormiddags van 9 tot 12 ure. Voor dit jaar is als merk voor den IJk en Herijk bestemd de letter X (Gotische Vorm). En worden bij deze alle winkeliers, neringdoende lieden en andere belang hebbenden, overeenkomstig de bestaande .voorschriften herinnerd, dat al de bij hen in gebruik zijnde Maten en Gewigten, jaarlijks behooren herijkt te worden, en dat na gelioudene zitting tot den Herijk, een onderzoek in win kels en werkplaatsen zal worden gedaan, ingevolge 's Konings besluit van 30 Maart 1827 (Staatsblad No. 13). De belanghebbenden worden uitgenoodigd om de Olie-, Kalk- en Tecr- maten, behoorlijk schoongemaakt aan te bieden. Helder, De Burgemeester der Gemeente, den 11 Junij 1867. STAKMAN BOSSE, .fètrt-ufficiëeï geöeeïte. XriBTrWS7Z7DI3T9B]T. Helder, Nienwediep, Willemsoord, enz. 18 Junij 1867. Op den derden Dingsdag in de maand Julij a. s., zijnde dit jaar den zestiendenmoet de verkiezing plaats hebben van gemeenteraads leden, ter voorziening in de vervulling van de plaatsen der ledendie met den eersten Dingsdag in September a.s.volgens de bestaande rooster moeten aftre den. De aftredende leden van den raad der gemeente Helder zijn de heeren: Mr. K. J. C. Stakman Bosse, J. Graat, C. Bakker Bz.J. Papineau, J. C. Slebe en C. Berghuijs. Z. M. beeft goedgevonden op pensioen te stellen, in gaande 1 Julij a. s: den schout-bij-nacht A. D.S. Clarkson, tot een bedrag van f 2,400. De kapiteins t/z. W. A. de. Gelder en C. P. de Brauw, ieder tot een bedrag van f 1,800. En de officieren van administratie le kl. W. C. Olivier en O. Eschauzier, ieder tot een bedrag van f 1,100. Z. M. heeft goedgevonden ingaande met 1 Julij a. 3. a. Te bevorderen: tot vice-admiraal de sehout-bij-naebt G. Eabius; tot schout-bij-nacht de kapt. t/z. J. Andreae; tot kapt. t/z. de kapt. luit. t/z. A. J. Kroef, P. A. van Rees en J. Vos; tot kapt. luit. t/z. de luit. t/z. le kl. W. E. L. de Vriese, jhr. M. W. Bowier en J. A. Hugenholtz tot luit. t/z. le kl. de luit. t/z. 2e kl. J. H. Haakman, W. J Adams, L. C. Holtzapfl'el, P. E. Tegelberg; tot luit. t/z. 2e kl. de adelborsten le kl. W. E. Hazenberg, J. H. Cremer. J. C. Clarkson, J. P. Wesselink, W. A. Kok, J. Schouw Santvoort, H. H. Hora Siccama, W. J. Derx, A. W. Vinkhuijzen. C. J. Damme, P. D. A. Erankamp, W. C. P. E. de Klopper, S. H. Binkes en A. G. Elles; tot officier van administratie le kl. de officiers van admi nistratie 2e kl. M. G. J. A. Huisman van Dueren en C. J. S. Court; tot officier van administratie 2e kl. de officier van administratie 3e kl. E. Canneman. H. L. E. Pisuise, J. Beyer, en W. K. Lenting; tot adj. adm. de klerken F. W. Sprenger. F. D. Clarkson. E. H. A. Pool A. M. Montijn en N. de Ronde Bresser. b. Te benoemen tot officier van administratie 3e kl. de de adjunct administrateurs D. A. van der Laan, J. Gallas, P. J. Roest en H. Kits van Heijuingen, onder bepaling dat de adjunct administrateurs W. E. Margadant, J. C. Coelant, W. F. Klompé en L. C. Duhné, met behoud van hunne tegenwoordigen standplaats in het corps tot officier van administratie Se kl. zullen benoemd wordeii nadat zij aan de vereisehten van bet examen voor hunne tegenwoordigen rang voldoende zullen beantwoorden. Men schrijft ons van Texeldato 17 dezer In de op heden gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente, waarin tegenwoordig waren 10 leden, zijnde de heeren Jan Ran, Hk. Bakker en J. L. Kikkert afwezig, werd door den voorzitter medegedeeld een schrijven van den heer J. L. Kikkert, daarbij te kennen gevende, dat hij met leedwezen zich verpligt zag om zijn ontslag als wethouder en als lid van den raad in te dienen. Daarop is door den voorzitter aan de orde gesteld de be noeming van een wethouder. De uitslag daarvan was, dat bij de eerste stemming werden uitgebragt op de heeren P. R. Mentz 4, Sn. Keyser 4 en Cs. Reij 2 stemmen, bij ds—»-. tweede stemming verkregen de heeren P. R. Mentz 5, SnJKep* l ser 4 en Cs. Reij 1 stem. De heer P. R. Mentz werd daarop verklaard als tot wet,C;'-.:

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1