Jttcuros- en <ftDoertentie--6faÖ. ,1/p 642. Zevende Jaargang. 1867. 24 J U L IJ. gcücrite. AANBESTEDING JBfct-officiëd gcöcritc. WOENSDAG HELDERSCHE Versehijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1-50 Mén abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Ad verten tien van 14 regels is 40 Centen voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Ceutcn. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. COURANT. Op Vrijdag den 26 Julij 1*0., des namiddags ten half zeven ure, zal aan het Raadshuis der gemeente, alleen bij inschrijving, in het openbaar worden aanbesteed: Het BESTRATEN van eenig-e wegren in de gremeente, met bijleveringr der daartoe noodigr zijnde bonwstotTen, Het bestek en de voorwaarden ligt ter lezing ter Secretarie der gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar tegen be taling van 50 Cents verkrijgbaar. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, den Heer G. SCHORTEN, door wien op Donderdag den 25 Julij e. k., des voormiddags ten 10 ure, aanwijzing in loco gedaan zal worden te beginnen bij de Looijersteeg. Heldeb, Burgemeester en "Wethouders dier gemeente, den 20 Julij 1867. STAKMAN BOSSEBurgemeester. L. VERHEY, Secretaris 1TI E 'OT W 3 T IJ D X1T 3 B1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 2-3 Julij 1867. Zondag jl. is in het hotel Pedroli alhier afgestapt, de kolonel van het 7° regement Infanterie, J. Hamming, die gisteren en heden inspectie heeft gehouden over het alhier in garnizoen liggend bataillon. Het ramtorensehip Prins TIendrik der Nederlanden is Zaturdag namiddag van de reede in de haven gestoomd. Dit schip lokt dagelijks een tal van nieuwsgierigen zoo van hier als elders. Als om strijd hoort men door des kundigen niet alleen de prachtige maar ook de practische inrigting roemen. Heden voormiddag heeft de directeur en kommandant der marine alhier, dit vaartuig geinspecteerd en eenige exer citiën die in geval van bataille plaats hebbendoen uitvoeren. Zondag morgen ten 8 ure is het marine-escader, be staande uit Zr. Ms. schepen Adolf Ilerlog van Nassau ZoutmanMetalen Kruis en Ouraqaovan de reede alhier naar zee vertrokken, onder het opperbevel van den kapt. t/z. J. E. de Man. Deze vier fraaije schepenstatig achter el kander voortstoomeDde, leverde langs den zeedijk een trotsch gezigt op. Bij het vertrek van de reede bragt de Adolf een salut aan den kommandant en directeur der Marine alhier, en omstreeks 11 ure hoorde men op verreu afstand ander maal een hevig k nongebulder. Dit was het salut door de drie overige schepen gebragt aan den breeden wimpel, die eerst buitengaats, als bevelhebbersvlag over het escader, van de Adolf werd geheschen. De etats- major van genoemde schepen zijn zamengesteld als volgt: Van het stoomfregat Adolf Hertog van Nassau: Kapt. t/z. J. E. de Man kommandant kapt.-luit. t/z. H. P. Klerk. le officierluits. t/z. 1° kl. H. A. Ridder van Rap- pard, K. O. van der Yeen, H. Hovy, W. P. H. Cramer; luit8, t/z. 2e kl. D. J. Weijs, J. L. Duker, P. K. Engel- brecht, G. J. Pischer; adelborsten le kl. L. P. D. Op ten Noort, R. Bakker, J. C. de Rooy, H. O. Peith, G. A. vander MiedenB. de Grootjhr. W. Laman TripJ. Luijtjes, H. J. Boissevain, W. H. Tromp, AV. R. Adema; offic. van gezoudh. 1B kl. II. Evertse, 2e kl. J. C. D. Steendijk; offic. van ad ministratie 1° kl. H. J. E. van de Watering, adjunct.-admi- nistrateur N. AV. Lasonder, scheepsklerken J. H. de Sauvage, F. J. Olivier; kapt. der mariniers J. A. Y. van Esle luit. Jhr. AV. P. Clifford Cocq van Breugel. Van het schroefstoomschip le kl. Metalen Kruis Kapt. t/z. J. Yos, kommandant; luit. t/z. le kl. J. J. de Hart, 1° offic.luit8, t/z. 2® kl. C. A. Jeekel, P. E. Winkelman, W. C. A. Ziegenhert von Rosenthaladelborsten 1° kl. C. O. Heintz, J. J. Kraakman, C. J. H. van den Broek, J. G. R. van Doorn, J. L. Hordijk, J. Boom; offic. van gezondh. l°kl. W. Ruijsch, 3e kl. J. Keijser; offic. van admin. 2° kl. G. H. Yerboon, scheepsklerk P. H. M. Rant. Yan het schroefstoomschip 1' kl. Zoutman Kapt.-luit. t/z. J. C. Holtzapffel, kommandant; luit. t/z. le kl. J. M. L. A. P. Wirix. 1» offic.; luit3, t/z. 2C kl. J. P. J. Lucardie, P. Zegers Yeeckens; adelborsten lc kl. N. W. van Ammers, N. J. van RenterghemL. C. PapetL. Dupper, J. van Scheersoffic. van gezondh. 2° kl. M. T. Manden offic. van adm. 2e kl. J. C. Coops, scheepsklerk J. H. Knot tenbelt. Van het schroefstoomschip le kl. Curaqao: Kapt.-luit. t/z. J. van Gogh, kommandant; luit. t/z. le kl. G. Bijl de Yroe, leoffic.; luit3, t/z. 2Ckl. A. P. Hooghwin- kel, J. C. de Ruijter de Wildt, G. J. Buijskes; adelborsten 1E kl. Jhr. J. C. L. von Schmidt auf Altenstadt, C. Vreede, J. Y. Wierdsma, H. J. P. Mirandolle, J. II. Meijer, W. J. Struijck, R. de Yidal de St. Germain offic. van gezondh. 2e kl. W. C. A. Hajenius, 3e kl. K. G. P. Sloos; offic. van admin. 2C kl. A. J. Looijen, adjunct-administr. P. K. S. Metman, scheepsklerk G. H. Slot. Z. M. heeft benoemd tot 2e luitenants bij 't korps ma riniers, de kadets J. AV. van Riel en II. J. Jolles; ingaande 16 Augustus. In den namiddag van 6 Julij is uit de gemeente Rijp vertrokken, met het doel om zijne ouders te Helder te gaan bezoeken, BOUKE HAGENAAR, 21 jaar. "Vermits die persoon noch te Helder aangekomen, noch te Rijp teruggekomen is, wordt opsporing en berigt ver zocht door den Commissaris van Politie te Helder. Benoemd tot baas-zeilmaker bij het marine-établisse ment te Onrust (Oost-ludie) de op verzoek eervol uit Z. M. zeedienst ontslagen baas-zeilmaker iu het vaste corps dek en onder-officieren der Koninklijke Nederlandsche marine J. van der Kemp. - Van Vlieland 19 Julij schrijft men ons het volgende: Van de 68 stemgeregtigden zijn op den 16 dezer slechts de helft opgekomen. Tot lid van den gemeenteraad alhier is herbenoemd de heer C. Rab, terwijl tusschen C. Molenaar met Douwe Dz. Visser en O. Th. Zeylemaker eene herstem ming zal plaats vinden. -Bij de verkiezing van vier leden voor den gemeen teraad te Zijpe zijn ingekomen 98 stembriefjes, volstrekte meerderheid dus 50. Herkozen de heeren: J. Lanser, met 57, T. Rampen met 56 en J. van Beusekom met 52 stemmen. Herstem ming tusschen de heeren J. Waller, die 39, B. V. Slot houwer, die 32 en Joh. Polder die insgelijks 32 stemmen verkreeg, welke zal plaats hebben op Dingsdag den 30 Julij a. s. Wij vernemen dat de negotiatie van f 300,000 ten be^^^ hoeve der onderneming op het wrak der Luline, volteekjjrfa

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1