BURGERLIJKE STWI) DER GEMEENTE HELDER. TELEGRAM. ADVERTENTIE Hf. wordt gevraagd. De Makelaar S. Th. REETS Een braaf burger van Praag, vader van twee bekoor lijke meisjes, is zoodanig verschrikt door het vreeselijk on geval, hetwelk het leven der ongelukkige aartshertogin Ma- thilde van Oostenrijk heeft gekost, dat hij zijne dochters heeft bevolen, nooit of te nimmer een japon meer te dragenen zich voortaan in manskleederen te hullen. In weerwil der levendige protesten, zoo wel van de dames zeiven als van al hare tantes en nichtenis de vader onvermurwbaar gebleven. Onmiddelijk zijn pantalons bestelden ontzettend vonnis 1 de crinoline is voor eeuwig uit 's mans woning verbannen. Verlangend zien de scboone slagtoffers der vaderlijke voor- zigtigheid naar hulpnaar uitkomst uit naar een redder, die haar zal verlossen uit de knellende broek! Jongelin gen, mannen, wie uwer waagt er eens een togtje aan? Een curieuse brandbrief. De heer Groneweg, directeur der Vaterlandschen Feuer-und-Hagel-Ver- sicherungs Gescllschaft te Elberfcld, ontving den 8 Mei jl. uit Hanover een aangeteekende brief van den volgende inhoud Aan den Directeur der Brandverzekering-maatschappij te Elberfeld. Elf Hanoveraoen, waarvan zeven den slag bij Langensalza hebben bijge woond, zijn door politieke omstandigheden daartoe gedwongen voor nemens zich naar Amerika te begeven. Tot deze reis behoeven wij 6000 Thl, waarom wij hebben besloten deze som, op ons eerewoord, voor twee jaren ttw® kas t» lceuen. Mogt gij niet genegen zijn ons dit geld onmiddelijk op oi}£ eerewoord, toe te zenden zóó zouden en konden slechts twee onzer naar Amerika scheep gaan, om liet geld aan hunne rijke bloedverwanten te vragen, en 't vervolgens aan hunne makkers over te maken. Voor dit wan- érouw'en op ons eerewoord zou dan eene twintigvoudige wraak worden ge nomen. De negen overblijvende Hanoveranen zouden zich dadelijk opmaken, en zooveel gebouwen in brand steken tot uwe maatschappij de som van honderd duizend Thlr. zou hebbeu betaald. Zijt gij echter verstandig genoeg ia uw eigen belang te handelen, op een paar duizend Thlr. niet te zien en de geheele zaak geheim te houden, zoo ontvangt gij na verloop van twee jaren de 6000 ThJ. met 10 pCt. rente terug. Wij zijn tot nu onbesproken lieden en zullen ons eerewoord in beide gevallen houden, te meer daar twee onzer, nog minderjarig, in twee jaren over aanzienlijke sommen te beschikken hebben. Gij wordt verzocht de 6000 Thlr. in Pruisisch en Fransch goud, Frie- drichs d'or en twintig-francsstukken (van 5 Thlr. 20 Silbgr. en 5 Thlr. 10 Silbgr.), in eene «hatouille te pakken; de chatouille, in stroo gehuld, in eene kist voor koopmansgoederen te sluiten, deze digt spijkeren en, als spoed- vereischend, te expediëren onder 't volgend adres X. Y. Z., no. 77, 88, 99. «Hanover, Station-restante. Zal worden afgehaald). «Inhoud Gedragen kleederen «Voorheen zult gij de volgende annonce in 't Braunschweiger Tageblat plaatsen «Alles in orde. Elberfeld, datum volgens opgaaf van 'tgeld." Hierbij was op nieuw gevoegd de vordering alles geheim te houden met bedreiging om in het tegenovergesteld geval eene vrecselijke vergelding te nemen. Eindelijk was een termijn van acht dagen gesteld. De brief was onderteekend «De elf zaamgezworen Hanoveranen X. Y. Z., no. 77, 88, 99, «Bedenk de gevolgen welke kunnen voortspruiten uit het sarren eener schaar opgewonden jonge lieden, die voor geenc misdaad zouden terugdeinzen. De directeur liet de bedoelde annonce in 't Braunschweiger Tagcblatt op nemen. De politie te Hanover van 't gebeurde verwittigd, liet eene kist pak ken, op de voorgeschreven wijze merken en op 't goederen bureau te Hano ver deponeren. Eenige dagen later ontving men, per telegraaf, het verzoek de kist naar Maagdenburg te zenden. Aan dezen wensch werd voldaan, doch te gelijkcr tijd 3e directeur van politie te Maagdenburg met de zaak bekend gemaakt. Twee dagen later kwam eenkruijer vragen, of er ook een pak was aangekomen, geletterd X. Y. Z. en genommerd 77, 88, 99 Onmiddelijk werd den commissaris van politie kennis gegeven van de aanvraag, en deze deed zich door dcu kruijer aanwijzen, wie hem had ge zonden. Men vond den briefschrijver in de omstreken van den schouwburg, en nam hem onmiddelijk in verzekerde bewaring. Het was de tooneelspeler Gustav Rosenmeyer, van Johannisburg, die, na eenig aarzelen, bekende den brief te hebben geschreven, daar hij in een troostcloozen toestand verkeerde, en de hoop koesterde «op deze wijze" gered te worden. Voor den regter-com- missaris daarentegen verklaarde hij, dat de brief slechts eene grap was ge weest, en eindelijk, toen hij heden voor de regtbank te regt stond, beweerde hij, door eene borstkwaal aangetast, bij het schrijven van den brief niet ge handeld te hebben met oordcel des oudersclieids. Dit bewereu werd echter gelogenstraft door den brief zclven, zoowel als door de sluwheid waarmee het daarin ontwikkelde plan door den beschul digde was ten uitvoer gelegd. De tooneelspeler werd ter zake van eenvoudige afpersing, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van zes maanden en 't verlies zijner burgerregten voor den tijd van een jaar. Opgave van betaalde geldboeten ingevolge art. 254 wetboek strafvorderingen ten kantore der registratie te Helder en Texel, gedurende het 2° kwartaal van 1867. P. S.; C. S.; J. G.; onbeheerd laten staan van een wagen op dc openbare staat te Helder gedurende den nacht, boete 1 te zamen 3. K. v. d. B.; B. G. K.; weduwe de G.; te Helder, niet sluiten hunner tapperij te Helder, 's nachts ten 12 ure, boete 3 tezamen 9. "W. C. T.; te Helder, rijden door de straten der gemeente Helder harder dan in gematigden draf, boete 5.-— P. v. E.; P. v. E.; J. de L.; P. B.; A. B.; G. v. W.; te Helder, .onbeheerd laten loopen van vee op de straat te Helder, boete ƒ1 te zamen 6. <r. D.; tr Helder, werpen van onreinheden in het Heldersche ka- aaal, boete 1. P. z.; A. B.; J. Pz. W.; R. D.; P. v. D.; P. M. L.; te Texel, laten loopen van vee, op eens anders grond te Texel, boete 5 te zamen 30 C. E.; te Texel, laten loopen van een hond in het open veld te Texel, gedurende den lamtijd der schapen, boete 3. P. K.; te Helder, laten loopen van vee op eens anders in den •ogst staanden grond te Helder, boete 5. Totaal ƒ62. Vonnissen in strafzaken, gewezen door den Heer Kantonregter te Heldergedurende het 2e kwartaal van 1867. A. J.; laten loopen van een hond in het open veld te Texel, gedurende den lamtijd der schapen, veroordeeld in eene geldboete van 3.of ge vangenisstraf van een dag en in dc kosten, J. S.; M. W.; P. v. d. II.; te Helder, jagen zouder acte en zonder ver- gunning, ieder 2 geldboeten ad ƒ8. of 2 gevangenisstraffen elk van 1 dag; verbeurdverklaring der 3 geweren; de kosten bij lijfsdwang invorderbaar. K. B.; te Texel, het maken van nachtelijke burengeruchten, verstoronde de rust der inwoners, veroordeeld tot gevangenisstraf van 3 dagen en in do kosten bij lijfsdwang invorderbaar. C. F.; C. F.; C. FC. F.; te Helder, het laten liggen van 55 houtvlot ten in het Noordhollandsclie kanaal, tussclieus zons onder— en opgang, on voorzien aan de voor- en achterzijde van een helder lichtende lantaarn, ver oordeeld tot 55 geldboeten alk van 10.of gevangenisstraf van een dag voor iedere boete; de kosten invorderbaar bij lijfsdwang. J. T.; te Texel, het door een kooiman niet opgesloten honden van zijne kooieenden gedurende den tijd daartoe bepaald, boete f 10 of gevangenisstraf van een dag; dc kosteu invorderbaar bij lijfsdwang. Van 19 26 Julij 1867. ONDERTROUWD J. Gevaert, zonder beroep, 48 j. en C. Trap, 36 j. weduwe van J. van Hoolwerff. H. J. Matthijse, smid, 29 j. en H. C. M. Ritter, 23 j. A. Braaf, werkman, 23 j. en M. C. Valkenburg 27 j. GEHUWD P. Duinkerken en M. Strcutkcr. J. C. Peters en A. Koudenburg. J. Hoogcrwerf en A. M. Rubland. J. Fransen en M. A. Burghart. BEVALLEN B. A. Vermeulen geb. Spanjersbcrg D. C. Bakker geb. Keijsering Z. L. de Graaf geb. Bos D. N. J. Eedens geb. de Rooij D. A. van Beek geb. de Graaf D. A. van Leeuwen geb. Stijgcr D. G. de Jong geb. Lobman Z. S. Slelleman geb. de Rooij D. A. W. Jansen geb. Tieman D. P. M. Keet geb. Eijgenhuijs D. OVERLKDEN F. Meerens ruim 8 j. C. Kwant bijna 19 m. G. de Wijn geb. Visser 75 j. P. M. Hausen 49 j. E. Groot 11 w. J. Anten 21 j. A. Kcukeu geb. Hoogheid 80 j. Heden Dingsdag 30 Julij 1867. 5°/0 Metalliek(oude) 44; Russ. Spoorweg-aandeelen 179J- Mexico (oude) 14Jweinig handel. Buiten vrij vast. Bevallen van een ZOON C. BEETSde VRIES ROBBÉ. Algerneene kennisgeving. Nieuwediep, 30 Juli 1867. Bij Koninklijk besluit dd. 9 Mei 1S67 Éy No. 53, is op verzoek van de I1H. K. LAST- 1»^ DRAGER Jz. en J. T. TINKELENBERG, beiden wonende aan het Nieuwediep, gemeente Helder, als directeurengoedgekeurd bet ontwerp eoner akte van oprigting der naamlooze vennootschap //de Scheeps timmerwerf DF LASTDRAGERgevestigd aan het Nietmediep voormeld welke akte is verleden in dato 4 Junij 1S67, teil overstaan van den te Helder ge- vestigden Notaris BERNARDUS WERENDLIJN SMITzijnde genoemde akte en Koninklijk besluit geplaatst in de Nederlandsche Slaats-Courant van den 30 Julij 1867, numero 17S. Ver voorkoming van misverstand berigt de ondergeteekende dat de VERKOOPING welke op Donderdag 1 Augustus a. s. zal worden gehouden in' het vroeger door hem bewoonde huis aan de Basingracht O. No. 115, NIET op zijnen last of teu zijnen verzoeke zal plaats hebben- J. H. LANGE. Adres franco, met prijsopgave, bij den uitgever dezer Courant. zal, op Vrijdag 2 Augustus 1867, des voormiddags ten 11 ure, in het STATIONS-KOFFIEHUISin den Anna Paulowna-Polder, ten overstaan van den Notaris B. 3 R. E 1T D Ia IJ 1T SMIT, in het openbaar verkoopen: lo. Vier HUIZEN, benevens het Regt van Erfpacht tot den 31sten December 1893 opeen perceel GROND alles staande en gelegen in het westelijk gedeelte van den Anna Paulowna-PolderKad. Sectie L Nos. 653 tot en met 655 te zamen groot 19 Roeden 70 Ellen. Eigendom van L. VAN RIJSWIJK. 2o. Een WOON- en WINKELHUIS met ERE en LAND, staande en gelegen in het westdeel van den Anna Pauloiona Polderaan den Grindweg, langs de Molenvaart, Kad. Sectie L, Nos. 126 en 127, te zamen groot 50 Roeden 60 Ellen. Eigendom van P. VAN WEELDEN. Nadere informatien te bekomen op fraDco aanvragen ten kantore van Notaris en Makelaar voornoemd, Dijkstraat II, No. 384, in de gemeente Helder.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 3