Jtieums* en <ftÖoerletitie=6faÖ. 648. Zevende Jaargang. 1867. WOENSDAG 14 AUGUSTUS. <®fftctëeï gebeeïte. BEKENDMAKING VACCINATIE N. JÊiet-offtciM gcöccïte. Zitting van den Gemeenteraad, HELDERSC Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post 1.60 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. COURANT. De prijs der Adviïrtentikn van 14 regels is 40 Centen; voor eiken regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Diugsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve men de Adverteuticn ïntezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDE R brengen ter kennis van de daarbij belanghebbenden, dat het TWEEDE SUPPLETOIR KOHIER van den HOOFDELIJKEN OMSLAG voor het jaar 1867, giste ren door hen voorloopig vastgesteld en van heden af gedurende de eerst volgende veertien werkdagen, voor een ieder ter Secretarie der gemeente ter nedergelegd is. Helder, Burgemeester en Wethouders voornoemd 10 Augustus 1867. STAKMAN BOSSE Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. Belanghebbenden worden verwittigd, dat door den Plaatselijken heelmees ter op Vrijdag den 16 Augustus aanstaande, des namiddags van 4 tot 6 ure, in de Werkinrigting, op de Kerkgracht, eene zitting zal worden gehouden tot het KOSTELOOS VACCINEREN van beboeftigen, en dat daarmede eenige weken, op den bij elke zitting te bepalen dag, zal worden voortgegaan. IIeloer, De Burgemeester der gemeente, 10 Angustus 1867.STAKMAN BOSSE. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende zijn de navolgende voorwerpen gedeponeerd, als: Een PORTEFEUILLEeen MEDAILLON, een Bont ZAKJE met KLEED1NGSTUK- KEN en twee BEDLAKENS. Helder 13 Augustus 1867. Se Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. op Maandag 12 Augustus 1867. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren Papineau Slebe, Kraijenhoff, Berghuifs, v. Strijen, Janzen, Bakker en Zur Muhlen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen leden. Met goedvinden van den raad benoemt de Voorzitter eene commissie, bestaande uit de heeren de BreukMaalsteed en v. Kelckhoven, die zich tot het onderzoek, buiten de raadzaal, verwijderen, terwijl de vergadering voor dien tijd geschorst wordt. Alvorens de commissie, bij monde van den heer de Breuk, rapport uitbrengt, verzoekt de Voorzitter het oudste lid in jaren den heer de Lange het presidium gedurende de verdere behandeling van dit punt te willen waarnemen, waarna de Voorzitter en de heer Graat; beiden onlangs gekozen, zich voor dien tijd verwijderen. De tijdelijke Voorzitter verzoekt den heer de Breuk het rapport der commissie te willen mededeelen. De heer Braaksma vraagt en bekomt vooraf het woord. Hij is van meening, dat; ingevolge art. 48 der gemeente wet niet met de behandeling kan worden voortgegaanom reden het daar vereischte aantal leden niet aanwezig is na •eenige discussie wordt in omvraag gebragt of de behandeling zal plaats hebben, dan of ze verdaagd zal wordentot het eerste wordt hij meerderheid van stemmen besloten. De heer de Breuk deelt mededat de commissie de stuk ken in orde heeft bevonden en aan den raad voorstelt, om al de gekozen heeren tot leden van den raad toe te laten. Daartoe wordt met algemeene stemmen besloten. Op verzoek van den waarnemenden Voorzitter leidt de Secretaris de beide heeren, die zich hadden verwijderd, weder ter vergadering. De heer de Lange draagt zijne functie weder over aan den Voorzitter, en nadat laatstgenoemde den eersten voor de ge nomen moeite heeft bedankt, nemen beiden hunne plaatsen weder in. Aan de afwezige herkozen leden, de heeren Bakker en Berghuijs, alsmede aan de nieuw gekozen leden, de heeren P. Haagsma en B. Werendlijn Smit, zal kennis worden ge geven. 2.) Onderzoek gemeente rekening 1866. In de commissie van rapporteurs der afdeelingen bestaande uit de heeren Braaksma, Maalsteed en de Breuk, is laatst genoemde tot algemeene rapporteur benoemd en doet thans mededeeling aan den raad, dat de heeren v. Strijen Slebe en Papineau in de vergadering der afdeelingen niet zijn tegen woordig geweest; dat in geen der afdeelingen bezwaren of bedenkingen tegen de rekening zijn geopperd; dat de ontvangsten en uitgaven bij behoorlijke schrifturen zijn gestaafd; dat de commissie mitsdien concludeert tot de voorstelling aan den raad, om de rekening over 1866 goed te keuren, hetzelfde voorstel wordt ook gedaan ten opzigte van de re kening van het Burgerlijk Armbestuur en van die van het Algemeen Weeshuis. Nadat de Secretaris de rekening hoofdstuks-gewijze heeft voorgelezen en door niemand bedenkingen worden ingebragt, heeft de goedkeuring plaats met algemeene stemmen. (De eindcijfers zijn in ons verslag van de vorige vergadering reeds medegedeeld.) 3.) Supplement begrooting 1867. De som bedraagt f29,800te vinden uit het saldo der rekening van 1866, en moetende strekken tot het uitvoeren van werken die op de begrooting van 1866 reeds voorkomen, Het daartoe gedaan voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 4.) Mededeeling van ingekomen stukken. a. De Voorzitter deelt mede, dat in deze vergadering de be noeming van een Apotheker plaats zoude hebbendoch stelt voor het tot eene volgende vergadering uittestellen, om reden de voordragt eerst den vorigen dag was ingekomen, en bovendien ook, omdat behalve eenige sollicitanten naar de betrekking, zich ook twee apothekers uit deze gemeente heb ben aangeboden om de geneesmiddelen te leveren tengevolge waarvan ook nog heden van andere Aphothekers te dezer plaatse een verzoekschrift is ingekomen, om ingeval de ge meente-Apotheek gesupprimeerd werd, ook in de voordeelen der levering te mogen deelen. Het voorstel tot verdaging wordt met algemeene stemmen aangenomen. b. Dat de gelden vroeger in beleening gegevendezer dagen weder in ontvang zijn genomen en thans in de kas aanwezig zijnwordt voor kennisgeving aangenomen. c. Eene circulaire van Gedeputeerde Staten houdende ver zoek, om voor ultimo Augustus a. s. het gevoelen van den raad mede te deelen nopens eene herziening der jaarwedden van de burgemeesters en secretarissen in deze provincie. Op voorstel van het Dagel. Bestuur wordt besloten te antwoorden, dat de wedden dier ambtenaren in deze gemeente voor het tegen woordige geene verandering behoeven te ondergaan. Bij de gewone rondvraag vraagt en bekomt de heer de Breuk het woord. Ilij zegt voor eenigen tijd den Voorzitter te hebben geïnterpelleerd ten opzigte van een aanteschaffen brandspuit en thans te hebbeu vernomen, dat de gemeente bouwmeester en de opperbrandmeester voor die zaak naar Amsterdam zijn vertrokkenSpreker wenschte dienaangaande gaarne eenige inlichtingen te bekomen. De Voorzitter zegt, dat beiden naar Amsterdam zijn ge weest tot het bezigtigen van brandspuiten, en hunne keuze is gevallen op eene spuit van dubbele kracht die in de gevallen dat het water niet van verre moet worden aange voerd, dubbel dienst kan doen. Dat de som daarvoor gevraagd, is ƒ2200., dat echter het rapport van die zending nog niet bij B. en W. is ingekomen en alzoo de mededeelingen voor het oogenblik nog niet vollé- dig kan gedaan worden. De heer de Breuk bedankt voor die inlichtingen. Daarna wordt de vergadering gesloten.

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1