lïïeums- en ^«ftöoerteiiüe-öfaö. M 685. Zevende Jaargang. 1867. ZATERDAG 14 DECEMBER. <$ffidërt jjebedte. ^lEt-ojftcicd gcbcritc. Zitting van den Gemeenteraad HELDERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATÜRDAG. Abonnementsprijs voor 3 maaudcnƒ1.30 franco per post 1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren eu Post directeuren. Brieven franco aau den Uitgever S. Giltjes. De prijs det Advertentien van 14 regels is 40 Centen voor eiken, regel meer 10 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing. 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertenticu intezenden. Ingezonden stukkeu minstens één dag vroeger. Die zich, ingaande met 1 Januarij a.s., op dit blad willen abonneren, kunnen de nog in deze maand versohijnende nommers kosteloos bekomen. '238Ë^~ Op 1 Januarij a.s. zal, als naar gewoonte, weder een nommer van dit blad verschijnen, waarin een Naam lijst zal worden opgenomen van allen die hunnen Nieuw jaarsgroet opentlijk wenschen uit te brengen aan Familie, Vrienden, Bekenden, Begunstigers, enz. Voor de plaatsing van iederen naam wordt gevraagd 50 Cententen voordeele der armen van de verschillende godsdienstige gezindheden te dezer plaatse, na aftrek van cenige kleine verschotten, indien die niet te vermijden zijn. Drukloon, papier, enz., wordt niet in rekening gebragt. Na afloop zal in dit blad rekening en verantwoording der gelden worden gedaan. Exemplaren der Courant, waarin de Naamlijst voorkomt, zullen te bekomen zijn tegen betaling van 10 Centen, mits vóór het afdrukken aan te vragen. Men wordt beleefd verzocht vooral voor duidelijke opgaven te Willen "ïorgenen zich vroegtijdig franco te adresseren aan den uitgever. GILTJES. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, brengeu ter kennisse van de daarbij belanghebbenden, dat het derde Suppletoir Ko hier van den Hooldelijkeii Omslag voor het dienstjaar 1867, gisteren door den Raad vastgesteld ea gedurende de ecrstvolgeude acht werkdagen voor •een ieder ter Secrctaaie der gemeente ter lezing is nedcrgelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. 11 December 1867. L. VERHEY, Secretaris. op Dingsdag den 10 December 1867. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 16 leden.' Afwezig de heeren Janzen, van Kelckhoven en van StrijeD. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Benoeming van leden voor de Qnderhouds-Commissie. Herkozen de heeren Braaksma met 12, de Breuk en de Lange ieder met 11 en de heer Janzen met 10 stemmen. 2). Aanbeveling van leden voor het Bestuur van het Weeshuis. Voor de betrekking van regent: le candidaat de aftredende heer mr. D. P. H. Aberson, 2e candidaat de heer J. Venster. Voor regentesse: le candidate de aftredende mej. de wed. Blokziel, 2e candidate mej. Grijm. Herkozen de heer Aber son met 11 en mej. Blokziel met 12 stemmen. '3:). Aanbeveling van leden voor het Algemeen Armbestuur. De aftredende zijn de heeren G. J. van Hoolwerf en C. van Veen, die ine; de heeren J. Jonker en A.Bas op de dub beltallen worden geplaatst. De 'heeren Hoolwerf en van Veen worden beiden met algemeene stemmen (13) herkozen. 4). Aanbeveling voor de Plaatselijke Schoolcommissie. Wordt door de Schoolcoramijsie bij missive aan den Raad kennis gegeven, dat in de laatste vergadering gekozen zijn de heeren J. J. Backer Dirks tot president eu de heer A. van Voorn- veld tot secretaris: welke beide heeren zich die benoemiug hebben laten welgevallen; bij diezelfde missive worden voorts de navolgende dubbeltallen aanbevolen, om daaruit eene keuze te doen ter voorziening in de vacaturen ontstaan door de periodieke aftreding op 1 Januarij a. s. a. F. M. Brute! de la Rivière, aftredend lid, en mr. D. P. H. Aberson. b. G. E. Bron, aftredend lid, en J. van den Bosch. c. A. van Voornveld, aftredend lid, en C. van Veen. De aftredende leden worden herkozen, de heeren Brutel de la Rivière en van Voornveld ieder met 13 en de heer Bron met 12 stemmen. 5). Vaststelling van het maximum van onderstand voor 1868. Het daartoe gedaan voorstel, met bijgevoegden staat, wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 6). Vaststelling van een suppletoir kohier Hoof delijleen omslag Geene bedenkingen bij de ter visie ligging daartegen inge komen, wordt ten bedrage van f 36.53.£ met algemeene stem men goedgekeurd. 7). Adres van den Directeur der Duinwaterleiding. Wordt verzocht do goedkeuring van de navolgende wyziging in de verleende concessie Om het water voortaan niet meer op bepaalde uren aan de standpijpen afteleveren, maar het voortaan ten allen tijde verkrijgbaar te stellen in daarvoor nader aan te wijzen huizen, terwijl de bestaande leiding, op die punten waar het noodig mogt zijn, kan blijven bestaan tot het aanschroeven van slangen ingeval van brand. Na eenige discussie wordt de goedkeuring verleend met algemeene stemmen. Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. De goedkeuring vau Gedeputeerde Staten der rekening van 1866. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Dat moeten vernietigd worden de uitgelote effecten No. 6 en 18 met de daarbij behoorende coupons. Daartoe wordt overgegaan. c. Eene suppletie van J 1500.op de subsidie aan het Algemeen Weeshuis, over 1867, wordt met algemeene stemmen toegestaan, te voorzien uit den post van onvoorziene uitgaven. d. Dat Gedeputeerde Staten de wensch hebben te kennen gegeven, dat in het volgende jaar een der belastingen op de middelen van verbruik, in deze gemeente, worde afgeschaft; waarop door het Dagel. Bestuur is geantwoord, dat de staat der gemeeute-ünantien, vooralsnog geene vermindering van inkomsten gedoogde. e. Ook dat door Gedeputeerde Staten eenige bemerkingen op de begrooting voor 1868 zijn gemaakt, en eenige inlich tingen omtrent de posten voor het Weeshuis en Armbestuur zijn gevraagd, die door B. en W. zijn verstrekt. Dat twee brieven van dankbetuiging zijn ingekomen van de lieeren J. C. Blok en D. Dekker voorde verleende subsidie. cZ, e eu f worden voor kennisgeving aangenomen. g. Dat de bij de behandeling der begrooting vastgestelde verhooging van het tractement voor den inspecteur van politie Middelkamp, eerst met 1 Januarij a.s.. ingaande, daarom door het Dagel. Bestuur wordt voorgesteld de jaarlijksche gratifi catie van f50.over 1867, alsnog te verleenen. Wordt met algemeene stemmen aangenomen. Bij de gewone rondvraag wordt het woord verleend aan de heeren de Breuk en Braaksma. De heer de Breuk maakt, als lid van de onderhouds-com- missie, de bemerking, dat de naam dier commissie hare werkzaamheden niet juist uitdrukt; stelt alzoo voor, dien naam te veranderen incommissie der gemeentewerken. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De heer Braaksma geeft zijne bevreemding te kennen, dat er niemand uit deze gemeente voorkomt op de groote lijst van personen, waaraan onlangs medailles zijn uitgereikt voor hunne bewezen diensten, tijdens de cholera-epidemie hier te lande. Spreker zegt, dat zich hier iemand in de gemeente be vindt, die daar ten volle aanspraak op heeft, die zich aller- loffelijkst heeft gedragen en zich voor het welzijn der ge meente zeer verdienstelijk heeft gemaakt, liet is den heer F. Snel, apotheker alhier, die wei heeft verdiend, dat, ingeval er nog redres mogelijk is, hij ook voor die onderscheiding worde voorgedragen. De Voorzitter antwoordt, dat als het van hem moest uit gaan, de heer Snel ongetwijfeld eene belooning zou zijn gedacht geworden, daar zijn naam meermalen in deze

Heldersche Courant | 1867 | | pagina 1