J. W. SON, jJuGIMe lïcrfioojjtnQ 14 BURGERWONINGEN BURGERLIJKE STAXD DER GEMEENTE TEXEL, n ADVERTENTIES. T E X E L. met TUINEN en ERVEN, zit te Washington en zegt aan het Zuiden: //Schrijf op, op een papier, den vorm, waaronder gij leven wilt." Voortreffelijke raad. Maar onverbiddelijke wetten der staathuishoudkunde en der geregtigheid Gods zeggen: //Begin eerst te leven; verdien uw eigen kost; denk uw eigen gedachten; sta op uw eigen beenen." En het blanke ras in de luren, dat gekweekt is in eene serre, onder glas, zegt: //Ik zou liever van honger sterven dan te staar, op die zwarte negerbeenen," Daar hebt ge nu weer het Zuiden. Gij hebt 't verhaal van Dale Oweu, van dien Geconfedereerde, eeti kerel vau zes voet, die na 't gevecht bij Chicamauga te Nashville kwam eu om rantsoen en reis geld vroeg. De kapitein zei: //Wij kunnen u geen van beide geven; dat is altemaal uit." -//Zoo," antwoordde de groote lompert, met een halfdom begrip, dat er toch altijd iemand moest wezen, om voor hem te zorgen, //wat moet ik dan doen'? «Ga naar het hoofd," hernam de officier, //neem dienst op eene stoomboot, om hout in en uit te laden op de houtstations, dan komt gij van zelf thuis en krijgt den kost op den koop toe." Met zijn domme oogen keek hij een oogenblik den kapitein aan eu zei: //Vreemdeling, ik heb mijn leven lang geen slag gewerkt, en denkt gij, dat ik nu zai beginnen?" (Gelach) Daar hebt gij, alweder, daar hebt gij het Zuiden; en dat element moet er onder. Wat is de fout van Audrew Jonhson? Juist dat, en niets anders is zijne fout. Het Zuiden zei altijd, half spottend: //Wij staan op tegen den Yankee!" Daar hebt gij het nu juist. De Yankee is de gewone term, die in een enkel woord de negentiende eeuw uitdrukt individueele kracht en inspanning, een zuigeling van een halfjaar aan 't klouteren in zijn wieg, kijkende over den rand, aan't uitvinden van nieuwe machines, en een patent nemende er bij. Gelach.) Dat is de negentiende eeuw. Daar hebt gij den Yankees. Het Zuiden kwam daar tegen in opstand. Het denkt, dat het kan slagen. Hetdenkt, omdat het gewatteerde stoffen draagt, te kunnen trappen tegen de onverbiddelijke wetten der negentiende eeuw, maar in plaats daarvan merkt het, dat het een blaas opblaast, die lek is. PLUKSEL. Men verneemt dat de afgetreden ministers, zich in de uiter ste uren bekeerd hebbende tot de waarheid, en willende een blijk geven van opoffering voor het vaderland, besloten heb ben hunne bekendtenis in druk algemeen te maken, die in houdt: dat zij gedwaald hebben eu dat zij voortaan, te rekenen van het optreden van het nieuw liberaal kabinet, hel weêr, op ernstig overwogen grondeD, voor geoorloofd en wettig hou den in de Tweede Kamer lo. moties voor te stellen, ook tot afkeuring van regerings daden alle dito daden, ook benoemingen en ontbindingen, te beoordeelen en des noods te veroordeelen begrootingen te verwerpen, om redenen daar buiten en dat zij daarentegen thans van oordeel zijn dat het ongeoorloofd en ongrondwettig is: den geëerbiedigden naam des Konings in de beraadsla gingen te mengen; zich achter de Kroon te verschuilen en de ministeriele verantwoordelijkheid te ontduiken van regeringswege op de verkiezing te werken 4o. personen, vooral ambtenaren te verguizen, te intimideren en af te zetten. oneerbiedig te zijn jegens de vertegenwoordiging; de Kamers, anders dan in den grootsten nood, te ont binden de Kamers te mystificeren, met Mijertjes en dergelijke koffers pakkende heeren terwijl 80 stabiliteit van de regering thans volstrekt geen vereischte meer is. Zoo levert dan de ontbinding van het vorige kabinet eene dubbele vreugde op. Nederl. Spectator. 2o. 3o. lo. 2o. 3o 5o. 60. 7o. Van 4 11 Junij 1868. ONDERTROUWD Klaas Vlaming en Elisabeth Dalmeijer. Cornelis Timmer en Antje Boon. GETROUWD Bernardus Theodoor Voüte, van Amsterdam, en Emelie Welmoet Bok. Cornelis Vermeulen en Maatje Stark. GEBORENPieter, zoon van Jan Zegel en Martje Hoedenmaker. Naatje, dochter van Willem Stark en Elisabeth Jaeobs. OVERLEDEN Trijntje Kooiman, oud 39 jaren, gehuwd met Simon Schipper. Dirk Bruin, 4 maanden, zoon van Jan Bruin eu Necltje Kikkert. 11 A li l( T II E I! I G T N. SCHAGEN, II Junij. 1 Os f2 20. 1 Stier f80. 16 Vette Gelde Koeijen f 180 a 250. 5 Kalf- Koeijen f 80 a 150. 2 Vaarsen f 60 a 90. Hokkelingen I'40 a 60. 9 Nuch tere Kalveren i"6 a 10. 200 Magere Schapen t'6 a 18, 50 Vette Schapen f 20 a 30. 1373 Lammeren f4 a 11.50. Bokken en Geiteu f 0.75 a 6. 10 Magere Varkens 1'12 a 17. 80 Biggeu f5 a 7. Konijnen 10 a 75 ets. Kippen 30 a 40 ets. Duiven 10 a 40 ets. Boter 10.75 per kop of flper Ned. pd. Kaas f0.20 a 0.30 per pd. Kipcijeren f 2.60, Eend- eijeren f3.10 per 100 stuks. PURMERENDE, 9 Junij. Kleine Graskaas, tot half 2, 1' 26.Goede voorraad, maar aan den prijs verkocht. Aangevoerd 248 stapels Kleine Kaas, 7 Middelbare. Boter, van f 0.95 tot fl.05 per N. P. Gemiddeld fl.per N. P. Aangevoerd 219 Runderen. Vette Koeijen golden vrij wat miuder daarbij was de aanvoer ook ruim. In Melkkoeijen was minder levendigheid. 22 Paarden. 112 Vette Kalveren prijs van 65 tot 85 ct. per N. P. Handel vlug. 50 Nuchtere Kalveren, prijs van f6 tot f 13 per stuk. Handel vlug. 109 Vette Varkens. De prijs was vau 43 tot 53 eeuts per N. P. Handel matig vlug. 11 Magere Varkens, van f 14 tot f20, en 279 Biggen van 15 tot f7. Handel redelijk vlug. 910 Schapen en Lammeren. Vette Scha pen gingen tot hooger prijs redelijk vlug van de hand. In Magere Schapen is zeer weinig geest. Overhonders zijn iets beter te plaatsen. Lammeren zijn niet duurde handel wordt evenwel iets vlugger. Kip-eijeren f 2.75, Eend-Eijeren 3.25 per 100 stuks. Verleden Diugsdag zijn ter waag gewogen 94 stapels Kaas, wegende 22047 N. P. De hoogste markt was voor Kleine Hooikaas f 24.25, Gras kaas f26.50, Middelbare Graskaas f25.Aangevoerd 1483 N. P. Boter. SNEEK9 Junij. Prijs der Boter f42£ CARGA-LIJST. Van 4 tot en met 11 Junij zijn te Helder tot lossing ingeklaard Naam van het Gezagvoerder. Lading. Schip. herkomst. bestemd. Blackness G. Dichersen Sunderland Steenkolen Würfbain&Co. Swan J. Davison Idem Carbon, stooms. G. Reston Newcastle Hagedoorn& Z. George Smith G. Zwarshall Suuderland Wurfbain &Co. Symon Martina JvOldenburger Riga Hout Blikman Co. Emma C. Poddin Suuderland Steenkolen Wurfbain &Co. Bessie J. Mordey ii Idem Veracity J. Davidson Newcastle Holl. IJzeren Spoorw. Maats. Wilsous W. Wadley Middlesbro H C. Berghuijs. Zondag 14 dezer vertrekt van hier de West- Indische mail, Maandag 15 dezer de Oost- Indische landmail via Marseille en Dingsdag 16 dezer via Southampton. Ondertrouwd: A. vaï DEN HEUVEL en A. HEMELRIJK. Helder, 11 Junij 1868. De Heer en Mevrouw BOURICIUS bedanken hartelijk voor de belangstelling, ter gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. den Helder, 6 Juni 1868. m Gebr. Cliir. Dentist van 2E. UI. den üioiiiiisr dep Belgen. Door menigvuldige aanvragen zal de bovengenoemde Woensdag 17 Junij bij Mejufvr. Wed. VISSER, inde Wieringerwaard, den 18° bij den Heer 1. J. van HEES, in de Toelastte Nieuwediep, te consulteren of te ontbieden zijn over al wat de Tandheelkunde aangaat; als ook over bet inzetten van Kunsttanden en Gebitten naar zijne nieuwe vinding, waarvoor Z. M. de Koning der Belgen, hem met een Brevet vereerd heeft. Deze methode munt uit door hare soliditeit, dat ze tot geen bederf over gaan, zij zijn van de natuurlijke, tand niet te onderscheiden en worden op het teederste tandvleesch geplaatst, zonder het uitnemen der oude wortels, en daarom ook deze methodedoor de HH. Genees- en Heelkundige ais de beste methode wordt aanbevolenVoor deze Tanden wordt een aantal jaren in gestaan, Verder is hij dagelijks te consulteren aan zijne woonplaats, Hoek Nieuwendijk Dam, te Amsterdam. OP De Notaris W. H. BRUNO BOK, als daartoe ge- magtigd, is voornemens, krachtens Art. 1223 B.W., op BïïiigsJlag' 23 Junij a s 's middags 12 ure, in het Logement van A. A. DROS, te de Cocksdorp PUBLIEK TE VERIvOOPEN: staande en gelegen te de Cocksdorp op Texel', in de Kadastrale leggers dezer gemeente hekend onder Sectie A, Nos. 669 en volgende, ter grootte van 11 Roeden 66 El. Nadere informatien te bekomen ten kantore van den Notaris W. H. BRUNO BOK.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3