B P. DE WAARD, pleegd. Hij noodigde zijn van zweetdruipende collega's uit zich van hun paruiken te ontdoen. En er. gebeurde, wat nooit te voren een Engelsch regter gewaagd had. Anders dacht in de vorige week de president van een regtbank in een der graafschappen, die een advokaat welke in gewone kleederdragt optrad, deswegen strafte door de hem toeko mende kosten te ontzeggen. Daily News vraagt, of niet een lid van het Lagerhuis zou willen voorstellen, den spre ker, die tegenwoordig dikwijls 10 tot 12 uren achtereen den in de tegenwoordige hitte al te drukkenden last van een paruik moet dragen, daarvan te ontheffen. '1'e Lyon heeft zich het aardig geval voorgedaan dat de gemeeuteraad, die indertijd eenstemmig besloten had om een standbeeld op te rigten voor den prefect-senator Vaïsse, ter ziele, thans eenparig het besluit heeft genomen om het niet op te rigtenomdat het niet noodig is iemand, die bij zijn leven zoo een gelukskind is geweest en door den keizer en de fortuin altijd zoo is bevoorregt, na zijn dood boven dien nog te verheerlijken. Het beeld was reeds gegoten. Men zal het nu omgieten tot een paar pompen. De jongste verbeteringen in de brandblusch- inrigtingen te Londen. De in den laatsten tijd ingevoerde verbeteringen in de brandblusch-inrigtingen te Londen worden door de London News hoogelijk geroemd. Dit blad deelt het volgende daar omtrent mede. De assurantie-maatschappijen dragen nu 10,000 pd. st. voor het onderhoud dier inrigtingen bij, de schatkist geeft eveneens 10,000 pd. st., en dan is nog eene stedelijke belasting van 1 stuiver op ieder pd. st., een bedrag uitmakende van 30,000 pd. st. Dit maakt zamen eene som uit van 50,000 pd. st. Er zijn thans 43 stations, gelegen binnen de oppervlakte van 110 vierkante engelsche mijlen, maar op zoodanige wijze verspreid, dat zij tot bewaking dienen eener oppervlakte van meer dan 400 vierkante en gelsche mijlen (de geheele oppervlakte der hoofdstad bedraagt 700 vierkante engelsche mijlen). Het getal brandspuiten is 95, waaronder 6 stoom-brandspuiten. De voornaamste dezer brandspuiten kan op rivieren en kaDalen eene vaart aanne men van 14 engelsche mijlen in hot uur, en kan in eene minuut ongeveer 24 ton water uitwerpen. Het getal werk lieden bedraagt 314, die meestal gekozen worden onder jonge knappe zeelieden. Er heerscht eene uitmuntende organisatie in het bestuur der brandspuiten en brandspuitgasten. Op de voornaamste stations worden voortdurend dag en nacht drie brandspuiten in gereedheid gehouden, namelijk eene stoom-brandspuit, eene groote brandspuitdie met de hand in werking wordt gebragt en eene kleine brandspuit, die door eenige menschen wordt voortgetrokken, en die, zoodra brand ontstaat in de nabijheid van een der stationsterstond in werking wordt gebragt. De stoom-brandspuiten hebben drie maal meer kracht dan de handbrandspuiten van de zwaarste soort. De vervaardiging van een stoom-brandspuit kost dan ook drie maal meer, doch zulk eene spuit duurt driemaal langeren is natuurlijk lang niet zoo kostbaar om in wer king gebragt te worden. Eenige ponden steenkool hebben drie maal meer kracht dan het dienstwerk van 30 man. Men had vroeger 12 a 15 minuten noodig om stoom in den ketel van deze brandspuiten te bekomen, maar op eene zeer eenvoudige wijze is dit tijdverlies opgeheven. De brandstof ligt gereed in.de ovens, doch niet ontstoken, terwijl door een gasstraal het water in den ketel steeds kokend wordt gehouden. Om daarna de volle kracht te verkrijgen, door het ontsteken van het vuur in den oven, heeft men slechts 2 a 3 minuten noo dig, juist den tijd om de paarden voor de machine te span en die in gereedheid weg te brengen. De stoom-brandspuiten verdienen natuurlijk de voorkeur boven de anderen, wat bare uitrusting betreft, doch door haren omvang kunnen zij niet zoo schielijk worden vervoerd. Eene met de hand te besturen brandspuit, met haar werk volk, kan door twee paarden in volle vaart worden vervoerd, en men is gewoon deze eerst af te zenden naar de plaats des onheils en dan de stoombrandspuit. De spuitgasten, in dienst der inrigtingen, schijnen te gering in aantal te zijn, daar zij vaak 24 uren onafgebroken op hun post moeten blijven alvorens zij kunnen worden afgelost. De gravin van Eglinton, eene der schoonste vrouwen van Schotland, verloor de liefde van haren gemaal om den zon derlingen gronddat zij hem zeven dochters en geen enkelen zoon geschonken had. De graaf trok de zaak zóó ver, dat hij haar op zekeren dag mededeelde voornemens te zijn, zich voor eeuwig van haar te scheiden. "Ik ben bereid daartoe mijne toestemming tn geven," zei de gravin: »maar ik eisch dat gij mij bevorens al datgene teruggeeft, wat ik u ten hu welijk heb meêgebragt." »Dat zal geschieden, mevrouw; uwe bruidschat zal u tot de laatste penning terug betaald worden." "Daarvan spreek ik niet, mijnheer; geef mij de jeugd, de onschuld en de schoonheid terug, die ik u ten huwelijk bragt, en ik verlaat u op staanden voetDe graaf, getroffen door dat antwoord, sloot zijne vrouw in zijne armen en sprak nimmermeer van scheiden. Zekere philantroop heeft altijd een bankje van duizend gulden beschikbaar, om een vriend in den nood te hulp te komen, maar als een vriend in den nood zich tot hem wendt, dan helpt hij nooit, bewerendedat hij anders den volgenden dag een anderen vriend in den nood niet meer zou kunnen helpen. Meester: »Eeu kind behoort voor alles bescheiden te zijn. Wat wil dat zeggen, Jantje, bescheiden te zijn? (Jantje stottertde meester hervat)Neem eens aan ik kom bij uw vader, Jantje, en die schenkt mij een glas bier in; dat neem ik aan; hij schenkt mij nog een glas bier in; dat neem ik ook aanmaar hij wil mij een derde glas inschenken en dat weiger ikof uw vader biedt mij een glas wijn aandat drink ik uit; hij biedt mij nog een glas wijn aan, dat drink ik ook uit, en als hij mij nu alweder een glas wijn aanbiedt en ik weiger het, wat ben ik dan Jantje "Dronken, meester!" Laatst werd een heer op hoogen toon aangesproken door een zijner crediteuren de schuldenaar echter antwoordde dood bedaard: "Jij hebt waarachtig een praats, alsof ik aan jou alleen geld schuldig was. Zeker iemand genoot onlangs de onderscheiding, dat hij de deur werd uitgesmeten hij stond op, wreef zich de gekneusde gewrichten en prevelde"Enfin ik wou toch net weg gaan BilUÏÏKE STA\fi ÖMIIEENTE BELDER. Van 17—24 Julij 1868. ONDERTROUWD J. Potfeboom matroos bij de mariue, 31 jaren en Iï. E. Boklen, 29 jaren. M. Muije, zeeman, 27 jaren en C. de Vries, 28 jaren. C. Slagwater, schippersknecht, 28 jaren en V. Muije, 33 jaren, weduwe van A. Bras. C. A. de Vries, zeeman, 32 jaren en E. Muije, 29 jareu. M. P. Geerling, sergeant bij dc artillerie, 37 jaren en A. Man. 24 jaren. H. Duinker, schilder, 47 jaren, weduwnaar van E. de Jong en A. M. M. van der Brugh, 45 jaren. A. H. M. Terwindt, zonder beroep, 26 jareu, wonende te Doornenburg, gemeente Bemmel en C. E. Janzen, 26 jaren. GEHUWD: J. Collet en S. Koïhorn. J. H. Kok en G. Heercs. D. Dekker en C. Ligthart. BEVALLEN C.- Kaau Z. L. Jansen geb. Okkcrse D. C. C. Bieg- straaten geb. van der Burg Z. C. Garstenveld gcb. van Haaren D. G. Beets geb. de Vries Robbé Z. J. Poll geb. Valk D. D. Vos geb. van Irlioven Cotius Z. G. Gutzloe geb. Dekker D. P. Geervliet geb. Postma D. J. M. M. Koster geb. Hondius Z. J. Broest geb. Baak Z. C. van Dam geb. Ligthart Z. M. vau der Fluit geb. Slijkerman, Z. OVERLEDEN: M. Pekel, 18 maanden. A. Runnebohrn, 45 jaren. D. Stokebrand, 21 jaren. G. Mangel, 4 maanden. G. S. ltoodt, 5 maanden. J. C. Duinker 65 jaren. W. P. Drijver, 14 weken. H. Spruit, 5 maanden. C. J. Biegstraaten, 3 dagen. D Meerens, 19 maanden. E. J. "W. Poulie, 11 weken. G. Biersteker, bijna 4 maanden. A. Korft', 4 maanden. II. J. Boers, 20 jaren. J. Kok, 17 dageu. F. K. Roeffel, 8 maanden. G. Sniink, 4.maanden. H. S. Morlaag, 13 weken. Levenloos aangegeven 1. M A U KTBER1GTE IV. ALKMAAR, 25 Julij. Aangevoerd 3 Paarden f 25 a 60, 6 Koeijen f 90 a 140. 11 Nuchtere Kalveren f4 a 8. 48 Schapen f7 a 24. 35 Magere Varkens f8 a 20. 96 Biggen f 2 a 7. 1 Ezel f 22. Boter per kop 77^ a 85 Cts. IIOORN, 23 Julij. Kleine kaas f27.75 Aangevoerd 271 stapels, wegende 62571 NP. ROTTERDAM 24 Julij. Meekrap met onbeduidende handel, tot ongeveer vorige prijzen. ANTWERPEN, 24 Julij. Wol. In de gisteren voortgezette veiling was de kooplust levendig en werden verkocht 2215 balen Buenos-Ayres, 2686 Montevideo en 516 Rio Grande. HAVRE24 Julij. Wol. De veiling was iets meer geanimeerd fraaije kwaliteit iets vaster; ordinaire 5 a 10 eent lager en inferieure .15 cent. Van de 30S1 balen i werdeu 2417 verkocht. Vette Buenos-Ayes Meriuos fr. 1.17^ a fr. 2.02|; pri ma fr. 1.07^ a fr. 1.85. Donderdag 30 dezer vertrekt van kier de West- Indische mail en Vrijdag 31 dezer de Oostlndi- sche landmail via Southampton. ADVERTENTIES Ondertrouwd A. H. M. TERWINDT E N C. E. JANZEN. Nieuwediep, 24 Julij 1S6S. Ondertrouwd: T. M O O IJ en E. M1INNIK. Helder25 Julij 1868. Tot diepe droefheid van mij en mijne kinderen overleed heden mijne geliefde Echtgenoote POULINA DUINKERin den ouderdom van ruim 53 jaren. AmsterdamJ. V E R II E Y. 23 Julij 1868. Eenige en algemeene Kennisgeving. Schipper van den Helder op Schagerforug;, heeft de eer te berigtendat hij, aanvangende Woensdag 29 Julij, DAGELIJKS uitgezonderd Zondags) van HIER op SCHAGERBRUG zal varen en terug.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 3