M 756. Achtste Jaargang. 1868. Jtieums- en WOENSDAG üöoerlentie--6fnÖ. 26 AUGUSTUS. VACCINATIE N. ITXBTTTrSTLrDXir^BIT. HE1DERSCHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenf\. Franco per post 0 „1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post- irecteuren. Brieven franco aan den Uitgever s. Giltjes. De prijs der Advebtentikn van 14 regels is 60 Centen voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiënintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. gcüedte. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER acht het noodig de aan dacht vooral van behoeftige ouders dringend te vestigen op de gelegenheid tot het kosteloos doen Vaccinereu van hunne kinderen, door de plaatselijken Heelmeester. De tweede zitting is bepaald in het lokaal der Werkinrigting op de Kerkgracht, op e. k. Maandag, den 31? Augustus aan staande, des namiddags ten vier ure. Belanghebbenden worden ernstig aangemaand van die gelegenheid gebruik te maken. Helder, De Burgemeester voornoemd, den 24 Augustus 1868. STAKMAN BOSSE. gebeeïte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 25 Aug. 1868. Met den 21 Sept. worden de volgende adelborsten ge plaatst, alsop de Java, de adelb. 1 kl. P. H. Ledefyoer, O, Kreet de Virieu, jhr. J. C. R. Westpalm van Hoorn, W. M. J. Visser, A. G. J. Plettenberg, J. E.Sickens, C. O. Heintz, W. H. Tromp, H. J. Boissevain, B. P. Korteweg, F. Böbtlingk, T. Dalhuisen, J. C. Kikkert Schotborgh, E. P. H. graaf van Limburg Stirum en A. E. J. W. Juta; de adj.-administr. F. W. Sprenger en de scheepskl. W. Pronk en J. A. M. Koppershoek van der Kooy; op de Prins Hendrik der Ne derlanden, de adelb. 1 kl. W. H. van Braam, L. J. K. A. Jeekel, II. J. Kleynhens en W. L. baron van Verschuer;op de Buffel, de adelb. 1 kl. K. J. Bal en J. C. Hora Siceama; op het wachtschip alhier, de adelb. 1 kl. H. C. Aehenbach, M. J. P. Westveer, L. A. H. Lamie en L. C. Koster: op het wachtschip te Hellevoetsluis, de adelb. 1 kl. J. G. R. van Doorn, H. van der SaDde en J. A. Kloek; en op de Valk de adelb. 1 kl. jhr. R. W. J. van Pabst van Bingerden. Met 26 Sept. worden geplaatst: op de Java, de kapt.-luit. ter zee J. H. K. Croes, de luit. ter zee 1 kl. P. J. D. Breu- kelman, J. Scheurleur en H. E. A. Frucht; de luit. ter zee 2 kl. J. L. M. van Gorkum, H. J. Borgerhoff van den Berg en A. P. S.C. Gobée; de offic. van gez. 2 kl. G. F. Rochat; de offic. van gez. 3 kl. W. Schutte, W. F. Clous, J. A. G. Hulst en J. Messemaker; de offic. van admin. 2 kl. J. P. Faubel en de offic. van admin. 3kl. H. K. J. van den Bussche F. A. Frederiks en J. Gallas: op het wachtschip te Vlissin- gen, de luit. ter zee 1 kl. R. P. Struick, als le offic., en de offic. van admin. der 3 kl. W". F. Margadant; op het wacht schip alhier, de luit. ter zee der 1 kl. F. C. Gobée; op het wachtschip te Hellevoetsluis, de luit. ter zee 2 kl. H. H. Broers, op het wachtschip te Amsterdam, de offic. van ad- ministr. 3 kl. P. D. G. Soetbrood Piccardt; op de monitor Heiligerlee, den offic. van gez. der 3 kl. J. Keyser en de offic. van adm. der 3 kl. W. F. Klompe; en bij het hospitaal der marine alhier de offic. van gez. der 3 kl. J. F. Manikus en C. J. A. de Groot. Bij besluit van Z. M. van den 19 dezer, is aan de heeren A. R. Sloos, mr. A. J. C. Maas Geesteranus en A. J. van Cantfort, eervol ontslag verleend als majoor-kom- mandant bij de rustende schutterij in de provincie Noord- Holland, met vergunning de uniform te mogen blijven dragen. Aangaande de vermoedelijk te Terschelling gepleegden moord, berigt men ons het volgende: De aanleiding tot het gehouden onderzoek in deze is dat de persoon G. C. Ruig, landbouwer, des 's morgens dood op de dorschvloer werd gevonden, hebbende een streep om den bals, die vermoeden doet dat hij geen natuurlijken dood is gestorven, hoewel er geene voorwerpen in zijne nabijheid zijn gevonden die aan geen zelfmoord doen denken. Wat echter het resultaat is geweest van het geregtelijk onderzoek is nog niet bekend. Zondag jl. is in de Eijerlandsche gronden een En- gelsche scbooner gestrand, die door de equipagie was verlaten. Tijdens het verblijf van den prins Hendrik te Arnhem, bij gelegenheid van de tentoonstelling aldaar, zijn door Zijne Hoogheid eenige voorwerpen van waarde aangekocht bij den heer P. E. Manikus, goud- en zilversmid aldaar. In de N. Arnh. Cour. leest men //Nu het kabinet eindelijk voltallig is gewordenbegint men al dadelijk weêr te spreken over het voornemen van den heer de Waal om eerlang zijn ontslag te nemen. Als ik goed ben ingelicht is dat gerucht echter voor alsnog van grond ontbloot, al is het ook een algemeen bekend feit, dat de minister van koloniën zijn zetel niet met den waren lust heeft aanvaard. "Meer vertrouwen verdient, naar ik meen te weten, het gerucht, dat de uit Indie ontvangen begrooting voor 1869 een aanmerkelijke besnoeijing zal ondergaan hebben, eer zij aan de Tweede Kamer zal worden ingediend." Men leest in de Goudsc/ie Crt Wij vernemen van goederhand uit Waddinxveen, dat de veearts Overbosch van Gouda in de voorleden week geroepen is bij eene zieke koe van den landbouwer Rutte, in het noordeinde dier gemeente, die hem voorkwam allerwaarschijn lijkst te lijden aan de veetyfus. Tot meerdere zekerheid werd ook de heer J. B. Snellen geraadpleegd, die ook de aan wezigheid der kcnteekenen van de ziekte constateerde, zoo dat na kennisgeving aan en raadpleging van hooger bestuur, de koe met eene andere, die inmiddels was ziek geworden, is afgemaakt en de woning bewaakt wordt door een deta chement van het garnizoen te Gouda. Men verwacht dat ook de afmaking van het overige vee dier landhoeve zal bevolen worden. Op last van den Minister van Binnenlandsclie Zaken zijn de veehouders onderrigt geworden van de bovengoemde twee gevallen van runderpest, en zijn zij tevens opmerkzaam ge maakt op de gevolgen, bijaldien nu door hen geen waak zaamheid betracht wordt. Blijkens een ontvangen partikulier telegram, heeft de Privy Council te Londen een bevel uitgevaardigd, inhou dende dat alle schapen bij den invoer, te beginnen aanstaan den Zaturdag, zullen onderworpen zijn aan eene quarantai ne gedurende veertien dagen. Eerstdaags zal aan het Utrechtsche burgerweerbaar- heids-corps worden uitgereikt een Oranje-vaandel, dat mevr. de baronnesse Quarles de Quarles, echtgenoot van den opper bevelhebber van genoemd corpsdaarvoor ten geschenke heeft doen vervaardigen. -Yan de opgeroepen jongelingen tot plaatsing bij het instructie-bataillon te Kampen hebben zich 82 aangemeld. Ofschoon bij de geneeskundige visitatie allen geschikt werden bevonden zijn 8 afgewezen, 6 hebben niet voldaan aan het examen en 2 hebben aan zelfmisleiding hunne niet plaatsing te wijten. Een had zich ouder en een als bezittende de ge vorderde lengtemaat opgegeven terwijl nu bleekdat de eerste den vereischten ouderdom niet bezat en de ander de gevorderde lengte miste. -Men leest in de Wekstem het volgende: "Vijfhonderd gulden als belooning wordt toegezegd aan hem of haar die bewijzen kan, dat ds. P. Woudsma, van Ulrum, zich met een meisje naar elders heeft begeven en dus de eerste berigteu, als zou Z. Eerw. waarschijnlijk geweld- fi dadig om 't leven zijn gebragt, onwaar zijn. UI //Brieven franco aan den uitgever der WekstemZalsman te Kampen."

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1