m KENNISGEVING- ,M 758. Achtste Jaargang. 1808. PI uil li Jïicutös- en WOENSDAG <ftDöerfmüe--6f«Ö. 2 SEPTEMBER. ©jfkffrf gcbecïte. SCHUTTERIJ. JSiet-offiriM geberfte. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post „1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post irecteuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. COURANT. De prijs der Ad verten tien van 14 regels is 60 Centen voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentiênintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Aan de leden der Schutterij in deze gemeente wordt ken nis gegeven, dat door de Heeren Kompagnies Kommandanten zitting zal worden gehouden Donderdags avonds van 6| tot 7h uur, ter bespreking van Schutterlijke zaken, aan het bu reau voor de gemeente werken alhier. Helder, De Burgemeester der gemeente den 1 September 1868. STAKMAN BOSSE. 1TI 3 TT 7T 3 T I? D 11T 3 3 1T. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 1 Sept. 1868. In den namiddag en avond van Zondag jl. werd te dezer plaatse door Helders Artillerie-Vrijkorps een militair feest gevierd, waarbij voor een deel ook de Scherpschuttersver- eeniging Westfriesland van Schagén zich had aangesloten. De verzamelplaats was op het Westplein, voor de woning van den majoor-kommandant mr. D. P. H. Abersonvan daar marcheerde men voorafgegaan van het muziekkorps naar het schietterreinnabij het fort Kijkduin, om aan den uitgeschreven wedstrijd in het schijfschieten deel te nemen. Het terrein, tot dit einde zeer geschikt, was in tijds van een muziektent voorzien en door een voorafgezonden peleton afge zet. Ook waren de marketensters reeds presentvan welke eene zeer veel werk had gemaakt om een geschikte tent op te slaan, waarvan de nationale- en oranje-kleuren vrolijk wapperden voorts zag men aan de eene zijde der tent een expresselijk voor deze gelegenheid geschilderd bord, voorstellende een scherp schutters wedstrijd, waarboven de woorden: «Hulde aan het Artillerie-Vr ij korps van den Helder;" aan de andere zijde prijkte eene antiquiteit van juist een eeuw oud, bestaande in het Heldersche wapen in hout gesneden, waaronder het jaartal 1768. Een zeer prijzenswaardige maatregel was echter door het bestuur genomen, nl.: het strengelijk verbieden binnen den afgesloten kring van het gebruik van sterken drank. Ook de andere voorzorgsmaatregelen hebben er gewis veel toe bij gedragen dat, niettegenstaande de kampstrijd ten ongeveer 6 ure eerst was beslist, alles in de beste orde en zonder het minste onheil is afgeloopen. Des avonds na 8 ure had de uitreiking der prijzen plaats in het lokaal Tivolivoor die gelegenheid zeer toepasselijk en net gedecoreerd. De president, de heer mr. Ch. Bosch Reitz opende de vergadering, waarna hij 't eerst het woord gaf aan den ma joor-kommandant van het korps die zijne tevredenheid be tuigde aan de leden die aan het schijfschieten hadden deel genomen voor hunne flinke houding en ordelijk gedrag waaraan hij de geregelde en goede afloop dank zegde. Daarna hield de president eene toespraak tot de vergade ring een woord van opwekking tot onderling zelfvertrouwen, dat alleen te verkrijgen is door getrouw de oefeningen bij te wonen, niet alleen die met het geweer, maar vooral de oefe ningen met het geschut, die in eene vesting als deze van onberekenbaar nut kunnen zijn. Spreker sloot zijne rede met een citaat uit de redevoering van den kapitein der artillerie Hojeluitgesproken in eene bondsvergadering te Utrecht krachtige woorden die bij deze gelegenheid zoo juist geko zen waren en dan ook door de vergadering met een daverend applaus beantwoord werden. Eindelijk werd overgegaan tot het uitreiken der prijzen. Kozexpkijs Goudfin' Horologie-Ketting aangeboden door het Gemeentebestuur van den Helderaan het lid D. Y. van HOOLWERFE'. Ie Prijs Dubbel Jagtgeweeraageboden door het eere-lid Jhr. T. J. Kraijenhoff, aan den sergeant A. G. F. van NIEUWENHUIJSEN. 2e Prijs: Zilver Cylinder-Horologieaangeboden door den president mr. Ch. Bosch Reitzaan den sergeant-majoor A. BOMMEL. 3e Prijs: Petroleum-Lampaangeboden door den majoor- kommandant mr. D. P. H. Aberson aan den ln luitenant B. L. VRIES. 4e Prijs: Gouden Dasspeldaangeboden door het eere-lid C. A. Jeekel, aan den adjudant-onderofficier-vaandeldrager C. WIJS. 5e Prijs: Tnktstandaardaangeboden door het eere-lid Baron C. F. E. de Steijger, aan het lid D. KEMP. 6e Prijs Waterproef-Reistaschaangeboden door het be stuur van het Vrijkorpsaan den korporaal J. H. SONSTRAL. 7e Prijs: Twee Porceleinen Vazenaangeboden door het bestuur van het Vrijkorps aan het lid T. J. BUSSING. 8e Prijs Meerschuim Pijpjeaangeboden door den 2n lui tenant C. A. J. van Roosendael, aan den korporaal J. C.J. GRAAT. 9e Prijs: Sigaren-Standaardaangeboden door het contri buerend lid J. C. Leichaan het lid H. van POOLEN. De prijs voor de vereeniging Westfrieslandeen Nieuw- Zilveren Olie- en Azijnstelaangeboden door het Heldersche Artillerie-Vrijkorps, is behaald door den korporaal D. ROG GEVEEN Cz. De prijzen werden door den president uitgereikt, met bij voeging van een getuigschrift, en daarbij tegen iederen over winnaar eene afzonderlijke toespraak gehouden waarbij spreker telkens op zeer geestige wijze den aard van den prijs met de maatschappelijke betrekking van den overwinnaar in verband wist te brengen. Ook de meeste overwinnaars wisten in die zelfde vrolijke stemming, den president hunnen dank te be tuigen, dikwijls in zeer gevatte bewoordingen. De goede geest die in de vergadering heerschte, werd door deze toespraken zeer bevorderd, zoodat zich herhaaldelijk eene luidruchtige toejuiching deed hooren. Na afloop daarvan bragt de president in welsprekende taal dank uitle. aan den majoor-kommandant voor den onvermoeiden ijver en voortdurende zorg steeds aan het Artillerie-Vrijkorps bewezen waaraan hoofdzakelijk den wed strijd en het feest van heden is te danken; 2e. aan den militairen raad van adviesvertegenwoordigd door den kapt. L. F. Geijll, voor de vele en welwillende diensten aan het korps bewezen 3e. aan de eereleden en donateurs voor hunne krachtige stoffelijke medewerking, die het korps zoo zeer noodig heeft. Eindelijk aan de officieren, onderofficieren en manschappen, waaronder inzonderheid de bekroonden, voor hunnen ijver en getrouwe pligtsbetrachting. Waarna de vergadering werd gesloten. Het muziekkorpsdat zich op marsch, aan het schietterrein en in de zaal zoo herhaaldelijk had doen hooren, was thans op de eerste uitnoodiging weder bereid om nog eenige stuk ken in de daartoe verlichte muziektent in den tuin uit te voeren dat bij het prachtige weder de leden eene aangename wandeling verschafte. Deze uitvoeringen werden besloten met Bengaalsche verlichting van den geheelen tuin, dat een zeer schoon effect maakte. Inmiddels lokte de dansmuziek de menigte weder naar de zaal en werd nog menig uurtje aan dit vermaak der jeugd gewijd. Naar wij vernemen is het alhier, zamengesteld als volgt: Sergeant -Majoors: A. G. D. B. Barbason. Sergeants: V. J. Polld, J. Mulders, S. Schellenger, A. Sok, W. Thie, G. V. Sorel, W. Brouwer, P. J. Berk hout G. E. Kloosterhuis, J. W. Sterk, P. Verfaille, 11. A. Stadermann. Fouriers: R. J. Wols en J. A. Verdoorn. Korporaals: D. Steeman, G. N. Prins, H. C. Elburg, G. Smit, Molenaar, D. Vroom, C. Rijkers, Roze, J. Faber, A. Tegel, C. Boon, II. Brinkman, C. VBfe lisse, A. Thoraasz, P. C. Wouters en G. Kwast. kader der d. d. schutterij G. F. Nieuwenhuijsen en

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1