763. Achtste Jaargang. 1868. Rteums- en ^.döoerteutie-öföö. ZATURDAG 19 SEPTEMBER. ®ffidëcï gcöcEÏtc. KENNISGEVING. jgtet-uffiriëd geüedte. Zitting van den Gemeenteraad, HIBTTWSTIJDIïraSir. HELDERSGHE COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maandenƒ1.30 Franco per post #1.50 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post irecteuren. Brieven franco aan den Uitgever S. Giltjes. De prijs der Advertentien van 14 regels is 60 Centen voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende Advertentienintezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de begrooting dei INKOMSTEN en UIT GAVEN dezer Gemeente voor het Dienstjaar 1869, gisteren aan de Gemeente raad aangeboden, op de Secretarie voor een ieder ter lezing nedergelegd, en in afschrift tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Burgemeester en Wethouders voornoemd Helder, STAKMAN BOSSE Burgemeester. 16 Sept. 1868. L. VERHEYSecretaris. op Dingsdag den 15 September 1868. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. SiAKMA.it Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heeren Janzenvan Strijen en Haagsma. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Aanbieding der begrooting van de Gemeente 1869. 2). i» het Alg. freeshuis 1869. 3). n n ii ii ii Burgert. Armbest. 1869. Aan ieder der tegenwoordig zijnde leden wordt een af schrift der begrootiDg ter hand gesteld; daarna heeft eene loting plaats waarbij de raad in drie afdeelingen wordt gesplitst tot onderzoek en bespreking der begrooting. De eindcijfers in ontvang en uitgaaf bedragen voor de Gemeente/T59,648.56è voor het Alg. Weeshuis14,071.235 voor het Burgerl. Armbestuur 11,100. 4. Sollicitatiën voor Muziekmeester. De Voorzitter verzoekt den raad over te gaan tot de be noeming van een muziekmeester bij stemming uit de in de vorige vergadering medegedeelde lijst van sollicitanten. De uitslag daarvan is dat de heer H. A. Egbert, van Bols- wardbenoemd wordt met 13 stemmen1 blanco briefje. 5). Voordragt van een Commissaris voor het Ziekenhuis en de Door het dagel. bestuur zijn op de voordragt geplaatst de heeren dr. W. Krol en dr. D. Hellema. De heer Krol wordt gekozen met 10 stemmende heer Hellema bekomt 4 stemmen. 6). Voordragt van een lid der Commissie voor het middelb. onderwijs. Op de voordragt zijn geplaatst de heeren P. C. de Winter en dr. J. A. Lamping. Laatstgenoemde wordt gekozen met 8 stemmen; de heer de Winter bekomt 6 stemmen. Mededeéling van ingekomen stukken. a. Bij missive van den Commissaris des Konings van den 27 Aug. wordt mededeeling gedaan dat de heffing van ge meentebelasting op de middelen van verbruik nog wordt toegestaan tot ultimo April a. s. De Voorzitter stelt voor deze missive in de volgende ver gadering, na inzage der begrooting, te behandelen. b. Een adres van den heer J. H. Polak, waarin hij zich aanbeveelt tot het geven van danslessen aan de kweekelin- gen van de Normaalschool. Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden dit adres bij het behandelen der begrooting te bespreken. e. Eene missive van den heer A. J. H.Beeloo, die daarin, wegens vertrek uit deze gemeente, zijn ontslag indient als lid van het bestuur der Teekenschool. Wordt voor kennisgeving aangenomen en goedgevonden, om in de volgende vergadering in de vacature te voorzien. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord ver langende wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, WillemsoordeDZ. 18 Sept. 1868. Bij de heden plaats gehad hebbende aanbesteding van werkzaamheden aan verschillende gebouwen, enz. op het ma ritieme etablissement alhier, zijn ingekomen 9 inschrijvings billetten, als van de heeren. P. Spruit f12,239; Gebr. Korff f 11,450; P. Verhey f11,437; P. Dekker f11,272; B. J. Knoppert f10,880; Gebrs. Moorman f 10,867Gebrs. Janzen f10,580; S. Gooien f10,490; A. Vos Rz. f10,179. Naar wij vernemen zal Zr. Ms. ramtorenschip Prins Eendrik, morgen een zeiltogtje maken in het marsdiep, _en zal daarna buiten dienst gesteld worden. Zr. Ms. monitor Heiligerleeis heden middag de haven weder binnengestoomd, komende van Delftzijl. Z. M. heeft benoemd tot broeder der orde van den Nederlandsehen Leeuwden opperschipper T. Suk behoo- rende tot het vaste corps dek- en ouderofficieren der Ne- ^erlandsche zeemagt. De adelborst le kl. J. C. van de Kasteele, dienende op Zr. Ms. schroefstoomschip Djambiwordt met den 20" dezer maand op non-activiteit gebragt. De Minister van Marine brengt ter kennis van de militaire officieren der zeemagt, die zich op non-activiteit bevinden, dat zij door het Centraal Comité van den Neder- landschen Weerbaarheidsbond zijn uitgenoodigd tot deelneming aan den algemeenen scherpschutters-wedstrijd, die van 21 tot en met 26 dezer te 's Gravenhage zal gehouden worden. Z. M. heeft aan den heer P. Spanjaardt, gewezen ijker der maten en gewigten te Alkmaarverleend een pensioen ten laste van den Staat, ten bedrage van f 781. Z. M. heeft pensioen verleend ten laste van den Staat aan J. Brouwer, gewezen hoofdonderwijzer te Cocksdorp op Texel, ten bedrage van f305. 'sjaars met intrekking van het pensioen van f 295, hem verleend bij Koninklijk besluit van 6 Junij 1868. Men schrijft uit 's Hage In de maand October zal het examen voor de betrekking van surnumerair bij de registratie worden gehouden. Er zijn 17 adspiranten en daarvan kunuen 8 tot surnumerair benoemd worden. In de tweede helft van October zal voor de benoeming van twee of meer surnumerairs bij den waterstaat een ver gelijkend onderzoek plaats hebben. De Staats ct. deelt hierover de nadere bijzonderheden mede. Een reiziger, die zich eenige dagen geleden naar Gro ningen begaf, schrijft het volgende: //Wij zijn hier wèl aangekomen, maar het had ook anders kunnen zijn. Een kwartier-uur sporens van Groningen, ligt een draaibrug bij de Vier Verlaten over welke het spoor voert. Een half uur voor onze komst, terwijl de draaibrug digt was is een klein stoombootje er tegen aan geloopen, en zoo was de brug ontredderd. Gelukkig dat het sein ge zien werd, anders waren wij met den trein in eene diepte van 20 voet neêr gestort en natuurlijk, wagen op wagen verpletterd geworden. Nu bleven wij er nog voorstaan. Een andere trein moest van Groningen komen, om ons te halen. Om 9J- uur moesten wij anders zijn aangekomen; nu arri veerden wij kwart voor 12 uur 's nachts 1 Zoo zou men zonder ongelukken den halven aardbol omstoomen over bergen en valleijen, langs afgronden en ravijnen, maar in het pltilte Groningerland op de ellendigste wijze aan zijn einde ra^en!"

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1