1808. Jïieums- en <ftÖoertenfte--fifaÖ. Achtste Jaargang. ZATURDAG ^8 AOYEMBER. BEKENDMAKING. Zitting van den Gemeenteraad, BRSGHB COURANT. Verschijnt WOENSDAG en ZATURDAG. Abonnementsprijs voor 3 maanden/1.30 Franco per post „1.50 Men abonneert zich bij alle Roekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco aau deu Uitgever S. Giltjes. De prijs der Advjêrtkntien van 14 regels is 60 Centen voor eiken regel meer 15 Centen. Zegelregt voor elke plaatsing 35 Centen. Vóór des Dingsdags en Vrijdags middag 12 uur gelieve mende A d verten tien intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. «I^fficicd gcöedte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helderbrengen ter openbare kennis, dat liet tweede SUP PLETOIR KOHIER VAN DEN HOOFDELIJKE N OMSLAG voor de dienst van 1868, op gisteren door den Raad vastgesteld, en gedurende de eerstvolgende acht werk dagen, op de gewone kantooruren, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Helder25 November 1868. Burgemeester en Wethouders der gemeente Helder STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L VERIIEY, Secretaris. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende zijn gedeponeerd 2 ZAKDOEKEN. Helder27 Nov. 1868. He Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. Bict-ojfictëcï geöeeïte. op Dingsdag 24 Nov. 1868. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 15 leden. Afwezig de heeren van Strijen en Zur Muhlen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1.) Benoeming van leden voor de commissie van gemeentewerken. De 4 aftredende leden der commissie worden herbenoemd; de heeren de Lange, Braaksma en de Breuk ieder met 13 en de heer Janzen met 12 stemmen allen aanwezig zijnde, verklaren zij, op de vraag van den voorzitter, zich bereid die functien weder te aanvaarden. 2). Tarief vervolgingkosten schutterij. De voorzitter deelt mede, dat het concept-tarief is opgemaakt hoofdzakelijk naar dat van Alkmaar. Iedere kennisgeving van vervolging op 15 centen stellende. Wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. 3.) Vaststelling suppletoir kohier Hoofdelijken Omslag 1868. Daartoe wordt besloten met algemeene st. Bedrag f 53.37. 4). Begrooting schutterij 1869. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. kleine wijzi ging is gemaakt in de door den schuttersaad ingediende be grooting, dat die wijzigingen niet eigenmagtig zijn opgemaakt maar ook in deze Alkmaar tot voorbeeld is genomen, alwaar even als hier ter plaatse, twee compagnien zijn der schutterij. Begrooting van den schuttersraad. Id. van B. en W. UITGAVEN: Aan traktement van den Auditeur-Militair 60.60. le luitn.-kwartierm. 100.100. officier van gezoudh. 60.60. secretaris schuttersr. adjudant-onderofficier 20.— 125.— 20.— 100.— 4 hoornblazers elkf 52.- 208.elk f52. 100. deu bode schuttersraad aanschaffing van uniform aaukoop van 4 hoorns onderhoud van 4 hoorns 10.— 600.— 50.— t 5.— wapens 20. bureaukosten met drukwerk 225. onderhoud van het magazijn 5. vervolgingskosten 25. onvoorziene uitgaven 50. 10.— 600.— 50.— 5.— 20.— 125.— 5.— 25. 150.— Aan boeten, enz. toelagen uit do gemeentekas ƒ1563.— ONTVANGSTEN: 25.- 1538.— ƒ1563.— ƒ1430.— 25.— 1405.— ƒ1430.— De heer Boomsma vraagt of voor de vier eerste posten ook Alkmaar tot leiddraad is genomen, hij meent dat men toen reeds hooger is gegaan, en vraagt om welke redenen dat is geschied. De Voorz. antwoordt, dat bedoelde titularissen op de genoemde traktementen hunne functien bereids hebben aanvaard en men daarop niet terug kan komen dat voorts niet alleen Alkmaar maar ook andere gemeenten tot voorbeeld zijn ge nomen dat men onder anderen overal elders aan de hoorn blazers f25.toestaat; en ook wanneer voor die som geen liefhebbers te vinden zijn, men ze ook niet voor f52 zal vinden; het moet niet als eene bezoldiging beschouwd worden, maar voor schutters, die toch dienstpligtig zijn, is het eene kleine buitengewone toelage. Hierbij komt ook nog, dat op andere plaatsen de tamboers of hoornblazers hunne chefs kermis en nieuwjaar gaan wenschen. De Voorzitter brengt de door B. en W. gewijzigde be grooting in omvraag. Wordt met algemeene stemmen goed gekeurd in afwachting van de goedkeuring door Ged. Staten. 5), Mededeeling van ingekomen stukken. a. Dat op 17 October 11. door B. en W. de kas van de gemeente ontvanger is opgenomen, waarin overeenkomstig de boeken en bescheiden is bevonden de som van f 27,660.56|. Voor kennisgeving aangenomen. b. Wordt gelezen een brief van het muziekgezelschap Con- cordia, met verzoek om de subsidie van f 150.ook voor het volgende jaar te mogen ontvangen. De Voorzitter stelt voor, de directie van dat gezelschap kennis te geven, dat onder dezelfde verpligtingen, om van tijd tot tijd op publieke plaatsen muziek te maken, aan het ver zoek zal worden voldaan. Wordt goedgevonden. c. Dat bij de openbare aanbesteding van uniform kleeding voor de schutterij de minste inschrijver was de firma Gebr. Domhoff te Rotterdam voor f 16.12 per uniform. Wordt voor kennisgeving aangenomen, d. Een brief van den opperbrandmeester waarin hij zijn dank te kennen geeft voor de verhooging zijner jaarwedde, waarin hij eene waardering zijner diensten ziet, geeft de ver zekering alle pogingen te zullen aanwenden in het belang van het brand wezen. Wordt voor kennisgeving aangenomen. e. De Voorzitter deelt mede, dat de commissie voor het middelbaar onderwijs in deze gemeente door hem is geïnstal leerd. Dat de heer Lamping is benoemd tot president en de heer Scholten tot secretaris. Wordt voor kennisgeving aangenomen. Op de gewone rondvraag zegt de heer de Breuk alleen te willen vragen of de begrooting door Gedep. Staten reeds is goedgekeurd. De Voorzitter antwoordt, dat daaromtrent nog geen berigt is ontvangen. ITSIH'ö'WSTiyDZXTSBlT» Helder, Nieuwediep, Willemsoord enz. 27 Nov. 1868. Jl. Dingsdag werd in het lokaal Tivoli, door de muziek - vereeniging Apollohet eerste concert in liet wintersaizoen gegeven. De solisten van dien auond waren mejufvronw Kiehl uit 's Hage en de heer Heuckeroth van Amsterdam. In mejufvr. Kiehl bewonderden wij de gracieuse voor- dragt van haar wel gekozen programma en de ernstige studie waarmede zij zich in het laatste jaar heeft bezig gehouden. Yooral de voordragt van I Puritani (Bei.lini), wekte al gemeene bewondering; Gretchen am Spinnrade (Schübeeth), met zijn eigenaardig piano-aocompagnement, viel zeer in den smaak. De lieer Heuckeroth is een toovenaar op de trombone embouchure is meesterlijk, èn de nuances èn de zw riatien, vooral in de Nationale Fantaisie (Bert.I onovertreffelijk.

Heldersche Courant | 1868 | | pagina 1