Onroerende Goederen. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE HELDER. ADVEBTENTIEN. NOORD-DLITSCBE BOND. VICE CONSLLAAT HELDER. Op Dingsdag 50 Maart 1869, eenige aandeelen in IVegociatiën Een der redacteurs van de Liberté verzekert van een gewezen notaris van de Lamartine te hebben gehoord, dat de dichter in twintig jaren alleen aan de arme huisgezinnen van het departement Saöne-et-Loire 200,OOü fr. heeft geschonken. De Londensche Shipping Gazette zegt, dat zekere A. M. Jonglet verklaart eene bewerking te hebben uitgevonden waar door hij de inkt op de dagbladen zoo geheel kan oplossen, dat de gelezene couranten weer als schoone vellen papier naar de drukkerij gezonden kunnen worden of de vinding in 't groot kan worden toegepast en hoeveel de kosten zijn wordt niet opgegeven. In een Nieuw-Yorksch dagblad leest men de volgende ka rakteristieke advertentie; «Indiende persoon, die mijn overjas heeft medegenomen, dit gedaan heeft onder den invloed van het koude weêr, heb ik er vrede mee; maar heeft hij het ge daan om er handel mede te drijven, dan ben ik bereid om ze van hem terug te koopen. John. Brougham no. 325 West- Fourteenth str." Men heeft te Londen de prachtige verzameling van pottebakkerskuust van lord Ashburton bij opbod verkocht. De beroemde vaas, die door Lodewijk XV den markies van Montcalm werd aangeboden als herinnering aan de verdediging van Quebeck, behoorde o. a. tot die collectie en werd na een hevige strijd met de koopers, eindelijk toegewezen aan lord Borford voor 1,682 pd. sterling (f20,184). Drie andere vazen hebben het cijfer van f 1,875 pd. st. (16,500) bereikt. De Gazette de Bombay geeft eenige bijzonderhedeu over het private leven van den koning der Birmanen, volgens het verhaal van een zendeling, den heer Marks, die het hof van de souverein van Mandalay bezocht heeft. Volgens die verklaringen moet die mijnheer vijftig vrouweu en negentig kinderen hebben, terwijl de heer Marks hem afschildert als een groote en schoone man met een verstandig voorkomen en ongeveer vijftig jaren oud. Het stoomschip Shannonvan Valparaiso te Plymoulli aangekomen, brengt o. a. de tijding dat de Indianen van Arancanië een inval op uitgebreide schaal in de districten van den Renaico hebben gedaan, waar zij honderden plan- taadges verbrand en alle blanken, die zij in hun magt kon den krijgen, vermoord hebben, terwijl de vrouwen en kiu- deren door hen in gevangenis zijn weggevoerd. Die wreed heden zijn, even als reeds zoovele keeren te voren, alleen door de blanken uitgelokt, want eenige weken vóór den in val had een detachement Chilische troepen het grondgebied \an een Araucanischen stam verwoest, de mannen gedood en de vrouwen geschonden en vervolgens vermoord. In den Berlijschen Gaulois wordt door den heer Edmond About het volgende verhaald: //Een van mijne vrienden, doctor Marey, professoraal! het Collége de France, werd in het begin van den winter naar Compiègne ontboden. Marey, is een even bekwaam werktuigkuudige als eeu geleerd physioloog en heeft de wetenschap met vele instrumenten verrijkt, waaronder vooral de //Sphigmograph" veel opgang heeft gemaakt. Men verbeelde zich een werktuig, dat den pols voelt en tevens de slagen op een vel papier schrijft. Zoo als men weet, is de polslag van twee personen geheel verschillend ieder temperament geeft dus eene andere tee- kening, die hetzij eene volstrekt ziekelijken toestand, of een cronische ziekte, hetzij een andere gesteldheid aangeeft. De aanschouwelijke voorstelling kan nog aanmerkelijk verhoogd worden door een tweede toestel, dat de kloppingen van het hart opteekent. De jonge professor nam zijn instrumenten mede naar de keizerlijke residentie, waar de genoodigden zich aan de proef rnet de werktuigen onderwierpen. Den volgenden dag sprak ik Marey, die mij eenige belangrijke inlichtingen gaf omtrent den min of meer langen levensduur van sommige hooge persoonaadjes, die zich aan de kuur onderworpen hadden. //Maar, voegde hij er bij", ik heb bij een onzer staatslieden een gebrek aan de slagader bemerkt, waaraan hij binnen kort zal sterven; het is een zeer interessant geval en daar bij schijnt de zieke volstrekt onbewust te zijn van het ge vaar, waarin hij verkeert." Wie is 't //Dat mag ik u niet zeggen, maar gij zult het wel zien." Veertien dagen later vermeldden de bladen de ziekte van de heer de Moustier en Marey zeide mij: //Nu kent gij de naam van mijn persoon: hij heeft hoogstens nog twee maanden te leven. Wij behoeven er naauwelijks bij te voegen, dat de voor spelling van den doctor stipt is uitgekomen; onze lezers lazen toch allen een paar weken geleden het berigt var» den •dood van den heer de Moustier, oud-minister van buitenland- sche zaken van Frankrijk. van 5 Februarij tot 12 Maart 1869. ONDERTROUWD: E. Hiuloopen Labbertou, machinist, 31 jaren, wo nende te Harlingen en C. A. Möller 29 jaren. GEHUWD R. Roem, en J. Smit. F. C. A. Krijmaat en F. W. C. Kohier. A. H. F. Kramer en A. vau der Heijden. U. B. Cornelius en A. J. Harms. C. M. Lieftink en A. Wobbe. BEVALLEN J. J. S. Wolterbeek Muller, geb. Stam, Z. E. Offer man, D. J. E. Gijzen, geb. Heinrich, Z. G. R. van Osch, geb. de Roos, Z. J. F. D. Kater, geb. Tismeer. D. H. H. van Os, geb. Smee- Kens, D. II. Grunwald geb. Schrijver D. B. Frceke, geb, Spruit, D. R. van der Wiolc, geb. Dalmeijer, Z. E. Edcius, geb. Sluis, D. M. van Oers, gob. Rippeus, Z. P. Agaat, geb. de Bruijne, Z. OVERLEDEN R. Troost, 11 maanden. N. J. Gijzelaar, geb. Groot, 57 jareu. A. Nieawenhuizcn, 33 jaren. E. A. van Os 1 dag. H. H. van Os, geb. Smeekeiis, 36 jaren. A. Hoogschagen, 3 maanden. H. Smit. 50 jaren. C. Former, geb. Lcijen, 50 jaren, Levenloos aangegeven 1. MAliKTBIili IfiTEX. ALKMAAR, 13 Maart. Aangevoerd 6 Paarden f 40 a 95; 11 Kocijen f120 a 190; 194 Nuch tere Kalveren f3 a 10; 461 Schapen f7 a 26; 152 Magere Varkens f 18 a 30; 104 Biggen f 8 a 15.4 Geiten f 4 a 6; Boter per kop 0.77 a 0.85 Cts. HOORN, 11 Maart. Kleine Kaas f 34, aangevoerd 22 Stapels, wegende 4060 N P. HOORN, 13 Maart. 1869. Aangevoerd 10 mud Tarwe f9 a 10.50, 4 mud Rogge f 7, 28 mud Garst f6.50 ii 7.50, 74 mud Haver f5 a 5,50, 5 mud Groene Erwten f 13, 3 mud Vale Erwten f 10 a 14, 8 mud Bruine Booucnf 11 a 12.50, 6 mud Paardenboonen f9 ii 11, alles per mud; 16 Paarden f 55 a 155, 125 Scha pen f 18 a 31, 175 Kalveren f4 a 11.50, 130 Lammeren f 15 a 22, 120 Varkens 1" 17 a 28.50, 7 Zeugen f30 a 55 180 Biggen f5.50 a 12, 150 Kippen f 0.90 h 1.50, alles per stuk; 15500 Kipeijeren f2.60 a 3, 6300 Eendeijeren f3 a 3.25 per 100 stuks; 2350 kop Boter f 0.70 a 0.75 per kop. ANTWERPEN, 12 Maart. Granen. Markt kalm cu prijzen nominaal, zonder verandering. Wol. Veel vraag. Afgedaan ongeveer 240 b. vet-wol van La Plata en de Kaap de Goede Hoop. Woensdag 17 Maart vertrekt van hier de Oost- Indische landmail via Marseille en Donderdag 18 via Southampton. De nachtdienst der stoomboot van de Heeren Gebrs. ZURMU11LEN weder aangevangen zijn de, zal de verzending van brieven met die gelegenheid, van af heden avond weder op de gewone wijze plaats hebben. De Directeur van het Postkantoor. Helder, 16 Maart 1S69. D E K E T H. 3&<Farige Echtvereeniging VAN DSRK VÖS JA HITJE ROEPER. Oudeschild [Texel], 15 Maart 1869. Uit naam hunner danhbare hinderen en behuwd hinderen. De ondergeteekende, bij besluit van Z. M. den Koning van Pruissenetc., dd. 25 Januari) 1869, benoemd tot Vice-Consul van den Noord-Nuilschen Bond te Helder geeft bij deze, naar aanleiding van 1 der Wet van 8 November 1867, betrekkelijk de organisatie der Botids-Con- sulatenaan belanghebbenden kennis, dat deze zijne be noemingdoor de NederlandscheRegering, in dato 8 Maart 11. is erkend geworden, door hem den vereischten Ambts eed is afgelegd, en hij zijne consulaire functien op heden heeft aanvaard. Het Vice-Consulaat is gevestigd te HelderKanaal weg, Hoek Poststeeg, Wijk I. No. 75. Ne Vice-Consul van den Noord-Nuïtschen Bond W. J. IBIDDE CO 34.. Bovenstaande herhaalde plaatsing geschiedt ter rectificatie vau een paar bij de eerste plaatsing voorkomende drukfouten. des avonds ten zeven ure, zullen in bet HEEREN 10- CEMENT aan het Westplein te Helderin het openbaar worden verkochtde nagelaten door Mejufvrouw7 J. RTNSBERGEN, weduwe den Heer G. van Luijk, en breeder omschreven bij alom aangeplakte billetteu. Tnformatiën zijn te bekomen ten kantore van den Notaris B. WERENDLTJN SMIT en den Makelaar S.Tn.BEETS, aan dc Dijkstraat, II. No. 384 te Helder.

Heldersche Courant | 1869 | | pagina 3