HELDERSCHE COURANT. JïieutDS- en sS> <flDoerteiiUe--öfaD. Zaturdag 9 April. M 925. Tiende Jaargang. 1870. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post «1-25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertektien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. G IL T J E S. O^fficiceï geöcelte. Bekendmaking. De VOORZITTER van den RAAD der gemeente HELDER maakt bij deze bekend, dat de lijsten der Kiezers voor Leden van de Tweede Kamer, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad, door hem op heden gesloten, op nieuw aangeplakt eu op de secretarie dpr gemeente voor ieder ter inzage zijn nedergeïegd,, Helder, De Voorzitter voornoemd, den 7 April 1870. STAKMAN BOSSE. KEN N I S G E V ING. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het 3de district in Noordhol-, land de tweede zitting zal houden te ALKMAAR, en wel voor zoo ver deze gemeente betreft op DINGSDAG den 12den APRIL e. k., des voormiddaga ten t ien ure, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zit ting niet afgedane zaken en omtrent hen, die als Plaatsvervangers of Num- merverwisselaars verlangen op te treden. Zij, die het voornemen hebben een Plaatsvervanger of Nummervcrwisselaar te stellen, worden, in: hun bejang,.,aangemaand, om zich tijdig ter secretarie, dezer gemeente,te vervoegen,, ten. einde omtrent de benoodigde .stukkon in lichtingen te bekomen. Helder, den 1 April 1870. Burgemeester en "Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. De persone van Ida de Vries wordt in haar belang verzocht zich ten spoedigste aan te melden ten burele van den Commissaris van Politie te Helder. Helder, 8 April 1870. A. C. BOONZAJER. J3iet-ojficiëcl gcöeelte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 8 April 1870. Z. M. heeft goedgevonden 1. de vice-admiraals O. A. Ulilenbeck en P. A. Matthijsenen den schout bij nacht J\ van der Meersch, met den laatsten dezer maand eervol te ontslaan uit de betrekking van directeur en kommandant der marine, respëctivelijk te Willemsoord, Amsterdam en Heiievoetsluis, onder dankbetuiging voor hunne in die betrekking bewezen diensten; en 2. met den 1 Mei a. s. te benoemen tot directeur en kommandant der marine te Willemsoord, den. schout bij nacht J. van der Meersch.,; tliaris directeur en kommandant der marine teHellevpetsluiste Amsterdam, den schout bij nacht A. F. Siedenburg,. en te Heiievoetsluis, den kapt. ter zee J. J. Wichers. Verder worden naar aanleiding van bovenbedoeld besluit de kapt.-luits. ter zee F. van der Velden Erdbrink, W. K. van Gennep en J. A. H. Hugenholtz, en de luits. ter zee le klasse H. A. ridder van Rappard en F. J. G. van Thiel, met den laat sten dezei* maand eervol ontheven van het bevel, respect, over Zr. Ms. wachtschip te. Helle vontsluis, Zr. Ms. ram schepen de Schorpioen en de Buffeld en Zr. Ms. monitors Heiligerlee en de Tijgerop non-activiteit gesteld, en met den 1 Mei a. s. achtereenvolgens vervangen door de kapt-luits. ter zee PI. B. Kip, A. JUvan Mansvelt, J. K. van de Kruysse Pilaar, en de luits. ter zee le klasse J. A. E. Dinaux, thans le officier op Zr. Ms. raderstoomschip de Valk, en E. <J. van der Sleyden. Z. M. heeft den titulairen rang van kapitein ter zee verleend aan de kapt.-luits. ter zee W. de Fremery, inspecteur over de artillerie der marine en jhr. H. P. de Koek, hoofd inspecteur over het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting. De kapt. ter zee A. J. Kroef, kommandant van Zr.Ms. raderstoomschip de Valken het é'tat-major zijn, naar men verneemt, kommaDdeur en ridders geworden van de orde van Nichan Iftahar van den Bey van Tunis. De minister van marine brengt ter kennis van be langhebbenden, dat dit jaar 18 jongelingen als adelborst 3C klasse op het koninklijk instituut voor de marine alhier, kunnen geplaatst worden. Zie nadere bijzonderheden in de Staats-Courant van heden. Z. M. heeft pensioen verleend aan den majoor der genie H. H. Rochell, kommandant der stelling Helder; ten bedrage van f1300. Z. M. heeft benoemd tot telegrafist 3e klasse de leerling-telegrafist P. van Ploolwerff en 23 anderen. Z. M. heeft benoemd tot heemraad van den polder Zee vang (Noordholland), J. de BoerWz.; tot heemraad van den Terschellinger polder (Noordholland), T. D. Pais; tot dijk graaf van het heemraadschap van den Schardam en Keuken- dijk (Noordholland), C. Kaas Kooper; tot dijkgraaf van den polder Waard-Nieuwland op Wieringen (Noordholland), J. Breebaart Klz.in den polder Waard en Groet (Noordholl), tot dijkgraaf J. Breebaart en tot heemraad J. de Vries. Dingsdag jl. is te Amsterdam onder voorzitterschap van Z. K. H. prins Hendrik een vergadering van de Ne derland- Java-stoomvaartmaatschappij Nederland gehouden, waarin de heer J. G. Bunge tot voorzitter en de heer C. A. Crommelin tot vice-voorzitter van den Raad van Bestuur benoemd zijn. Het//Alg. Ned. Nieuws- en Advertentieblad" ontvangt van welwillende zijde ter inzage onderstaand telegram van Z. K. H. prins Frederik. //De toestand mijner gemalin is, voor den oogenblik, weer een weinig beter, laat echter nog steeds oneindig veel te wenschen over. Mijne dochter en ik zijn welvarende; heb dank voor uwe belangstelling. Frederik." Naar men verneemt, zal Zr. Ms. kostschip te Rotterdam vervangen worden door eene kanonneerboot, waarover het bevel opgedragen zal worden aan den luitenant ter zee le kl. G. Doorman. In de Staatscourant brengt de minister van marine ter kennis van belanghebbenden, dat te Amsterdam, in de tweede helft der maand Julij aanstaaude, een vergelijkend examen zal worden gehouden tusschen jongelieden, die bij het garnizoens-hospitaal te Amsterdam in verband met het onderwijs aldaar aan het Athenaeum Tllustre gegeven wordende, wenschen te worden opgeleid tot officieren van gezondheid bij de zeemagt. Dingsdag jl. werd te Rotterdam, van wege de maat schappij van landbouw, eene tentoonstelling gehouden van vee en pluimgedierten. Onder begunstiging van fraai weder mag deze tentoonstelling geacht worden volkomen aanhaar doel te hebben beantwoord. In de commissie van beoordeeling gemest veewas o. a. benoemd J. Heddeé; van Schagen. De eerste prijs f75.—, voor gemest vee, ossen, uitsluitend met hard voeder gemest, is toegekend aan de wed. G. Blaauboer, te Waard en Groet; de tweede prijs f50.—, aan dezelfde; de derde prijs f30.aan W. D. Geus, te Scherm eer. Voor gemest vee, koeijen, uitsluitend met hard voeder gemest; is de eerste prijs f 50.toegekend aan Arie Klaasz Scheuk, te Wieringerwaard; de tweede prijs f 30.-^, aan D. Schenk Jr. te Barsingerhorn.; derde prijs f 20.aan Cornelis Brak, te

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1