Scliermeer. Voor niet gemest vee, ossen, oud 3 jaren, eerste prijs f20.aan W. Schermerliorn, te St. Maarten; tweede prijs f 10.denzelfden. Voor varenkoeijen, eerste prijs f20.aan S. Spaans, te Barsingerhorn. Voor schotten, oud 3 jaren, eerste prijs f 20.aan S. Spaans, te Barsin gerhorn; tweede prijs f10.dezelfden. Voorts behaalden onder meer anderen J. Janz. Kaan, te Wieringerwaard, een prijs van f15.voor een os; Jan Cornelisz. Blaauboer, te Wieringerwaard, een prijs van f 15.voor een koe. Men schrijft uit Beverwijk 2 April. In het naburige dorp Wijk aan Zee werd in een der nachten van de vorige week een geweerschot gehoord. De kogel drong in het huis van zekeren S., doorboorde eene ruit, verbrijzelde een kopje dat aan het achtereinde der kamer op een kastje stond, stuitte tegen den muur en werd in de kamer teruggeworpen. Gelukkig zijn er geene rampen te betreuren. Daar genoemde S. nie mand weet aan te geven, die hem bepaaldelijk haat toedraagt, vermoedt men dat het schot niet met een misdadig doel is gelost. Men schrijft uit Wijk aan Zee 5 April. Heden om streeks den middag zag men van hier, ongeveer 4 of 5 mijlen uit den wal, een oogenschijnlijk groot schip zonder masten, drijvende om den zuid, hetwelk gevolgd werd door een klein vaartuig, vermoedelijk een visscher. Bijzonderheden zijn niet bekend geworden, noch omtrent het schip, noch omtrent hare bemanning. Te Rotterdam is door een koe een kind, en door een stier eene dame, op de hoorns genomen en omhoog geslin gerd. Het kind is ernstig gekneusd. De dame werd in be- wusteloozen toestand opgenomen, en is in een nabijzijnd huis gedragen. Eenige kadets der koninklijke militaire academie te Breda hebben prins Pierre Bonaparte, bij gelegenheid van zijn vrijspraak door het hooge geregtshof van Tours, visite kaartjes gezonden tot gelukwensching. Elk hunner heeft een naamkaartje van den vrijgesproken prins terug ontvangen. Zoo lezen wij tot onze verbazing in de Amst. Ct.: Die kadets schijnen met hun sympathie-betuigingen en hun visitekaartjes geen weg te wetenMen zou hier allerlei beschouwingen kunnen houden over afdwaling van den militairen geest in verband met de gauwigheid op de pistool van den bekenden prins Piet Bonaparte. Daartoe is echter geen reden. Misschien hebben de kadets alleen den prins een compliment willen maken wegens zijn vaardigheid //in het schieten op de levende schijf." Ook mogelijk echter, dat zij eigenlijk wél iets voelen voor iemand, die met de pistool zoo ferm van zich af spreekt! Kadets zijn uit den """aard der zaak jong! In onze maatschappij gaan zulke nei gingen er wel uit. Het meest zou ons genoegen doen, de //dappere" N. moge ons deze betuiging ten goede hondenals het berigfc van de Amst. Ct. onwaarheid bleek le zijn. V Maandag heeft het provinciaal geregtshof van Zeeland in de zaak tegen den heer E. s'Jacob, directeur-generaal der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, beklaagd wegens vijfmaal te late aankomst van den spoortrein van Roozendaal te Goes, in kooger beroep; het vonnis der arrondissements regtbank te Goes van 17 Januarij 11. ver nietigd en verklaard dat het ten laste gelegde feit noch misdaad, noch wanbedrijf, noch overtreding oplevert en den geïntimeerde te dier zake van alle regtsvervolging ontslagen, de kosten te dragen door den Staat. Uit eene particuliere correspondentie, door de N. R. Cl. uit St. George d'Elmina ontvangen, verneemt men, dat de verjaardag van Z. M. den Koning aldaar feestelijk werd gevierd. "Vlaggen wapperden op alle redoutes en forten en in alle straten. Elet geschut van het hoofdkasteel, het fort, de redoutes en het stoomschip Vice Admiraal Koopman," losten een saluut van 33 schoten, hetgeen op dien dag nog twee malen werd herhaald. De bezetting van de sterkten en de ekwigaadje van de schepen hielden parade. De gouverneur bood aan alle autoriteiten des middags een luisterrijk diner aan, waar de hartelijkste toasten op de koninklijke familie werden uitgebragt, en des avonds werd een bal gegeven in de zaal was 's Konings buste verlicht door een honderdtal waskaarsen. De negerbevolking werd vermaakt door eene verlichting van het fort Koenraadsburg op den berg St. Jago met Bengaalsch vuur, wat haar zeer verraste. - Een zware brand heeft te Nottingham in Engeland gewoed. Een kantfabriek en onderscheidene kantwinkels zijn afgebrand. De schade wordt op meer dan 40.000 p, s. begroot. Een kolossale diefstal is bij het huis Rothschild te Parijs gepleegd door een van haar oudste en eerste klerken. Men beweert dat er verscheiden millioenen francs mee ge moeid zouden zijn, maar aan een bank van zoo'n omvang heeft men vrij wat tijd noodig eer men zich op de hoogte kan stellen van het juiste bedrag van het ontvreemde. De ontrouwe dienstknecht, Tassius gêheeten, is vijftig jaar oud. - Dood bedaard en eerlijk, althans in schijn was hij op een goeden voet met al zijn patroons, die hij reeds eenentwintig jaren had gediend. Hij was voorzitter van het Duitsche zaugcollege Der Liederkranz" en een gehoorzaam onderdaan van vorst Gambrinus. Yoor ongeveer achttien maanden werd Tassius ziek, doch zijn plaatsvervanger nam geen ongeregeldheid in de boekeu waar. Verleden Vrijdag verliet hij ongesteld het bureel eu keerde den volgenden morgen niet terug; Men zocht hem aau zijn woning, maar hij was verdwenen Alle naspo ringen waren vruchteloos, toen men Dingsdag avond vernam dat Tassius zich in handen der justitie had overgegeven, De ontvreemding dateert reeds van 1865en de gelden zouden gestrekt hebben ten behoeve van Duitsche maat schappijen. Hoewel Troppmann reeds zijn doodvonnis heeft on dergaan, is het proces Troppman misschien nog niet voor goed geëindigd. Twee kroeghouders, niet ver van het moord- veld bij Pantin wonende, hebben een hevigen twist - met el kander gekregen en moeten bij die gelegenheid zich een en ander, in verband met de misdaad van Troppmann, hebben laten ontvallen. De kroegen van beide personen zijn voor- loopig gesloten. Drie Engelsc'ne dames hebben van de pauselijke po litie last ontvangen Rome te verlaten, natuurlijk zouder reden. De politieke agent Odo Russell wendde zich tot Autonelli en den paus zeiven. Twee dames zijn vertrokken, de derde heeft besloten slechts voor dwang te wijken. Een gerucht, dat zij Bijbels verspreid hadden, is gebleken ongegrond te zijn, en men verdiept zich in gissingen, wat de politie tot zulk een ongewone daad verleid kan hebben. Een jong ouderloos meisje, dat bij haar grootmoeder in de nabijheid van Winchester woonde, had een offerte in gezonden op een annonce, waarin een winkeljufvrouw werd gevraagd in het Westeinde te Londen. Zij kwam met deze betrekking klaar, en zou van het spoorstation worden afge haald door zekeren heer William Lever. Deze, in plaats van haar naar zijn winkel te geleiden, bragt haar met mooije woorden naar een café-chantant en daarna uaar een koffijhuis van minderen rang. Zoo ging het eenige dagen voort; maar toen dit heerschap te vergeefs had beproefd ook haar geld, een som van honderd pond sterling, magtig te worden en zelfs haar goed reeds had verdonkerenmaand, liet hij het meisje geheel hulpeloos en verlaten zitten. Toen de politie op hem en zijn handlangster de hand legde, bleek hun zondenregister nog oneindig veel grooter te zijn, en heeft men honderde brieven van jonge dames uit alle oorden van Engeland in hun bezit gevonden. Twee Eransche kappers hebben geduelleerd in het bosch van Vincennes. Pistool en degen waren te gering voor deze ridders van de schaar, zij kozen de sabel. Na wat mouvementen op en neer in de lucht gedurende een paar seconden, kreeg de een waarlijk een schram, en toen keerden beiden voldaan huiswaarts. TWEEDE KAMER. Zitting van Ringsclag 5 April. De algeraeeue beraadslagingen worden geopend over het wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk V der staats begroting voor 1870. (Zeewerhen va?i Vlieland De heer van Akerlaken betreurt de overhaasting, waarmee dit ontwerp behandeld is. Het geldt hier geen kleinigheid, maar een aanvrage van f 165,000. Intussehen verlangt hij geen uitstel der behandeling, maar dat de Kamer voortaan van dergelijke verrassingen bevrijd blijve. Evenwel had hij geweDscht, dat tevens waren aangewezen de middelen, waarnit deze uitgave zal worden bestreden. De minister van Binnenlandsche Zaken (de heer Eock) beantwoordt de opmerkingen, in het eindverslag der Kamer voorkomende. Deskundigen hebben verklaard, dat voorziening dringend noodig was. Bij langer uitstel van bedoelde werken zal men ten slotte tot veel grooter kosten moeten komen; dat vreezen ook Gedeputeerde Staten van Noordholland. Gaat men niet spoedig tot de aanbesteding over, dan wordt het te laat om dit jaar nog de noodige materialen te verkrijgen. Het is een Rijkswerk en het komt dus niet te pas de kosten ten laste der provincie te brengen. De minister merkt voorts op, dat uit het antwoord der regering nopeDs het ontwerp betrekkelijk de vuurwapenen blijkt, dat er mid delen genoeg voorhanden zijn om deze uitgave te bestrijden. Artt. 1 en 2 worden ffaarna goedgekeurd, en het geheele ontwerp met algemeene stemmen aangenomen. EERSTE KAMER. In de zitting van Woensdag is het bovenbedoeld wets ontwerp met algemeene stemmen aangenomen. In de zitting van gisteren is de Agrarische wet aangenomen met 25 tegen 12 stemmen.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 2