ELDERSCHE COUHAHT. Oiieums- en Zaturdag <aöoertentie--6fnÖ. 4 Junij. Tiende Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. M 941. 1870. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertektien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertcntiën intezendcn. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. GILT J ES. De nieuwe abonné's op dit blad, ingaande 1 Julij a. s.kunnen de, ge durende deze maand, nog teverscfij- nommers kosteloos bekomen. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 3 Junij 1870. Ds. J, C. Zaalberg, predikant te 's Gravenhage, zal op Maandag a. s. 2n Pinksterdag, voor de doopsgezinde gemeente te Barsingerhorn optreden. Aanvang der godsdienstoefening ten ure. Ingezetenen dezer gemeente, die belang stellen in de pre diking van ds. Zaalberg, kunnen door met den eersten trein (6 u 25 m.) van hier naar Schagen te gaan, nog vroegtijdig genoeg te Barsingerhorn aankomen, daar de afstand van Schagen slechts een half uur gaans is. Bij de opening der stembiljetten op Woensdag jl. is gebleken dat de heer P. Groen gekozen is tot lid van den raad met 136 van de 234 uitgebragte geldige stemmen, terwijl de heer P. J. Heijning 9S stemmen bekwam. Aan onze Abonnés binnen deze gemeente Woensdag reeds Helders Manne?ikoormet medewerking van het staf muziekkorps der Kou. Ned. Marine en heeren dilettanten, gaf Dingsdag jl. een vocaal- en instrumentaal concert, waarop zich als solisten lieten hooren de heer Len de heeren stafmuziekanten v. Leeuwen en Craner. Eerstgenoemde zong zijn solo met veel gevoel en smaak. Met zijn vol en goed genuanceerd bas-orgaan wist hij het publiek te boeijen en voldeed bij uitnemendheid. De heeren stafmuziekanten v. Leeu wen en Craner die hunne eigene compositie (duo concertant voor 2 cornets a pistons) ten gehoore bragten, hebben zich dien avond niet alleen als meesters op hun instrument onderscheiden, maar zich ook als componisten doen gelden. Wij brengen hun hiervoor onze hulde. Het vermeide duo was goed gezet en klinkt bij uitstek fraaide melodie is lief en zangerig en de verschillende variatiën zijn goed gekozen; de uitvoering verdient alle lof en hulde. Wij wenschen dat beide jonge artisten zich blijven beijveren om op den ingeslagen weg steeds voorwaarts te gaan. De degelijke mannenkooren, zoowel met als zonder bege leiding, waren flink ingestudeerd en getuigden van de voort durende ambitie der werkende leden. Frühling',s Andachl en Das Land der Seligen voldeden bij uitnemendheid. Het Kriegers Gebetmet begeleiding vau harmonie-orchest, was een krachtig slotuommer, dat met tact werd voorgedragen. De beide ouvertures voor orchest en de begeleiding van het duo concertaal lieten niets te wenschen over. Het applaus bij het einde vau elk nommer, was voorzeker een sprekend getuigenis dat de aanwezigen ruimschoots vol daan waren. Wij hopen dat Helders Mannenkoor steeds moge bloeijen, dat zij die in het bezit van goede organen zijn, zich zullen aansluiten, opdat den Helder voortdurend een mannenkoor moge bezitten, waarop de ingezetenen met roem mogen bogen. Z. M. heeft bevorderd bij het 7® regement infanterie tot majoor den kapt. W. G. P. Tröester, ter vervanging als kommaudant van het 3e bat., alhier in garnizoen, van den majoor Pottgieter van Laar, benoemd tot luitenant-kolonel van het 5e reg. infanterie (reeds in ons vorig nommer ver meld). Voorts tot ln luit. de 2® luit. jhr. W. A. Boëll, mede van het corps. Gepensioneerd o. a. de luit.-kolonel A. A. Keyzerplaat. selijk kommandaut 2e klasse-te Utrecht. Benoemd tot majoor, provinciaal-adjudant in Limburg, den kapt. G. A. Lambert, van het 7° reg. infanterietot majoor plaatselijk-kommandant 3e klasse te Groningen, den kapt. J. J. A. Finckensieper. De officier van gezondheid der 2® kl. J. C. van Doo- remaal is, op zijn verzoek, met den laatsten Mei eervol uit de zeedienst ontslagen. De officier van gezondheid der le klasse C. F. T. Hommel, dienende op Zr. Ms. fregat met stoomvermogeti Admiraal van Wassenaeren de officier van gezondheid der 2® klasse D. Matak Fontein, dienende op Zr. Ms. schroef- stoomscbip de A?nstel, worden respectievelijk met den 5n en lOn Junij aanstaande op non-activiteit gesteld, en met den 6n en lln Junij daaraanvolgende vervangen door de officieren van gezondheid der 2eklasse M. J. Cijfveer en B. II. Thomsom. Vdorts worden geplaatstmet den lln Junij aanstaande op Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Admiraal van Wassenaer de officier van gezondheid der 2e klasse C. J. A. de Groot met 1 Julij aanstaande op Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis. om tevens dienst te doen in de maritime ziekeninrigting al daar, de officier van gezondheid 2e klasse E. M. van Lier met den 16n Junij op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, de officier van gezondheid der 3e klasse S. F. Kruyt, om voorts met den ln Augustus aanstaande gelijktijdig met den officier van gezondheid 3e klasse K. G. F. Ploos gedetacheerd te worden bij het hospitaal der marine te Willemsoord. Volgens de Arnh. Cl. zal het kommando over de Argus worden opgedragen aan den luit. ter zee le kl. Rosenwald. Apeldoorn, 31 Mei. Het was gister als het ware een feestdag voor Apeldoorn alom wapperde de geliefde driekleur eu hiermede wilden Apeldoorns ingezetenen een blijk geven van deelneming in de vorstelijke huldedie de helden van Commendah genoten toen zij daar waren aangezeten aan den echt Koninklijken disch die nog werd opgeluisterd door de muzijk van het corps huzaren van Deventer. Aan het dessert wachtte een hunner een bijzonder blijk van 's Konings welgevallen. Nadat door Z. M. een toast was uitgebragt op het gansche corps der expeditie en daar op door den kapitein-luitenant-kommandant in ronde zee manstermen was geantwoord, rigtte Z. M. het woord tot den kommandant der landings-expeditieden luit. ter zee Ie kl. Teu Bosch en vroeg hem in heusche bewoordingen, als een aandenken aan dien roemvollen togt zijn degen te mogen be zitten waarvan hij zulk een dapper gebruik had gemaakt. De officier Ten Bosch gespte zijn degen los en reikte dien ontroerd en bijna sprakeloos aan Zijne Majesteit over waarna de Koning zijnen eigen prachtigen generaals-degen ontgespte eri dien aan genoemden officier als een geschenk in hartelijke be woordingen toereikte. Vooral dit laatste voorval zal niet alleen voor den gelukkigen Ten Bosch maar voor al de aanwe zigen immer onvergetelijk blijven. Heden morgen heeft gemeld corps officieren Apeldoorn verlaten. Men schrijft ons van Terschelling: Het op den 13 Mei jl. alhier met zware lekkage binnen gekomen Engelsche schoonerschip Willinggezagvoerder G. J. Cantall, is zonder lossing gepasseerden Zondag van hier door de stoomboot Magnei gesleept naar Harburg, zijnde de bestemmingplaats. De uitslag der op 31 Mei gehouden herstemming voor de verkiezing van een lid voorden gemeenteraad, is als volgt: Het getal geldig uitgebragte stemmen was 101, waarvan zijn uitgebragt op den heer T. C. Dekker 57 en op den heer J. H. Stobbe 44 stemmen, zoodat eerstgenoemde gekozen is.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1