ELDERSCHE COURANT. Zaturdag 18 Junij. M 945. Tiende Jaargang. 1870. Jïieutüs- en 0|finM jeijceltt. I e k e n d in a k i n g. Loting voor de Schutterij. iJgiet-affitiëcl gcöeelte. Zitting van den Gemeenteraad Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Ad vertes tien van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILT J ES. De nieuwe abonné's op dit blad, ingaande 1 Julij a. s.kunnen de, ge durende deze maand, nog te verschij nen nommers kosteloos bekomen. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER, brengt ter voorkoming van ongelukken ter algemeene kennis, dat in den loop der volgende week met het geschut van Zijner Ma- jesteits Ramschip Schorpioen zal worden aangevangen met SCHIETPROEVEN met Glasharde punt kogels, uit getrokken kanon van 23 Centimeters, tegen de gepantserde schijf op de Hors te Texel, in de rigting langs de duinen aldaar. Bij het terug springen der projectielen, zullen zij dit doen in de rigting van de Reede tot op een afstand van p. m. 1500 meters, en dat gedurende de Schietproeven van den voortop van genoemden bodem eene roocle vlag zal waaijen. Helder den 15 Junij 1870. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Het PLAATSELIJK BESTUUR der gemeeote HELDER maakt bekend, dat de LOTING, voor de in deze gemeente, gedurende dit jaar, voor de Schutterij ingeschrevenen, is be paald op VRIJDAG den 24 JUNIJ 1870, des namiddags ten zes ure. Dat de loting zal geschieden in het "WEESHUIS, in te gaan door de Oostelijke poort. Dat men bij de loting moet opgeven de redenen van vrij stelling van dienst, die men heeft of vermeent te hebben en dat de alphabetische naamlijst der ingeschrevenen van heden af, tot den dag der loting toe, op de gewone kantooruren op de Secretarie ter inzage is nedergelegd. Helder, Het Hoofd van het Plaatselijk Bestuur, den 16 Junij 1870. STAKMAN BOSSE. POLITIE. Ten burele van den ondergeteekende zijn gedeponeerd twee RINGEN. Helder, 17 Junij 1870. De Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. op Dingsdag 14 Junij 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heeren de Breuk en Janzen. Eerstgenoemde met kennisgeving. Eene vacature. D© notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Onderzoek geloofsbrief van het nieuw gekozen lid. Eene commissie wordt benoemd, bestaande uit de heeren Boomsma, de Lange en Braaksma, die zich daartoe in een ander vertrek begeven, terwijl de vergadering gedurende dien tijd geschorst wordt. Bij het weder binnentreden dier commissie, opent de Voor zitter weder de vergadering. Bij monde van den heer Braaksma rapporteert de commissie dat de stukken in orde zijn bevonden. Geene bezwaren bestaande, besluit de vergadering op voorstel van den Voorzitter, tot de toelating van den heer P. Groen als lid van den raad 2). Verkoop van erven in de Nieuwstad. De Voorzitter doet daartoe een voorstel, terwijl een kaartje van dat terrein, in 23 erven afgedeeld, in de vergadering circuleert. De heer Berghuis maakt bezwaar of het tijdstip tot verkoop thans wel gunstig is, en vraagt of die gronden voor de ge meente nergens anders toe dienstig zijn. De Voorzitter antwoordt, dat dit hoekje grond voor de gemeente geheel doelloos ligt, dat steeds behoefte bestaat aan arbeiderswoningen, dus daarom meent in het algemeen belang te handelen door het ter bebouwing, ten verkoop te presenteren. Met algemeene stemmen wordt besloten het Dagelijksch Bestuur daartoe te magtigen. Zullende de verkoop plaats hebben in de maand Julij of Augustus. 3). Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. Dat door het D. B. aan den heer jhr. van Foreest (gemagtigde van den heer Loopuit, eigenaar van het Koegras) eene schriftelijke mededeeling is gedaan, dat op de gemeente- begrooting van dit jaar eene som is uitgetrokken tot het vernieuwen van de school in het Koegras, en tevens gevraagd of er bezwaren bestaan: lo. tot het bouwen der school op of naast het terrein der oude school; 2o. om in het bestek op te nemen, dat de afbraak der oude school aan den aannemer der nieuwe worde afgestaanen eindelijk of over de door den heer van Foreest toegezegde som van f1000.zou mogen worden beschikt, bij het verstrijken der in het bestek op te nemen laatste betalingstermijn. Het antwoord isdat er niet de minste bezwaren bestaan en de heer van Foreest mededeeling verzoekt van den datum waarop bedoelde laatste termijn zal verstreken zijn, ten einde de toegezegde gelden, voor dien tijd, aan de gemeente te kunnen doen toekomen. De Voorzitter, hulde brengende aan de heuschheid en wel willendheid van den heer van Foreest, stelt voor tot de aan besteding binnenkort over te gaan. Daartoe wordt de mag- tiging met algemeene stemmen verleend. b. Verzoek van den heer G. E. Kloosterhuïs, om ontslag als hulponderwijzer aan een der openbare scholen, wegens zijne benoeming tot hoofdonderwijzer te Veerburg in den Anna Paulowna Polder. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, den heer Kloosterhuis eervol ontslag te verleenen, met 1 Julij a. s. c. Vei'zoek van de plaatselijke Schoolcommissie, tot voor ziening in de vacature, in dat collegie ontstaan door het over lijden van den heer Jb. Sevenhuijsen. Op de daarbij inge diende aanbeveling zijn gesteld, de heeren B. K. Boom en W. Pb. de Kruijff. Eerstgenoemde wordt gekozen met 9 stemmen, terwijl op den heer de Kruijff 3 en op den heer Joh. Dyserinck 2 stemmen worden uitgebragt. d. Kennisgeving van de pl. Schoolcommissie, dat de jaar- lijksche examens in de openbare scholen dit jaar zullen plaats hebben als volgtin de school No. 3 (schoolstraat) op Maandag 27 Junij van 1012 ure; in de school No. 4 (Hoofdgracht) op Dingsdag 28 Junij, van 1012 ure; in de school No. 5 (West straat) op Woensdag 29 Junij, van 1012 ure; in de school No. 2 (Huisduinen) op Woensdag 29 Junij, van 24 ure; in de school No. 6 ^Vischmarkt) op Donderdag 30 Junij, van 1012 ure; in de school No. 1 (Koegras) op Vrijdag 1 Julij, van 1012 ure. Wordt voor kennisgeving aangenomen. e. De Voorzitter deelt mede, dat in zake de sloot achter de Vlamingstraat eene vergadering heeft plaats gehad van het Dag. Bestuur en de Commissie voor Gemeentewerken met de eigenaren van de aangrenzende percelen dat echter eenige afwezig waren, zoodat nog niet allen geteekend hebben afstand te hebben gedaan van hunne regten op die sloot, zoodra allen door hunne onderteekening daarvan hebben doen blijken zal een nader voorstel aan den raad worden gedaan op welke wijze de noodige voorzieningen te nemen. Ook betreffende de verplaatsing der mestbelt, is aan den Minister van Binnenlandsche Zaken een verzoekt gerigt, om tot dat einde van een deel van den zoogenaamde stortgrond

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1