HELDERSCHE COURANT. Jlieums-- en <flDoerteiitie--6fat). Zaturdag 2 Julij. M 949. Tiende Jaargang. 1870. Brand te Bodegraven. <$jfidëri gebedtf. POLITIE. £ict-offlciëd gcbcrite. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Adtertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. li» Uitgever S. GILTJES. Sedert de laatste opgave is nog, ten behoeve der noodlijdende door den brand te Bodegraven bij de ondergeteekenden ont vangen van: B. f3.03, I. M. f2.50, N. N. fl.M. H. f7.50 en van de Dames-zangvereeniging alhier als netto opbrengst eener uitvoering op den 27sten jl. f72.50, totaal f94.03. Onder hartelijke dankbetuiging aan de edele gevers, wordt bij voortduring den nood van Bodegraven bij onze plaatsge- nooten aanbevolen. Helder, 1 Julij 1870. VAN VEEN VAN DER MEULEN. Dezer dagen op de publieke straat gevonden Een KNIPJE met eenig GELD. De regtmatige eigenaresse kan hetzelve ten burele van den ondergeteekende terug bekomen. Helder, 1 Julij 1870. De Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. op Donderdag 30 Junij 1870. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 16 leden. Afwezig de heer Braaksma, met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 11. Beëediging van het jongst gekozen lid. Na voorlezing van de gebruikelijke eeds-formulieren door den Voorzitter, worden die door het jongst gekozen lid, den beer P. Groen, bezworen; waarna de installatie door den Voorzitter plaats heeft en de heer Groen zitting neemt als lid van een Raad. 2). Benoeming van een Wethouder. Waarvan de uitslag is, dat de heer Boomsma gekozen wordt met 10 stemmen. De heer Braaksma bekomt 3 stemmen, de heeren Hidde Bok en de Breuk bekomen ieder 1 stem, een briefje is in blanco. Op de vraag van den Voorzitter of de benoemde zich de keuze laat welgevallen, antwoordt de heer Boomsma, niet te hebben kunnen vermoeden, dat na vroeger reeds tweemalen voor de benoeming te hebben bedankt, de keuze andermaal op hem zou vallen, waarom hij verzoekt, gebruik te mogen maken van het regt van beraad voor den tijd van 24 uren. Hij betuigt zich gevoelig voor het bewijs van vertrouwen, door de meerderheid van den Raad hem thans bij herhaaling geschonken. Door den Voorzitter wordt het verzoek, ingevolge de wet, 3). Aanbieding der Rekening over 1869. Door den Secretaris wordt het concept-besluit daartoe voor gelezen, waaruit blijkt, dat wordt voorgesteld, het totaal der re- keping in ontvangst en uitgaaf vast te stellen als volgt Gemeente. Alg. Weeshuis, i Burg. Armbestuur. Ontvangsten f 172,213.87 f 14,116.39 fl3,722.03i Uitgaven »150,620.53è »12,931.52 »13,626.46 Batig saldo f 21,593.33è 1,184.87 f 95.57£ Welk batig slot op de rekening van 1871 zal behooren te worden gebragt, voor zooverre er niet reeds over is beschikt. Volgens reglement van orde splitst zich de vergadering bij loting in drie afdeelingen, tot het onderzoek dier rekening. De dagen ter vergadering nader te bepalen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord ^erlangende, wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 1 Julij 1870. Het liefdadig doel van Mej. D. P. P...., met het geven eener zanguitvoering ten voordeele van de noodlij denden door den brand te Bodegraven, heeft blijkbaar eene aanmerkelijke ondersteuning gevonden. Niettegenstaande de entree zeer billijk was gesteld, is het haar mogen gelukken de som van f72.50 aftedragen. De uitvoering heeft de algemeene goedkeuring weg gedragen, getuige de herhaalde applaus. Wij brengen Mejufvrouw D. P. Pen de leden van haar collegie onze hulde voor haar edel streven. Het heeft H. M. de Koningin behaagd aan de directie der naaischool voor minvermogendeu //Tab» ha" alhier, eene prachtige pendule met coupes te schenken, als prijs voor eene door haar ter instandhouding dier inrigling te houden loterij. Door de commissie, belast met het examineren van varenslieden te Rotterdam, is jl. Zaturdag als derde stuur man geëxamineerd, de heer T. Griek Mz., leerling van de zeevaartkundige school van den heer A. J. Leijer, alhier. Gepasseerde Donderdag had alhier de prijsuitdeeling plaats aan de plaatselijke teekenschool, in tegenwoordigheid van het bestuur voor het middelbaar-onderwijs en dat der industrieschool. Vooraf rigtte de president het woord tot de leerlingen, waarin ZEd. hun het groote nut vau het teekenen in het leven aantoonde; daarna had de uitreiking der prijzen plaats, bestaande in sierlijke platen; en wel aan de navolgende leer lingen. (Teekenen naar de natuur, volgens de methode vau Dupuis): W. Vries, P. de Winter en D. van Oenen; (Tee kenen naar voorbeelden): P. Blok, J. C. Leijer, J. Waleson en J. Boon. De machinist der 1° klasse v. c., M. L. Laurey, thans non-actief, wordt met den 6 Julij geplaatst op het wacht schip te Hellevoetsluis, met bestemming voor het stoom- vaartuig Argus. De heer J. Allot, le luitenant kwartiermeester bij het gedeelte mariniers alhier, wordt met 1 Augustus overgeplaatst naar Rotterdam en zal worden vervangen door den 2n lui tenant kwartiermeester C. J. Hazenberg van het gedeelte aldaar. Aan den officier van gezondheid 2e klasse C. Ripping» van het garnizoen te Bergen op Zoom, is op zijn verzoek door den minister van oorlog non-activiteit verleend buiten bezwaar van 's rijks schatkist. Tengevolge hiervan is bij eerst- gemeld garnizoen, ter vervanging van genoemden officier, overgeplaatst de officier van gezondheid 8e klasse Schouten, van het garnizoen alhier, zullende deze worden vervangen door den officier van gezondheid Plantenga van het garnizoen te Groningen. Met den lln Julij wordt door Z. M. iu dienst gesteld het voor rekening van het departement van Koloniën aan gebouwde en te Hellevoetsluis liggende stoomvaartuig Argus bestemd voor de dienst der bebakening en kustverlichting in Ned. Iudie, en, voor den overvoer derwaarts, het bevel over dat vaartuig opgedragen aan den luitenant ter zee le klasse P. J. Rosenwald; wordende tevens met gemelden datum op dien bodem geplaatst de luitenants ter zee 2e klasse W. F. Blaauw, H. Nijgh en de officier van gezondheid 2® klasse M. C. Pannevis. Tevens wordt met dien zelfden datum geplaatst op Zr. Ms. raderstoomschip de Valk de luitenant ter zee 2° kL M. C. van Doorn.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1