HELDERSCBE Jiieuros- en Woensdag JlÖnrrtciitic-fifrtÖ. 6 Julij, M 950. Tiende Jaargang. 1870. Aanbesteding. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND Abonnementsprijs voor 3 maanden l.ÓO Franco per post 1.25 Men abouneert zicli bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Ad vertes tien van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve meu de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukkeu minstens ccn dag vroeger. Uitgever S. GILT J ES. gchcEÏte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder, zijn voornemens op VRIJDAG den 15 JULIJ 1870, des avonds ten zeven ure, in het openbaar, bij enkele in schrijving aan bet Raadhuis der gemeente, aan te besteden Het bouwen van eene SCHOOL en WONING voor den Onderwijzer op het Koegras, met bijlevering van alle daartoe noodig zijnde Bouwstoffen en Arbexdsloonen. Het Bestek en de Voorwaarden liggen op de gewone kantoor uren ter lezing aan de Secretarie der gemeente. Gedrukte exemplaren zijn aldaar tegen betaling van 50 Cts verkrijgbaar. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Gemeente- Bouwmeester, den Heer G. SCHOLTENaan zijn Bureau op de Kerkgracht, des voor middags van 9 tot 10 ure, op welke uren aldaar ook de teekening ter inzage ligt. Aanwijzing in loco zal worden gedaan op Woensdag den 13n Julij a. s., des voormiddags ten 10 ure. Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester. den 4 Julij 1870. L. VERHEY, Secretaris. KADASTER. BELANGHEBBENDE INGEZETENEN wordt kennis gegeven, dat de LANDMETER van bet KADASTER zich Donderdag dex 7 dezer in deze gemeente zal bevinden, ter yerrigting van kadastrale werkzaamheden. Helder, 4 Julij 1870. De Burgemeester der gemeente Helder, STAKMAN BOSSE. jSiet-offiriëd gcöccïte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, euz. 5 Julij 1870. Gisteren morgen is alhier in de haven gekomen het ïtaliaansche oorlogstoomtransportschip Plebiscïto komman- dant G. Cafiero, laatst van Londen, met het doel alhier eenige goederen te laden bestemd voor de wereldtentoonstelling te Napels. Genoemd stoomschip vertrekt waarschijnlijk morgen via Londen. Heden heeft het de vlaggen in top ter eere der verjaardag van Prinses Maria. In deze gemeente bevindt zich tegenwoordig de kolonel N. Mae Leod, buitengewoon adjudant van Z. M., bevelhebber in -de le militaire afdeeling, tot het doen eener inspectie over het garnizoen en de vestingwerken der 5e militaire Stelling Helder. Morgen vertrekt ZHEd.G.vergezeld van den majoor J. P. Holtschue, koramandant der genie alhier, tot het doen van opnemingen buiten deze vesting en der situatie van de naastbij gelegen dorpen en gehuchten. Bij ministrieel besluit is overgeplaatst van het post kantoor alhier naar het postkantoor te Beverwijk, de amb tenaar der posterijen H. P. Schomerus. De luitenant ter zee der 2e klasse A. M. R. Wagner, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-Indie, en •van daar den 26 Junij in Nederland teruggekeerd, wordt •met dien datum op non-activiteit gebragt. Aan den ouden van Hoornis gisteren op zijn 70sten verjaardagdoor de verschillende vereenigingen waarvan hij sedert tal van jaren pedel iseene met goud gemonteerde por tefeuille met inscriptie vereerd geworden waarin eenig gelds waardig papier zich bevond; een en ander als blijk van de hooge ingenomenheid met de trouwe en eerlijke diensten die van Hoorn aan die verschillende corporatiën sedert tal van jaren heeft bewezen. Men schrijft ons van Texel, dd. 3 Julij het volgende Onze kermis is geëindigd. Het weder was alles behalve uitlokkend, 't Scheen dat de kermisreizigers den reeds ver geten Don Antonio Magino nog eens hadden geraadpleegd. Er was bijzonder weinig te zien, en de aanhoudende regen en het gure weder hield velen terug.Een brommende beer scheen 't hier niet te bevallen, althans na een klein bezoek vertrok hij, nog knorriger dan hij kwam, met zijn geleider. De heer B. Bamberg, die aan den Burg, Oude Schild en Oosterend, voorstellingen in de goochelkunst gaf, verschafte menigeen een genoegelijke uren. Zijne vlugheid is somwijlen verrassend. Het gezelschap tooneellisten van den heer Lemaire van Antwerpen, vond, even als dat van den heer Bakker, veel bijval. Jammer dat het gure weder zoo menigeen belette van die voorstellingen te profiteren. De vele regen, die er in den laatsten tijd viel, doet de weiden, welke inderdaad verschroeid waren, weder eene frissche kleur verkrijgen. Het maaijeu is reeds aangevangen. Som mige boeren hebben dit nog eenige dagen uitgesteld. Even als vorige jaren, zullen er ook dit jaar op de spoorwegen, enz. belangrijke tariefsverminderiugen plaats heb ben, bij gelegenheid van den derden Nationalen Schietwed strijd op het Loo, en wel van 5 tot 16 Augustus, voor leden van weerbaarheids-vereenigingen. Op de Holl. IJzeren spoorweg zal langs de geheele lijn de halve vracht en langs dc Rijnspoorweg de gewone vracht voor militairen gevor derd worden. De bcrigteu uit Oost-Indie loopen tot 21 Mei. Daaraan ontleenen wij liet volgende: //De benoeming van tien officieren van het Indische le ger tot ridder der orde van den Ned. Leeuw, heeft hier een zeer goeden indruk gemaakt. In den avond van 16 Mei, is daarvoor aan den kommandant van het leger den ge neraal Kroesen door honderd vijftig officieren van Batavia, Weltevreden en Meester-Corneliseene serenade met fak kellicht gebragt. De luit. Kulinte Meester-Cornelisis van de zijde zijner oudere en jongere kameraden het voor werp van een afzonderlijk huldeblijk geweest. Tn een brief uit Batavia aan de Locomotief wordt gezegd, dat de plaatselijke adjudant aldaar, eenige dagen na het vertrek van generaal Whitton op zekeren avond op diens erf eene kar bespeurde waarin eene dame uit de hoogste standen was gezeten die zich bezig hield met bloemen te stelen. De geroofde planten werden ouder toezigt van den adjudant weer behoorlijk in den grond gezet. Wij ves tigen hierop de aandacht der politie. Is het waar dan kan die dame worden opgespoord en zou men hierdoor welligt op het spoor komen van de daders der vele bloemendief- stallen in den laatsten tijd gepleegd. Men schrijft uit Brielle 2 Julij. Alhier is men ijverig in de weer oin de talrijke bedevaartgangers, die men aldaar voor den 9n dezer verwacht, op gepaste en hartelijke wijze te ontvangen. Daar sommigen welligt van verre komen, worden eenige stoombooten zeer sierlijk ingerigt om bij den overtogt het genot der pelgrims te verhoogeD, die bovendien pleg'tstatig zullen worden ontvangen en in processie de stad zullen omtrekken ook zal het heilzame water uit den put der H. Martelaren van Gorinchem aldaar op verschillende plaatsen verkrijgbaar zijn, ën in vele winkels zal men de photographie-portretten der H. Martelaren tot zeer lagen prijs

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 1