SCHOOL VOOR IIIMD LAGER EN MIDDELBAAR ONDERWIJS. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. ADVERTENTIEN. a. s. te Londen eene vergadering houden om te beraadslagen over de vraag, op hoedanige wijze middelen zullen kunnen worden gevonden, om de wetten van de tegenhoudende kracht der atmosfeeren te overwinnen, en daartegen werktuigen uit te vinden in het belang van de wetenschap in het algemeen en de luchtscheepvaart in het byzonder. Een mooi onderwerp, jammer dat de Utrechtsche doctor Dioscorides daar niet is uitgenoodigd. Die zou ook een duit, en meer nog, in het zakje gooijen. Veel geluk aan de luchtschippers, wij gaan voor als nog niet mee. De grootste bijbel der wereld is onlangs te Londen onder den hamer gekomen en voor f 1980 verkocht. Het is de prachtuitgave van Macklin. De vorige eigenaar had haar met ongeveer 11,000 kopergravures en teekeningen uit bijna iedere school verrijkt. Te Mühlhausen hebben reeds 16000 arbeiders, waar onder ook de schoorsteenvegers, het werk gestaakt. Vrijdag werden er ongeregeldheden bedreven, 't geen tengevolge had, dat eenigen gearresteerd werden. Ook ontstond er brand in de fabriek van Jourdain, ofschoon het niet bewezen was dat die was aangestoken. De schade bedraagt een half millioen francs. Reeds 2000 militairen zijn er ingekwartierd. Zijn de Siamezen gehuwd en hebben ze werkelijk twee en twintig kinderen bij hunne vrouwen verwekt? Een criticus in de Amsterd. Ct. durft er aan twijfelen. Sprekende van de voorlezing der bekende geschiedenis van de Siamezen in het theater van den heer van Lier, zegt hijVooral de zin, waarin van hun huwelijk en van hun dozijnen kinderen werd gesproken, scheen hun bijzonder ongelooflijk voor te komen, en zij gluurden met al het aandoenlijke van hun melancho- lieken blik de twee jongens aan, die aan hun regter- en lin kerhand geplaatst waren en als hunne zonen werden genoemd, 't Moet ook wel hard zijn voor de Siamezen, mannen van mon- goolschen stam, om zich een paar slungels als zonen te zien opdringen, die een zuiver Europeschen schedel hebben, en des morgens waarschijnlijk de schoenen poetsen van hunne papa's, om des avonds hunne portretten te verkoopen. Men schrijft uit Bellocq aan den nCourier de Boyonne." Gedurende deze dagen van groote hitte was een eigenaar van Belloep, Larat genaamd, bezig met zijn wijngaard te snoeijen. De hand onder een dikken tak stekende, voelde hij eensklaps een beet in den vinger. Hij trok de hand terug om te zien wat er gebeurd was; hij onderzocht den vinger, in welken de smart zich meer en meer deed gevoelen. De vinger zwol zigtbaar en werd zwart. Onze man keek daarop naar den wijngaard en bemerkte eene adder; het was deze die hem gebeten had. Zonder een oogenblik te verliezen, doodde hij het dier, bond zijn vinger en sneed met zijn me3 het gebeten deel af. Daarop liep hij naar huis, maakte een ijzer gloeijend heet en brandde er moedig de wond mede. Het zwellen hield op. Zijn zoon liep vervolgens naar een apotheker, om eenig geneesmiddel. Drie dagen daarna was hij genezen, doch had een vinger minder. Ik verlies liever een vinger dan het leven, zeide hij, had ik dit vóór de komst van een geneesheer niet gedaan, ik warp dood. Men kan zich raoeijelijk een lastiger positie denken dan die van John Mansfield, een jongen boer, die dezer dagen voor den regter te Bowstreet te regt stond, na eene week in preventive gevangenis te hebben doorgebragt, beschuldigd van een uniform van een der soldaten van de Coldstream gards te bezitten. Mansfield, die met een soldaat den dag had door gebragt en veel had gedronken, werd door dezen overgehaald om van kleederen met hem te wisselen. Toen dat gedaan was, deserteerde de soldaat, en de ongelukkige Mansfield vond zich, b^ zijn ontwaken, in militair uniform gekleed. Hij begaf zich terstond naar de kazerne, om het voorgevallene mede te deelen. Na acht dagen in hechtenis te zijn gehouden, werd hij vrij gesteld, maar thans deed zich eene andere moeijelijkheid voor. De sergeant eischte de uniform van den deserteur, en Mans field bezat geene kleederen. Als hij in vrijheid gesteld werd, zou hij naakt staan. De magistraat, die dit toch ook niet bevelen, dat een man zonder kleederen de geregtszaal verlaten zou, liet hem naar de gevangenis terugbrengen, om daar de zaak te doen uitmaken. Het is te hopen, dat men daar op de onvoorziene uitgaven wel een post, heeft kunnen vinden, om den ongelukkigen boer in staat te stellen behoorlijk gekleed de stad te verlaten. Als eene bijdrage tot de geschiedenis der Amerikaansche spoorwegen, deelt de Washingtonsche correspondent van de Times het navolgende gerucht mede. Tusschen de Erie- en New-York Centraal spoorweg heerseht eene zoodanige concur rentie, dat het bestaan dier maatschappijen er mede gemoeid schijnt. Vroeger was de prijs voor het vervoer van vee van Buffalo naar New-York 120 dollars per wagon. Zes weken geleden verminderde de New-York Centraal den prijs op 100 dollars per 100 stuks. Erie volgde het voorbeeld. Drie weken geleden verminderde de centraal den prijs op 40 dollars, Erie volgde niet alleen, maar verminderde den prijs op 1 dollar per wagon, en thans volgde ook de Centraal. Varkeus worden 400 mijlen ver voor 1 cent per stuk vervoerd In eene schoenmakerij te Massachussetts was door de arbeiders het werk gestaakt. De patroon liet zijne fabriek gesloten tot dat de Chinezen aankwamen, door hem in dienst genomen. Men wilde zich wel tegen de ontscheping van deze 75 werklieden verzetten, maar de politie handhaafde het regt en de orde, en thans heeft de patroon een aantal zeer bekwame arbeiders, die voor zeer weinig geld (23 dollars in de maand) werken. Men verwacht, dat zij slechts de voorhoede zijn van een gansch leger Chinezen, dat de taak der werkstakers in Massachussetts zal overnemen. Een 30jarig jongman was op het punt, met een bevallig meisje in het huwelijk te treden. De huwelijks-afkondigingen hadden plaats gehad het witte kleed, de oranjekleurige bloem krans, de uitzet, in ée'n woord, alles was gereed, toen al dat geluk door de politie-agenten gestoord werd. De toekomstige bruidegom had aan de familie zijner verloofde vergeten te zeggen, dat hij voor eenigen tijd bij verstek voor 10 jaren gevangenisstraf veroordeeld was, wegens medepligtigheid aan een diefstal van coupons, door eenïge beambten der spoorweg maatschappij Lyon, ten nadeele van die maatschappij. 1 Er bestaat een Engelsch liedje van zeer ouden datum, hetwelk vertelt dat de jenever de melk der ouden is. Helaas! te Belfast bleek dit dezer dagen niet geheel onwaar te zijn. Een man stond wegens dronkenschap teregt. Wat hebt ge tot uw verdediging te zeggen vroeg de pre- ■sïdent. Mijnheer, heb medelijden met een arm en zwak schepsel. Hoe oud ben je wel? 103 jaren Ik ben te Dublin geboren, maar woon sedert 46 jaren te Belfast. De regter sprak den armen en zwakken man vrij. Van 7 13 Julij. 1870. ONDERTROUWD Jacob Kuanp p,q Klaasje Bruin. GETROUWD Gcene. GEBOREN: Cornelia, dochter van Jan Kok cn Rempje Bruijn. Cor- nelis, zoon van Arie Boon en Dirkje Stark. Tijs, zoon van Lammert Zijm en Antjo Witte. Dirk, zoon van Dieuwertjc Koning. OVERLEDENPaulus Kikkert, oud 78 jaren, weduwnaar van Guurtje Bremer. MAUKTBERIGTEK. SCHAGEN, 14 Julij. 2 Paarden f 30 a 40, 11 Vette Koeijen f 210 a 234, 12- Nuchtere Kal veren f6 a 12, 107 Magere Schapen f 10 a 26, 60 Lammeren f8 a 14, 19 Magere Varkens f 12 a IS, Biggen f G a 8, Konijnen 20 a 100 ets., Kippen 40 ii 70 ets. Duiven 20 a 30 ct. Boter f 1.13^ 1.26|, Kaas 25 a 40 ets. per KG. Kipeijeren f 2.50 a 2.70, Eeudcijcren f 2.80 a 3. per 100 st. PURMEREND, 12 Julij. Aangevoerd 288 stapels Kleine Kaas. 1 Middelbare. Van Boter f 1.15 tot f 1.35-per kilog. Gemiddeld f 1.25 per kilog. Aangevoerd 107 runderen. Vette Koeijen hooger in prijs, weinig aangevoerd, Geldckoeijen niet aangevoerd. M elk-koc ij cn hooger in prijs, vlugger handel, 20 Paarden, 100 vette Kalveren, Prijs van f0.55 tot 0.80 per kilogr. Han del stug. 43 nuchtere Kalveren. Prijs f 6 tot 14 per stuk. Handel stug. 56 vette Varkens. Prijs was van 43 tot 50 Cts. per kilogr. Handel matig lug. 16 magere Varkens van f 13 tot 19 cn 265 Biggen van f 4.50 tot 7, Handel stug, 438 Schapen en Lammeren. Vette Schapen minder in prijs, llaauwe handel. Lammeren weinig aangevoerd, geen handel. Kipeijeren f 2.90, Eendeijeren f3.10 de 100 st. Verleden Dingsdaï zijn ter waag gewogen 268 stapels Kaas, wegende 77517 kilogr. De hoogste markt was voor kleiue kaas f 32.stapel Middelbare f 30.50. 1078 kilogr. Boter. ENKHUIZEN, 13 Julij. Kaas aaugevoerd 66 stapels, wegende 18775 kilogr., hoogste prijs f 29.25, laagste f 26 AVIGNON, 9 Julij. Meekrap. Wegens den staatkundigen toestand is dc reeds begounen prijs- verhooging, die van dag tot dag moest toenemen, belemmerd. Toch is het alleen aan de keuuis van den stand van het artikel toe te schrijven, dat er nog koopers tot de bestaande prijzen gevonden worden. 't Is een bewijs dat dc behoefte dringend is. Men neemt ccuige afdoenin gen in gestampte vau beste kwaliteit. Dc houders van Wortelen bedongen zeer hooge prijzen. Notering Alizaris Rosé 1'r. 84 a 85, Napclsche fr. 106, a 108 per 108 per 100 kilo. Woensdag 20 Julij vertrekt van kier de Oost- Indische landmail via Marseille. Op den 25 Mei 11. is te Clan William Zuid-Afrika overleden, mijn Zoon JOH ANNE S, Dislricl- Geneesheer aldaar. Helder1-3 Julij 1870. A. BOOMSMA. Menige kennisgeving De ondergeteekenden betuigen, ook namens weder- zijdsche betrekkingenhun welgemeendeii dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij gelegenheid van hun huwelijk ondervonden. Helder13 Julij 1870. J. SCHURFT. J. W. SCHUIJT—SCHUIJT. Ouders of Voogden, die hunne Kinderen of Pupillen, met den aanvang van den NIEUWEN CURSUS, 1 Aug. e. k., van het onderwijs zouden willen laten gebruik maken, worden beleefdelijk verzocht zich aan te melden vóór 38 Juli e. k. Het voorafgaand onderzoek zal plaats hebben Vrijdag 39 Juli 's morgens ten 9 ure. den Helder. C; J. BLOK.

Heldersche Courant | 1870 | | pagina 3