HELDERSCHE COURANT. JïieutDs* en Zaturdag <flÖoertentte»öfaÖ. 4 Maart. M 1020. Elfde Jaargang. 1871. aBfftciëd gebedte. jgiet-officiëel gcöecïte. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post t 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren^en Post directeuren. Brieven franco. Do prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticu intczenden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. BEK ENDMAK ING. NATIONALE MILITIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het derde district in Noordhol land de eerste zitting zal houden te Hoorn, en wel zooverre deze gemeente betreft op WOENSDAG den VIJFTIENDEN MAART 1871, des voormid dags halp tien ure. In deze zitting wordt uitspraak gedaan omtrent De verschenen Vrijvnlligers voor de Militie De Lotelingen die redenen tot vrijstelling hebben ingediend De Lotelingen in de art. 55 en 56 der IVet op de Nationale Militie bedoeld; Alle overige Lotelingen Volgens artikel 88, in verband met artikel 91 der bedoelde wet, moeten voor die zitting verschijnen 10. De Vrijwilligers voor de Militie; 20. De Loteling die vrijstelling verlangt wegens ziekelijke gesteldheid of gebreken, of gemis van de gevorderde lengte. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAM BOSSE, Burgemeester, den 27 Februarij 1871. L. VERHEY, Secretaris. POLITIE. Gevonden een SLEUTEL. Helder, 3 Maart 1871. Be Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 3 Maart 1871. Naar wij vernemen zijn de ontvlugtte gevangenen uit het huis van arrestHendrik Roeper en Poulus van Katwijk, gisteren namiddag te Zijpe aangehoudenen is het aan de rijks- en gemeente-politiedank zij hare onvermoeide na sporingen gelukt, den derden ontvlugtte, John Hart, al hier te arresteren. Hij bevond zich reeds op de Engelsche stoomboot Kuropeanwelke uitgaande lag in de commercie- sluistusschen de planken der beestenhokken had hij zich verscholen. Heden is hij, onder geleide, weder naar zijn vroe ger logement (huis van arrest) te Alkmaar terug gebragt. De door de onder-officieren der infanterie, alhier ge- gevene tooneelvoorstellingten voordeele der typhus-lijders te Egmond aan Zee, heeft netto opgebragt f 100.84welke gelden aan den pastoor Diepen daal alhier zijn afgedragen. De majoor Holtzschue der genie heeft zich van hier naar 's Hage begeven, om zich aldaar te vereenigen met de overige leden der militaire commissie, die bestemd is om de verdedigiugs- en aanvalswerken van Parijs te gaan bezigtigen. De vergunning daartoe is thans van het Pruisische gouverne ment ontvangen. Z. M. heeft met 1 April benoemd tot commies bij de directie der marine te Amsterdam, de adjunct-comm. D. M. Nolthenius, J. Ludolph, J. van de Ven en de boekhouders A. J. van Lutseuburg en E. W. Hoeting bij de directie der marine alhier, de adjunct-comm. J. Lammere, C. H. Schoof!'C. Meijers en den boekhouder A. E. Sariemijn; en bij de directie der marine te Hellevoetsluis, de adjunct- comm. J.L.Pisuisse, J. van Reyn en den boekh.C. K. Kruyne. Zr. Ms. verdedigiugs vaartuig Propatria is heden morgen hier teruggekeerd van de Reede van Vlieland, alwaar dit vaartuig gestationeerd is geweest. Dingsdag jl. is een matroos op dit vaartuig uit de mast gevallen en in bedenkelijken ter verpleging naar Harlingen overgebragt. Zr. Ms. schroefstoomschip Soestdijkonder bevel van den luit. t/z. Ie kl. jhr. A. C. van Haeften, den 26n De cember des vorigen jaars van hier vertrokken, is, volgens een bij het Departement van Marine ingekomen berigt, na eene voorspoedige reis van slechts 28 dagen, den 22n Januarij jl. te Paramaribo aangekomen. Aan boord was alles wel. De scheepsklerk H. B. Poel, dienende bij het escader in Oost-Indië, is, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen, met den laatsten dezer maand waarin dat besluit te zijner kennis zal worden gebragt. De Stoomvaart-Maatschappij Nederland zaldenlöden Mei a.s. de directe stoomvaart op Ned.-lndië door het Suez- kanaal beginnen. Het stoomschip Willem IIIte Glasgow gebouwd, zal dan van hier vertrekkeu oDder den gezagvoerder E. Oort. De passage-gelden bedragen f 1000. en f700. per persoon in de eerste klassen (verschillend naarmate de inrig- ting der te gebruiken hutten), f350. in de tweedeklasse. De reis moet, zoo als men weet, uiterlijk binnen vijftig dagen worden volbragt. Men schrijft ons van Oude Schild, 28 Eebr. Even als ten vorige jare, hield de sociëteit Neptunus op den verjaardag van den geliefden en waardigen prins Erede- rik, eene vergadering met dames. Menige hartelijke wensch werd voor den algemeen beminden vorst uitgestort en daarbij op zijn heil menige toast geslagen. In groote opgewektheid werd het Nederlandsche Volkslied gezongen en alzoo deze laatste vergadering der sociëteit be sloten. Op den 12 Maart e. k. zal de weleerw. heer Bakker, be roepen predikant bij de doopsgez. gemeente te Gorredijk, zijne afscheidsrede houden aan de Waal. Maandag e. k. zal in het departement Texel der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, de spreekbeurt vervuld worden door den heer D. C. Loman. //Telegraphie" zal het onderwerp zijn dat behandeld wordt. De heer G. Buisman zal eene bijdrage leveren. Tot directeur der vroeger onder de firma Paul van Vlissingen eu Dudok van Heel gedreven fabriek van stoom- en andere werktuigen te Amsterdam, is, naar men meldt, be noemd de heer J. M. van de Made. Dingsdag jl. werd te Bergen, nabij Alkmaar, aanbe steed, het bouwen, enz. van eene pastorie bij de R. C. Kerk aldaar. Ingezonden waren 11 billetten, waarvan de laagste ad f 10,386. door Westerhof te Bodegraven, aan wien het werk gegund is. Naar men verneemt zijn op Ameland in de jongste dagen meer dan 360 vaten petroleum aangespoeld, ongetwij feld afkomstig van het onder Vlieland verongelukte Ame- rikaansche fregatschip. City of Kingston. De heer Thorbeeke (minister van Binnenl. Zaken) heeft in de zitting der Tweede Kamer van Dingsdag j.1. het woord gevoerd en ongeveer het volgende gezegd: "Mijnheer de president, een woord tot inleiding, niet om het ministerie in te leiden; het nieuwe ministerie bestaat grootendeeis uit oude kennissen der Kamerzij weet wat zij aan ons heeft. Wij hebben ook geen nieuwe politiek in te wijden; wij hebben eene bekende politiek voort te zetten. Eeu woord over hetgeen wij ons eerste werk achten. Met de Kamer staan wij in een moeijelijken tijd, voor eene groote taak, die niet op eenmaal te volvoeren is. Wij denken die, met den beschikbaren tijd en onze krachten te rade gaande, over deze en de aanstaande zitting naar eene zekere volgorde te verdeelen. In den tijd, die na de vaststelling van de be-

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1