HELDERSCHE COURANT. Jlieuros-- en Zaturdag 1 April, <EÖoertenMe-l)faD. M 1028. 1871. NIEUWSTIJDINGEN. Elfde Jaargang. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. Uitgever S. GILT JE S. #jfïacd ijcbci'lte. KEN NISGE V ING. IX A T B O X ALK M IL1TIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELUER brengen ter openbare kennis, dat de Militieraad van het 3e district in Noord-Holland de tweede zitting zal houden te HOORN, en wei voor zoover deze gemeente betreft op Woensdag den 12den April e. k., des voormid dags ten half elf ure, tot het doen van uitspraak omtrent alle in de eerste zitting niet afgedane zaken en omtrent hen, die als Plaatsvervangers of Nummerverwisselaars verlangen op te treden. Zij, die het voornemen hebben een Plaatsvervanger of Num- merverwisselaar te stellen, worden, in hun belang, aangemaand, om zich tijdig ter Secretarie dezer gemeente te vervoegen, ten einde omtrent de benoodigde stukken inlichtingen te be komen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 30 Maart 1871. L. VERHEY, Secretaris. JJiet-ofiririëri gcücelte. Helder, Nieuvvediep, Willemsoord, enz., 31 Maart 1871. De kapt—luit. t/z. W. P. L. de Vriese, le officier op Zr. Ms. wachtschip alhier, en de luit. t/z. 2e kl. J. TI. de Brnijn, thans dienende als offic. van politie bij het koninklijk instituut voor de marine alhier, worden met den iaatsten April a. s. op non-activiteit gesteld, en met den le Mei daar aanvolgende respectivelijk vervangen door den kapt.-luit. t/z. A. N. L. Koops en den luit. t/z. 2e kl. H. Quispel. De officier van auministratie le klasse J. G. L. IC. van Welij, wordt met den ln Mei a. s. geplaatst bij het Koninklijk Instituut voor de Marine alhier, om met de administratie van hetzelve te worden belast. De majoor Sesseler is het bevel opgedragen over de compagniën vesting-artillerie alhier in garnizoen. De Slaats-Couranl van 30 Maart behelst een koninklijk besluit van S Maart, tot wijziging en aanvulling van het kon. besluit van 15 Mei 1855 (Staatsblad no. 38,) houdende vaststelling van een algemeen politie-reglement voor 's Rijks marine-havens, enz. De telegraaf brengt het reeds verwacht berigt van het overlijden van H. M. de koningin van Zweden, oudste dochter van Z. K. H. prins Prederik der Nederlanden. H. M. Wilhelmina Prederika Alexnndrina Anna Louisa, te "s Gravenhage den 5 Augustus 1828 geboren, trad den 19 Junij 1850 inliet huwelijk met den toenmaligen kroon prins TCarel, sedert 8 Julij 1859 koning ICarel XV van Zwe den en Noorwegen, uit welk huwelijk een dochter geboren werd, die in 1869 met den kroonprins'van Denemarken huwde. Een aanvankelijk weinig ernstige, doch plotseling verer gerde ongesteldheid, maakte een einde aan het leven der vorstin, die in haar tweede vaderland dezelfde achting en ge negenheid genoot, welke hare betrekkingen van de zijde van het Nederlandsche volk zoo ruim ondervinden. Daarom zal ook Nederland opregt deelnemen in dit verlies door het Koninklijk Huis geleden, vooral in dezen nieuwen slag, die den waardigen prins Prederik treft, nog voor weinige weken zoozeer ter neder gebogen door den dood zijner be minde gade. Men schrijft ons het volgende: Bij de plaats gehad hebbende stemming voor hoofd ingelanden van den polder Waard-Nieuwland, op het eiland Wieringen, is met algemeene stemmen herbenoemd de heer P. Maats, en voor de vacature die er bestond, de heer Cs. Kistemaker. Men schrijft ons van Winkel: Gepasseerde week heeft de heer J. de Jager Snz. van Zaan dijk, indekolfbaau van den heer Abr. Strijker alhier, eenige verzen voorgedragen, ten aanhoore van een goed publiek. Zijne voordragt heeft over het algemeen goed voldaan. In de provincie Utrecht koopen Pransche kooplieden de beste paarden op kochteu zij vroeger voor het meerendeel jonge paarden voor equipages, thans nemen zij ook werk paarden de gemiddelde prijs loopt van f400. tot f600. Het Paleis voor "Volksvlijt, dat van tijd tot tijd zooveel genoegeu bij afwisseling verschaft, zal ook weder, even als andere jaren, van 1 tot 5 April de bloemententoonstelling openen, die mede in netheid en sierlijkheid zal uitmunten, en, naar men verneemt, de vorige jaren verre overtreffen zal. Men verneemt, dat binnen kort het gebouw der land bouwschool te Groningen in het openbaar verkocht zal worden. Woensdag werden te Utrecht slechts 4 pokzieken aan gegeven. Men schrijft uit Rotterdam Als een bewijs hoe de heerschende epidemie aan het afnemen is, kan worden gemeld dat al de poklijders, die in het onlangs aangewezen hulp-gasthuis zijn verzorgd geworden, heden allen als geheel hersteld dat gebouw hebben verlaten. Men ziet dit spoedig ook in het hoofdgebouw te gemoet. Eene vrouw te Kimswerd, die wegens gemoedsbezwaren, zich en hare kinderen niet had doen vaccineren, is 'door de pokken aangetast en bezweken. Dadelijk zijn de kinderen gevaccineerd. De N.R.Ct. meldt, dat Z. M. afwijzend heeft beschikt op een door den kapitein der artillerie C. ingediend verzoek schrift, ter bekoming van gratie van de cellulaire gevange nisstraf van zes maanden, hem door het prov. geregtshof van Gelderland opgelegd, wegens ernstige verwonding van den baron v. S. in een duel. De gevangenisstraf van zijne beide secondanten is door den koning in eene geldboete van f 100. veranderd, terwijl aan de secondanten van den vrijgesproken baron v. S. geheele remissie van straf is verleend. Zondag jl. is te Arum de zevende zoon van den veld wachter Schurnacher gedoopt met de namen des Konings. De doopeling was gc-tooid met de nationale en oranje kleuren. Op een telegram van kennisgeving aan den Koning, heeft de gelukkige vader een hartelijk koninklijk antwoord ont vangen. Parijs, 29 Maart ('s avonds). De stad is kalm. Het meerendeel der barricaden op het plein van het raadhuis is omvergeworpen, inaar de nationale garde neemt grootc waak zaamheid in acht bij de westelijke spoorwegstations, die naar Yersailles leiden. Ér zijn barricaden opgerigt in den omtrek van het station Saint Lazare. De rust is allerwege in de provinciën hersteld. De nationale gardes van Belleville heb ben het postbureau en de centrale hallen bezet. De nationale gardes, die weigerden zich aaD te sluiteö, zijn ontwapend. Behalve de hoofdlieden Blanqui, Plourens, Pélix Pyat en Delescluze, zijn jl. Zondag tot gemeenteraadsleden van Parijs gekozen een SOtal hunner collega's, meerendeels on- De prijs der Advertentien vau 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intezenden. Ingezonden stukken minstens óén dag vroeger.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1