HELDERSCHE COURANT. Jïteums- en Zaturdag <ftÖoertentte--6fttÖ. 20 Mei. M 1042. Elfde Jaargang. 1871. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post n 1-25 Men abonneert zich bij allo Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advebtehtien van 14 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën iutezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. G IL T J E S. «©jficiM geijeeïtr. POLITIE. Dezer dagen op de publieke straat gevonden en onderstuk van een Goud OORBELLETJE. De regtmatige eigenaar kan zich ter terug bekouiing aanmelden ten burele van den on- dergeteekeude. Helder, 19 Mei 1871. De Commissaris van Politie A. C. BOONZAJER. ^iet-nfficiËel gehreïte. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 19 Mei 1871. Het stoomschip Willem III heeft gisteren namiddag de reis aanvaard. Dingsdag avond is een oppassend jongeling, genaamd Johan van der Kolkdoor een noodlottig toeval in het Heldersche Kanaal gevallen en verdronkenhij was den vo rige» dag op de Willem III als matroos aangemonsterd en had dien avond van zijne moeder en verdere betrekkin gen afscheid genomen helaas voor eeuwig. Bij de Herv. gemeente alhier is Woensdag jl. met 167 tegen 97 stemmen beslist tot instandhouding van het kiescollegie. In de vergadering der Liberale Centrale Kiesvereening," gehouden op Woensdag jl. te Schagen, is de heer Bruin Kops, aftredend lid der Tweede Kamer, met algemeeue stemmen op nieuw tot candidaat gekozen. Dat de zangvereeniging Ceciliaonder de vele alhier bestaande gezelschappen, eene eervolle plaats inneemt, is ons Diugsdag avond jl. bij vernieuwing gebleken. Dien avond toch was den bezoekers van het lokaal Tivoli een waar kunst genot bereid. Een gevarieerd programma, van een achttal zangnommers, werd zeer verdienstelijk ten gehoore gebragt. In de eerste plaats moeten wij melding maken van de finale (le acte) van Mendelssohn's onvoltooide opéra Loreleyy een muziekstuk, dat ouder de werken van dezen componist uitmunt door classieken inhoud. De uitvoering van dit nom- mer liet niets te wenschen over. Hulde aan mejufvrouw H., die de daarin voorkomende moeijelijke sopraan-solo onberis pelijk heeft gezongenzoo voortgaande, zal zij voorzeker de trots van Cecilia worden. Het koor was mede flink genu anceerd en het geheel getuigde van den onvermoeiden ijver die directeur en leden ontegenzeggelijk moeten bezielen, om zulke stukken zoodanig ten gehoore te brengen. De stipte aandacht in de zaal, gedurende de voordragt, en het daverend applaus na alloop van dit nommer, waren wel een bewijs van de ingenomenheid der aanwezigen. De beide solo's Seïinsuchl, van Krebs, voor tenor, en de bas-aria uit Marino Falierovan Donizetti, mogten mede den onverdeelden bijval der aanwezigen inoogsteu; vooral de heer L., die teruggeroepen, nog een lied van Klieken ten beste gaf. Ook de overige nommers liepen goed van stapel en werden door den heer Egbers meesterlijk geaccompagneerd. Cecilia heeft hare kunstlievende leden Dingsdag een ge notvollen avond verschaft en wij wenschen bij deze vereeniging, die reeds ruim twaalf jaren bestaat, nog vele dergelijke uitvoeringen te mogen bijwonen. In de vergadering van Sine Nomineden 8n Mei, is tot lid geproclameerd jhr. de Vayues van Brakell. Tot bij woning der volgende vergadering op den 22n Mei, waarin de plegtige installatie van het nieuwe lid zal plaats hebben, worden alle leden uitgenoodigd. De adjuct-administrateur M. M. J. van Meeuwen is met 1 April jl. benoemd tot officier van administratie 3° kl., met bepaling dat hij zal rang nemen tusschen de officieren van administratie 3* kl. A.Vermeulen en J. H. C. Vermeer. De officier van gezondheid 3e kl. A. G. Vordermau, dienende bij de zeemagt in Oost-Indie, is op verzoek eervol uit de zeedienst ontslagen met den laatsten der maand waarin dat besluit ter zijner kennis zal worden gebragt. De luit. t/z. le kl. H. E. A. Frucht en de luit. t/z. 2e kl. R. de Vidal de St. Germain, laatst behoord hebbende tot het escader in Oost-Indië en van daar den 11 dezer in Nederland teruggekeerd, worden met dien datum op non-acli- viteit gesteld. De luit. t/z. 2de kl. P. H. Ledeboer, laatst behoord hebbende tot net escader in Oost-Indië en van daar den 11 dezer in Nederland teruggekeerd, wordt beschouwd met den 22 Maart jl. op non-activiteit te zijn gesteld. Men verneemt dat behalve de offic. van gez. 2a kl. dr. van Duijl en van Weezei ook door de offic. van gez. 2e kl. Hennequin eervol ontslag is of zal worden aangevraagd. Voor een lid van den gemeenteraad te AnnaPaulowna moet op 30 Mei eene herstemming plaats hebben tusschen de heeren C. Kalf die 17 en P. Koning die 12 van de 53 uitgebragte stemmen hebben verkregen. Den 1 Julij aanstaande zullen de militeins derligting van 1870 met onbepaald verlof huiswaars vertrekken. De heer de Casembroot heeft verzochtbij de vol gende verkiezingen niet weder in aanmerking te komen. //Veelzijdige redenen" hebben hem tot dit besluit gebragt. Deze week zijn van het instrcutiehataillon te Kampen 28 korporaals-titulair naar de verschillende regimenten infan terie vertrokken, om aldaar in in den effectieven graad van korporaal over te gaan. In verband hiermede verwacht men spoedig eene oproeping van jongelingen voor gemeld bataillon. De volgende vrolijke ontboezeming uit Oostburg leest men in de N. Goesscke courant. //De kinderen der openbare scholen in deze omstreken hebben verleden week de gelegenheid gehad te Jeeren goochelen, doordien des namiddags ten 3 ure (dus onder schooltijd voor hen werd gegoocheld. Des morgens werd hun dit reeds aangekondigd, waardoor vele ouders het genoe gen nog hebben gesmaakt hunne kinderen van deze gooche- lararij te onthouden. 'Indien men dit uur had gevraagd tot godsdienstig on derligt, men zou naar de kerk zijn verwezen, met hoeveel te meer regt zou men dan nu een goochelaar niet naar de kermis hebben kunnen verwijzen P' Het getuigenverhoor, voornamelijk h décharge, in de zaak van Boulton en Park c. s., werd jl. Donderdag en Vrijdag voor het Hof van Queens Bench voortgezet. De eerste ge tuige, door de verdediging opgeroepen, was mevr. Boulton, moeder van een der aangeklaagden. Zij verklaarde dat haar zoon van zijn vroegste jeugd af gaarne voor meisje had ge speeld, en gaf voorts eenige inlichtingen omtrent zijn ken nismaking met wijlen lord A. Clinton. TJit andere getuige nissen bleek dat Boulton en Park dikwijls deel namen aan liefhebberij-tooneelvoorstellingen ten plattelande, en dat er niets ongepast was in hun gedrag bij die gelegenheden. Mr. Digbey Sevmour, de advocaat van Boulton, verzuimde niet de jury op die omstandigheden te wijzen en ook op het feit, dat de beschuldigden zich meer dan eens in vrouwenkleeding hadden doen photographeren, waaruit bleek dat er niets mis dadigs achter school.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1