HUNHSCH1 CODBilT. Mcums» en Zaturdag <flÖoertentt6=öfaÖ. 24 Junij. BERIGT. M 1052. Elfde Jaargang. 1871. 50 Centen per kwartaal en 65 Centen franco per post. OBtfidcd gebedte. iütet-ufficüid gebedte. Zitting van den Gemeenteraad, Verschijnt DINGSDA.G- ea VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 1.00 Franco per post 1.25 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. Do prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor ollrcn regel moer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. vEene meer algemeene verspreiding der Couranten in alle standen der maatschappijter bevordering van volksbeschaving en volksontwikkeling." Dit denkbeeld heeft ten grondslag gelegen bij de afschaffing van het zegelregt op de nieuwsbladen. Of het ten volle bereikt is, daaraan twijfelen wij zeer. Behalve eenige nieuw opgerigte, zijn vele der bestaande couranten vergroot, de een meer de ander minderwaarvan de prijzen meestal dezelfde zijn gebleven; het groote publiek is er dus zeer weinig mede gebaat; want eene meerdere vulling der couranten, met minder belangrijke en dikwijls zeer on beduidende zaken, dat was het niet wat men verlangde men wilde: GOEDKOOPE Couranten. Reeds bij de afschaffing der zegelregten was dit onze overtuiging, daarom verminderden wij den prijs met 30 en 25 Centen per kwartaal. De gunstige uitwerking die wij daarvan hebben mogen ondervinden stelt ons thans in de gele genheid den prijs meer belangrijk te verminderen. Die wij met 1 JULIJ a. s. stellen op slechts Men zal moeten erkennen dat dit fabelachtig laag is. Hierdoor wordt dit blad dan ook het goedkoopste van geheel Nederland. Voor bovenstaanden prijs ontvangt men 26 Couranten (de bijvoegsels daarenboven), dat is dus ongeveer 2 Centen per Courant. Waardoor een ieder in de gelegenheid wordt gesteld het blad voor eigen rekening aan te schaffen en niet meer, zoo als tot nog toe meestal geschiedde, het onderling met vier, vijf of meer personen te lezen. Daar wij onzen eigen lof liever niet willen verkondigen, gullen wij niets tot aanbeveling hierbij voegen, maar raden <een ieder, die met de strekking en inhoud van dit blad nog niet voldoende bekend is, om voor de eerstvolgende drie maanden eens de proef te willen nementegen boven staand gering bedrag. Daarenboven ontvangt men de nog in deze maand uitko mende nommers gratisvan het oogenblik af dat men van zijn verlangen tot abonnement kennis geeft aan den Uitgever HelderJunij 1871. S. GILTJES. POLITIE. Dezer dagen op de straat gevonden een Zijden BOEZELAAR. A. C. BOONZAJER, Helder, 23 Junij .1871. Commissaris van Politie, op Dingsdag 20 Junij 1871. Voorzitter de heer Mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 13 leden." Afwezig de heeren Zur Muhlen, Janzen en Groen. Eene vacature. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Herziening van Strafverordeningen. De Voorzitter brengt ter kennisse van de leden, dat door de Commissie voor de strafverordeningen, ingevolge de bestaande bepaling, eene herziening heeft plaats gehad van strafveror deningen, waarvan de conclusie is dat genoemde commissie,aan den raad voorstelt, in de bestaande verordeningen vooralsnog geene wijziging of verandering te brengen en ze op nieuw goed te keuren. Daartoe wordt besloten nadat de verschillende titels dier verordeningen door den secretaris zijn voorgelezen. 2). Finantiele regeling 1870. De af- en overschrijving wordt goedgekeurd van nog een, na de in de vorige vergadering vastgestelde regeling, ingekomen postje eener braudverzekeringspremie. 3). Mede deeling van ingekomen stukken. a. Wordt gelezen een missive van den Minister van Finan- tiën, waarin wordt te kennen gegeven, dat het gemeente gebouw thans als postkantoor in gebruik, met 1 Julij a. 8. zal worden ontruimd. Wordt voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter zal in de volgende vergadering namens B. en W. een voorstel doen betreffende bedoeld gebouw. b. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van in de vorige vergadering vastgestelde af- en overschrijvingen. c. Eene missive van den commissaris des konings, dat bij Z. Exc. is ingekomen een schrijven van den inspecteur van het geneeskundig toezigt in Noordholland, waarbij het wen- schelijke wordt betoogd om, aangezien de pokziekte nog op verschillende plaatsen wordt aangetroffen, de gemeentebesturen in ernstige overweging te geven, om, voor zooverre het nog niet is geschied, de kermissen gedurende dit jaar te schorsen. Wordt na de lezing voor kennisgeving aangenomen. d. Vergunning verleend door den minister van Oorlog, om in den verboden kring, den Huisduiner weg van de bestaande puinweg tot aan de kerk en langs de Tuintjes tot de water putten, met puin, enz. hard te maken. Voor kennisgeving aangenomen. e. Dat de rekening van de artillerie schutterij is ingekomen ten bedrage van: In ontvangst (waaronder toelage der gemeente f 1400) f 1592.36 Uitgaaf f 1440.90 Goed slotf 151.46 Wordt voor kennisgeving aangenomen en zal aan de leden ter inzage worden rondgezonden. f. Nadat de Voorzitter de persoonlijke aanbeveling der be langen van de gemeente, bij de verdere heffing van verbruiks belastingen, heeft besproken, wordt dit punt tot nader onderzoek aangehouden. g. Dat in de volgende week van Maandag tot Vrijdag de examens in de gemeente scholen zullen plaats hebben, alsmede in de school voor meer uitgebreid lager en middelbaar on derwijs waarbij de leden door den Voorziter worden uitge- noodigd tegenwoordig te zijn, inzonderheid te Roegras, om bij die gelegenheid het nieuw gebouwde schoollokaal te bezigtïgeu. h. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, om het in eene vorige vergadering ingekomen adres van den heer de Buisonjó aantehouden tot de vaststelling der begrooting van 1872, en het dan een punt van overweging te doen uitmaken, i. Op voorstel van den Voorzitter wordt goedgevonden, om al de leden van den raad tot plaatsvervangende leden va,n het stembureau te benoemen. Bij de gewone rondvraag wordt het woord gevraagd door de heeren de Breuk en Berghuijs. De heer de Breuk wenscht een voorstel te doen naar aan leiding van de door den Burgemeester in.de plaatselijke cou ranten geplaatste aanmaning aan de ouders, om beter toezigt te houden op hunne kinderen, dat zij geene baldadigheid ple gen op het kerkhof. Spreker geeft toe, dat de surveillance zeer moeijelijk is voor den doodgraver, die hier te ver achter het kerkhof woont, en wilde daarom voorstellen, om aan den ingang van het kerkhof een woning te doen bouwen voor den doodgraver, die men met de surveillance kon belasten, de kosten daarvan zouden plus minus ƒ1600 bedragen hij geeft dit denkbeeld aan B. en W. in overwegingom bjj de begrootjng van 1872 die zaak nader te bespreken. De Voorzitter geeft toe, dat de doodgraver vóór en nje.t achter het kerkhof behoorde te wonen, doch Js van meening,

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1