Marine. BURGERLIJKE STAP DER GEMEENTE HELDER. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE ZIJPE ADVERTENTIES. geeuwt en gaf ze wederzeggende: //Ware de prinses zelve gekomen ik schreef in voor vijf duizend gulden," Des an deren daags werd de bankier vroeg gewekten eene ge- sluijerde dame in zijne tegenwoordigheid gebragt. Zij ligt den sluijer op, en de bankier ziet, dat zijne schoone be zoekster niemand anders is dan de prinses von Metternich. //Gij hebt gisteren aan mijn knecht gezegd dat ge zoudt inschrijven voor vijf duizend gulden, als ik in persoon kwam, zeide zij hier ben ik met mijne lijst." Er viel niet te aar zelen; de baukier teekende en de prinses ging heen, verheugd dat de Croesus zijn woord gehouden had. gjngcsanöen. De Eedactie onderschrijft niet altijd de gevoelens der inzenders. Mijnheer de Eedactenr De menschen zijn helaas gewoon spoediger het kwade van iemand in 't licht te brengen dan het goede, daarom gunt gij mij zeker wel een plaats in uw blad, ah ik nu eens iets goeds van een zeer geacht ingezeten onzer woonplaats openbaar wensch te maken. De heer L. Jelgersma vierde Zaterdag zijn zilveren bruiloftsfeest en zocht zijne erkentelijkheid voor dien zegen te toonen met de weeskinderen van het Algemeen Weeshuis in zijue feestvreugde, te gedenken. Zondag daaropvolgende was tot dien feestdag bepaald, en werden de ouder- looze kinderen den geheelen dag door op buitengewoon milde wijze onthaald. Na den weezen des middags een kostbaar diné te hebben gegeven, had er des avonds eene plegtigheid plaats, die van wegen den treffeuden indruk, welke deze op alle aanwezigen maakte, zeker wel onvergetelijk zal blijven. Door de altijd ijverige zorgen van regenten en regentessen voor het ge noegen en welzijn der verpleegd wordende kinderschaar werd hier aan het gelukkige bruidspaar de gelegenheid verleend om hun eigen kroost eene praktische les te geven in het beoefenen van eene der schoonste deugden, de weldadigheid. Beminnelijk was het te zien met hoeveel hartelijkheid die kin deren des geluks omgingen met hen wier lot in zulk eene scherpe tegen stelling stond mot het hunnen. De versjes op oerie liefelijke en roerende wijze gezongen door bijna een honderdtal beweldadigdcn en toch ook weer arme kinderen, deden de tederste aaudoeningen ontstaan bij alle feestgenooten. De onderstaande toespraken gericht aan bruidegom eu bruid, beurtelings door een der meisjes en een der jongens gehouden, deden een feestzin ont staan, die zïch met geene woorden laat beschrijven, WelEdele Heer en Mevrouw Al staan wij als in alles afhankelijke weeskinderen verre beneden u, zoowel in leeftijd als in tijdelijke voorspoed, toch beneemt dit aan ons den moed niet, om op een dag als deze vrijmoedig het woord tot u te richten, als een bewijs van dankbare deelneming in het zilv'renfeest dat u vau bo ven werd geschonken. Zonder twijfel stemt u een terugblik op uw vijf-en-twintigjarig hnw'lijks- leven tot dankbaren ernst, en is het daarom u eene behoefte geworden, met op dezen oogenblik door daden te toonen, welk gevoel van erkentenis aan God u beiden bezielt. Ja, de Albestuurder spaarde u met en voor elkander; Hij zegende u en uw gezin boven denken en verwachten. Kunt gij dan edeler offer brengen aan Hem voor al dat goede uit Zijne liefderijke hand ontvangen, dan door ons ouderlooze kinderen in uwe feest vreugde te gedenken Meer dan ooit, gevoelen wij thans dat één Vader ons aller lot bestuurt. Derven wij onze ouders en mogen wij het groote voorrecht vau uwe kinde ren al niet smaken, toch ontbreekt ons van datgene wat wij volstrekt be hoeven niets, eu plukken wij nog daarenboven menige bloem, die ons tot zinnebeeld dient van Gods goedheid en vaderlijke voorzienigheid. Indien ééne bede ons vau de lippen vloeit, dan is het dezedat God hen nog vele jaren spare, wiens lust het is weezen wel te doen. Leeft gij dan met elkander voort tot in lengte van dagen De Algoede spare u voor elkander, voor uwe kinderen, voor de maatschappij en ook voor ons en voor hen die na ons in dit gesticht zullen worden opgenomen opdat ook uw gouden bruilofsfeest uog eens de kroon zette op uwen weg door dit leven, die wel een gelukkigen mag heeten. Wij allen félisiteren umet dat geluk en bevelen ons in uwe herinnering aan. Met achting noem ik mij Uwe WelEdele dienstwillige dienaresse, ANTJE GOES. WelEdele Heer en Mevrouw I Schenkt een terugblikop .de 25 verloopene jaren van uw huwelijk u ruime stof tot blijdschap en ware dunkbaarheid, ook als gij uwe blikken in de toekomst slaat, vermoogt gij wel eene gegronde hoop koesteren op voort durend geluk en blijvende zegen. De toekomstal is zij wijselijk voor ons verborgen en kan niemand van ons den sluijer oplichten, die lief en leed voor ons verborgen houdttoch hebt gij vele redenen, om welgemoed uweu weg te gaan. Uwe ervaring, van Gods liefde en zorg voor zijne schepselen is ook voor een groot deel reeds de onze. Immers geen enkelen dag nog heeft het ons aan cén ding ontbroken waarom zouden wij dan twijfelen aan uw bestendig geluk God, de Vader van weduwen en weezen, zal onzen wensch verhooren nu wij van hem afvragen gezondheid en geluk in de vele levensjaren, die naar wij hopen, voor U nog bestemd zijn. Blijft lang nog gespaard ten zegen van uw dierbaar kroostVergun ons ook, geachte weldoeners, in verheugden zin, van uwe vriendelijkheid te profiteren eu op onze wijze feest te vieren. Als uwe gasten hopen wij, door gepaste vrolijkheid, blijken te geven van de feest vreugde die ons bezielt, wanneer een gezegend echtpaar zijn zilveren feestdag viert, op eene wijze die voor ons onvergetelijk zal blijven. De liefde die in U woont en waarvan wij thans zoo vele blijken zien strekt U ten waarborg voor de zekerheid van eene blijde toekomst. Mogen wij ons aan uw voorbeeld spiegelen en door onderlinge geschikt heid en verdraagzaamheid toonen, dat uwe weldaden aan geen onwaardigen besteed zijn. Zoo bohoude do indruk van dezen blijden dag zijne beteekeuisvollo waarde en zullen wij steeds meer ondervinden, dat Waar liefde woont Gebiedt de Heer zijn zegen Daar woont Hij zelf, Daar wordt ziju heil verkregen. En 't leven tot in eeuwigheid. Met achting noem ik mij Uw WelEdele dienstwillige dienaar, JAKOB STERK. Van 21 28 Julij. ONDERTROUWDP. E. van der Schaaf, zeeman, weduwnaar vau E. Zaalman eu J. van Hert, weduwe van C. P. Kooger. G. Minderop, ko pergieter, en D. Berg, weduwe van J. P. Eggert. J. M. van der Moolen, sergeant-schrijver bij do Marine, wonende te Hellevoctsluis en J. C. W. Jansen. GEHUWD: A. van der Wonde en M. Tegel. A. van den Berge cn C. Huisman. D. van Buuren en A. Zwartjes, BEVALLEN J. G. Pritz geb. Luff, D. J. Lastdrager geb. Kraft, Z. J. Meijer geb. Kunst, Z. B. A. Vermeulen geb. Spaujersberg, Z. E.*Minueboo geb. Ricmersma, Z. T. Roos geb. Bood, D. A. Ruijm- gaart geb. Kikkert, Z. M. van der Willigen geb. van Buuren, Z. A. G. Limonard geb. Roelofs, D. K. Jochems geb. de Vlaming, D. J. van der Plas geb. van Groningen, D. B. Hoffinan geb. Keijzcr, Z. OVERLEDEN B. Meijer, 80 jaren. P. Stuiveuberg, 60 jaren. J. Kindeij (ouderdom onbekend.) M.Sinjewel, üG jaren. N. Bieren broodspot, 8 maanden. A. Booij, 24 jaren. M. J. vau Veen, 49 jaren Levenloos aangegeven 1. Van 15 31 Julij 1871. ONDERTROUWD: Geene. GETROUWD: Abraham Mooijboer, weduwnaar van G. Oostindië en Rijntje Zwaan. GEBORENDirk, zoon van C. Swarthof en G. de Boer. Jan, zoon vau D. Gorter eu T. Raven. Albert, zoon van A. Haak en M. H.Siemer. Aaltje, dochter van J. Komen eu A. Duinraaijer. Maria Catharina, dochter van J. H. Meijer en S. T. Jansen. OVERLEDENJan Timmerman, 31 jaren, echtgenoot van D. de Leeuw. MARKTBERIGTEN. ROTTERDAM, 31 Julij. De prijzen der aardappelen waren als volgtGeldersche Kralen f 1.60 a 1.80. Veel aanvoer. Meekrap. Over het algemeen waren de vraagprijzen weder iets hooger en daardoor de haudel van weinig beteekenis. Voor mooije kwaliteiten komen nu en dan eenige ordertjes tot vorige prijzen. LEIDEN, 29 Julij. Op de weekmarkt alhier waren gisteren en heden de prijzen der boter als volgt: le kwaliteit per 1/4 vat (gras-) f 5G a 60, 2e. kw. per idm (schei-) f51 a 55, le kw. per kilo (gras) f 1.40 a 1.50, 2e kw. per idem (schei-) f 1.27* a 1.37£. ALKMAAR, 29 July. Heden zijn ter markt alhier aangevoerd: 7 Paard f 50 tot 8010 Koeijen f120 a 200, 10 nuchtcro Kalveren f8.a 18.170 Schapen f 15.— 28, 40 Lammeren f6.a 10, 6 Geiten f3 h 5, - kleine Bokjes f-, a -.80 magere Varkens f8 a 19, 169 Biggen f 1.50 a 4.Boter per kop f0.85 a 0.95 per KG. HOORN, 29 Julij. - heet. Tarwe f a -.5 heet. Rogge fS.a -.9 heet. Garst f6.a 7.25, 3 heet. Haver f5.a 6.—, - heet. Witte Erwten fa - heet. Groene Erwten f—a heet. - Graauwe fa -.heet. Vale Erwten f- a 1 heet. brnine Boonen f 13.a - heet. witte Boonen f-.a -.- Paarden boonen f -. h Mosterzaad f 26.a 27.Karweizaad f 16.a 17.50, 18 Paar den f 60 a 1S0, - Koeijen fa450 schapen f 17.a 32. 9 Lammeren f9 a 17.50, Kalveren f-.a 15 Varkens f 10 a 18.3 Zeugen f 35.— 50.—, 270 Biggen f 3.a 7.Bokken f-, a Geiten f-.a -.,55 Kippen f 0.60 a 1.25, 9300 Kipeijereu 2.S0 a 2.95, 3200 Eendeijeren f 3.15 per 100 st. 2250 kop Boter f 0.65 0.70 per kop. 590 heet. aardappelen f 1.80 a 2.80, 6400 kilo aalbessen fl2.50al3 do 100 Kg., 2000 kilo zwarte Aalbessen f30.a 32.de 100 Kg. LONDEN, 31 Julij. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 3905 Runderen, 22,890 Schapen en Lammeren, 507 Kalveren en 21a Varkens. Prijzen Beste Runderen 6/2, Schapen eu Lammeren 6/10, Kalveren 5/S, Varkens 4/8 a -/-. 1 1 De ondergeteekenden en hunne kinderen betuigen hunnen innigen en oprechten dank voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling, bij gelegenheid hunner vijf en twintigjarige echtvereeniging ondervondeu. Helder1 Augustus 1871. L. JELGERSMA Gz. A. JELGERSMA—LASTDRAGER. OPENBARE AANBESTEDING op Donderdag den 10 Augustus 1871, des voormiddags ten elf ure, van Het SLOOPEN van het voor 's Rijks dienst afgekeurde schroefstoomschip 1ste kl. ZOUTMAN. De aanbesteding geschiedt bij enkele inschrijving, pe bestekken liggen ter lezing bij het Departement van Marine te \s Gravenhage en bij de Directiën der Marine te Willemsoord, Amsterdam en Hellevoetsluisalsmede in de lokalen der Provinciale Besturen van NoordhollandNoord- brabandZeelandGelderlandOverijssel en Friesland en ter Secretarie van de Gemeentebesturen te Rotterdam en Dordrecht. De noodige aanwijzing zal worden gedaan op den 8 en 9 Augustus 1871, des voormiddags ten 10 ure. De inschrijvingen op gezegelde biljetten, bevattende do aannemingssom in cijfers en letters en de Damen van aan nemer en borgen, zonder doorhalingen en bijcouditiën, en door den inschrijver onderteekend, moeten vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags ten elf ure, vrachtvrij bezorgd worden bij de directie der Marine te Willemsoord: Willemsoord, den 27 Julij 1871. De Schout-bij-Nacht, Directeur en Kommandant der Marine, VAN DEE MEERSCH.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 3