HEIDERSCHE COURANT. Jiifuiü.S' en Zaturdag <ftÖoertentie--öföÖ. 28 September. Elfde Jaargang. Prijs per kwartaal ƒ0.50 franco per post s 0.65 NIEUWSTIJDINGEN. 1078. 1871. Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 0.50 Franco per post n 0.65 Men abonneert zich bij alle Bockhandelaren cu Post directeuren. Brieven frauco. De prijs der Adveutektien van 1 4 regels is CO Centen; voor eiken regel meer 15 Ccutcn. Vuór des Dingsdag en Vnjdag9 middags 12 uur gelieve men de Advertentieu intezenden. Ingezonden stukkeu minstens cén dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. Die voornemens is zich met 1 OCTO BER a. s. op dit Blad te abonneren, kan, van heden af, de nog in deze maand verschijnende nommers kosteloos ontvangen. Helder, Nieuwediep Willemsoord, enz., 22 September 1871. Het onlangs door het departement van Finantiën ten dienste van de postadministratie alhier aangekochte gebouw is thans na de daaraan gebragte wijzigingen geheel gereed. Gisteren is de daarbij nieuw gebouwde ingang ten dienste van het publiek opengesteld. De inrigting dezer zeer ruime vestibule doet den ontwerper, wat doelmatigheid betreft, alle eer aan. Zij vormt met de ruime goed verlichte kantoor lokalen een goed geheel en is daarmede volkomen in over eenstemming. Door het kiescollegie der Hervormde gemeente alhier is, in zijné vergadering van Woeusdag, ter vervulling der predikants-vacature, het volgende alphabetisch gestelde 12tal opgemaaktBalsem te Langezwaag Calkoen, te Nieuwe- Niedorp Geerts te de RijpHille, te Rossum Jentink, te Terwispel; van Manen, te Winkel; Nijhoff, te Culem- borg; Pareau, te Anna Paulowna; Pool, te Oostzaan; Tours, te Zandpoort; Vos, te Heenvlietvan Wijk, te Dokkum. In de vorige vergadering van Sine Nomine zijn tot nieuwe leden aangenomen de iih. Jhs. Speelman en van Maanen, terwijl geballoteerd zijn de hh. jhr. W. L. Cliflord Kocq van Breugel, N. Dij kineester en N. van de Roemer, wier plegtige installatie tegelijkertijd met de verkiezing van een nieuw bestuur zal plaats hebben op de volgende verga dering, welke uitgeschreven is tegen Maandag den 25sten September a. s. Z. M. heeft aan den heer J. van Herwerden, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van commies der posterijen 8e kl. Bij besluit van den 20n dezer, n°. 3, heeft Z. M. goedgevonden den schout bij nacht J. J. Wichers met den laatsten October a. s. eervol te ontslaan uit de betrekking van directeur en kommandant der marine te Hellevoetsluis, onder dankbetuiging voor zijne in die betrekking bewezen diensten, en met den 1 November a. s. als zood3Dig te be noemen, den kapitein ter zee P. A. van Rees terwijl naar aanleiding van getneld besluit de kapitein ter zee J. P. G. Muller met den laatsten October eervol wordt ontheven van het bevel over Zr. Ms. wachtschip alhier en dat bevel met den 1 November a. s. opgedragen aan den kapitein ter zee W. C. Klis. Met den 31 en October aanstaande worden de luits. ter zee der Ie kl. L. F. H. Tuckermannbehoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluisen gedeta cheerd op het fiotillevaartuig Hectorjhr. J. A. Roëllge detacheerd bij "s Rijks werf te Willemsoord G. Doorman, behoorende tot den rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoet sluis en gedetacheerd op het verdedigings-vaartuig Wodan jhr. C. C. Six dienende als le offic. op Zr. Ms. ramschip de Schorpioen en I/. C. Holtzapffel, dienende als le offic, op Z. Ms. wachtschip te Amsterdam, op non-activiteit ge steld, en met den len November daaraanvolgende worden de luits. ter zee der le kl. H. J. S. van der Sloot gedeta cheerd bij 's Rijks werf te Willemsoord, om aan den equi pagemeester te worden toegevoegdJ. J. Habets geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoetsluis en ge detacheerd op Zr. Ms. liotillevaartuig Ilector, L. J. E. 11a- jenius geplaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hel levoetsluis en gedetacheerd op het verdedigings-vaartuig lVo- danJ. M. H. Bervoets gedetacheerd op Zr. Ms. wachtschip te HellevoetsluisL. G. C. van Wachendorff van Rijn als le offic. op Zr. Ms. ramschip SchorpioenK. A. Stakman Bosse op Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, cn A. baron Collot d' Escury als le offic. op Zr. Ms. wachtschip te Am sterdam. De Inspecteur van de geneeskundige dienst der land- magt verwittigt alle artsen, Nederlanders van geboorte, oii- gehuwden en gehuwden (met of zonder kinderen), die geneigd zijn om zich als officier van gezondheid 2e kl. voor de mili taire geneeskundige dienst der landroagt in Oost-Indiü te verbinden, dat zij zich bij verzoekschrift, op zegel geschre ven, en portvrij in te zenden, aan zijn bureau te 's Graven- hage, Plein no. 5, behooren aan tc melden. Tot verder narigt dient, dat de belanghebbenden zonder examen tot officier van gezondheid 2e kl. worden benoemd, aan welke betrekking is verbonden: 1. eene gratificatie van f 3000 en een voorschot van f 562.50, waarover men vóór de afreis kan beschikken; 2. een tractement van f1200 's jaars gedurende hun oponthoud hier te lande; 3. een jaar- lijksch tractement van f2250, benevens vrije woning of scha deloosstelling voor huishuur en indemniteit voor fourrage voor vier paarden; 4. de rang van ln luit. bij den staf van het leger in Tndie. De Minister van Marine brengt ter kennis van be langhebbenden, dat aan quarantaine-maatregelen zullen wor den onderworpen dn schepen komende van Pruisische ha vens in de Oostzee en van plaatsen gelegen aan de Elbe. Men schrijft ons van Texel, 21 Sept. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat de pokziekte zich op ons eiland, dank zij de uitmuntende voorzorgsmaat regelen van 't bestuur, niet uitbreidt. Naar wij vernomen hebben is er nog slechts een persoon aan lijdende. Het logement nde Zeven Provinciëndat gedurende vijf maanden onbewoond is geweest, zal de volgende week weder worden geopend. Het heeft eene belangrijke verbetering on dergaan. Wij mogen niet nalaten de aandacht van heeren reizigers, die aan 't Oude Schild wenschen te logeeren, daarop te vestigeo. Het Gemeentebestuur van Texel heeft aan de hoofdonder wijzers van Oosterend, Oost en Waal verhooging van salaris verleend. Maandag jl. hield de afdeeling Texel der Maatschappij tot Nut van't Algemeen, hare jaarlijksche vergadering, waarin de afgevaardigde, de heer Bakels, verslag deed van 't behan delde op de algemeene vergadering. Voorts werd een nieuw bestunrslid gekozen, in plaats van den afgetreden president de heer Ensing. De aanstaande wintervergaderingen schijnen inderdaad be langrijk te zullen worden. Minstens zullen er toch vier volksvoorlezingen worden gehouden. De miütiens der ligting 1869, die zich nog bij de rijdende artillerie onder de wapenen bevinden, zulleu tegen het einde dezer maand in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. Naar het Vaderlaud verneemt, wordt voor de vncature voor een lid van de Tweede Kamer in het kiesdistrict Tiel van liberale zijde op den voorgrond gesteld generaal W. Knoop.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1