BUllGEItLIJKE STAM DER GEMEENTE DELDER. BURGERLIJKE STAM) DER GEMEENTE WERINGEN. klein geld, dan behoeft men volstrekt niet aan te nemen dat hij liegt. Prins Pierre Bonaparte heeft ten tweeden male met eene en dezelfde vrouw eene huwelijksverbintenis gesloten. Ge- ruimen tijd geleden, trad hij in Belgisch Luxemburg met mej. Riffion in den echt. Keizer Napoleon keurde dit huwelijk al en verklaarde het, krachtens zijne wettige bevoegdheid, zonder waarde. De op die wijze gescheiden echtgenooten bleven niettemin bij elkander twee kinderen aanschouwden het le venslicht. De val van het Fransche Keizerrijk onttrok den prins aan het toezigt van Napoleon III, hetgeen tot het besluit leidde, om een tweede huwelijk met zijne eerste vrouw aan te gaan, waardoor dan hare positie en die der kinderen voor goed zou zijn gewettigd. De echtverbintenis heeft Zaturdag in het hotel der Fransche ambassade ta Brussel plaats gehad door een der ambtenaren van den burgerlijken stand. Als een bewijs hoezeer te Parijs de omgang met de Duit- schers nog vermeden wordt, kan het volgende dienen Eene Oostenrijksche vrouw, die Parijs vóór het beleg had verlaten en er thans was teruggekeerd, kwam bij haren voormaligen huis heer en verzocht hem haar een pas leeggekomen woning op een der verdiepingen van zijn huis te verhuren. Hiermede zou hij haar zeer verpligten, aangezien zij thans op zuiniger voet moest leven en die woning uit dat oogpunt haar uitnemend beviel. «En om mij dergelijk voorstel te doen, zijt ge uit Berlijn hier terugge komen vroeg haar de huisheer. »Pardon," hernam de vrouw, «ik kom uit Zwitserland." «Dat kan zijn," was het wederant woord van den Parijzenaar, «maar ge zijt toch eenePruissi- sche." »Neen, ik ben eene Oostenrijksche van geboorte." »Bah uw accent klinkt mij in elk geval verfoeilijk in de ooren," was het laatste woord van den huisheer, en hierop wees hij haar de deur. Den 22n zal in de Avenue d'Eylau een tentoonstelling van honden en katten geopend worden. De expositie zal op geluisterd worden door gevechten tusschen ratten en honden. Te Londen zijn 150 Kaapsche diamanten van 1 tot 23 karaat ter bezigtigiDg gesteld, om in publieke veiling te worden verkocht. De New-York Times berigt, dat er een plan is ter sprake gebragt om bij den wederopbouw van Chicago tot een algemeene verwarming der stad door middel van een groot stoomreservoir over te gaan. Het blad houdt de uitvoering van een dergelijk schema geenszins voor onmogelijk, want even goed als men het gaz door middel van pijpen in de huizen brengt, even goed kan men ook de stoom, zonder dat er veel warmte verloren gaat, overal leiden waar men verkiest, en te meer nog daar die gazvormige vloeistof 7 mijl per minuut aflegt. Met een dergelijke verwarming, zou veel van het gevaar voor brand vermeden worden men zou ook geen last meer hebben van rookende schoorsteenen of van de zwavelachtige damp van steenkolen, en de huishoudsters zouden van'de last om het vuur aan te leggen en te onderhouden ontslagen wezen. Ofschoon het twijfelachtig is, of de tijd voor een dergelijke verbetering reeds is gekomen, meent het blad toch, dat het niet lang meer zal duren, dat men eens practisch de proef zal nemen van hetgeen the'oretisch zoo veel voordeelen schijnt te beloven. De diefstallen te New-York worden door de tegenstan ders der Tamanyring op allerhande wijzen warm gehouden tegen de verkiezingen. Judge Barum zei o. a. dezer dagen over luid tot groot genoegen van het publiek op de terechtzitting tot een der advocaten, die wat hard op zijn stoel ging zitten: «Pas toch op; die stoel heeft de stad al 40.000 Ds. aan reparatie gekostToen men klaagde dat er zoo weinig spreeu wen in de parken van New-York waren, zei een der repu- blikeinsche bladen, dat de diertjes vreesden dat ze ook gestolen zouden worden als stadseigendom, en daarom naar een eer lijker klimaat waren getrokken. De couranten plaatsen boven hunne verkiezingsartikelen de zeer duidelijke opschriften: «stemt geen dieven!" In Turkije worden dagelijks nog schandalen ontdekt, die de afzetting van hooge ambtenaren ten gevolge hebben. Het geheele regeeringssysteem is echter zoo verdorven, dat de in voering van eerlijkheid en goede trouw in de Turksche ad ministratie wanhopig mag geacht worden. Dezer dagen trad een ambachtsman bij Schmidt, een herbergier te Heiorichsdorf, binnen en zette zich aan een tafel, waar iemand gezeten was, wiens trekken hem voorkwamen die van den beruchten roover Dammerow te zijn een heer, die telkens uit de gevangenis ontsnapt en laatstelijk ter dood veroordeeld was, zoodat op zijn hoofd 400 thaler was uitge loofd. Dat sommetje wilde de ambachtsman verdienen. Hij verliet, groetende, de herberg, liep naar den burgemeester, die Dammerow met een paar politie-dienaren liet halen. Deze haalde een paar pistolen voor den dag maar 't baatte weinig hij was ingepakt In Klein Azië schijnt de handel in vrouwelijke slaven nog altijd te bloeijen. Volgens de Malta Times werd den lOden Oc tober van Tripolis te Malta per stoomboot Trabulus Garb een la ding negermeisjes aangebragt, bestemd naar Konstantinopel. Het aantal meisjes was zóó groot, dat de supercarga de noodza kelijkheid inzag om de «lading" in twee gedeelten naar Kon stantinopel te verzenden. De politie bezocht de arme schepsels in het huis waarin men haar had gelogeerd, maar aangezien er Diemand was die haar taal verstond, kon men haar weinig ver schaffen, of liever gevolg geven aan hare grieven. CORRESPONDENTIE. Het van Texel ingekomeu artikel, getiteld: „Een Y er li aal" is ons nïet duidelijk. "Wij vreezen dat ook bij onze lezers dit het geval zou zijn, zelfs bij die van Texel, en leggen het daarom ter zijde. Van 3 10 November 1871. ONDERTROUWD T. Griek, stuurman ter koopvaardij en P. Groot. P. C. Rijnboute, horologicmaker, wonende te Amsterdam en L. de Ring. G. J. van Wijck, machinist en A. Hoogerbeide. C. Riekwel, smid en J. Mosk. H. J. Voorvelt, sergeant der mariniers en J. MLoovenstiju. A. J. Dekkers, stoker bij de marine en H. Konijn. H. van der Hulst, kommandeur op 's rijks werf, weduwnaar van T. Klein en N. Heg- laud, weduwe van J. Klein, wonende te Amsterdam. GEHUWD A. J. Mooij en W. D. Slooter. J. F. Rijkers en C. T. van Oijen BEVALLEN C. S. Bnrki geb. Menscbaart, Z. C. Kraft geb. Ligt- hart, D. C. C de la Bie geb. Marchand, Z. C. F. C. van Riel geb. Stadermann, D. J. Krugcr geb. Breet, D. J. J. Stam geb. Mangel, Z. F. Goedkoop geb. Westerink, Z. OVERLEDEN M. Kuijt geb. Rossemblik, 71 jaren. B. Spigt geb. Pot, 75 jaren. M. Kamp geb. Bruin, 60 jaren. L. J. Bouwman, 2 maanden. Levenloos aangegeven 1. Gedurende de maand October 1871. ONDERTROUWT S. Mostert en Haartje Smit. S. Koster en Sijtje Zomerdijk GETROUWD Geene. GEBOREN Pieter, zoon van S. Klein en Haartje Mostert. Cor- nelis, zoon van N. Wagemaker en Haartje Bakker. Simon, zoon van S. Wagemaker en Elisabeth Wagemaker. Simon, zoon van J. ten Bok- kel en Haartje Braven. Reijer, zoon van P. Rezelman en Guurtje Butter. Elisabeth, dochter van S. Kaan en Aaltje Heijblok. OVERLEDEN Jan Klein, oud 9 weken, zoon van C. Klein en Neeltje Takes. M A UK TBER1GTEN. ROTTERDAM, 13 Nov. Meekrap. Tot vorige prijzen bestaat goede kooplust voor puike onberoofde, doch daar algemeen de vraagprijzen te hoog wareu ging niet veel om. Voor Racijn blijft veel vraag en werd tot op nieuw hoogere prijzen verkocht. Er werd zeer weinig aangeboden. Vlas. Op bet land was de handel in vlas gedurende de vorige week niet groot. De aanvoer ter markt van heden was groot en bestoud grootendcels uit inferieure soorten. De stemming was niet levendig en de aanvoer ruimde tot iets lagere prijzen slechts gedeeltelijk op. Ter aardappeleumarkt van heden wareu de prijzen als volgt Duinzand f5.Zeeuwsche Jammen f4 a 4.50, Fransclien f2.50 a 2.80, Geldersche ronde Wolkammers f3 a 3 60, roode f3.30. Met redelijken aanvoer. ALKMAAR, 11 Nov. Heden zijn ter markt alhier aangevoerd: 3 Paarden f 35 tot 45, Koeijen f 10 nuchtere Kalveren f7-a 14.9 Schapen f 12. a 18, Lammeren f-.- a 1 Geit f5.a -, kleine Bokjes f— a -.42 magere Varkens f5 a 16, 160 Biggen f 1.50 a 5.Boter per kop van 0.65 kilo, f 1.05 a 1.10. HOORN, 11 Nov. 13 heet. Tarwe f 13 a 14.7 heet. Rogge f S a 9.,90 heet. Garst f6 a 7.25, 53 heet. Haver l'4.75a5.25, 9 heet. witte Erw ten f 10 a 12, 25 heet. groene Erwten f 15 a20 heet. graauwe Erwten f 14 a 16. 15 heet. vale Erwten f 11 a 15.38 heet. Bruine Booheu f 14 a 16.20 heet. Witte Boonen f 18 a 40 heet. Paardcnboonen f8a 9.30 Paarden f 35 a 150, 300 Schapen f 18 a 35.- Lammeren fa25 Varkens f 12 a 19.—, 5 Zeugen f 20 a 35, 250 Biggen f3 a 9.50, - Bokken f-. a 275 Kippen f0.40 a 1.50, 200 Ecuden f 0.50 a 0.70, 1850 Kipcijeren f 5.a per 100 st., 2000 kop Boter f 0.85 h 0 90 per kop, 250 heet. aardappelen f3 80 a 4 20, 60 manden Appelen f3.50 a 5.— 45 manden Peren 11.75 a 2.10 per mand. LONDEN, 13 Nov. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 4830 Runderen, 1S030 Schapen en Lammeren, 228 Kalveren en 30 Varkeus. Prijzen Beste Runderen 6/-, Schapen en Lammeren 8/7, Kalveren 6/4, Varkens 8/5. STAAT van BRIEVENgeadresseerd aan Onbeken den, gedurende de le helft der maand October 1871. Anna Philipoom 2 stuks, C. Dijkmans, Rijndert Spits, H. van Heemert, van Heemert, Mej. A. Kreraer, J. Kip, J. P.Lan- genhuizen, allen te Amsterdam M. Groot, Fijenoord D. v. der Baan, St. Jacob Tirver, de Kamp L. Donker, M. Spelet, beiden te Rotterdam Mej. A. Boon, (niet vermeld J. Klosbak, idem. Van het Hulpkantoor Koegras R. Reuweikamp, Am sterdam. BUITENLAND: Duitschland. Schnlts Comp Berlin H. Adosen, Duis burg. Van het Hulpkantoor Koegras Josef Schreuder, Sebaar. De Directeur van het Postkantoor HERWEIJER. Vrijdag 17 dezer vertrekt van hier de O.-I. landmail via Brindisi, per laatste trein. AFLOOP DER OPENBARE VERKOOPING van Onroerende Goederen gehouden op Maandag 13 November 1871 in het locaal «Het Centrum te Helder, ten overstaan van den Notaris J. W. HATTINGA RAVEN. Perceel 7 tot en met 12 der kaart, de hr. J. B. Esselaar, voor f560.perc. 19, de hr. A. Vos Rz., voor f100. perc. 20, de hr. S. Scliraa, voor f102.50; perc. 21, de hr. P. Spruit, voor f100.perc. 22, 23 en 24, de hr. J. J. Mens, voor 347.50 een huis op Onrust, no. 138 de hr. J. Heijdenrijk, voor f810.— een huis daarnaast, no. 137a,- de hr. J. van Haren, voor f800.een huis op Weltevreden, no. 142, de hr. P. Bosch, voor £580.een huis daarnaast, de hr. J. van der Ben, voor 615.een winkelhuis in de Jonkerstraat, de hr. K. van der Ben, voor f1270.een huis daarnaast, de hr. II. J. Dekema, voor f700. De perceelen Bouwgrond, nos. 25 tot en met 28 zijn uit de hand verkocht, en de perceelen Bouwgrond 1 tot en men 6; 13 tot en met 18, 29 tot en met 46, zoomede de huizen, op de Ribbetjes eu het perceel Bouwland zijn opgehouden.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 3