HELDERSCHE COURANT. Jtteuros- en Zaturdag <ftöoertentie--6faÖ. 18 November. nie jwstijdin gFnT" M 1094. Elfde Ja órgang. 1871. gedeelte. jgtet-officiëél gedeelte. Zitting van den Gemeenteraad, Verschijnt DINGSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden. 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Post directeuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentien intczenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. B E K E N D M A K I N G. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente Helder brengen ter openbare kennis, dat het TWEEDE SUPPLETOIR KOHIER vav dek HOOFDELIJKEN OM SLAG over het dienstjaar 1871, op gisteren door den Raad dezer gemeente vastgesteld, en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantooruren, ter Secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Burgemeester en Wethonders voornoemd, Heldee, den STAKMAN BOSSE 15 November 1871. L. VERHEY, Secretaris. op Dingsdag den 14 November 1871. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 17 leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1). Beëediging van het jongst gekozen lid. De heer Bedloo de Bronovo legt in handen van den Voor zitter de voorgeschreven eeden at', wordt door den Voorzitter geïnstalleerd en neemt zitting. 2). Rapport onderzoek begrooting 1872. Tot het uitbrengen van het Tapport der afdeelingen, geeft de Voorzitter aan den heer de Breuk het woorddie tot algemeen rapporteur is benoemd. Uit dat rapport blijktdat door al de leden aan het onderzoek is deelgenomen dat tot rapporteurs der afdeelingen zijn benoemd, de heeren .Jelgersma, Groen en de Breuk, terwijl aan laatstgenoemde de taak van algemeen rapporteur is opgedragendat ten aanzien van het eerste gedeelte men zich eenparig heeft vereenigd, met het gevoelen, dat de raming der belasting afhankelijk is van de voor deze gemeente aan de volksvertegenwoordiging voor te stellen uitzonderingswet en mogt die niet worden aangenomen, eene nadere behandeling onvermijdelijk is; dat in de eerste afdeeling is betoogd, dat de bestrating van de toegangen tot het gebouw voor Evangelisatie meer dan de verbreeding van de straat langs de Waagsteeg en Molenplein, noodzakelijk is, waarvoor f1540.is uitgetrokken; dat andere leden zich met de dringende behoefte ten aanzien van de Waagsteeg ook niet hebben kunnen vereenigen en dat voorstel voorloopig weDsch- ten aan te houden dat ook een lid der tweede afdeeling heeft voorgesteld, wel die som voor bestrating op de begrooting uit te trekken, maar de bestemming te bepalen na de goed keuring der begrooting door Gedeputeerde Statendat door een lid in bedenking is gegeven op de begrooting te bréngen een som van f25G0.tot bouwing van een doodgraverswo ning, direct aan den ingang van het kerkhof; dat door B. en W. de noodzakelijkheid daarvan erkend is, doch meenden, wegens den onzekeren toestand der gemeente-finantien, deze uitgaaf voor alsnog te moeten uitstellen, waarmede bedoeld lid zich vereenigde; dat overigens in geen der afdeelingen tegen de cijfers bedenkingen zijn gerezen, en stelt alzoo voor de gemeente-begrooting in zijn geheel vast te stellen. Vervolgens wordt door hetzelfde lid rapport uitgebragt aangaande de begrootingen van het Burgerl. Armbestuur, het Alg. Weeshuis en de Schutterijen blijkt, dat geeDe andere bedenkingen daartegen zijn gerezen, dan ten aanzien van de toelage aan den adjudant-onderofficier en de hoornblazers der schutterij, en wel om eerstbedoelde post met f50. en de andere met f48. te verminderen. Stelt voor, behoudens deze wijzigingen, ook diejbegrootingen vast te stellen. De Voorzitter bedankt den beer de Breuk voor het uitge- bragte rapport en verzoekt dec Secretaris de begrootiDg artikelsgewijze voor te lezen. De in de afdeelingen gemaakte wijzigingen worden zonder bedenkingen overgenomen, terwyl inmiddels nog blijkt, dat het salaris van den hoofdonderwijzer der school no. 1 (Koegras) verhoogd is met f100. Het concept-besluit daartoe wordt gelezen en goedgekeurd. Ten slotte wordt de hegrooting in omvraag gebragt en met algemeene stemmen tot de vaststelling besloten. Voor de Gemeente tot een bedrag van f 173,758.16§ het Burg. Armbstuur 11,000. w Alg. Weeshuis 14,889.58^ n de Schutterij 1,439.50 3). Benoeming leden commissie gemeentewerken. De heeren Janzen, de Lange, Braaksma en Maalsteed worden herkozen. 4). Brief aftreding leden schoolcommissie. De heeren Backer Dirks, Boom en Bingley worden herkozen. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Missive van de plaatselijke schoolcommissie, waarin mede- deeling wordt gedaan dat de heer Backer Dirks tot Voor zitter en de heer v. Voornveld tot Secretaris is benoemd. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Dat tegen het suppletoir kohier op den hoofdelijken omslag ten bedrage van f 72.674, gedurende den tijd dat het ter visie heeft gelegen, geene bezwaren zijn ingekomen. Op voorstel van den Voorzitter heeft de goedkeuring plaats met alge meene stemmen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz. 17 November 1871. De nabij Huisduinen gestrande Italiaansche bark Manuelita A.kapt. Castagnole, is thans zittende bij een der steeneu vangdammeu en door de equipage verlaten, die het een en ander heeft geborgen. Aan deze stranding is een treurige geschiedenis verbonden de loods, die zich jl. Dings dag avond nog aan boord bevond, werd den volgenden dag vermist. De politie doet onderzoek. Den 14 dezer is te Glasgow met goed gevolg te water gelaten de Conrad, het vierde stoomschip voor de maatschappij //Nederland". Volgens ontvangen telegram van Port-Saïd, was het stoomschip Prins van Oranjevan de maatschappij //Neder land", 9 dezer te Suez en 13 dezer te Port-Saïd gearriveerd, alles wel aan boord. Tengevolge van een kleine averij aan de schroef, zal het stoomschip eenige dagen te Port-Saïd moeten vertoeven. Hét Nederl. schip Voorlichtervan Batavia alhier binnen, heeft een prachtigen tijger aan boord, een geschenk voor den Zoölogischén tuin te Rotterdam. Door Z. M. is als regtspersoon erkend de alhier aan de Binnenhaven gevestigde sociëteit Harmonie. De tooneelvoorstelling, gegeven op Woensdag jl., ten voordeele van de Wed. H. Schraa, door de alhier bestaande vereeniging Burgerkring Harmonieheeft netto opgebragt de som van f163.655. Dit gezelschap heeft door hare lief dadigheidszin zich de achting waardig gemaakt van alle wel- denkenden en niet minder heeft het door de flinke wijze, waarop de beide tooneelstukken werden opgevoerd, aller be wondering opgewekt. Wij hopen dat de ware harmonie" nog lang in dezen //burgerkring" moge wonen; dat de leden on derling tot elkanders genoegen mogen werkzaam blijven ter bevordering van ontwikkeling en beschaving. Z. M. heeft de luitenant t/z. 2e kl. P. Crans, op zijn daartoe gedaan verzoek, met den 15n daaraanvolgende, eervol uit de zeedienst ontslagen.

Heldersche Courant | 1871 | | pagina 1