HELRERSCHE COURANT. Jiieuros- en Zaturdag <flÖncrfcn(ie--6fttÖ. 4 lei. M 1143. Twaalfde Jaargang. 1872. NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt D1NGSDAG- eu VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 8 maanden 0.50 Franco per post nu u 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Adtektektien van 1 4 reeels is 60 •Centen; voor èlken regel meer 15 Centen. Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën iutezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. GILT JE S. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 3 Mei 1872. De bij alle gezindheden hooggeachte priester, de WelEerwaarde heer J. S. van Buchetn, heeft Woensdag jl. bij de viering van zijn 25jarig verblijf te dezer plaatse, de ondubbelzinnigste blijken mogen ondervinden, dat het doel, dat hij zich steeds voor oogen heeft gesteld bij de vervul ling zijner geestelijke en maatschappelijke pligten, door de geheele gemeente Helder op hoogen prijs wordt gesteld. De blijken van sympathie, die hij op dien dag heeft mogen on dervinden, niet alleen van de leden zij oer gemeente, maar ook van andere gezindheden, zijn zeer talrijk, zoodat het ons ondoenlijk is ze allen op te sommen. Wij zullen alleen de meer opentlijke bewijzen vermelden Het uitsteken vari vlaggen van de woningen van zoovele ingezetenen, waaronder ook, die niet tot zijne gemeente be hoorden, getuigde reeds van groote belangstelling. Door leden zijner gemeente, uit onderlinge bijdragen bekostigd, is hem aangeboden een soliede en zeer kostbare kelk, alsmede een prachtig bewerkte, roode kasuifel, en in dezelfde kleur, twaalf met gouddraad bewerkte toogen en even zoovele koorhemden en sjerpen ten gebruike der misdienaren. In dat prachtgewaad gehuld deed hij des morgens zijne intrede in het met zeer veel smaak versierde kerkgebouw, door eene sierlijke eerepoort; hij werd ontvangen door 21. in het wit gekleede meisjes, waarvan de vier jongst en zijn pad met zilver lover bestrooiden terwijl een ander de stoet opende, dragende een banier met het opschrift//Hulde aan J. S. van BuchemT Het was een indrukwekkend oogen blik, die eerwaarde grijsaard, als het ware door zoovele engelen, die rondom hem zweefden, in processie naar het altaar te zien geleiden. De jubilaris dankte met zijne gemeente den x\ller- hoogste en hield eene hartelijke en gevoelvolle toespraak, die zeker bij velen een diepen indruk zal hebben achtergelaten. Na afloop der godsdienstoefening en gedurende den geheelen dag ontving de man ontelbare blijken van belangstelling; onder de bezoekers merkte men ook op den Burgemeester dezer gemeente en echtgenoote en vele andere burgers en militairen van rang. Des namiddags ten 2 ure bragt het stafmuziekk. der marine voor de pastorie eene aubade. In de pauze maakte de directeur van dat korps, de heer Weckesser, van de gelegenheid gebruik om den jubilaris, die inmiddels aan den ingang zijner woning was verschenen, zijne gelukweuschiiig en die van het korps mondeling aan te bieden. Zijn WelEerw. hierdoor zigtbaar getroffen, beantwoordde die toespraak in de meest hartelijke bewoordingen. Door vele kerkelijke en particuliere personen werd den jubilaris vele kostbare souvenirs aangeboden. Des avonds werden de kinderen in het algemeen weeshuis op zijne kosten feestelijk onthaald. (Voor de bijzonderheden dienaangaande verwijzen wij naar de rubriek: Ingez stukken Ook werden gisteren, voor zijne rekening, de kinderen der B. C. bewaarschool, in de Nieuwstad, feestelijk onthaald. Ongetwijfeld heeft de feestviering van dezen dag krachtig bijgedragen tusschen roomscben en onroomschen tot meerdere betrachting van de wijze lessen van onzen grooten Meester, die allen gegrond zijn op liefde tot God en de menschen. Het bureau van den stations-chef alhier, was Woensdag jl. in feestdosch getooid. Buiten weten van den chef hadden eenige der geëmployeerden, tot het aanbrengen daarvan, den vorigen nacht hunne nachtrust opgeofferd. Het zag er keurig netjes uit, met zeer veel smaak waren eenige iuscriptiën daar tusschen gevoegd, onder anderen las men op een zeer schoon georneerd schild //Hulde aan den heer J. II. Hpijbersbij gelegenheid van zijne 25jarige ambtsbetrekking byj'de lloll. IJzeren Spoorweg-Maatschappij 18471872. Des morgens werd de feestelijkheid geopend met J 3 knal signalen te doen ontploffen. Vervolgens werd de chef bij de intrede van het kantoor door het geheele dienstpersoneel ontvangen, en bij monde van den oudsten geëmployeerde geluk gewenscht en als herinnering aan dezen dag eene prachtige kanapé aangeboden. Ook van den ltaad van Administratie ontving de heer Huijbers als blijk van tevre denheid over de accurate wijze waarop hij zicli steeds van zijnen pligt weet te kwijten, een keurig zilveren theeservies. Uit deze gemeente ontving hij mede zeer vele blijken van belangstelling en deelneming in het voorregt dat hem ten deel viel. Onder andere werd hem des middags door het stafmuziekkorps der marine eene ov,atie gebragt, waarvoor hij op uiterst beleefde wijze aan den Directeur en het korps zijnen dank betuigde. Na de aankomst der laatste trein, na de vervulling der pligten van den dag, begon het eigenlijke feest voor het geheele dienstpersoneel, dat bij declamatie, zang en toasten, afgewisseld door Bengaalsch vuur, nog menig uur, zeer fees telijk, maar tevens ordelijk' bijeen bleef. (In ons vorig nommer hebben wij bij de vermelding van de opvolgende dienstprestatiën van den heer Huijbers gezegd //passagiers-bureau," dat moet zijn bestel-kantoor en: //lyn- inspecteur," moet zijn trein-inspecteur.) Woensdag morgen droeg de aftredende schout-bij-nacht, de heer J. van der Meersch, zijne functiën over aan zijn opvolger, den heer F. A. A. Gregory, en stelde liern de hoofd- en verdere officieren der zeemagt, benevens de ver schillende ambtenaren van 's rijkswerf en het Instituut voor. Des namiddags vertrok hij van hier met den trein van I u. 50 in., na van allen afscheid te hebben genomen en door verscheidene officieren en het stafmuziekkops der marine, tot aan 't station, te zijn uitgeleid. De K. K. Oostenrijksch-Hongaarsche korvet Dandolo, kommandant de kapt. ter zee Stephenson, vertrok gisteren namiddag ten 12*- ure van hier naar Edinburgh, de laatste plaats die door hem op deze instructie-reis wordt aangedaan. De brik Ternatekommandant de luit. t/z le klasse P. Ten Bosch, vertrok gisteren namiddag van hier naar de Noordzee, ten einde de instructie-reis met de bootsmans leerlingen aan te vangen. Volgens een bij het Departement van Marine ontvangen telegram, is Zr. Ms. schroefstoomschip Curaqaoouder bevel van den kapitein-luitenant ter zee H. P. Klerck, den l5ten dezer van Batavia naar Nederland vertrokken. Z. M. heeft de luit. ter zee der 2(le klasse P. Bool, op zijn verzoek eervol uit de zeedienst ontslagen. De officier van administratie 2e klasse W. ITanegraaff, laatst gediend-hebbende aan boord van Zr. Ms, schroefstoom schip Citadel van Antwerpen ter Kuste van Guinea, en van daar den 25n April jl. in Nederland teruggekeerd, wordt met dien datum -op non-activiteit gesteld. De luitenant ter zee 2e kl. J. C. Sprenger, dienende aan boord van Zr. Ms. monitor Heiligerleewordt met den 6n dezer op non-activiteit gestelden met den 1 ln daaraan volgende vervangen door den luitenant ter zee 2e kl. M. A. Meden bach. Tot tweeden geneesheer aan het geneeskundig gesticht voor krankzinnigen te Utrecht is benoemd dr. J. F. Manikus, officier van gezondheid der marine, om met 1 Augustus e. k. die betrekking te aanvaarden.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1