COURANT. <flÖoertentie--6faÖ. Zaturdag 29 Junij. Jiieuros- en Twaalfde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. M 1159. 1872. Verschijnt DINGSDAG- ea VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advektentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. - Vóór des Dingsdag en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Adverteutiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GIL T J E S. ABONNENTEN, die dit blad per post ontvangen, worden verzocht, het verschuldigde bedrag van ƒ0.65 per kwartaal, in postwissel te willen overzenden aan het adres van den uitgever S. G I L T J E S. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz.28 Junij 1872. Bij de gisteren plaats gehad hebbende aanbesteding bij de Directie der Marine alhier, van het vervaardigen en leveren van een stel tubilaire stoomketels enz., zijn vijf inscbrijvings- biljetten ingekomen, als van de heeren H. Jonker en Zn., Amsterdam, f91,730.Eward van üuijl en van der Kruijff, Delfshaveu, f70,700.Christi, Nolet en de Kuijper, Delfshaven, f 69,4-35.Nederlandsche Stoombootmaatschappij, Botterdam, f68,400.Koninld. Fabriek van stoom- en andere werktuigen, Amsterdam, f66,400.-—. Z. M. heeft met ingang van den ln Julij aanstaande bevorderd tot offic. van gez. 1° kl. bij de zeemagt, de offic. van gez. 2e kl. H. J. Nieuwkerk tot luit. t/z. 2e kl., de adelborsten le kl. F. Böhtlingk, H. J. Kleynhens, Jj. C. Koster, W. L. baron van Verschuer, T. Dalhuisen, jhr. B. W. J. van Pabst van Bingerden, H. van der Sande, J. C. Kikkert Schotborgh, E. P. H. graaf van Limburg Stirum, A. E. J. W. Juta en J. A. Kloek. --De luit. ter zee le kl. J. M. Brevet, dienende aan boord van Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Admiraal van Was- senaerwordt met den laatsten dezer, op non-activiteit gesteld terwijl, met den 16n Julij daaraanvolgende, aan boord van genoemden bodem wordt geplaatst de luit. ter zee 2e kl. B. Bakker. Voorts wordt, met ingang van den 6n Julij aanstaande, de luit. ter zee 2e kl. jhr. W. Laman Trip geplaatst aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Willemsoord, ter vervanging van den luit. ter zee 2e kl. jhr. S. F. T. de Vaynes van Brakell, wiens plaatsing, met den ln Julij te voreü, aan boord van dien bodera, wordt ingetrokken. Bij de stoomvaartmaatschappij "Nederland" zijn de volgende berigten ontvaDgen Het stoomschip Prins Hendriky kapt. Hendriks, van Suez naar Batavia, is 25 Junij te Aden aangekomen, om eene kleine voorziening aan de machine te doen; zou over drie dagen de reis voortzetten. Het stoomschip Prins van Oranjekapt. Braat, heeft, vol gens telegrafisch berigt uit Alexandrië, in het Suezkanaal drie schroefbladen gebroken, hetwelk eeuig oponthoud te Port- Saïd zal veroorzaken. Het stoomschip Conradkapt. E. Oort, 8 Junij van Batavia naar het Nieuwediep vertrokken, is 26 Junij bij het aanbreken van den dag Aden gepasseerd. Alles wel aan boord. De heer Stoete berigt ons, dat hij a. s. Dingsdag avond present zal zijn, om tot opening van het tooueel te zullen opvoeren De Hollandsche Jongen. Hij verzoekt ons, om hem op nieuw bij het publiek alhier, in te leiden, doch dat zou immers geheel overbodig zijn de heer Stoete is hier geen vreemdeling meer, hij zelf getuigt, dat hij hier als het ware onder zijn vrienden is eo sedert tal van jaren, menigvuldige blijken van sympathie ontving. Het kan dus niet anders of het wellevend en beschaafd Helders publiek zal zich weder verdringen, om op de receptie van den heer Stoete, "in de nieuwe fraaije Schouwburg logéacte de presence te geven. In de plaatselijke teekenschool, onder directie van den lieer J. C. Leich, heeft gisteren de tweejaarlijksche prijsuit- deeling plaats gehad. De commissie van het middelbaar onderwijs werd verte genwoordigd door den president, den heer A. van Yoornveld, die eene zeer degelijke toespraak tot de leerlingen hield, waarin hij inzonderheid het groote nut van het teekenen met voorbeelden aantoondedaarna ging hij, namens genoemde- commissie, over tot het uitreiken der prijzen aan de navolgende leerlingen Handteekenen en teekenen naar Pleisterle prijs C. Maandag, 2e prijs E. F. T. Bick. Teekenen in Oost-Indische inkt en regtlijnig teekenen, le prijs WT. Vries, 2e prijs J. Boon. Teekenen naar voorbeelden 2e Iclassele prijs A. G. J. Lammenga, 2e prijs C. Over de Linden, 3e prijs D. J. Blok. Teekenen naar machine deelen, K. Koch. Naar de N. Roti. Ct. uit den Haag verneemt, is de oplossing der ministerieele crisis nog niet gevorderd en zou de vertraging in verband staan met de uitlandigheid van den heer Fransën van de Putte, die ieder oogenblik in den Haag wordt gewacht. Naar het Vaderland verneemt, zou de heer mr. G. de Vries, met de vervulling van den hem verstrekten last zoo ver gevorderd zijn, dat hij een volledig stel ministers aan de goedkeuring van Z. M. den Koning heeft onderworpen. Uit Leeuwarden meldt men, dat aldaar het gerucht verspreid is, dat aan generaal-majoor Weitzel, chef der 4e afdeeling, de portefeuille van Oorlog zal worden opgedragen. Met ingang van den 1 Julij a.s. is aan den klerk bij de rijks-telegraaf A. C. van Wackein, op zijn verzoek, eervol ontslag uit die betrekking verleenden benoemd tot klerk bij de algemeene rekenkamer. Z. M. heeft benoemd tot plaatsvervangend kantonregter in het kanton Helder (op het eiland Texel) den heer D. C. Loman, burgemeester der gemeente Texel. Voor den dienst in Nederlandsch Indie zijn benoodigd tien onderwijzers, bij voorkeur ongehuwd, die in het bezit zijn eener akte van bekwaamheid als hoofd- of als hulp onderwijzer, en van eene aanteekening voor eene vreemde taal, bij voorkeur de Fransche. De verdere voorwaarden vindt men in de Staats-Courant van 26 Junij. Volgens de Purmerender Ct. bedraagt de inschrijving v oor den Noord-Hollandsch-Frieschen spoorweg thans in aan- deelen f 1,808,890 en in subsidie f 29.835. Men schrijft uit Hellevoetsluis, 24 Junij Heden ochtend is het Engelsche stoomschip Malagauit zee komende, tegen het Oosterhoofd van de Marinehaven ge- loopen en heeft daaraan belangrijke schade toegebragt. Men schrijft uit Arnhem, 26 Junij Gisteren avond ontving onze stad een bezoek van een ramschip van het nieuw model voor de rivierverdediging, onder kommando van den luitenant ter zee le klasse Waldeck, komende van Nijmegen. Het voornemen was van hier zich naar Botterdam te begeven daar evenwel in de Lek geen water genoeg was, zou het schip heden morgen den terugtogt weder over Nijmegen maken. Men schrijft ons nit Enkhuizen, 27 Junij. Alhier is een comité benoemd tot huldiging van wijlen mi nister Thorbecke, met last om zich bij het centraal comité aan te sluiten.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1