Men schrijft ons van TexelSedert jaren is er zoo algemeen door de burgers geen kermis gehouden als heden. De geest van 't feest leeft nog in hoofd en hart ook zijn de visschersloonen tot nog toe dit jaar nog al bevre digend, zoodat geen finantiëel het willen en wenschen in toom hield. Algemeen begeeft men zich thans aan het wiermaaien. Het zendingsfeest te Wolfhezeu is gisteren in de beste orde en tot aller voldoening afgeloopen. Even als vorige jaren waren er weder een massa menschen uit alle standen bïjeeu. De redevoering van professor Doedes over het woord zendingsfeest moet zijne toehoorders als het ware hebben geëlectriseerdook de andere sprekers traden volgens het programma op en stichtten hunne hoorders, elk op zijn trant. Uit het ons toegezonden verslag der wijze, waarop te Dillenburg de eerste steen is gelegd van den Willemstoren en dat te uitgebreid is om geheel over te nemen blijkt, dat er bij die gelegenheid in de met groen en met vlaggen ver sierde stad een optocht plaats had, die zeer opgewekt en aangenaam werd gehouden en dat na afloop der steenlegging de genoodigden zich vereenigden aan den feestdisch, waarop verschillende toasten werden ingesteld; daarna werd ten acht ui;,e het feestbal geopend in de fraaie zaal van het hotel //de Stad Frankfort," waaraan door veleu werd deelgenomen en dat tot laat in den nacht in de aangenaamste stemming duurde. De Asser Cé. meldt, dat in de Zaterdag jl. te 's Gra- venhage gehouden bijeenkomst van het centraal comité der //liberale" vereerders van Thorbecke, voorloopig het volgende zou besloten zijn 1°. Er zal een standbeeld worden opgericht, Thorbecke voorstellende. 2°. Is het cijfer der inschrijving groot genoeg, dan zal het huis, door Thorbecke, en nu door zijn kinderen bewoond, aangekocht en laatstgenoemden ten gebruike aangeboden worden. Mogt, te eeniger tijd, dat huis niet meer door hen worden bewoond, dan zou het een bestemming kunnen ver krijgen, in harmonie met het doel waartoe het aangekocht werd. 3°. In het huis te Zwolle, waar Thorbecke is geboren, zal een steen, met inscriptie, op voor ieder zichtbare wijze, worden geplaatst. 4°. Het graf van Thorbecke worde gedekt met een een voudige zerk, in welke zijn naam is gebeiteld. De oplossing der ministeriëele crisis is thans zoover gevorderd, dat wij in staat zijn de nieuwsgierigheid onzer lezers te bevredigen. Het ministerie is, naar wij vernemen, op de volgende wijze samengesteld: Mr. G. De Vries Azn., Justitie; Mr. J. H. Geertsema Czn., Binnenlandsche Zaken Mr. A. Van Delden, Financiën; J. D. Fransen van de Putte, Koloniën; Mr. J. Ij. H. A. baron Gericke van Herwijnen, Buiten- landsche Zaken; L. G. Brocx, Marine. Wie als Minister van Oorlog zal optreden, kunnen wij op dit oogenblik nog niet met voldoende zekerheid melden. (Vaderl.) De Times verwaardigt zich niet dikwijls, in zijn ont zagwekkende kolommen iets te berichten omtrent 't nietige Nederland. Geschiedt dit echter bij geval dan laten juistheid en spoed weiuig te wenschen over. Ja niet zelden is 't blad dan in staat nieuwtjes mede te deelen, die geheel ons vaderland de handen van verbazing ineen moeten doen slaan. Een versch staaltje. In ziju nummer van jl. Maandag onthaalt de Times het lezend menschdom op 't volgend te legram, regelrecht uit 's Graveuhage ontvangen //De koning heeft den heer Devries belast met de vorming van een nieuw kabinet, hetwelk aldus zal zijn saamgesteld De heer Devries, Minister-President. De heer Geertsema, Minister van Justitie. De heer Mirandolle, Minister van Biniienl. Zaken. De heer Weitzel, Minister van Oorlog. De heer Gerike laatstelijk Minister van Marine Minister van Buitenlandsche Zaken. De Minister van Financien is nog niet benoemd. Men gelooft, dat de heer Vanbosse of professor Groningue de portefeuille zal aanvaarden." Moet voor den Times iets waard zijn, een zóó goed ingelichten correspondent in den Haag te bezitten. Dat be doelde correspondent te bewegen ware zijn licht ook te doen schijnen voor onze arme nederlandsche dagbladen die thans achter het net moeten komen visschen De minister van Finantiën maakt bekend, dat het versch- of gezouten- Australisch of Amerikaansch vleesch, gekookt of niet, en gepakt in bussen of op andere wijze, bij den invoer onderworpen is aan een recht van f6.voor zooveel het rundvleesch, en van f 1.de 100 pond, voor zooveel het schapeuvleesch of varkensvleesch betreft. Naar de Standaard verneemt, bestaat te Amsterdam bij de bewoners der Batavier- en Uilenburgerstraat het plan om in 1874 het 25jarig jubilé der troonbestijging van Koning Willem III, feestelijk te vieren. Nu reeds zal men een begin maken met de inzameling van geldelijke bijdragen voordat groote feest, waartoe zich een vereeniging gevormd heeft, onder de leus Bendragt en Broederschap, die de bewoners van genoemde buurt uitnoodigt tot een wekelijksche con tributie van 2 centen. Omtrent den diefstal van effekten, die alhierten huize van mejonkvr. v. W. heeft plaats gehad, meldt men Sedert een twaalftal dagen was de freule naar Scheveningen ver trokken, om aldaar de baden te gebruiken, hare villa, nabij een der wandelingen gelegen, aan de zorg van drie dienst boden overlatende. De huisknecht, die uitsluitend met de sluiting belast was, had kennis met zekeren R.smid en maker van brandkasten alhier, en met v. W.ondernemer van een publieke bad-inrichting. Tot het volvoeren van den diefstal was de smid de persoon om de brandkast, waarvan de huisknecht bewust was dat deze eene aanzienlijke waarde in papieren bevatte, te openeu de diefstal is vóór den 24 Juni gebeurd, daar dienzelfden dag de bewuste drie perso nen spoorloos verdwenen zijn. R. heeft zijn 16 jarigen zoon met zich medegenomen. Overigens is van braak of geweld niets bespeurd, evenmin hebben de meiden iets kunnen ont dekken van den diefstal, daar de knecht voorgaf dien dag uit de stad te willen gaan. Naar alle gedachten hebben de dieven zich reeds naar Amerika begeven. De gedrukte lijsten der effekten zijn door de policie zoowel in het bin nen- als buitenland verspreidtot heden is echter nog niets bijzonders ontdekt. Het gestolene vertegenwoordigt eene waarde van ruim f 200,000 aan vele stukken ontbreken de coupons van 1872. Naar men verneemt, zijn, behalve de effekten, ook nog diamanten, benevens een zakje met rijksdaalders, door de dieven uit de brandkast van mejonkvr. v. W. medegenomen. Woensdag morgen omstreeks 10 ure sprong op de hoogte der Walsteeg te Utrecht, een beschonken kanonnier iu den Singel; een zandschipper haalde hem met zijn haak op de gedane aanwijzing boven, daar hij reeds gezonken was; de drenkeling werd op den wal gesjord, en daar hij nog leefde naar het hospitaal gebracht. Hij bezweerde, dat hij 't toch weer zou doen. Eene vrouw, die met een werkman te Harlingen was Igaan kermis houden, nam onder een teedere omhelzing haar kans waar en ontfutselde den galant zijne beurs. Daarop zocht zij een anderen kermisvrijer en had met dezen reeds I f10 zoek gebracht, toen de bemoeizieke politie haar, benevens de nog resteerende f20, in verzekerde bewaring nam. Het 8. reg. infanterie zal in deze maand met de nieuwe j geweren (stelsel Beaumont) gewapend worden. De stoomboot Hollander, kapt. v. d. Toorn, van Rot terdam naar Kroonstad bestemd, heeft de 6 kanonstukken aan den Rijnspoor ingeladen, welke aldaar uit de bekende fabriek van Krupp waren aangebracht. Elk stuk heeft een gewicht van 25,000 KG., allen achterladers en van de beste staalverbindingen. In dit seizoen is de doorvoer van derge lijke stukken voor Kroonstad tot 20 geklommengepasseerde jaar was het aantal grooter, en was er toen een onder van 50,000 KG. Te Eindhoven is onder geleide van twee maréchaussees van Helmond, gevankelijk binnengebracht een knaapje van 10 jaren, die echter niet ouder scheen dan 7. Hij had te Mierlo lucifers te koop aangeboden, gebedeld en o. a. bij een paar hoogbejaarde lieden geld gevraagd voor fijn schoeisel. Zij hadden hem afgewezen, en toen hij des avonds te negen ure terug kwam, hadden zij zich reeds te bed begeven. Hij moet toen een brandende lucifer op het stroodak hebben geworpen, dat vlam vatte. Gelukkig werd de brand bijtijds ontdekt, anders waren de bewoners licht het slachtoffer geworden. Te Deventer heeft eene kollekte voor de door hagel slag in Twenthe geteisterden f 900 opgebracht. Yan goederhand vernemen wij het volgende: De gevangenis voor vrouwelijke veroordeelden te Woer den zal, zooals reeds bekend is, worden ingericht tot magazijn van kleeding en andere militaire benoodigdheden, daar Woer den als zijnde een centraal punt, daarvoor zeer geschikt wordt geacht. Tot hoofdambtenaren bij eene dergelijke inrichting, als zijnde van civielen aard, worden gewoonlijk gepensioneerde militairen benoemd. Onder de persouen, daartoe aan den Mi nister voorgedragen, komt ook voor de met pensioen ont slagen kaptein Janssen voor de betrekking van adjunkt-ma- gazijnmeester en wel met cumulatie van het aan hem toe gekende pensioen. Voor dergelijke cumulatie wordt echter de goedkeuring vereischt van den Koning en Z. M. moet bij die gelegenheid aan den minister hebben te kennen ge geven, niet met die voordracht te kunnen instemmen. Men meldt uit Londen, 2 Julij Het sjtoomschip Lapwingvan Liverpool naar Rotterdam

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 2