HELDËRSCHE COURANT 20 Juli. Jucttras- en Zaterdag Röoedetitte-öfttö. Twaalfde Jaargang. Zitting van den Gemeenteraad, NIEUWSTIJDINGEN. J&. 1165. 1872. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advertektien van 1 4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieva men de Advertentiën intezeuden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GILTJES. O^tficiifcï gedeelte. BEKENDMAKING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER, brengen ter openbare kennis, dat de Rekening der Inkomsten en Uitgaven van de gemeente over het dienst jaar 1871, aan den Raad aangeboden, van heden af'voor een ieder ter lezing op de Secretarie nedergelegd en in afschrift tegeD betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar is gesteld. Helder, den 17 Juli 1872. Burgemeester en Wethouders voornoemd, STAKMAN BOSSE. De Secretaris L. VERHEY. iJgiEt-ojfiriëeï gebeeïte. op Dinsdag den 16 Juli 1872. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgemeester. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 9 leden. Afwezig de heeren van Kelckhoven, Janzen, de Breuk, Bro- novo, Boom, van Bruggen, Hugenholtz en Berghuijs. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. 1.) Janbieding der rekening over 1871. Door den Secretaris wordt het concept besluit, daarop be trekking hebbende, voorgelezen, waaruit blijkt, dat door B. en W. wordt voorgesteld het totaal der rekening in ontvangst en uitgaaf vast te stellen als volgt Gemeente. Alg. Weeshuis. Burgl. Armbst. Schutterij. Ontvangst ƒ193,408.36 ƒ15,235.78 ƒ11,819.111 ƒ1,559.80 Uitgaat' 166,859.05$ 13,460.71$ 10,2S4,73$ „1,417 01 Batig slot 26,549.30$ 1,775.06$ 1,534.38 142.79 Welk batig slot op rekening van 1873 zal worden gebracht, voor zooverre er niet reeds over is beschikt. Volgens reglement van orde splitst zich de vergadering bij loting in drie afdeelingen tot nader onderzoek der rekeniDg. Wordt op voorstel van den Voorzitter goedgevonden, dat de afdeelingen zullen vergaderen: de eerste op Maandag, de tweede op Dinsdag en de derde op Woensdag aanstaande telkens des avonds ten 7 ure. 2). Mededeeling van ingekomen stukkenenz. a. Dat bij opnemiDg der gemeente kas, daarin bevonden is, conform de boeken en bescheiden, f 41,061.49. Wordt voor kennisgeving aangenomen. b. Kennisgeving van den beer P. Greidanus, dat hij benoemd is tot hoofdonderwijzer der openbare lagere school te Bur- gerbrug, gemeente Zijpe, en mitsdien verzoekt, om uit zijDe betrekking van hulponderwijzer te worden ontslagen met 1 Augustus a. s., terwijl hij zijnen dank betuigt voor het in hem gestelde vertrouwen, gedurende den tijd dat bij in die functie is werkzaam geweest. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten hem tegen den bepaalden tijd een eervol ontslag te verleenen. Bij de gewone rondvraag wordt door den Voorzitter aan den beer Braaksma tot inlichting medegedeeld, dat van den heer Moeijs een verzoek is ingekomen om ontslagen te worden uit zijne betrekking van gemeente-apotheker, dat echter de tijd zoo juist niet bepaald is en dat thans eene oproeping wordt gedaan, om in de daardoor te ontstane vacature te voorzien. Ook deelt de Voorzitter aan den heer de Lange mede, dat ingevolge zijne in de vorige vergadering gedane klacht, betreffende overtreding van de verordening op het houden van mestvaalten in de gemeente; uit dat onderzoek is gebleken, dat op de aangeduide plaats te dien aaDzien geeD overtreding heeft plaats gehad, dat de zich aldaar bevindende mestvaalt, niet aan de publieke weg i» gelegen, maar behoorlijk omheind. Spreker verzoekt tevens Jat lid, om wapneer hem dergelijke klachten worden gedaan, de klagers zeiven direct naar hem te verwijzen, dan kan terstond een onderzoek in loco worden ingesteld. Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 19 Juli 1872. Naar men verneemt, worden pogingen aangewend tot oprichting van een korps horenmuziek bij de dienstdoende artillerie-schutterij alhier. Gisteren avond kwam alhier ter reede aan Zr. Ms. instructie-vaartuig Ifrania, hebbende de oefeningstocht op de Zuiderzee met de adelborsten van het laatste studiejaar volbracht. Ingevolge art. 11 van het reglement voor het Ko ninklijk instituut voor de marine te Willemsoord en over eenkomstig het door de comissie voor het afnemen van het examen ingediende proces-verbaal van rangschikking, zijn door den minister van marine, met den eersten September aanstaande, benoemd tot adelborsten 3e klasse bij voormeld instituut, de navolgende jongelingen, in alphabetische orde gesteld, als: J. M. Baak, H. Backer, J. W. A. P. van den Berg, J. A. llorel, P. H. Brocx, G. J. Buys, W. P. Coolhaas, P. M. van Gelsdorp, C. E. Hummel, jhr. J. P. Coertzen de Koek, P. C. E. L. Koster, A. L. van der Moolen, W. A. Mouton, G. P. Posthuma, R. Reinders, P. W. Sachse, W. Voormolen, O. J. E. baron van Wassenaer Catwijck, J. M. Wijers en P. S. R. Wolterbeek. De luitenant ter zee le klasse J. A. Waldeck, be- hoorende tot de rol van Zr. Ms. wachtschip te Hellevoet- sluis en gedetacheerd aan boord van Zr. Ms. gepantserd stoomriviervaartuig, wordt met den 20n dezer op non-activiteit De luitenant ter zee le klasse J. L. Duker, behoord hebbende tot de zeemacht in Oost-Indie en van daar den lln dezer wegens langdurig verblijf aldaar in Nederland teruggekeerd, wordt met dat tijdstip op non-activiteit gesteld. Het stoomschip Prins Hendrikkapitein Hendriks, is den 16 Juli, des voormiddags ten 11 ure te Batavia aan gekomen alles wel aan boord. Het provinciaal gerechtshof in Noord-Holland heeft Dinsdag morgen uitspraak gedaan in de zaak van Jan Hennink, van Wielingen, die verleden week terechtstond wegens het in het Poolsche koffiehuis alhier aan II. P. Gomes toe brengen eener verwonding aan het rechteroog, door middel van een pistoolschot. Het hof heeft niet bewezen verklaard, le. dat het schot den dood van Gomes had kunnen ver oorzaken en 2e. dat de verzwarende omstandigheidverwon ding, ziekte of beletsel om te werken van meer dan 20 dagen, heeft veroorzaakt, en den beschuldigde veroordeeld tot eene cellulaire gevangenisstraf van 1 jaar en tot betaling eener geldboete van f8.subsidiair 1 dag cellulaire gevangenisstraf. Z. M. heeft herbenoemd tot kantonrechter te Schagen jhr. mr. D. van Poreest; te Purmerende mr. L. C. van Bommel en tot plaatsvervangend kantonrechter te Alkmaar den heer J. C. Vonk. Aan den eervol ontslagen hoofdonderwijzer, den heer J. W. van Amerongen, te Alkmaar, is een pensioen toe gekend ten bedrage van f 629 's jaars. Men schrijft ons van Texel, 18 Juli: De uitslag der stemming voor 2 leden van den gemeen-

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1