SIGARENFABRIEK BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE MER. ADVERTENTIE NL Nederlandsche uitmuntend goede SIGAREN, ONDERLINGE Brandwaarborg-Maatschappij haling uit elkander, een bewijs, dat de daad der verdrinking al maanden geleden was. Men verdiept zich in gissingen, van wien dit geraamte wel mag zijn; Onder deze is de volgende misschien de meest juiste. In den winter 1870 op 71 reden in den avond van zekeren dag eenige personen uit de om streken op schaatsen van en naar hier. 't Was dooi weer; er ontstond bereids eene aanzienlijke hoeveelheid water op 't ijs en hier en daar ontdekte men reeds zwakke plaatsen. Terwijl men zich voorzichtig op het ijs voortbewoog, hoorde men een angstig hulpgeroep, naar 't geluid te oordeelen in de richting van de Kerksloot. Eenige waren daarvan getuige en zochten her- en derwaarts, zonder verder iets te vernemen. Slechts een hunner een boerenknecht, meende een weinig geplas in 't water te hebben gehoord, doch naderbij gekomen, was alles stil geworden en was hij ook even als de anderen teruggekeerd, omtrent het gehoorde hulpgeschreeuw niets anders knnnende mededeelen. Nog eenigen tijd besprak men de zaak, doch spoedig was ze ook vergeten, tot op dezen oogenblik, nu men zich dat akelige kermen op nieuw herin nert. Hoe 't evenwel mogelijk kan zijn, dat iemand zonder nadere inlichtingen zoolang vermist kan worden, begrijpen wij niet. We vernemen verder, dat gevonden beenderen op de begraafplaats zijn begraven. Door de aardbeziën-compagnie zijn van Boskoop ver zonden ongeveer 400,000 potten aardbeziën en 1600 mandjes bessen, die te zamen hebben opgebracht f 21,000. De pluk der aardbeziën was, ofschoon van korten duur (slechts 4 weken), overvloedig en de prijs er van zeer bevredigend. Als een bijzonderheid is in de N. Arnh. Ct. medege deeld, dat in een partikulieren tuin op den St. Jans-Singel te Arnhem uit een perenbloesem zich eene vrucht ontwikkeld heeft, bij welke de punt overeenkomt met die van andere peren, maar uit het dikke einde een takje met bladeren is uitgeroeid. Tn Engeland zal men er eindelijk toe overgaan, om met de overige mogendheden van Europa en Amerika, we- derzijdsche verdragen te sluiten, tot uitlevering van misdadigers. Een slecht vooruitzicht voor IIH. moordenaars, huisbrekers en dieven van het vasteland. Uit Sumanap schrijft men aan de Soerab. Ct. dd. 4 Mei: Zeeroof is hier aan de orde van den dag. Sedert Zr. Ms. stoomschip Ardjoe?io hier zijn zoogenaamden kruistocht heeft gedaan, zijn er weder twee handelsprauwen, die van Soera- baija kwamen, afgeloopen, en de opvarenden van hunne kleederen beroofd en ook van een gedeelte der lading. Uit het rapport, dat in de algemeene vergadering van aandeelhouders der Suez-kanaalmaatschappij is uitgebracht, blijkt, dat in de maand Juli 83 schepen door het kanaal .gevaren zijn, en dat er in dat tijdvak aau cloorvaartgelden eene som van 1,626,000 fr. is ontvangen. Te Antwerpen kwam Dinsdag de Noordsche bark Ga zelle,kapitein Warness, van Akyab, met een lading rijst, in de haven. Aan boord van dit schip bevonden zich twee In dianen, 35 45 jaar oud, welke men op 4 April in zee heeft epgenomen. Ziehier eenige inlichtingen aangaande de reddiug dezer mannen Na acht dagen reis uit Akyab was de Gazelle de golf van Bengalen ingevaren, toen de bemanning eensklaps een stuk hollen boom, waarin zich iets bewoog, in zee zag drijven. Eenigen tijd later bemerkte men, dat het een soort van boot was, uit een boomstam vervaardigd, en dat er zich twee men- 3chen in bevonden, welke om hulp vroegen. Kapitein Warness beval het kleine vaartuig te naderen,en weldra ontdekte men dat het twee Indianen waren, die er in zaten. De ongelukkigen waren uitgeput van krachten, se dert 6 dagen bevonden zij zich zonder eten en drinken, op ongeveer 4 a 500 Engelsche mijlen van de kust verwijderd. De schipbreukelingen werden onmiddelijk aan boord van de Gazelle opgenomen en verzorgd hun boot werd ook opgevischt. Toen zij hun krachten hadden weergekregen ondervroeg men hen naar de oorzaak van den toestand waarin zij zich bevonden, en daar een hunner een weinig Engelsch kende, vernam men dat ze met hun licht vaartuig een bad waren gaan nemen, toen er eensklaps een storm losbrak, die hen in eenige opgenblikken op een aanzienlijken afstand mee sleepte. Gedurende 6 dagen hebben zij op zee gezworven, en het was hoog tijd dat de bemanning van de Gazelle hen opnam, anders zouden ze zeker van honger omgekomen zijn. Deze beide Indianen zijn door den Engelschen consul in een herberg gehuisvest en zullen naar Engeland vertrekken. Te Turnhout hebben de wevers het werk gestaakt. Be treurenswaardige ongeregeldheden hebben daarbij plaats gehad. Ongeveer vijfhonderd wevers, voor het meerendeel vergezeld van hunne vrouwen, trokken Zaterdagmiddag het anders zoo kalme plaatsje zingende en tierende door en trachtten iederen wever, die zijn werkzaamheden wilde voortzetten, over te halen 2ich bij hen aan te sluiten. De Burgemeester nam onmid delijk voorzorgsmaatregelen, en toen des avonds tusschen 7 en 8 uur de houding der werkstakers bepaald dreigend werd, begaf hij zich te midden van hen met de sommatie uiteen te gaan. Deze maatregelen leidden tot geen gevolg. De gendarmes maakten zich dus gereed om de wevers met ge weld uit elkauder te jagen. Maar ter nauwernood zagen de arbeidstakers daartoe aanstalten maken, of de gendarmes werden begroet met een regen van eteeuen, waardoor velen gewond werden. Jjlenige wevers werden gearresteerd. Te 9 ure te legrafeerde men naar Antwerpen om versterking, waarop 14 gendarmes en 150 soldaten naar Turnhout togen en er in slaagden de arbeidstakers in bedwang te houden. Men meldt van Londen, 4 Augustus Gisteren heeft op den spoorweg bij Clifton, 4 mijlen van Manchester, eene botsing tusschen twee treinen plaats gehad. Men spreekt van acht dooden en vele gewonden. Volgens de Daily News heeft het Eransche artillerie departement besloten het gebruik van mitrailleuses af te schallen en heeft de minister van Oorlog een officier naar Kroonstadt gezonden, om het stelsel van gepantserde forten te bestudeeren. Het lokaal van het syndikaat der Parijsche effecten makelaars, is militair bezet, om de effecten te bewaken, die als onderpand voor de inschrijving in de leeüing zijn gede poneerd. Er wordt thans voor milliarden aau fondsen bewaard. Een Parijsch blad deelt het volgende mede: Maandag jl. op het heetst van den dag, ging een jong bruidspaar, de bloedverwanten van het meisje te Bercy bezoeken en liet zich met een schuitje over de Seine zetten. Toen men ongeveer in het midden der rivier was gekomen, zag de jongman dat zijne bruid plotseling het hoofd op de borst liet zinken en deed alsof zij door een onoverwinnelijken slaap overvallen werd. Hij stootte haar aan om haar te doen ont waken en toen dit eindelijk gelukte staarde zij hem met ver wilderde oogen aan en greep hem onder het uiten van on- zamenhangende woorden, bij de keel. Slechts inet moeite bracht hij haar eenigzins tot bedaren en bereikten zij den oever. De ongelukkige was plotseling krankzinnig geworden door een zonnesteek. In de Vereenigde Staten van Amerika wordt tegen woordig de looizure soda in groote hoeveelheid aangewend, i om de vorming van ketelsteen te verhinderen. Om een stoom ketel te zuiveren wordt een kilo per week gebruikt en later, als de korst weggenomen is, de hoeveelheid verminderd. Op plaatsen, waar het reeds geruimen tijd gebruikt is, heeft men geen nieuwe vorming van ketelsteen waargenomen. Er worden tegenwoordig in Engeland kleine torpedo's gebruikt bij de vischvangst. In vischrijk water leveren zij -eene uitmuntende vangst, wijl door de ontploffing vaneen en een half ons dynamite onlangs 200 stuks riviervisch werd buit gemaakt. Wanneer deze wijze van vischvangst opgang mocht maken, zal het hoogst noodzakelijk wezen, dat van rijkswege de noodige maatregelen worden genomen om het doodvisscheu te voorkomen. Om in het gebrek aau timmerhout te voorzien in het Westelijk gedeelte van Noord-Amerika, is een groote uit gestrektheid land aangeplant met verschillende soorten, voor namelijk eikenhout. Het jonge gewas staat uitmuntend en het laat zich aanzien, dat, na verloop van een tiental jaren, duizende acres land in bosschen zullen veranderd wezen, die tot nu toe niets anders dan prairiengras opleverden. De bekende Eransche schrijver Maxime du Camp ge looft niet, dat de dames nog valsch haar zullen durven blijven dragen, als zij de geschiedenis daarvan kennen. //Ik wenschte wel", zegt hij, dat de vrouwen, ik bedoel voorna melijk die in de mode den toon aangeven, de gevangenis Sainte-Pélagie eens konden bezoeken: zij zouden daar zien hoe men de valsche chignons bewerkt. Een werkplaats is voor dit werk ingericht, waarvoor niet veel oefening noodig is. Alle haren, van verdachte hoofden opgekocht, overal uit vuilnisbakken en hospitalen bij eengehaald, worden naar de kleur en lengte uitgezocht en bewerkt. Van 26 Juli 2 Augustus 1872. ONDERTROUWD; J. Piek, sergeant bij het korps mariniers en M. M. Bcddorff. C. A. Pieterse, sergeant bij het korps mariniers en A. M. Loovenstijn. P. Goudswaard, timmerman en C. Eggcrt. GEHUWD: A. J. Labout en M. de Wijn. E. J. Janssen en N. Vlasblom. J. B. Oldenhoven en II. E. Huurman. BEVALLEN G. Brusus geb. Selderbeek, Z. E. van 't Hert geb. Bijl, Z. M. M. do Vries geb. van Bredcrode, Z. M. Duivenvoorde geb. Knapen, D. P. J. Veereschild geb. Bebclaar, Z. C. C. Baak geb. Linlelman, Z. M. K. de Jong geb. de Boer, D. P. Gomes geb. Janssen, D. T. Portuin geb. de Vroome, Z. E. C. van Haren geb. Swart, Z. T. Minneboo, geb. Leijen, Z. M. E. de Ring geb. Kamp, Z. M. Del ver geb. Noot, D. J. Dierendonk geb. van Akkeren, Z. L. W. Boonzajer geb. Kleijn, D. L. T. Bosman geb. Visser, Z. OVERLEDEN L. Oostendorp, 10 maanden. A. Burkunk, 2 maanden. T. M. A. Moormann, 3 maanden. A. Schnlze, 3 maanden. P. Ludeke, 25 jaren. T. Grossewipper, 5 weken. L. van Luineu Hubert, 38 jaren. H. van den Hoek, 48 jaren. A. Steilberg, 3 maanden. W. H. Kleinman, 3 maanden. G, C. Blokland, 8 dagen. Ambtshalve ingeschreven 5. MAK KT BERI GH TEN. ROTTERDAM, 5 Augustus. Granen. Tarwe per 100 kilo 130/131 Boveul. ruwarige f 16.05, 126 ffi Volhynie f 15.40 ]30gSaxonska f 14.10; 133/134 ffi dito f 14.25, 14-35. Rogge: 123/124 grove Koningsberger f 10.15; 123/124 Fransche f9.75; 129/30 Canada f 10.40; 127/128 Western Amerikaansche f 10; 121/122 ffi Odessa f9.05; 120/122 Galatz fS.10. Meekrap. In de prijzen valt geen verandering te noteeren de aanhie- dingeu waren heden niet groot en vonden enkele vaten puike qualitcit nemers. De prijzen der aardappelen waren heden als volgt: Duinzand f6, Geldcrsche Ronde Wolkammers f2.40, dito Kralen f2.80, Overmaassche f 3.80 a f4. Met redelijken aanvoer. ALKMAAR, 3 Augustus. Aangevoerd 2 Paarden f65, 1 Koe f140, 9 nuchtere Kalveren f 17 a 30, 164 Schapen 116 a 38, 4 Geiten f 5 a 7, 110 magere Varkeus 1' 15 a 22, 98 Biggen f7 a 13, Boter per kop f0.77£ a f0.85. HOORN, 3 Augustus 1 heet.Rogge f7,72 heet. Garst f5 a 6, 4" heet. Haver f4 a 4.50, 2 heet. witte Erwten f 10, 5 heet. groene Erwten f13, 4 heet. vale Erwten f 10.50 a 15, 2 heet. bruine Boonen f 13, 13 Paarden f30 a 190, 290 Schapen f 23 a 41, 8 Kalveren i'10 a 20, 25 Varkens f 12 a 22, 95 Biggen fö.50 a 9 50, 7200 Kipeieren f3.25 per 100, 1850 kop Boter f0.60 a 0.65 per kop, 900 heet. Aardappelen f2.50 a 3, 14500 kilo roode Aalhessen f25 per 100 kilo, 115 heet. Peren f6 a 7, 55 heet. Appelen f5 a 6. LONDEN, 5 Aug. Ter veemarkt van heden waren aangevoerd Runderen 2500 Schapen en Lammeren 14320; Kalveren 160Varkens 50. PrijzenBeste Runderen 6/4, Schapen en Lammeren 7/-, Kalveren 6/-, Varkeus 4/10. STAAT van BRIEVEN, geadresseerd aan onbekenden, over de maanden April. Mei en Juni 1872. POSTKANTOOR HELDER. BELGIE C. P. van As, Antwerpen; Ph. Marcella, J. A. de Bruin en J. J. Ie Large, allen te Brussel. DUITSCHLAND Mad. J. Borberg, Eiberseer. ENGELAND: R. Moody, Durham Eppo Mos, Huil; Ed. Barnet, LiverpoolA. T. Heeps, E. L. van der Deije, Th. Ainsleij, J. Giltjes, J. A. van der Meer en A. Huckinsen, allen te Londen Miss Broad, Yarmouth H. C. Steenbergen, St. Vincent. FRANKRIJK: H. Oerlemans, Parijs. De Directeur van het Postkantoor, HERWEIJER. Donderdag 8 Aug. vertrekt van kier de Oost- Indiscke landmail via Brindisi, per laatste trein. Donderdag 8 Aug. vertrekt van hier de mail naar de Ivaap de Goede Hoop per eerste trein. m Bij deze heb ik de eer, UEd. te berichten, dat ik mij van af heden als SIGARENFABRIEKANT alhier geves tigd heb, met het doel UEd. iu de gelegenheid te stellen, om TEGEN EERSTE HANDS PRIJZEN, te kunnen bekomen. Tevens geef ik UEd. de verzekering, dat van mijne zijde alle pogingen in het werk zullen worden gesteld, om alles aan te wenden wat tot eene accurate en soliede bediening behoort; zorg dragende dat mijne SIGAREN niets te wenschen zullen overlaten. De kosten van briefkaarten en frankeeren wordt op iedere factuur in mindering gesteld. IE. II. E. OSTEIDORF, Kanaalweg, I, No. 64. Voor Ouders en Voogden die genegen zijn hunne Jongelingen bij het SIGAREN-VAK te doen op leiden bestaat aan bovengenoemd adres eene uitmuntende gelegenheid, onder hoogst fatsoenlijke leiding. .NEDERLAND", gevestigd te AUSTERDA M. De ondergeteekende, Agent van bovengenoemde BRAND WAARBORG-MAATSCHAPPIJ, beveelt zich beleefdelijk aan lot het sluiten van assurantieposten en is ten allen tijde bereid de gewenschte inlichtingen te verschaffen. II. II. E. OSTEKDOItF Kanaalweg, I, No. 61.

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 3