ELDERSCHE Jïieums- en Zaterdag 17 Augustus. Twaalfde Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. M 1175. 1872. Vcrschijut DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden f 0.50 Franco per post Ó.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advertentien van 1 4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Ad verten tiën intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. G IL T J E S. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 16 Aug. 1872. Gisteren morgen ten 7\ ure is het 3e bat. 7e reg. infanterie, onder bevel van den majoor W. G. P. Troester, van hier naar het kamp te Milligeu vertrokken. De 3e kom- pagnie 2e bat. 4e reg. infanterie uit Leiden, is alhier gede tacheerd tot aan de terugkomst van bovengenoemd bataillon. De heer J. E. Graadt van Eoggen is door het bestuur der Maatschappij ^Nederland'' benoemd tot gezagvoerder van het stoomschip Conraden voorzien van de procuratie van den heer Oort, die deze reis aan wal blijft ter waarneming van de betrekking van agent der Stoomvaartmaatschappij ^Nederland" alhier. Op den 23sten dezer zal alhier aan boord van het via Suez naar Batavia bestemde stoomschip Conradgezagvoerder J. F. Graadt van Eoggen, overgaan een detachement sup pletie troepen, sterk 50 militairen, waaronder 3 onderofficie ren, onder bevel van den van verlof naar Java terugkeerenden kapitein der infanterie van het leger in Nederiaudsch Indie A. S. J. van Kesteren, en het medegeleide van den 2den luiteDant van dat wapen W. J. M. Georges. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Admiraal van Was- senaer, kommandant de kapitein ter zee E. L. de Haes, is heden namiddag ten één are van de reede alhier gestoomd, ter opvolging zijner bestemming. Z. M. heeft benoemd tot ridder der 4e klasse van de Militaire Willemsorde, den luitenant ter zee der le klasse J. M. Berends, terzake van zijn gehoudeD gedrag op den 21n Juli 1868, bij krijgsverrichtingen in de Noorder districten van Celebes. Naar het Handelsblad verneemt, zal de kapt.-luit. l/z. Boelen, kommandant van Zr. Ms. schroefstoomschip Citadel van Antwerpenals zoodanig worden vervangen door den kapt.-luit. t/z. Binkes. Woensdag morgen overleed te Utrecht zeer ouverwachts, de gepensioneerde schout bij nacht J. E. de Man, ridder van de militaire Willemsorde 3e klasse en van den Nederl. Leeuw, kommandeur van de orde van het Legioen van Eer en ridder der Bath-orde van Engeland. De overledene, die aldaar de alge- meene achting genoot, had op schitterende wijze 't Nederlandsch escader voor de jongste expeditie naar Japan geleid en den roemvollen Nederlandschen naam met eere gehandhaafd. De overledene was thans lid van het hoog militair gerechtshof. Men verneemt alsnu met zekerheid, dat de onderoffi cieren van het leger, die voldoend examen hebben afgelegd, doch uit gebrek aan genoegzame plaatsen niet konden in aan merking komen voor den rang van 2n luitenant, thans als zoodanig aan Z. M. zijn voorgedragen en dat men elk oogen- blik hun benoeming kan tegemoet zien. Naar de Amst. Courant van particuliere zijde verneemt, bevinden zich Eélix Pyat en de ex-generaal Cluseret, van de Parijsche Commune, te 's Gravenhage. -— De voorstelling in den circus Carré, te Botterdam, werd Dinsdag avond besloten met de posle royaledie door den heer Crembser met acht ongezadelde paarden gereden werd. In woeste vaart vlogen de bruinen door den circus. Plot seling struikelt er een, valt over de balustrade heen en komt terecht in het gangpad, dat de zitplaatsen van de balustrade scheidt. Dit ongeval had met eene zoodanige snelheid plaats, dat men er zich over verbazen moet dat de toeschouwers, die op de eerste bank gezeten waren, tijd vouden om zich uit de voeten te maken. Gelukkig viel het paard op den rug, zoodat liet als het ware machteloos was. Ongelukken zijn er gelukkig niet te betreuren; zelfs scheen de gewaagde buiteling geen noodlottige gevolgen te hebben voor den vier voeter, die weldra, door behulp van ettelijke gedienstige geesten, weder op de pooten stond. Dinsdagnamiddag heeft een ex-conducteur van de Tram- way-Maatschappij een controleur met een mes in den nek gestoken. De dader en de gewonde zijn naar het Scheve- ningsche politiebureel gebracht. Ineen te Utrecht van particuliere zijde ontvangen brief, omtrent de gevangenneming van den smid Eijnhout c. s. te Nieuvv-York, leest men: Zekere S.die voor een paar jaar alhier bij genoemden smid werkzaam was, had zich naar Californië begeven, om daar goud te zoeken, hetgeen hem volkomen mislukte; alstoen zette hij met het weinige geld, dat hij nog bezat, een logement te Nieuvv-York op. Eijn hout, die het adres van genoemden persoon bezat, begaf zich tot hem. De consul-generaal, die inmiddels het tele gram ontvangen had van den diefstal en de namen der da ders, had eene premie van f 250.—uitgeloofd aan hem, die eenige inlichtingen omtrent de dieven kon geven. De ge wezen knecht begaf zich onmiddellijk naar den consul, waarop de arrestatie volgdevolgens verklaring van Wijngaarden had hij gezegd, dat hij nooit een gelukkiger oogenblik ge had had dan toen de gestolen gelden uit zijne handen wa ren. Eijnhout en zijn zoon werken bij een brandkastfa- briekant te Brooklijn en verdienen goed hun brood de beide anderen zouden zich naar Chicago begeven. De persoon van C., uit België, die Maandag buiten de Weerdbarrière een schippersknecht bij een twist met een stuk ijzer zoo belangrijk aan het hoofd verwoudde, dat deze nog dienzelfden avond aan de gevolgen overleed, is van het politie-bureau naar het huis van arrest voor burg. eu mili taire gevangenen overgebracht, omdat de cellulaire gevangenis zoo bevolkt is, dat daar geen enkele cel meer beschikbaar was de instructie in deze belangrijke zaak, is Dinsdag aangevangen; toen reeds de gerechtelijke schouwing van het lijk heeft plaats gehad en de verdachte en de getuigen zijn gehoord de ver- slagene, die voor zijn meester de partij opnam en daarvan het slachtoffer is geworden, was een zeer oppassend jongmeusch. Den 28° der vorige maand, is de Ariadnekapt. Bakker, het eerste stoomschip dat in rechtstreeksche vaart van Bot terdam op Amerika gebracht is, te New-York aangekomen. Dat feit, zegt het Hbl., is in de Nieuwe Wereld niet onop gemerkt voorbijgegaan. Dit blijkt o a. uit de volgende op roeping //aan de Hollanders in New-York en omstreken," 29 Juli (in het Nederlandsch) verzonden //Hollanders in New-York en omstreken hebben het voor nemen, om een optocht met muziek en fakkellicht te houden, en onder Amerikaansche en Hollandsche vlaggen te marcheeren, op Donderdag 1 Augustus, des avouds ten 7 ure, van New- York Casino Building, Cor. Houston eu Mott Sts. af, naar de aanlegplaats der Hollandsche stoomboot, om den gezag voerder geluk te wenschen met de verwezenlijking van de hoop onzer landgenooteD, door de daarstelling van de brug over den Oceaan. //Alle respectabele landgenooten, ter beoordeeling van het comité, en Hollandsche vereenigingen worden uitgenoodigd, om aan dien optocht deel te nemen, ter eere van de toene mende energie en glorie van Holland. //Een meer uitgebreid programma zal waarschijnlijk in de newspapers van 30 of 31 Juli worden opgenomen, doch is

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1