9ELDERSGHE COURANT. Jlieuras- en <EÖoerfentfe-öfaÖ. Zaterdag 16 November. M 1199. Twaalfde Jaargang. 1872. Zitting van den Gemeenteraad NIEUWSTIJDINGEN. Verschijnt DINSDAG- en VRIJ DAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advebtentien van 1—4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Vóór des Diusdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiëu intezenden. Ingezonden stukken minstens één dag vroeger. Uitgever S. GI L T J E S. <®p:tüd guöcclte. B E K E N D MAEING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der gemeente HELDER breDgen ter openbare kennis, dat het Tweede Sup pletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, over bet dienst jaar 1872, op gisteren door den Raad dezer gemeente vast gesteld en gedurende de eerstvolgende acht werkdagen, op de gewone kantooruren, ter Secretarie der gemeente, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Helder, STAKMAN BOSSE, Burgemeester, den 13 Nov. 1872. L. VERHEY, Secretaris. JSict-uffictëeï gebedte. op Dinsdag 12 Nov. 1872. Voorzitter de heer mr. K. J. C. Stakman Bosse, Burgem. Secretaris de heer L. Verhey. Tegenwoordig 13 leden. Afwezig de heeren van Bruggen, van Kelckhoven, Werend- lijn Smit en Hugenholtz, beide laatsten met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goed gekeurd. 1). Voordracht Directeur-Apotheker Ziekenhuis. Acht sollicitanten hebben zich aangemeld, waaronder ook gehuwden. Door Commissarissen worden aanbevolen de heeren L. R. Fockens van Mesdag, van Haarlem, en J. A. van Wijk, van Utrecht. De eerste wordt bnoemd met algemeene stemmen. 2). Aftreding Leden Commissie gemeentewerken. De aftredende heeren Janzen, de Lange, Maalsteed en Braaksma, worden herkozen. 3). Aftreding Leden Commissie Strafverordeningen. De aftredende heeren Werendlijn Smit en Maalsteed worden herkozen. 4). Aftreding Commissaris Ziekenhuis en Apotheek. De aftredende commissaris, de heer P. C. de Winter, wordt met algemeene stemmen herkozen. 5). Vaststelling Suppletoir Kohier Hoofdelijken Omslag. Wordt goedgekeurd lot een bedrag van f 134.85. 6). Voorstellen tot verleenen van gratiücaliën. Na de lezing van een rekest om verhooging van traktement of het toestaan eener gratificatie, ingediend door acht agenten van politie, wordt door den Voorzitter, namens het D. B., voorgesteld, om gratificatiën ie verleenen aan den Inspecteur van politie, ad f50.aan acht Agenten van politie ieder f25.aan den Hoofdcommies der plaatselijke belastingen f 50.aan zes Commiezen ieder f 25.en aan den brugwach- Mendelson f25. De heer de Lange wil geene uitzondering gemaakt hebben ten aanzien van den Inspecteur en den Hoofdcommies, aan wie hy ook ieder f25.wilde toestaan. De Voorzitter spreekt in het voordeel van beide hoofdamb tenaren en roemt hen zeer wat activiteit en soliditeit aangaat. De heer de Breuk wijst op de meerdere verantwoordelijkheid van beide personen. In omvraag gebracht, wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Wordt gelezen een rekest van den gewezen gemeente amb tenaar M. Boll, om het hem toegekend wachtgeld in ééns als gratificatie te ontvangen. De Voorzitter adviseert dat het D. B. geen vrijheid heeft gevonden om dit verzoek toe te staan. De leden vereenigen zich met het gevoelen van het D. B. 7). Mededeeling van ingekomen stukken. a. Goedkeuring door Gedeputeerde Staten van de verhooging der jaarwedde van den Hoofdonderwijzer te Huisduinen. b. De schoolcommissie geeft te kennen dat aan de hulpon derwijzers Bakker, Roukes en van Twisk, na voldoend afge legd examen, de acte van hoofdonderwijzer is verleend. Stelt voor, ingevolge vroegere bepaling hen in aanmerking te doen komen voor de jaarwedde van f450. c. De hoofdonderwijzer Jekel betuigt bij missive zijnen dank voor de verhooging zijner jaarwedde. d. Dat door den C. d. K. zijn benoemd tot zetters, de door den Raad voorgedragen heeren mr. D. P. H. Aberson, D. de Lange en L. Jelgersma. e. Dat het aandeel der gemeente in de kwade posten der rijks personeele belasting, voor het aan haar toegestane vier vijfde gedeelte, bedraagt f3300.91è. Bij de gewone rondvraag bekomt de heer de Breuk het woord en zegt te vermeenen, dat de verordening op den verkoop van visch, niet behoorlijk gehandhaafd wordt, daar hem is mede gedeeld, dat de uitbetaling meermalen geschiedt zonder bemid deling van den daartoe benoemden Commissaris. De Voorzitter antwoordt geïnformeerd te zijn, dat de uitbe taling der gelden van den verkoop van visch, door hoekers aan gebracht, geschiedt door het intermédiair van den Commissaris voor den afslag, doch niet van den verkoop der vangst van kleiner vaartuigen. Spreker zegt verder dat de verordening nog niet definitief is vast gesteld, dat het nog altijd eene proefneming is, maar er werk van zal maken, om de verordening in verband te brengen met het belang van het algemeen. Daarna wordt de vergadering gesloten. Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 15 Nov. 1872. In den gepasseerden week vertoonde zich weder alhier een koopman in kanarievogels, welke hij voor mannelijke uitgaf en verkocht tegen f2.f2.50 f3.Eenige personen, wie hij zijn echte waar had aangesmeerd, be merkten bij nader onderzoek tot hunne niet geringe ver wondering, dat de vogels tot de vrouwelijke sekse behoorden en zij dus leelijk bij den neus waren genomen. Ter voor koming van eene herhaling dezer oplichterij waarschuwen wij een ieder, zich wel te wachten voor den vogelkoopman, die, naar wij vernemen, deze industrie hier het vorige jaar ook uitgeoefend heeft. Door de vereeniging nGaudium inter nos" zal Zondag 24 November eene buitengewone vergadering worden ge houden in het lokaal Tivoli, bij welke gelegenheid twee degelijke tooneelstukken zullen worden opgevoerd. Dit gezelschap heeft zich in den laatsten tijd zeer gunstig ouderscheiden, als tellende onder hare leden zeer veel be lovende dames-diiettanten. Naar wij vernemen, zal zeer waarschijnlijk met 1 Mei a. s. eene garnizoens verwisseling plaats hebben tusschen het 3e en 4e bataillon 7e regement infanterie alhier en te Am sterdam garnizoen houdende. Bij de gisteren door de Directie der Marine alhier gehoudene aanbesteding voor de levering van vlee9ch en groenten, ten behoeve der equipagiëu van Zr. Ms. schepen en vaartuigen van Oorlog, gedurende het jaar 1873, aanwezig ter reede en in de haven alhier, was voor het vleesch het laagst ingeschreven door W. S. J. Beek en voor de groenten door J. Huijsing. Heden morgen ten elf ure had alhier bij de directie der Marine de aanbesteding plaats van: verseh vleesch, wit brood, groenten, aardappelen, bier en melk, alsmede het was- schen en appreteeren van linnen, wollen en katoenen goederen, ten behoeve van het hospitaal der marine alhier, gedurende het jaar 1873. Voor het vleesch was de minste inschrijver A. L. van Gelder, voor het brood M. Witsenburg, voor de

Heldersche Courant | 1872 | | pagina 1