BültGKRLIJKK ST4\D DËR GÜlTE HKLDËR. A I* V E li T E N T 1 E J\. Gister ochtend is, terwijl men bezig was met liet in laden van goederen in de stoomboot Stad Brusselliggende aan het Bolwerk te Rotterdam, de haak uit den vang van het hijschwiel geschoten en terecht gekomen op het achter hoofd van een matroos, die onmiddellijk op de plaats doodbleef. Men meldt uit Vlissingen, van 7 Februari: De stor men, die zoozeer dezen winter kenmerken, hebben vooral in de Noordzee, op de Engelsche kusten, vele schipbreuken veroorzaakt, waaronder ook vrij zeker moeten gerekend wor den twee alhier tehuis behoorende schepen, namelijk de hoeker Twee Gebroederskapitein Persoon, en de schoon er Clemens, kapitein Le Roy. Eerstgenoemde, vertrok uit de haven van New-Gastle den 7n December, en de andere uit de haven van Blyth den 14n December, beide met een la ding steenkolen, bestemd voor deze stad. Tot heden is niets van deze schepen vernomen, zoodat men vreest dat de geheele bemanning, bestaande uit 12 per sonen, is vergaan, nalatende 8 weduwen en 21 onverzorgde kinderen. De rec-derij heeft gepasseerde week de laatste uitbetalin gen gedaan aan de weduwen. De hoofdonderwijzer van Kootwijk zal eerstdaags zijn betrekking aldaar verlaten, om ergens anders weer hulpon derwijzer te worden. De man ziet daarin voor zich groot financieel voordeel. In de gehuchten Bunue en Winde, gemeente Vries, gaat de onderwijzer, daartoe door de ingezetenen, ten einde hem in zijne karige bezoldiging eenigermate tegemoet te komen, uitgenoodigd, evenals van ouds, gelijk de. schaapherders veelal nog doen, wederom bij de ouders der schoolgaande kinderen rondeten. Daarbij hebben ze hem eene vaste slaapplaats bezorgd. Waarschijnlijk ten gevolge van zwaarmoedige godsdien stige denkbeelden, heeft zich te Heilouw de 51 jarige land bouwer v. d. V. met een scheermes van 't leven beroofd. Nog pas 4 weken geleden was hij voor de tweede maal gehuwd. De gemeenteraad van Delft heeft besloten tot weder opbouw van de door brand vernielde spits van den Nieuwen kerkstoren, waarvoor een van den gemeente-architekt ontvangen plan door drie deskundigen zal worden onderzocht. Te Ravestein is dezer dagen een schippersknecht, die met zijn baas in een kroegje jenever zat te drinken, tot besluit der aangename partij, door zijn baas den neus afgebeten. Uit Straatsburg wordt gemeld, dat de bevolking aldaar ter stede de vorige maand met 1136 zielen is vermeerderd. In een bericht uit de Russische stad Orel wordt het volgende feit medegedeeld. Eene van daar naar een nabij* gelegen dorp terugkeerende boerin werd onderweg aange houden door een in eene fraaie slede gezeten persoon, die haar al het geld, dat zij bij zich bad, afeischte. De vrouw begreep, dat haar niets anders overbleef dan aan de vorde ring van den roover te voldoen, maar bij het overgeven van haren kleinen schat werd eene banknoot van tien roebels door eene windvlaag weggevoerd. De roover liep het papiertje na en liet de verschrikte vrouw bij zijne slede staan. Deze, plotseling tot bezinning komende, klom in het voertuig, legde de zweep over het paard en bereikte spoedig weder de stad. Door de politie, aan welke zij de zaak aangaf, werd de slede onderzocht en daarin is eene casette met 6000 roebels ge vonden, die zoomin als de fraaie slede met hare bespanning tot dusver is opgeëischt. Twee Poolsche studenten aan de Hoogeschool te Gent hebben op Nederlandsch grondgebied een tweegevecht gehad, waarbij éen een kogel in den bil kreeg. Een brouwersknecht te Schilligham, in België, die bij zijn meester vet uit den kelder had gestolen en daarmee het eten voor zijn gezin had klaar gemaakt, heeft daardoor zich zelf en al de zijnen den dood berokkkend. Het bleek toch, dat dit vet met rattenvergift was vermengd en tot het dooden van dat lastig gedierte in den kelder was neergelegd. Naar de »Volks-Zeitung" meldt, is de bekende doops gezinde soldaat, Joh. Dyclc, die gedurende zijnen diensttijd noch het zijdgeweer gedragen, noch dun voorgeschreven eed afgelegd heeft, thans na herhaaldelijk wegens zijne weder- spannigbeid straf ondergaan en eindelijk twee maanden in 't hospitaal doorgebracht te hebben wegens ziekte uit den Duitschen militairen dieust ontslagen. Dezer dagen stierf te Parijs een man Femorus genaamd, die het tijdens zijn leven zeer ver gebracht had om kunst matige monsters en abnormaliteiten te maken. Dit was niet alleen zijn beroep, maar tevens zijn hartstocht geworden. Van hem zijn afkomstig koeien met vijf pooten, gehoornde ratten, hanen met behaarde sporen, dubbel gestaartte slangen, kalveren met twee koppen, enz Eens zelfs kwam Femorus op de gedachte, om ook menschen daartoe te gebruiken. Zoo trachtte hij in 1854 te Troyes een tweejarig kind zwanen vleugels op den rug te doen groeien, doch werd voor dit feit tot vijf jaren gevangenisstraf veroordeeld. Na uit de ge vangenis ontslagen te zijn, wendde hij zijne proeven aan op lijken. Hij vervaardigde foetus met drie beenen en vier ar men, en verkocht ze aan anatomische museums in de provin ciën en 't buitenland. Eindelijk kwam het idéé bij hem op, om zich zelf te misvormen en zich een hanenkam op 't hoofd te laten aangroeien tengevolge daarvan ontwikkelde zich echter een abces, waaraan hij na veertien dagen reeds over leed. Men telegrafeert uit Madrid, 10 Februari. Men verzekert, dat Koning Amadeus geneigd zou zijn, af stand te doen van den Troon. Mocht hij tot dit besluit komen, dan zal hfi zijn vorstelijke macht aan de Cortez overdragen. De rust is niet gestoord. Van 31 Januari lot 7 Februari 1873. ONDERTROUWD: J. Hoek, matroos bij de marine en J. Jongejan. W. Beuekor, visschcrmau en N. Bijl. P. Smak, werkman en Al. Snip. winkelierster, weduwe van C. Smak. W. Tareuier van Cornewal, matroos bij de marine en A. van Hooijdouck. J. Boon, schipper en N. Kramer. GEHUWD: AI. Al. Bijueveld en T. dc Boekhorst. II. A. Jouisch- keit eu Holstiju. ECHTSCHEIDINGEN 1. BEVALLEN G. Söderland geb. Douwes, D. C. II. Hoeksel geb. Gersen, Z. C. Umniels geb. Rippens, Z. G Kvijnen geb. Haremakcr, D. J. J. Brust geb. Feucht, Z F. Smits geb. Aliedema, Z C. Goudswaard geb. Eggert, Z. P. Kiesewetter geb. Klaassen, D. S. Heijblom geb. Kreienbuoel, Z. F. Al. de Beer geb. Richter, Z. J. J. Stam geb. Mangel, D. L de Groot geb. Brouwer, D. N. de Wit. geb. de Roos, Z. T. van Meteren geb. Buijs, D. T. Govers geb. Warnar, Z. G. Molleman geb. Wessel, Z. OVERLEDEN C. Prins geb. Doeber, bijna 69 jaren. M. Papineau geb. lluardi, 77 jaren. W. J. Davids, 2'! dagen. J. II. Blits, 5 dagen. A. Kramer, 2 jaren. J. M. vaa Als geb, Roeland, 79 jaren. A. O. Boijssen, 45 jaren. J. Schneider geb. de Leeuw, 29 jaren. A. Kip- persluijs geb. Molenaar, 55 jaren. J. Berg, 56 jaren. CORRESPONDENTIE. Artikelen de verkiezing betreffende, die aaubeveling van candidaten ton doel hebben kunnen niet dau als advertentie wordeu geplaatst. De ontvangen lloornsche correspondentie zal in een volgend nomraer wor den opgenomen. M A 11 K T 11 E H 1 C H T EU. ALKMAAR, 8 Febr. Aangevoerd 5 Paarden 140 a 75, - Koeien f-.a 52 nuchtere Kalveren f 4 a 20, 188 Schapen 119 a 41, Geiten f - a -, 41 magere Varkens f 22 a 35, 82 Biggeu f10 a 14, Boter per kop f0.85 a 0.92^. HOORN, 8 Febr. - heet. Tarwe f-.22 heet.Garst f 6.a 6 25. 23 hect. Haver f 4.— a 5.1 heet. Witte Erwten f 8.-a -.3 heet Groene Erwten I II. a 12.3 hect. Grauwe Erwten fll.a 12.2 heet. Vale dito fll.« a 22 hect. Bruine Booneu f 12.50, a6 Witte Booneu f 13. 18 hect. Paardenboonen f7-a 810 Paarden f 60 a 140.200 Scha pen f22.a 35.45 Kalveren f 6.a 18.20 Varkens f 16.a 26. l Zeug f40.a -.135 Biggen f6.50 a 12.Kippen -.a -.400 Eenden f 1.a 1 25 5000 Kipeijeren 3 50 a 4.per 100, 1800 koppen Boter f 0.65 a 0.70 per kop. Handel stug. ROTTERDAAI, 10 Febr.. AIeekbap. Van puike qualiteiten vonden weder eenige partijtjes tot vo rige prijzen koopers. Van Racijn komt zeer weinig meer voor; door den Wilhelminapolder zal spoedig nog iets in veiling worden gebracht. Takwe. Van Inlandsche witte, was de aanvoer gering, die tot vorige prijzen, in de beste en geringe soorten, vrij goed opruimde, doch de tus- schenqualiteiten waren moeielijk te plaatsen. Rogge. Iulandsche tot vorige prijzen te verkoopen. Vlaamsche en Zccuw- sche i'7 a 7.50; Flakkeesche, Overmaassclie eu Noord-Brabandsche f6 70 a 7 30. Buiteuland.-che met kleinen handel, 128 Amerikaansche Western 210 a 212, 118/19 Odessa f 193 a 195 per 2100 kilo. LONDEN, 10 Febr. Ter Veemarkt van heden waren aangevoerd Runderen 2200; Schapen en Lammeren 14000; Kalveren 100; Varkens 100. Prijzen; Beste Runderen 6/2 schapen en Lamineren 7/Kalveren 7/S, Varkens 4ƒ.8 per steen. Donderdag 13 Februari vertrekt van hier de O.-I. landmail via Marseille, per laatste trein. Donderdag 13 Februari vertrekt van hier de mail naar de Kaap de Goede Hoop, via Southampton, per eerste trein. Zondag 16 Februari vertrekt van hier de mail naar Curacao en Suriname, per eerste tr. Heden overleed mijn gelipfde Echtgenoot R. van der HORS T, iu den ouderdom van 36 jaren en 7 maanden. Hei.der, S Febr. 1873. Wed. Pt. van der HORST, geb. Arbon. Ik kan niet nalaten bij deze opentlijk mijnen dank te betuigen aan de Heeren Doctoren van het garnizoen alhier, die tijdens de ziekte van mijn man hem zoo liefderijk heb ben verpleegd en met onvermoeide zorgen alles hebben aan gewend wat mogelijk was tot zijn behoud. Helaas, de mensch die wikt, maar God beschikt. Dankbetuiging aan allen, voor de belangstelling, betoond gedurende de ziekte eu het overlijden van mijn Echtgenoot. Wed. J. YAN BRUGGEN, jiangerveld en Familie.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 3