Jiieuros- en JIDncrtrnHC'öfnö. Zaterdag 13 April. \M 1245. Bekendmaking. NIEUWSTIJDINGEN. Deiiieede Jaargang. 1875. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden ƒ0.50 Franco per post u N 0 05 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der advertkntien van 1 4 rcacls is CO Centen; voor eiken reitel meer 15 Centen. Voordes Diusdapsen Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertenticn intezenden. Ingezonden stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. G I L T J E S. ©fficiiirl ijcöceïte. Heffing van Schoolgeld. De BURGEMEESTER der gemeente HELDER Acht liet noodig, de belanghebbende ouders in herinnering te brengen, dat het schoolgeld voor hunne kinderen, over het tweede kwartaal dezes jaars, vóór den eersten Mei aan staande, ten kantore van den Ontvanger dezer gemeente moet zijn betaald. Bij gebreke daarvan worden de leerlingen niet op de scholen toegelaten. Helder, den 15 April 1873. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. De Burgemeester der gemeente HELDER, mankt ter voorkoming van on gelukkeu aan de iugezeteueu bekend, dat de practische schietoefeningen op dc Hors met het geschut vau Zr. Ms. Oefeningsvaartuig „VULKAAN" we der op deu 1 Mei eerstkomende zullen aanvangen. Telkeus één uur voor den aanvang van de oefeningen, zal van genoemd vaartuig een los schot worden gedaan en een roode vlag aan den voortop worden gehescheu, en zal de Hors alsdan voor vaartuigen, personen en vee in de rigting van de door piketpalen gemerkte schootsliju tot op 4000 meters van af paal O onveilig zijn. Bij liet eindigen der schietoefeningen wordt de roode vlag ingehaald. Verder wordt in herinnering gebragt dat het verboden is, de projectielen en verdere materialen, welke op gemelde plaats liggen, op te zoeken en zich toe te eigenen, zullende deze handelwijze worden beschouwd als ontvreemding van 's Rijksgoederen, en degenen, d e zich onverhoopt hieraan mogten schul dig maken, als zoodanig worden vervolgd. Helder, den 17 April 1873. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. Uiet-nfficiccl geöceïte. #lïelder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., IS April 1S73. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeelandvertrok gisteren namiddag te 6 ure van de reede alhier, ter opvolging zijner bestemming naar Oost-lndië. Het état-major is als volgt: Jvan Gogli, kapt. ter zee, kommandantW. K. F. van Oordt, kapt.-luit. ter zee, Ie officier; J. P. Mercier en W. A. Arriens, luits. ter zeelekl.J. A. Snoek, G. M. Dolleman, D. Hordijk en A. M. R. Wagner, luits ter zee 2e kl.L. R. Koolemans Beijnen, W. Allirol, J. Bollaan, A. Seret, A. A. Sweep, M. Smits, H. G. J. Wolterbeek, K. W. II. Goetz, F. B. 's Jacob, W. H. Hofstede, F. M. A. Mathon, J. O. Veenhuijsen en L. Kamphuis Suermond, adelborsten Ie kl. D. C. W. Sutherland, kapt. der mariniers C. li. Pilaar, 2e luit. idem C. II. Schröder en Dr. T. Abrahamsz, offic. van gez. 2e kl.G. H. Verboon, offic. van admin. ie kl.J. H. de Sauvage. idem 3e kl.; A. A. Kleijnhens en J. S. C. T. Blankenstein, scheepsklerken. Het stoomschip Prins Hendrik is, volgens telegram van Zuid Ouessant ^tegenover Biest), Woensdag aldaar ge passeerd; het wordt hier thans ieder oogenblik verwacht. Met het stoomschip Willem Kroonprins der Nederlan den zullen de volgende passagiers naar Oost-Indió vertrekken le kl.de hh. Verdoren, echtg. en 5 kind., 11. A. J. Snethlage, G. Vlasboom en echtg W. G. L. Kretschuer en eehtg., Wevers Bettinck en echtg.; mevr. de Wed. van Heel, 2 zoons en dochter, de hh. IJzerman en echtg., Op der Heide, van Hees, Verwey Azn, K. de Vidal de St. Germain, J. llavelaar, P. Houtzager, van Heutsz, van Haaften, 131om- menstein (de 3 laatsten officieren medegeleiders). 2e kl.de hh. Bolt en echtg., J. P. Alsdorp, echtg. en 2 kind., H. Stoové, echtg. en 2 kind., J. B. Bouwens, G. J. Brandt, H.C. Sarolea, Wittich, H. G. Dijkerman, Obermann, benevens 3 ondeiofficieren en 67 militairen. Het vertrek van bovengenoemd stoomschip is op 22 April bepaald, terwijl het stoomschip Prins Hendrik medio Mei de de reis via Southampton zal ondernemen. Voor de reis van eerstgenoemd stoomschip zijn zoovele aanvragen geweest, dat er velen moesten afgewezen worden vandaar dat het volgende schip zoo spoedig reisvaardig gemaakt wordt. Z. M. heeft aan den heer W. J. Driessen, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als plaats vervangend kantonrechter in het kanton Helder (op het ei land Wleringen) arrond. Alkmaar. Z. M. heeft pensioen verleend aan den luitenant-kolonel A. H. Mommers, prov. adj. in Friesland, tot een bedrag van f1500.'sjaars en onder toekenning van den rang vau kolonel: aan den koloneljhr. H. G. F. Leyssius, plaatselijk kommandant 2e kl. te Breda, tot een bedrag van f 1SOO. 'sjaars; op aanvrage aan den majoor J. J. A. Finckensiepcr, plaatselijk kommandant 3e kl. te Groningen, tot een bedrag van f1300 'sjaars. Z. M. de Koning en II. M. de Koningin vertrekken aanstaanden Dinsdag te half twee ure, per extra trein vau den Hollandschen spoorweg naar Amsterdam, ten einde het jaarlijksch bezoek aan de hoofdstad te brengen, en zullen tot deu 28n April te Amsterdam verblijven. De Nederlandsche oud-scheepsdocter Ferhuson is volgens de Schles. Zeit. door liet Pruisische centraal-comité voor het verleenen van hulp in tijd van oorlog bekroond voor de beantwoording van dc prijsvraag Welke zijn de meest geschikte middelen om de conventie van Genève ook op zee toe te passen? De lieer Ferhuson stelt voor het aanschaffen van Lazareth-schepen, liefst oude fregatten of groote stoombooten, voorzien van talrijke reddingsbooten, en de oprichting van hospitalen in zeehavens. Gedurende de beide Paaschdagen zijn langs den Hol landschen Spoor 8500 vreemdelingen in de residentie aan gekomen langs den Rhijnspoor 2500. Aan het station der Hollandsche lijn aldaar werden 3500 kaartjes naar elders afgegeven. Men vernam alweder de, tot vervelens toe, ver ouderde klacht, dat het station veel te klein is. Men deelt mede, dat de heer Cd. Busken Huot, voor het nieuwe dagblad, door hem opgericht Algemeen Dagklad van Nederlandsch Indiëeen special en correspondent heelt geëngageerd, om aan het blad nauwkeurige en uitvoerige be richten uit Atchin te leveren. Die correspondent is met de expeditie vertrokken. Men mag dus in het Alg. Dkl. van Nederl. Indië de mededeeling van belangrijke bijzonderheden verwachten, en met dubbel verlangen zullen de geabonneerden in Nederland nu het blad van den heer Busken Huet te gemoet zien. Ten kantore van den gemeente-ontvanger te 's Hage is uit de kas van den ambtenaar, belast met de hondenbe lasting, ontvreemd de som van tweehonderd gulden. De po litie doet onderzoek. Men schrijft uit Kampen, 15 April Van de acht onderofficieren van het instructic-batfiillon die te 's Hage aan het examen voor tweede luitenant, bij de infanterie hier te lande, deelnamen, hebben er zeven een voldoend examen afgelegd terwijl er een in slechts een enkel

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1