BlillGEItLIJKE 8TAXD DER GEMEYTE HELDER. ADVERTENTIE». ontvangen, cn de uitmuntende inrichting in oogenscliouw konden nemen, begaven allen zich naar de groote kerk. De naam van den beroemden organist Basüaans is voldoende, om aan te duiden wat zij daar mochten genieten. Met opgeruimden geest werden daarna de werkzaamheden voortgezet en afgedaan. Verscheidene afgevaardigden ver zamelden zich later aan een gezellige» maaltijd, waarmede de bijeenkomst besloten werdZulke vergaderingen moeten krachtig medewerken, om den band tusschen de onderwij zers nader toe te halen, waarbij de maatschappij ongetwijfeld zal winnen vooral waar de autoriteiten zoo veel belang stelling aan den dag leggen. De volgende jaarlijksclie bijeenkomst zal gehouden worden te //Schageu." De Indische berichten, per landmail ontvangen, loopen tot 26 April. Alle berichten stemmen overeen, dat de At- chineezen van het eerste oogenblik der landing eene onver schrokkenheid en doodsverachting aan den dag hebben ge legd, die bewondering verdienden, waren ze minder het ge volg van tot het uiterste gedreven fanatisme en konden ze alleen aangemerkt worden als bewijzen van liefde voor vrij heid en onaihankelijkheid. De Atchineezen zijn, ondanks de verhalen in het nieuwe blad van den heer Huet, dat zij, aangevoerd dooi Europeanen, 80,000 achterladers bezitten, en dat hun aantal legio is, meestal slechts voorzien van oude vnursteengeweren, lansen en klewangs; dit laatste wa pen doet vreeselijke diensten en zij renden soms tegen het snelvuur der achterladers in om zich met den doodelijk tref- feuden klewang op de onzen te werpen. Van geschut schij nen zij ruim voorzien te zijn en weten het vrij goed te be dienen. Onze troepen hebben met eene dapperheid en volharding gestreden, die volkomen succes waard waren. Maar de At chineezen hebben doen zien, dat zij het in het opwerpen van versterkingen ver gebracht hebben. Men verzekert, dat 25,000 man tegenover ons stonden, die telkens verwoede uitvallen deden, onze troepen poogden om te trekken en dat deze nacht en dag door aanvallen van buiten geharce- iee:d werden. Generaal Kohier stierf den heldendood. Men heeft langs officieelen weg nog geene bijzonderheden omtrent zijn sneu velen ontvangen maar volgens alle geruchten viel hij met het vaandel in de hand, terwijl hij zijne troepen poogde te ralliëeren. Het regent te Atchin met stroomen en dat kan zoo tot September voortdureu de communicatie met de schepen was niet meer verzekerd, en de Regeerings-commissaris gaf der halve in overweging de expeditie te staken. Wij hebben thans opgaven omtrent het geleden verlies tot 18 April jl. (Ook hier te lande reeds bekend). Vol angst verbeidde men den 20sten de officieele mededeelingen. Ze volgden snel op elkander, in telegrafische kortheid uit muntende. Van het totale verlies heeft men nog geen offi cieele mededeeling. BVITElLilID. Een doktor uit Connecticut lokte patiënten door op een horen, cornet a piston of zoo iets, geluiden na te bootsen van iemand die onder het mes was. Daar men nooit voorbij kwam, of men hoorde klaagtoonen en gillen hield men hem natuurlijk vooreen man van uitgebreide praktijk en hij kreeg ze er ook door. Op den spoorweg tusschen Gent en Antwerpen viel dezer dagen een kind uit den trein op den weg. De wanhopige moeder sprong het kind na, viel en was onmiddelijk een lijk; het kind had slechts lichte kneuzingen hekomen. Zeventien vrouwen, waaronder moeders met zuigelingen, die zich te Chipping Norton met geschreeuw cn scheldwoorden er tegen verzetten, dat een paar vreemde werklieden de plaats in namen van hun echtgenooten en vaders, die den arbeid gestaakt hadden, zijn door twee overheidspersonen, tevens predikanten der Anglicaansc.he kerktot zeven en tien dagen gevangenisstraf met dwangarbeid veroordeeldzoo 't schijnt met noodeloos harde be handeling bovendien. Onder de werkende klassen heerscht groote verontwaardiging. De radicale afgevaardigde Mundella zal, naar aanleiding van 't gebeurdede afschaffing van de wet tot verbe tering der strafwet (criminal law amendment act) voorstellen. Giste - ren zou er een groote optocht gehouden worden om hem te steunen pigcsGnöni. De Redactie onderschrijft niet altijd de gevoelens der inzenders, Ik lees in de Heldersche en Nieuwedieper Courant van 30 Mei jl* een berigt van de redactie en een stuk van X(dat ook in liet laatste nommer van dit blad voorkomt) uit welk berigt blijkt, dat het door den Oudcnschilder Ooggetuige in deze courant geschrevene, door eerstgemelde ter plaatsing geweigerd is. De redactie van de Nieuwedieper zegt, dat de daarin vermelde feiten wat al te sterk gekleurd warenzonder er echter iets van over te nemenmaar zou dat blad ook niet wat gekleurd zijn Zou het zonder aanziens des persoons, opnemen wat ter plaatsing wordt aangeboden? Ik heb daar wel eens sterk aan getwijfeld, als ik zag dat stukken, die. door de Nieuwedieper geweigerd worden, door umijnheer de redacteur 1 werden geplaatst. Ik weet niet of ik liet hij 'het regte eind heb, maar ik houd niet van weigeringen en vooral niet van gekleurde?}.en daarom kom ik maar hij u, die ik voor een onpar tijdig man houden die dus wel zult plaatsen wat ik te zeggen heb, want ik heb nog meer te zeggen over de zaak, die doorX. zoo kleurloos beschreven is. Wie is X? dat is wel te gissen, maar niet zeker te zoggen, maar hij schijnt de zaak heel goed, va?/, nabij zelfs te weten. Hij wist dat de Oudeschilder zich door zijn gevoel liet over- heerschcn en zijn gezond verstand werkeloos liet. Iedereen, mijnheer de redacteur! kan zich ook maar zoo kalm niet houden, alsof er eigenlijk niets gebeurd was, dat kon een onpartijdige ten minste niet, maar dat kon X. wel. Hij wist ook dat de ongelukkige K. aan èene zielsziekte leed. Dat is wel mogelijkmaar K. kon anders heel gezond soms redeneeren over knoeijerijen die hij meende te zien, en waarover anderen het wel met hem eens waren. Hij wist dat hij zijn kind had willen mishandelen cn zijne naaste betrekkingen had willen vermoorden (zooals ook in het Nieuws van den Dag van 30 Mei jl.blijkbaar van denzelfden schrijver afkom stig, is medegedeeld, (doch de redactie van dat blad is niet een zijdig in haar berigt). Hij wist dat de politie geen benijdenswaardige taak had, en dat hetgeen zij deed. moest worden gewaardeerd. Maar hoe moet ik denken over hetgeen zij ?iiet deed en had behooren te doen, hoe moet ik denken over de niet tegenwoordigheid van den Burgemeester, als liet hoofd der politie Toen K. zijn kind wilde mishandelenzeiden zijne naaste be trekkingen: gij moet naar een krankzinnigen gesticht, nu de burgervader zijne kinderen niet bijstond waar zulks noodig was, wat moet er nu met hem worden gedaan X heeft getoond dat hij veel wist, kan hij ook op deze vragen het antwoord geven? Dan bewees hij misschien velen een dienst en deed hij beter, clan om te trachten de publieke opinie in liet aangezicht te slaan. Neen X, gij kunt, togen windmolens niet vechten, probeer het anders 'maar eens in de werkelijkheid. EEN GETROUW LEZER. Van 30 Mei 3 Juni 1S73. BEVALLEN: F Priem, ecb. van Willigen, Z. J. J. Smit, geb. Hoeksel, D. S. Former, gcb. Kunst, D. en Z. G. J. Stikkel, geb. vau der Haagsn, Z. T. Bakker, geb. Daanihouwer, 2 D. W. Lastdra ger. geb. birijer, D. M. Keiler, geb. Mac Fee, Z. OVERLEDEN D. Verfaille, 19 jaar. C. Marcliand, 15 dagen. D. J. Abbenes, geb. Feuuik, 37 jaar. A.Hollenbach, geb. IVolff, 53 jaar. C. Gouies, 1 jaar. Binnengekomen te Helder. 30 Mei. Catharina, v. d. Meulen, Memel. Zwaluw, Feninga, Riga. 31 VereinAprcckNewyork. Albcrtus Barend, TapRiga. IlerthaNoordd. oorl. fregat, komm. Rabnitz, Willcms-* haven. Zeehond, Coole, Riga. Albertus Barend, de Boer, 1 Juni. Actif, Vhöge. Memel. Dorthea, Spadsberg, Windau. 2 Diana, st., Londen. Scahorse,si„ Huil. Sherburnst, Sun- derland. Hasttngs, st., dito. Vcnus, Andcrscn, Slceen. An- dreas, Nielsen, Frederikstad. 3 Wind OZO. Jan van Brakel, de Roever, Padang Marga- reth Pugh, Jones. Probolingo- Anna, Corneliusson, Strom- stacl. Acliilles, Wulisberg, Drammen. Cornelia Anna Chris- tina. de Haan, Goole. Ghnstiania, st.Drammen. Drie Broeders, Bijkerk, Londen. Uitgezeild te Helder. 30 Mei. Fnirwind, Roule, Quebec. 31 Medea, st. Golhenburg. Whitwood, sl. Goole. 1 Juni Java, st., Batavia. Vriesland, Feenstra, Londen. Vine, st., Huil. Leo, Hoek. Leitli. Hoffnung, Voss, Koningsbergen. Eegel, Larsen, Christïansand. Caroline. Engclstad, Noorw. Nina, st., Bordeaux. Samuel Mary. Meenson, Bolchester. 2 Juni. Brothcrly Lovc, Moffith, Nevvcastlc. Plcyades, Brown, dito. Pcro, Wilsen, dito. Ilero, Earnshau, dito. Athelstan, Bed- lington, dito. Succeef, James. Seaham. Robort Strede, Booth, Séaliain. Anna, Soglem, Noorw. Alicla, de Vries, Avontüur. 3 Kornclis Bakker, Dacwes, Archangel. Daisy, Olilsen, Riga. 281ste STAATS-LOTE RIJ. Vijfde Klasse. Zestiende en Zeventiende Trekking. No. 7731 f-100,000; no. 1999, 10079 cn 14676, ieder f1000; no. G4, 7350, 8369, en 9371. ieder f400; no. 3827, 5133, 14831 cn 17439, ieder f200; no. 2054, 4541, 5802, 9579, 11228, 16257 cn 17257, ieder f 100. No. 8082 flOOO en Premie i 30,000; no. 14502 Premie f3000; no. 2697 f400. 51 A U KT BERICHTE IV. HOORN, 31 Mei. - heet. Tarwe fa - heet. Rogge fa5 heet. Garst f 6.a 7.5 heet. Haver f 4. a 5.1 heet. witte Erwten f 9 a - hecte groene Erwten fa - heet. vale erwten faf-, 8 heet. bruine Booucn f13.50 a 5 beet. witte Boonen f 14.- a-.-,- heet. Paardenbooneu af-, heet. mosterdzaad f a heet. karweizaad fa 14 Paarden 1* 100 a 250, 30 Koeien f250 a 450, 750 Schapen f27 a 45, 500 Lammeren fl4 a 23, 35 Kalveren f 6 alö, 50 Varkens f 20 a 30, 13 Zeugen f30 a 00, 525 Biggen f6 50 a 13.00, 25 Bokken f0.70 a 12, IS Geiten f 1.00 a 13, 15500 Kipeicreu f2.70 a per 100 stuks, 9000 Eendeicren f3.50 a -.-per 100 2S00 kop Boter f-.70 a 0,75 per kop. Handel matig. ALKMAAR, 31 Mei. Aangevoerd 5 Paarden f45 a 195, Veulen f-.18 Koeien f 1S5 a 270, 52 nuchtere Kalveren ('Sa 24, 329 Schapen f 22 a 46, 717 Lammeren flOa 21, 9 Geiten t'C a 8, kleine Bokjes f-.a f-.243 magere Varkeus f23 a 28, 410 Biggen f8 a 13, Boter per kop f0.70 a f 0.85. Heden overleed te den Helder in den ouderdom van 53 jaar onze hartelijk geliefde Moeder ALBERTINA WOLFF, Wed. van J. L. J. Hollenbach. J. L. HOLLENBACH, G. H. BLITS, J. A. BLITS Hollenbach. d'en Helder, I Junij 1873.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 3