HELDERSGHE COURANT. 31teu(ü8-- en Woensdag <flöocrtentic--6fttï>. 2 Juli. Dertiende Jaargang. NIEUWSTIJDINGEN. M 1264. 1875. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden 0.50 Franco per post n 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der ADVERTENTIEN van 1—4 regels ia 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve mende Advertentien iulczenden. Ingezonden stukken minstens e'cn dag vroeger. Uitgever S. G IL T J E S. Helder, Nieuwediep, "Willemsoord, enz., Juli 1S73. D3. ïelixpredikant bij de Chr. Geref. gemeente alhier, onlangs te Groningen beroepenhield Zondag avond voor een talrijk opgekomen schare zijne afscheidsrede, naar aan leiding van 1 Joh. 2, vs. 18a> Zondag avond werd door dc Christelijke Jongelings- er. Meisjesvereeniging alhier het 14e jaarfeest gevierd. Het verslag van den toestand der vereeniging gedureude het laatste jaar, getuigde van vooruitgang, en werd door het bestuur aan de leden voorgelezen in het Evangeliesatiegebouw. Daarna vereenigde men zich in het, aan de vereeniging toe- behoorende gebouw, alwaar men geruimen tijd, onder het zingen van fraaie liederen en houden van voordrachten, zeer genoegelijk bijeen bleef. De kolonel W. M. Camp, benoemd kommandant der Stelling Helder, is gisteren hier aangekomen. Het zal onze lezers ongetwijfeld zeer welkom zijn, uit de rubriek advertentien te vernemen, dat de aanstaande kermis alhier ook weder bezocht zal worden door het gun stig bekende tooneelgezelschap van de heeren Boas Ju- dels, thans geassocieerd met den heer Louis Bouwmeester. Wij kunnen er nog bijvoegen, dat dit gezelschap, zooals het thans is samengesteld, met recht onder de beste van Nederland gerangschikt mag worden. Wij verwijzen onze lezers naar achterstaande adver tentie van de heeren Stoete, Jacqui C°.die gedurende deze week eenige voorstellingen te Texel zullen geven en vervolgens de Heldersche kermis zullen bezoeken. Uit het affiche blijkt ons dat dit gezelschap met eenige acteurs en actrices is vermeerderd, die in de tooneelwereld een zeer gunstigen naam hebben verworven. Nog meer dan vorige jaren is dit gezelschap een gunstig succes, alleszins waardig. Vrijdag avond jl. vierde de afdeeling Helder der ver eeniging het Metalen Kruis, haar achtjarig bestaan. In dezelfde vergadering had de periodieke bestuurs-ver- kiezing plaatsmet algemeene stemmen werden de aftre dende leden herkozeu, alsde heeren M. W. Ruijgh. pre sident mr. K. J. C. Stakman Bosse, vice-presidentW. Amse, le secretaris; J. Klaverstein, 2e secretaris; W. A. Lastdra ger, penningmeester. Vervolgens werden de leden uitgenoodigd, om, ingeval zij nog in het bezit mochten zijn van eenige relequiën uit hunnen diensttijd, die aan het bestuur dezer vereeniging te willen afstaan, ter opzending en verdere aanvulling van de indertijd door wijle den hr. Roosdorp, stations-chef te Amster dam, bijeengebrachte verzameling, thans geplaatst in een der lokalen van de militaire academie te Breda. De St. Ct. van Zaterdag bevatte wijzigingen in de statuten der vereeniging //Marine-Club, alhier." Naar wij vernemen, gaat Zr. Ms. stoomjacht Valk eerstdaags naar Engeland, teneinde van daar twee nieuwe stoomkanonneerbooten voor de marine te halen. Zr. Ms. schroefstoomschip Amboinavan hier naar Oost-Indië bestemd, is Vrijdag jl. te Cadix aangekomen. Aan boord van dien bodem was alles wel. Volgens een bij liet departement van marine ontvangen telegram, zijn Zr. Ms. schroefstoorascbip Metalen Kruis, onder bevel van den kapitein ter zee II. B. Kip, en fregat met stoomvermogen Zeelandonder bevel van den kapitein ter zee J. van Gogh, resp. den 9n en 28n Juni jl. te At- chin en Zr. Ms. schroefstoomschip Schouwen, onder bevel van den luitenant ter zee le kl. C. P. van der Star, op zijne reis naar Oost-lndië, den 20n Juni te Point de Galle aangekomen, welke laatste bodem den 2n Juli daaraanvol gende van daar zou vertrekken, met bestemming naar Atchin Aan boord dier bodems was alles wel. De mailboot Prins Hendrikvan hier naar Batavia bestemd, is Zaterdag morgen (28 Juni) le Port-Saïd aan gekomen alles wel aan boord. Het stoomschip Prins van Oranjevan Batavia naar hier, is den 28 Juni, des avonds 6 ure, Gibraltar gepas seerd. Het weder was schoon en alles wel aan boord. Het stoomschip Willem Kroonprins der Nederlanden van hier naar Batavia, is 23 Juni te Point de Galle aan gekomen en heeft den volgenden dag de reis voortgezet. Het stoomschip Rotterdamvan de Nedcrlandsch Ame- rikaansche Stoomvaart-Maatschappij, vertrok den 28 Jnni van Rotterdam naar New-Yorkmet lading en 275 passagiers. Z. M. heeft den schout-bij-nacht J. J. Wichers met ingang van den eersten Juli, bevorderd tot vice-admiraal. Men meldt uit den Haag, 80 Juni. Met de directie van den schroefstoombootdienst op het Groot Noord-Hol- landsch Kanaal is eene nieuwe overeenkomst aaDgegaan voor het vervoeren van militairen, tusschen verschillende plaatsen. Reuter seinde Zaterdagavond een telegram, gedagtee- kend Calcutta 28 Juni, van dezen inhoud: Berichten van Sumatra bevestigen liet gerucht, dat de Hollanders den At- chineezen, ten einde den oorlog op minnelijke wijzen te eindigen, hebben aangeboden de oorlogskosten en die van de verbrande moskee te betalen, en dat zij in ruil daarvoor zekere voorrechten vragen. De Sultan zou onafhankelijk blijven, en de Hollanders zouden beloven zich niet in de Mahomedaansche godsdienstaangelegenheden te mengen. Deli is rustig." Naar het Jlandbl. mededeelt, zijn door den goever- neur-generaal van Nederl. Indië benoemd tot leden eener commissie, om een onderzoek in te stellen omtrent den loop der expeditie naar Atchin, de hh. mr. der Kinderen, lid van den raad van Indië, president, generaal Yerspijck, de kolonels Kroesen, Maarschalk en Hoedt, het lid van het hooggerechts hof mr. Schröder, en den ambtenaar de Laat de Kanter als leden, met den In luitenant van Ham, als secretaris. De keizer van Duitschland heeft den burgemeester van Vlieland, den heerL. Zunderdorp, een gouden horloge met naamcijfer en kroon doen toekomen, wegens de redding der bemanning van het in Dee. jl. op de kust gestrande Hamburgsche schip Franklin. Aan de redders is een geschenk in geld uitgereikt. Men schrijft uit Purmerend, 28 Juni. Eenigen tijd geleden werd, bij het graven van slooten in den Necker- polder in deze gemeente, onder de veenlaag op de klei ge vonden, de bij elkander liggende geraamten van een mer.sch en van een paard. Op eenigen afstand daarvan werd op gelijke diepte gevonden, een kruikje of kannetje van gebakken klei, 't welk klaarblijkelijk uit zeer vroege tijden herkomstig is. Dat kannetje is nog in 't bezit van den eigenaar van 't land alhier. De veenlaag heeft eene diepte van pl. m. 2 meters onder 't maaiveld. Leden van Nederl. schutterijen en weerbaarheids-ver- eenigiugen, die aan de vroeger gedane uitnoodiging tot deel neming aan het prijsschietea van the National Rifle Asso- ciation, te Wimbledon te houden gevolg willen geven, zullen, naar het oordeel van den gezant te Londen, het best doen zich tot het verkrijgen van inlichtingen wegens die deelne ming te wenden tot den heer Chaires Mercier, 12 Albert, Hvde-Park, S. W.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1