BiMüLijy mm der üdieimë helder. BliRREllLlJKE STAÜi) DER (iHËBME ÏLXKL. De stoomschepen St. George en Java, van hier naar Batavia, zijn aangekomen respectievelijk te Southanipton en te-Port Said. Alles wel. Het stoomschip Java, vanhier naar Batavia, is Woens dag-avond te 9 ure Saez gepasseerd en heeft onmiddel lijk de reis voortgezet. Alles wel aan boord. Z. M. heeft aan C. Muller Cz., op zijn daartoe ge- daau verzoekeervol ontslag verleend als plaatsvervangend kantonrechter te Schagen. De Minister van Binnenlandsche zaken heeft bepaald, dat met ingang van 1 Juli jl. in het 9e district van Noord- IIolland dienst zal doen de opzichter van de waterstaat L. H. Folkens, thans te Assen. De miliciens der lichting van 1872 die nog bij de verschillende infanterie-korpsen in activiteit zijn, zullen den 15den dezer in het genot van onbepaald verlof worden gesteld. Te Wieringen is de bliksem geslagen in het huis, be woond door Jan Sprenkeling. De bewoners hadden ter nauwerr.ood den tijd het brandende huis te verlaten, zoodat de geheel e inboedel en eenig vee een prooi der vlammen is geworden. Per telegraaf wordt uit Deventer gemeld, dat de heer Üullert de benoeming tot lid der Tweede Kamer, als af gevaardigde uit dat district, niet aanneemt, en de kiezers- vereeniging //vrijheid en orde" alsuu tot kandidaat gekozen heeft de heer mr. W. van der Kaay, te Alkmaar. De heer A. J. H. van der Toorn heeft ontslag geno men als lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland De Raad van State heeft in eene samenkomst met den staatsraad in buitengewone dienst, luitenant generaal van Swieten, van dezen op plechtige wijze afscheid genomen voor zijn vertrek naar Atchin als civiel regeeringscommissaris en militair bevelhebber. De vice-president hield eene hartelijke toespraak, waarop generaal van Swieten in waardige taal antwoordde. Gister kwam te Utrecht buiten de Weerd-barrière aan den wal Zr. Ms. stoom-kanonneerboot no. 2, komm. luit. ter zee 2e kl. C. R. A. van Osenbruggen. Dit vaartuig houdt zich onledig, met het opnemen der groote rivieren; het zal morgen de reis langs de Vecht naar Amsterdam ondernemen. Aan het Fad. wordt thans uit goede bron meegedeeld, dat de tijd, waarop de verdachten van den dubbelen moord zullen terecht staan, nog niet met zekerheid is op te geven; dat het wel mogelijk is, dat het in den loop der maand zoover zal komen, maar dat de stukken op dit oogenblik zelfs nog bij den Procureur-Generaal niet zijn iiigekomen# Een kwaadaardige stier, Dinsdag op de veemarkt te Rotterdam aangevoerd, geraakte met een naast hein staanden stier aan het vechten. De eigenaar, een veehouder uit Stolk- wijk, wilde dit beletten met tusschenbeide te komen en zijn stier op dén kop te gaan hangen, doch het woedende dier gehoorzaamde niet aan zijnen' meester en stootte hem zoo tegen de ijzeren balie, dat de man zeer ernstig aan de borst en linker ribben is verwond en onmiddelijk per rijtuig naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd moest worden. Aangezien het niet raadzaam was het kwade dier door de stad te voeren, is het bij opbod verkocht en op de plaats afgemaakt. Uit Wcenen wordt aan liet Vad. gemeld, dat de ga lerij, waar de Ned. kunststukken zijn tentoongesteld, voort durend de aandacht trekt. Voor een der stukken van den heer Bisschop, waarvoor f 4200 wordt gevraagd, zou dezer dagen door een Engelschman 300 pd. st. geboden zijn. II. M. de Keizerin van Duitschland moet bij haar bezoek in de kunsthallc haar bijzondere ingenomenheid hebben te kennen gegeven met de schilderij No. 62 van onzen landge noot Jhr. Heemskerk van Beest. Wij ontvingen Woensdag een overzicht van het ver slag over 1872 der Germania, levensverzekering-maatschappij te Stetlin, uitgebracht door den directeur, den heer Dr. A- meling, in naam van den raad van administratie in de alge- metne vergadering van den 26sten Mei 1S73. Zooals uit dat verslag blijkt, zijn de zaken der Germania in het af- geloopen jaar belangerijk in bloei toegenomen, en, behalve dat de maatschappij eene aanzienlijke vermeerdering van nieuwe verzekeringen kan aanwijzen, zijn ook minder con tracten vervallen dan tot dusver het geval was. Woensdag morgen vroegtijdig, heeft de heer Jhr. C. A. van Sijpesteyn, nieuw benoemd gouverneur der kolonie Suriname, met zijn gezin de residentie en het vaderland verlaten, ten einde zich naar zijne bestemming te begeven. Eene schare, vrienden en bekenden van den West-Tndieschén landvoogd waren aan het station van het Hollandsche spoor saaingekomen om den heer Sijpesteyn een hartelijk //vaarwel" toe te roepen. Men schrijft uit Vlaardingen, 2 Juli. Woensdag is de tweede haringjager hier aangekomen met 69 ton vollen en 90 ton maatjesharing. - Verlangt Nederland een bezoek van den Schach van Perzië, het zorge slechts dat hem verhaald worde van de reizen van Peter den Grooten naar Zaandam. Inderdaad, Nassr-ed-Din stelt er roem in, den vermaarden Czaar na te volgen- en gelooft, dat hij dit doet. Toen hij b. v. ver nam, dat czaar Peter aan de stad Spa, na er de baden gebruikt te hebben, zijn borstbeeld had gezonden, zeide hij, dat hij ook aan de stad zijn buste zal zenden. Te Brussel wilde hij in het park de plek bezoeken, waar Czaar Peter die dien dag teveel gedronken had, in den vijver was ge vallen. Werkendam, een welvarend dorp in de prov. Noord- Brabant, mag zich in een zuinig gemeentebestuur verheugen. De wijzerplaten en wijzers op den kerktoren aldaar moeten noodzakelijk worden geschilderd; B. en W. besloten oin van de vier wijzerplaten er vast twee te laten teeren en de cijfers er met gele verf op te doen schilderen, terwijl het teeren en schilderen der twee anderen wordt uitgesteld tothet jaar IS75. Twee jonge paarden van den landbouwer F. Groe- neveld, te Bunder-Nieland, door diens knecht uit het land gehaald, gingen aan den haal. De knecht geraakte meteen been in de lijn verward, werd een eindwegs medegesleurd, en eindelijk tegen een wringpaal geslingerd, zoodat hij het hoogstwaarschijnlijk besterven zal. Te Maassluis is een 20jarige dienstbode met het spoelen der wasch iu het water gevallen en verdronken. CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt liet ingezonden ar tikel Wat dunkt u van de bijzondere scholentot een volgend nommer te verschuiven. Van 1 4 Juli 1873. ONDERTROUWD H. Baas, schoenmaker, en L. den Ilartog, wonende le Petten. J. van Duin, koiliehuis-hediende, en G. M. Duijvetter. J. WeduNvcr, koperslager, weduwnaar van A. Veeueudaal, eu C. J. Leflelaar, weduwe van P. Langeuhoven, wonende te Amsterdam. G. Leen,scheeps timmerman, eu A. Berg. J. 11. L. Volmulder, vuurwerker, en O. Pinster. GEHUWD: P. Graaft' en W. Smit. J. Provo eu C. Mets. M. Oudkerlc eu M. Cohcuno. BEVALLEN N. de Bruin geb. van Wijnen, D.— A Noot geb. Tuin man, Z. A. Kok geb. Graaft', Z. L. Ros, Z. M. Kcisloot geb. Evers, Z. S. Govers geb. Snrit, Z. OVERLEDEN G. de Bruin, 1U maanden. N. Krul, 66 jaar. Levenloos aangegeven 1. Van 26 Juni. tot 3 Juli. ONDERTROUWD: Klaas Bakker Tijszoou en Grietje Vcrberne, weduwe van Comelis Witte. GETROUWD .- biets Bakker en Trijntje Dijker. GEBORENTennis, zoon van Comelis Dogger en Coruelia Hemelrijk. Wijbrond, zoon van Wijbraud Krijnen eu Aalljo Snip. Grietje doch ter van Jan Dalmeijer Klz. en Aalje Molenaar. OVERLEDEN Anna Corlina Elisabeth Meijer, dochter van Hendrik Meijer en Jobannelta Sophia Visser. Nceltje vuu Leuteu, dochter van hlcijs van Lcnlen eu Elisabeth Peper, 2 maanden. Comcji-jc Boon, 5 jaren, dochter van Megert Boon en Dituweitje Bakker. fel IU KIE 'iT flï Si E Binnengekomen te Helder. 2 Juli. Suriname, Houtkoper, Suriname. Vertrouwen, dc Ruiter, Riga, de laatste met verlies van zeilen, verschansingen en een gedeelte der deklast. Andreas, Hacker, Abo. Goede Verwachting, Dekker, en A. R. Falck. Hut, beide Helsing- fors. Eimnelina, Wetiesen, Frcdrikstad. Najaden, Nielsen. Petersburg. Médóa, st. Dantzig. Vidar, Sürensen, en Vesta, Sanne, beide Drammen. 3 Antelope, st. Taganrog. Rick lef, Hansen, en Jorgen Olsen, Bye, beide Pernau. Flecke Jovwer, Mclleraa, Riga. Prins Oscar, Christensen, Bor'ga. Charlotte, Kuiper, Drammen, Attivo, Riuero, Akyab, laatst v. Falmouth. Eber, Guric-h, Newyork. Peskatagua, Scott, Baltimore. Kerkstall, st. Huil. 4 Wind ZZW. Anna Sophia, Hoekstra, Banjoewangie. Boni, Meters, Borga. Kepier, st.Sunderland. Sunds- wall, Gundersen, Sundswall. Eensgezindheid, Seinstra, Riga. Stad Lcijden. Huisman, Wijburg. Louise, Han sen, Drammen. Eenigbeden, Olsen, Drammen. The Darnett, Scrivener, Rochestcr. Dorus, Baas, Kopenhagen. Uitgezeild te Helder. 2 Juli. Jacoba Christina, Mulder, en India Packet, Diepcrink, beide Batavia. Tyne, st. en Nereid, st., beide Newcastlc. Diana, st. en Twee Zusters, Feenstra, beide Londen. 3 Rotterdam, st. Petersburg. Philemine, Bouzie, Nantes. Bar- bara, Robinson, Sealiam. Sisters, Allison, Newcastle. Syl- vanus, Reinhard, Drammen. 4 London, Toering, Londen. St. George, Bastard, Londen. Aangekomen Passagiers per het schip Anna Sophia: cle heer II. J. Tendeloo, echtg., kind cn bediende en 4 jongehce- ren: de Beus, van Ekeres. Graafland en v. d. Hoek, de heer J. W. A. Kooytnans, kapt. der inf.echtg. en 6 kinderen, de heer C. J. La- ceulle, 2e luit., Mevr. de Wecl. Helmkamp. M A K Si T II E U I CU T E N. SCHAGEN, 3 Juli. - Paard f a Ossen 1' a 2 Stieren f 190 a 200, 20 Gelde Koeien f 90 a 320, - Kalf-Koeien f260 a 270. - Vaarzen fa - Ilokkelingcn f110 a 15 Nuchtere Kalveren f8 a 18. - Vette Rammen fa180 magere Schapen f22 a 23, Vette Schapen f32 a f42, 150 Lammeren f8 a 16, Oscrhouders 1'a 10 Bokkcu eu

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 2