HELDIRSGHE Jïteuras- en Woensdag «aöoertentte-öfaö. 9 Juli. Dertiende «Jaargang. 1875. NIEUWSTIJDINGEN. M 1266. Verschijnt DINSDAG- en VRIJDAG-AVOND. Abonnementsprijs voor 3 maanden f 0.50 Franco per post H B 0.65 Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren. Brieven franco. De prijs der Advkktbntihn van 1 4 regels is 60 Centen; voor eiken regel meer 15 Centen. Voordes Dinsdags en Vrijdags middags 12 uur gelieve men de Advertentiën intezeuden. Ingezondeu stukken minstens een dag vroeger. Uitgever S. GI L T J E S. Provinciale Schietwedstrijd. Met den trein van 9.55 uur arriveerden Zondag morgen ahier de vereeoigiugen Claudius Civilis, Propatria en een gedeelte der dd. schutterij van Amsterdam, een afdeeling der schutterij van Alkmaar en leden der weerbaarheidskorpsen uit Hoorn en Schagen, deelnemers aan den, door het Artillerie- Vrijkorps uitgeschreven provincialen schietwedstrijd. Op het perron stonden het vrijkorps en het muziekkorps der marine gereed de ten strijde komenden te ontvangen, welke ontvangst op de meest hartelijke wijze plaats had. Na opgesteld te zijn, marcheerde men gezamenlijk naar het lokaal Musis Sacrumwaar de loting om de schietbeur- ten zou plaats hebben; in de zaal gekomen, die voor deze feestviering zeer net was gedekoreerd, heette de Majoor-kom- mandant van het vrijkorps alhier, de verschillende opgekomen vereenigingen welkom, welke welkomstgroet luide werd toe gejuicht. Nadat om de schietbeurten was geloot, ving men in vereeniging met de van hier deelnemer.den (de vereenigiug Vaderland en Oranjesociëteit Marsgedeelte infanterie, ma riniers en schutterij) ten ongeveer 12 ure de marsch naar het schietterrein aan, weder voorafgegaan door het muziek korps, dat hen tot aan het einde der gemeente uitgeleide deed. Ofschoon de temperatuur des morgens zeer drukkend was en het meermalen dreigde te gaan regenen, kwam er tegen den middag een aangename koelte op, die den schutters in de warme duinen zeer aangenaam was. Vijf goede banen met schijf (weerbaarheidsmodel) waren opgericht; de wedstrijd op 200 passen, die toen plaats had en zeer goed afliep, had den navolgenden uitslag: le prijs, twee portwijn-kannen, met zilver gemonteerd, aangeboden door hetartillerie-vrijkorps, de heer de Kempena, luit. inf. 2e een peper- en zoutstel, met zilver gemonteerd, aangebo den door den majoor-kommandant Mr. D. P. H. Aberson, de heer Ströve, lid van Claudius Civilis te Arasterdam. 3e een Sigaren-standaard, met zilver gemonteerd, aangebo den door de onderofficiers-vereeniging Vaderland en Oranje de heer Pelster, lid van Claudius Civilis te Amsterdam. 4e een sigaren-standaard, aangeboden door de sociëteit Mars, de heer Molenaar, lid der Weerbaarheid te Alkmaar. 5e twaalf dessert-messen in zilver, aangeboden door de socië teit Mars, de heer Mazel, kapt. der artillerie. Ce een sigarenbeker met zilveren voet, aangeboden door het artillerie-vrij korps, de marinier Kistenruiter. 7e een peper- en zoutstel, aangeboden door het artillerie vrijkorps, de heer Mendes da Costa, kapt. der schutterij te Amsterdam. 8e een Beijersch-bierglas, aangeboden door het artillerie vrijkorps, de beer M. L. Beek, lid van het art.-vrijkorps. 9c een vcldflesch, aangeboden door het artillei ie-vrijkorps, de heer Wildeboer, sergt.-maj. der schutterij te Amsterdam. 10e een bitterglaasje op zilveren voet, aangeboden door den heer van der Mey, de heer de Fauve, adj.-onderoffic. der inf. Des avonds ten acht ure konden de feestvierenden zich weder vereenigen in het lokaal Musis Sacrumten einde een zeer fraaie muziekuitvoering van meergenoemd korps bij te wonen en na afloop daarvan, zich aan den dans te verlustigen. Zeer velen maakten daarvan met hunne dames gebruik en brachten er den avond genoegelijk door. Gister morgen ten 9 ure vereenigden zich de schutters weder bij de banen, tot het houden van den wedstrijd op 300 en 100 pas, die des namiddags door eene muziekuit voering werd opgeluisterd en in de beste orde afliep. De prijzen werden behaald, als volgt: Op 300 passen. le prijs, een pendule onder stolp, aangeboden door het eerelid den schout-hij-nacht F. A. A. Gregory, de heer Katter- veld, lid van Claudius Civilis te Amsterdam. 3e 4e 5e 7e 8e 2e prijs, twee bloempotten op standaard, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Valbrecht, lid van Claudius Civilis te Amsterdam. een eierstel met zilver gemonteerd, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Soeters, lid der weerbaarheid te Hoorn. een zilveren cylinder-horloge, aangeboden door de korpor. vereeniging Èendragt en Vriendschapde heer Sorensen, sergeant der mariniers, t een tafel-flacon met zilver gemonteerd, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer van den Berg, lid der weerbaarheid te Hoorn. een gouden doekspeld, aangeboden door den luit.-ter-zee Jeekel, de heer van Meteren, 2e luitenant der infanterie, twee bloempotten, aangeboden door het artillerie-vrij korps, de heer Esser, luitenant der mariniers, een inktstel, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Iiolsema, lid der Weerbaarheid te Alkmaar, een couriertasch, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Hora Adama, '1e luitenant der infanterie. 9e x> een cigarenkist, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Mulder, lid van Claudius Civilis te Amsterdam. Op 100 passen. (le prijs, een zuurstel, aangeboden door hetartillerie-vrijkorps, de heer G. N. Prins, lid der sociëteit Mars. 2e een portret-album, aangeboden door het artillerie-vrij korps, de heer Buisman, onderofficier bij de marine. 3e een staalgravure, aangeboden door het artillerie-vrijkorps, de heer Manheim, lid van het artillerie-vrij korps. In bet lokaal Musis Sacrum werden de prijzen aan de overwinnaars uitgereikt door den heer Spengler, vice-president van het centraal comité, bij welke gelegenheid hij ellcen winner op zeer flinke en aangename wijze toesprak, en ten slotte aan den baankommandant Feith een bronzen medaille.! beloofde toe te zenden voor de, in den wedstrijd der baan- kommandanten, behaalde overwinning. Een zeer gedistingueerd publiek woonde deze feestelijkheid bij, die weder werd opgeluisterd door eenige muziekstukken van het korps van den heer Weckesser en het zingen van toepasselijke liederen. Dat het aan toasten op liet Kon. huis niet ontbrak, behoeft niet vermeld te worden. Het was reeds laat, toen de vrienden scheidden en we gelooven zeker dat het, gedurende deze twee dagen, alhier gesmaakte genoe gen bij velen langen tijd in aangename herinnering zal blijven- Helder, Nieuwediep, Willemsoord, enz., 8 Juli 1873. Zr. Ms. stoomschip Valk vertrok lieden morgen van hier naar Engeland. Het doel der reis deelden wij vroeger mede. Z. M. heeft den luitenant ter zee le kl. P. E. Tegel berg, op verzoek, met ultimo Juni eervol uit den zeedienst ontslagen den luit. ter zee 2e kl. E. J. Stokhuyzen, met 1 Juli bevorderd tot luit. ter zee le kl. Van wege de maatschappij Java zal op het einde dezer maand van hier, via Suez, naar Batavia vertrekken het stoomschip Salsette. Het stoomschip Prins van OranjeVrijdag-nacht al hier aangekomen, zal 5 Augustus weder van hier naar Ba tavia vertrekken. De luit. t. z. 1ste kl. G. J. Buyskes, en die der 2de kl. J. H. Strootman, beiden dienende aan boord van het wachtschip te Hellevoetsluis, en de luit. t. z. 2de kl. W. H. Dittlof Tjassens, dienende aan boord van het raderstoom schip Valkworden op non-activiteit gesteld en vervangen, de beide eersten door den luit. t. z. 1ste kl. J. P. Noor- duin en den luit. t. z. 2de kl. F. Böhtlingk, en de laatste door den luit. t. z. 2de kl. K. J. Bal.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 1