eene Moer der ij BliUGEULIJKE STAXD DEK GEMEENTE DELDER. ADVERTENTIE Ni Door toevallige omstandigheden met annexe LANDERIJEN, het rijtuig gespannen paarden in, waardoor de dieren tegen den grond vielen, doch het leven van den knaap gered werd die wel een eind weegs mede werd gesleept, maar er toch zonder ernstige verwondingen afkwam. BU1TG1LA N I>. De Groofs derde proef tot opstijging in een ballon is weder mislukt. Zondag is de ballon welke den man omhoog zou voeren, ontijdig opgestegen, Maandag scheurde de zijde en Dinsdag ontsnapte de gas, juist toen de Groof zijne vleu gelen reeds had aangegespt. De uitvinder is wanhopig. De in Londen wonende Ital. beeldhouwer Trentanove heeft een buste van Adeline Patti onderhanden, welke hem door een groot aantal harer vereerders besteld en natuurlijk aan de geliefde Diva aangeboden zal worden. De bekende Karl Vogt reisde dezer dagen in Zwit serland. ïn een herberg tredende, vroeg hij of men ook cHicorei had. Men bracht hem een pakje. Hebt ge niet meer? Jawel! Breng me dan al wat ge hebt.Men bracht hem, wat men bezat Is dat alles? JaNu, bezorg me dan een kop koffie. Men begrijpt welk een gezicht de hospita zette Benoemingen, enz. De luit. ter zee 2e ld. A. do Bruyne, dienende als le officier aan boord van Zr. Ms. monitor Tijgerwordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld en met den In October daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee 2e kl. O. C. A.J. Moreau, terwijl de luit. ter zee 2e kl. J. Schimmel met gelijke dagteekening ge plaatst wordt aan boord van Zr. Ms. wachtschip alhier. Z. M. heeft mr. E. J. A. graaf van Bylandt benoemd tot voor zitter van de Eerste Kamer der Staten Generaal, gedurende de zitting, die zal aanvangen op den derden Maandag dezer maand. De luit. ter zee le kl. A. baron Collot d'Escury, dienende als de offic. aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met den laatsten dezer op non-activiteit gesteld, en met den ln October daaraanvolgende vervangen door den luit. ter zee le kl. E. B. Bonn. TROONREDE.. Z. M. de Koning heeft gisteren de vergadering der Staten- Generaal met de volgende rede geopend y> Mijne Heeren »Ik verheug Mij, ook nu weder, bij de opening Uwer gewone zitting, het geluk te hebben, gunstige mededeelingen te kunnen •doen aangaande den toestand des lands. »Bij het bezoek, in het voorjaar door Mij gebracht aan de noor delijke gewesten des Rijks, ontmoette Ik allerwege blijken van welvaart en bloei. «De havenwerken van Vlissingen, onlangs in Mijne tegenwoor digheid geopend, hebben een nieuwen weg voor den handel gebaand, die nieuwe welvaart belooft. «Ik stel er prijs op in Uw midden met erkentelijkheid te betuigen, dat ik in het Noorden en in het Zuiden door de gehcele bevollung met de levendigste en ondubbelzinnigste bewijzen van liefde en verknochtheid ben begroet. «De verwikkelingen, voor Ons in den Indischen Archipel ontstaan, deden Mij te meer de bewijzen van belangstelling en vriendschap waardeeren, welke Ik voortdurend van allo vreemde Mogendheden heb mogen ontvangen. «Zee- en Landmacht voldoen steeds op loffelijke wijze aan haar roeping. »Het openbaar en bijzonder onderwijs blijft Mijne levendige be langstelling wekken. «Op de vereldtentoonstelling te Weenen, in dien grooten wed strijd der volken, heeft Nederland zijn naam in Nijverheid en Kunst met eere gehandhaafd. «De berichten omtrent de beteugeling der ziekte, die sedert jaren den veestapel teistert, luiden gunstig. «Niettegenstaande de stijgende behoeften van den gewonen dienst en de buitengewone uitgaven, zoo hier te lande als in Indië, is de gesteldheid van 's Lands geldmiddelen gunstig te noemen. »Na de tijdelijke staking van de krijgsverrichtingen te lande tegen Atchin worden de kusten van dat Rijk met goed gevolg door de zeemacht geblokkeerd. De noodige voorzieningen zijn en worden genomen, ten einde den strijd te lande met kracht te kunnen hervatten. «Binnen den kring van Onze Oost-Indisclie bezittingen is, met uitzondering van enkele onlusten van plaatselijken aard, de rust onverstoord gebleven. «Over het algemeen was ontwikkeling van handel en scheepvaart merkbaar uit de rnirae opbrengst van de in- en uitvoerrechten. De belangen der nijverheid zijn bevorderd door nieuwe bepalingen om trent de mijnontginningen. «In sommige streken, waar gebrek aan voedingsmiddelen bestond of dreigde te ontstaan, is door de Regeering en particulieren krach tige hulp aan de bevolking verleend. De vooruitzichten omtrent den oogst van voedingsmiddelen zijn thans geruststellend. «De toestand der West-Indische koloniën is bevredigend. Suriname heeft het hoofd geboden aan de moeielijke omstandigheden, die in dit jaar werden verwacht. «Terwijl het tractaat met Groot-Britannië betreffende de emi gratie gunstige uitkomsten gaf, bleef ook bij de vroegere slaven, na de opheffing van het staatstoezicht, gezindheid tot arbeid bestaan. «Guragao mag zich door uitbreiding van handel en scheepvaart in toenemende welvaart verblijden. «Met den wensch, dat Uwe beraadslagingen onder Hoogeren zegen mogen strekken tot heil van het dierbaar Vaderland, verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend." 282ste STAATS-LOTERIJ. Vijfde Klasse. Achtste Trekking. No. 4080, 4752 en 19077, elk f1000; no. 1400,2042, en 10231, elk f400; no. 3794, 6454, 8467, 8494, 10530, 12189, 16577 en 19060, elk f200: no. 2051, 4034, 4422, 8783, 9690. 12389.13676, 14927 en 17852, elk f 100. SCBEEEFSTÏJD1HGEW. Binnengekomen te Helder. 12Sept. Médéa, st. Dantzig. 13 Hawk, st. llull. Johan Eilard Marie, Scheurleer, Nerva, Salisbury, st. Riga, n. Londen, als bijlegger, heeft de reis voortgezet, the Darnett, Scrivcner, Rochester. Barbara, Robinson, Scaham. 14 Kepier, s., Sunderland. Premula, Andresen, Frederikstad. Zr. Ms. schroefst. t' Loo, komm. Rijk, Vlissingen. Zr. Ms. monitor Tijger, komm. Smith, dito. 15 Star Queen. Dav'ies, Rangoon.Undauntod, Young, Bombay. Elisa Hunting, st. Batavia. Uranus, Gottsche, Soerabaya. Diana, st. Londen. Aimwell, Goole, Seaham. Essay, Kettle, idem. Recovery,Johnson, Newcastle. Borneo, st. Sunderland. Zr. Ms. brik Ternate, komm. van Lesschen, Vlissingen. 16 Carbon, st., Newcastle. Uitgezeild te Helder. 12Sept. Seahorse, st. Huil. 13 Johannes, Nannings, Botnische Golf. Aegidia, Basberg, Kötka. Lida, Vinlce Muller, Suriname. Staa Worlcum, van 'tVeer, Friesland, Feenstra, Sippe Visser, van der Zee, alle 3 Londen. Goodell, Crocket, Huraber, Sharp, Califor- nia, Rifley, en Zephyrus, alle 4 Newcastle; George Smit, Marshall, Vivid, Bedingfield, en Biddick, s., alle 3 Sunder- land.-Succ.es, Jarnes, Seaham. Damietta, s., Middlesbro. Ceres, Olsen, en Erlcn, Hansen, heide Petersburg. Goede Ver wachting, Dekker, en Apollo, Stephanson, beide Sundswall. Witch, Gronstedt,en Ilalfdan, Sievertscn, beide Söderhamm. Daphne, Nicolaysen, Gefle. Nanna, Mauritsen, Memel. Deo- data, Adresen, Dagny, Arveseni Caroline, Bredesen, en Wiken, Naess, alle 4 Oostzee. J.'D. Caroline, Olsen, Oster- risöer. Martin Luther, Eliassen, en Achilles, Erichsen, beide Drammen. Haldis, Cappelen, Frederikstadt. 14 Boni, Metus, Oostzee. Eric, Taarvig, Noorwegen. Biddick, st., Sunderland. 15 Vera, st. Newcastle. 16 Niets. Van 1216 September 1873. ONDERTROUWD C. Klok, hoofdonderwijzer te Texel, en T. Grimme L. Zwaai, zeeman, cn B. Bethlehem. B. Coster, machinist te Rot terdam, en S. Riemersma. GEHUWD J- P. Caltenbach en J. van Hulst. E. C. Servaas en L. C. Spil. P. Daalder en J. B. Bakker. BEVALLEN A. Muller geb. Vijselaar, D. D. Vermeij geb. Broek- buijsen, D. J. W. Burger, D. M. Quast, D.A. Noot geb. Kossen, Z. A. Tompot geb. Fluijt, D. C. Prins geb. Bomhoff, Z. OVERLEDEN: J. F. Smit, 31 j. J. Kroeb, 4 j. K. H. Mulder, 12 d. G. Koomen, 9 m. H. W' Rijkers, 3 m, J. M. Heesters, 8 m. A. G. Luters, 4 m. J. Knikker, 20 j. J. Dikke,. 40 j. Levenloos aangegeven 1. MARKTBERICHTEN. ALKMAAR, 13 Sept. Aangevoerd 4 Paarden f 65 a 175, Veulen f-.5 Koeien f 250 a 300, 12 nuchtere Kalveren f 14 a 26, 362 Schapen f16 a 52, Lammeren fa 10 Geiten f3 a 9, kleiue Bokjes f-.a f-.156 magere Varkens f 17 a 30, 324 Biggen f6 a 11, - Ezel f—Boter per kop f0.82£ a fü.87£. AMSTERDAM, 15 Sept. Rogge per 2100 kilo goed prijshoudend; jarige Galatz f238, 239; nieuwe Petcrsb. f240 mindere dito f 236. Op levering begin zeer vast, sluit iets flauwer; Oct. f232, 231, 230 Nov. f234, 233; Maart f240, 239, 238; Mei f240, 241, 240, 239. Tarwe per 2400 kilo op levering hoogerOct. f 390. Aardappelen. Westlandscbe Zand f3 a 4 Noordwijker dito f 2 a 5 Hillegommer dito f 1.50 a 4 Geldersche Stoelenmatters f 2,50 a 2.70 dito Fransche Jammen f2.10 a 2.20; ronde Wolkammers f 1.80 a 2.10. Friesche Jammen f2.10 a 2 90 dito Engelscbe f l .60 a 1.80; Zeeuwsche Jammen f3.15 a 3.25. Zeer ruime aanvoer. Handel vrij wel. ROTTERDAM, 15 Sept. Meekrap. De handel blijft zeer klein de kleine orders worden gemak kelijk iets onder noteering uitgevoerd. Van nieuwe Racijn waren de aan biedingen ruimer; enkele partijtjes werden verkocht. Ook van de nieuwe onberoofde werden een paar monsters vertoond en de qualiteit was zeer vol doende. f LONDEN, 15 Sept. Ter Veemarkt zijn aangevoerd Runderen 5000, Schapen en Lammeren 21000, Kalveren 300, Varkeus 200. Prijzen: Beste Runderen 6/4, Schapen en Lammeren 7/-, Kalveren 6/2, Varkens 5/6. Donderdag 18 dezer vertrekt van hier de O.-I. landmail, via Brindisi, per laatste trein. wordt, in de nabijheid van Amsterdam, uit de hand te koop aangeboden ter grootte van 17 bunders puik best WEILAND, waarbij is ter overname in huur 8 bunders. Te bevragen bij den Notaris ya^t HOUTEN, Keizers gracht bij de Westermarkt, LL 26a, te Amsterdam.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 3