BIRGEUL1JKE STAND DER GEMEENTE DELDER. BURGERLIJKE STAND DER GEMEENTE TEXEL. Woensdag had alhier bij de Directie der Marine de aanbesteding plaats ten behoeve van het hospitaal der Marine, gedurende het jaar 1874 van: 1. Versch vleesch, minste inschrijver de heer A. L. van Gelder ad f 75,98 de 100 kilogrammen 2. Witbrood, de heer M. Witsenburg ad f 22,87 de 100 kilogrammen; 3. Aardappelen, de heer P. van Twisk ad fl,94 de 50 kilogrammen 4. Bier, de heer R. H. Raads- veld; 5. Melk, de heer D. Konijn; 6 Groenten, de heer M. de Haas; 7. de wasch, de heer E. Kindt. Den 18 Oct. jl. is te St. Helena aangekomen Zr. Ms. schroefstoomschip Marnix Het Nederl. stoomschip Prins van Oranjevan Batavia naar hier, is 17 dezer, 's avonds te Aden aangekomen en heeft den 18den om 10 uur 's avonds de reis voortgezet, alles wel. Het stoomschip Holland, kapitein Hoefman, is Dinsdag ochtend jl. ten 10 uur Dungeness gepasseerd. Alles wel aan boord. De stoomschepen Borneo en Celebesvan de maatschap pij *Java," kwamen respectievelijk den 19 dezer te Batavia en Point de Galle aan. Alles wel. Aan het mailoverzicht van 8 October uit de //Java- Bode" ontleenen wij het volgende betrekkelijk Atchin. Het langverwachte stoomschip Sumatra [Gx.-Salsette)t is den ln Oct. te Batavia gearriveerd. Is geïnspecteerd met het oog op de bruikbaarheid van het vaartuig voor den trans portdienst naar Atchin. De stoomer is goedgekeurd, en men zegt ons, dat het bericht, als zou hij zijn tegengevallen, wat de inrichting betreft, onjuist is. Betreffende de voorbereiding tot de expeditie tegen Atchin willen wij hier alleen mededeelen, dat eenige zeer goede maat regelen genomen zijn, maar dat vele andere aangolcgcnheden onder de drukte en beslommeringen, welke die expeditie der regeering schijnt te bezorgen, aanmerkelijk lijden. Naar wij vernemen zegt de //Rotterd. Ct." wordt de geheele Rijksveldwacht gewapend met achterlaad- karabijnen (stelsel Remmington). De officier van justitie te Assen verzoekt mede te deelen, dat bij onderzoek is gebleken, dat er geene aanrading van het zoontje van bakker H. Strating aldaar, op den weg tusschen Assen en Vries, heeft plaats gehad. De jongen heeft bekend, dat hij met eenige jongens op den weg ruzie had gehad en uit vrees voor straf het in de courant van Vrijdag jl. mede gedeeld verhaal, dat hij was aangerand enz.had bedacht en aan zijn vader verteld. Het dorp Retranchement, eene oude verschansing aan het Zwin, eertijds aangelegd ter bescherming van den toegang naar Sluis, wordt tegenwoordig door eene vreeselijke ziekte geteisterd. In de Noordstraat aldaar, eene reeks van schamele woningen, vindt men huis aan huis slachtoffers van typheuse koortsen. Zoo ligt in het gezin eener weduwe de moeder zelve met vier harer kinderen op het ziekbed. Vrees voor besmetting houdt velen van het bieden van hulp terug, of schoon de predikant op treffende wijze in liefdebetoon voorgaat. Men meent, dat de ziekte is veroorzaakt door de schadelijke uitdampingen van den in den laatsten zomer iugedijkten Willem en Leopoldspolder. BUITEILAIDi De Parijzenaars vermaken zich tegenwoordig met de beschouwing van twee monsters; een menschhond en een meisje met twee hoofden. De menschhond, rechtstreeks uit Rusland gekomen, is van top tot teen met haar begroeid en ziet er ongemeen vervaarlijk uit. Zijn gelaat is nauwe lijks te onderscheiden door de lange grijze haren, die van zijn kruin over zijn voorhoofd en zijne wangen vallen en met zijn zwaren baard ineenloopeu. Door vorm en voorkomen doet hij het meest aan de gorilla denken, doch zijne ruwe groffe stem gelijkt op het geblaf van den dog. Al knorrend en brommend vertoont het monster zich aan het publiek. Een scherpe tegenstelling met hem vormt zijn zoontje Eédor, een kind met een melkwitte huid, waarop zich echter reeds hier en daar blonde haarvlokjes vertoonen. De bevallige glimlachjes en kushandjes van dit knaapje stelen het hart der toeschouwers. Het meisje met twee hoofden, of liever de twee aaneen- gegroeide meisjes, zijn Amerikaansche negerinnen, Christina en Mellie geheeten. Zij hebben twee hoofden, vier arinen en vier beenen, doch het middengedeelte van het lichaam is vereenigd. Overigens schijnen ze elk een afzonderlijk leven te leiden. De een kan slapen, terwijl de andere waakt; de een kan door hoofdpijn of verkoudheid gekweldzijn, terwijl de andere volmaakt gezond is. Tijdeus haar overtocht naar Europa is Christine zeeziek geweest, doch Mellie had er niet den minsten last van. Zij zijn klein van gestalte doch niet mismaakt en gelijken zoodanig op elkander als gewoonlijk bij tweelingen het geval is; de een is echter iets grooter dan de andere en ook in beider gelaatstrekken is verschil op te merken. Overigens voert het zusterpaar duo's en walsen uit, die het grillige publiek, als iets nieuws, weder eenige dagen bezighouden. Onder het meest mogelijk voorbehoud ontleent het //Dagblad'1 aan »Y Tndépendance Beige" het volgende: //De zoekenden naar mijnen hebben aan den oever van de Gouden Kreek het lijk van een man gevonden. Naast hem lag een mijnwerkers-houweel en een zak met een waarde aan goud van meer dan 100 kilo. Ze zagen met verwon dering, dat de stukken goud afgeslagen moesten wezen van een ontzaggelijk grooten voorraadeen enkel van die klomp jes erts heeft meer dan 20,000 dollars (ongeveer f50,000) waarde," Het volgend verhaal was daarnevens geschreven: //Ik heet William Crakson Den 20n October ben ik hier gekomen, vergezeld van twee Chineesche koeli's, om In t dal te onderzoeken; tegen den avond ontdekten wij een grot; wij besloten er binnen te gaan, om er den nacht door te brengen. Hoe groot was onze verwondering, toen wij bin nentredende zagen, dat de wanden van de grot op eeu af stand van meer dan een mijl geheel met een meer dan 2 yards dikke laag goud bedekt was. //De hoeveelheid goud, door ons gezien en afgeslagen, be draagt honderd malen meer dan Californië in 20 jaren heeft voortgebracht. Gedurende den nacht trachtten mijn koelies mij te vermoorden, om aldus voor zich alleen de ontdekking van die onmetelijke rijkdommen te behouden een vreesse- lijke strijd ontstond in de duisternis; ik werd ernstig ge kwetst; maar toch gelukte het mij de twee Chineezen door revolverschoten neer te leggen //De grot is gelegen maar ik kan mij slechts tot hier voortslepen, de krachten begeven mij ik sterf Als iemand dit leest, moet hij, om den goudberg te vinden, in de richting van gaan Benoemingen, enz. Z. M. heeft benoemd tot ridder der 4e kl. van de Militaire Willemsorde radja Boerhan' Oedin, thans kommandant van het derde district der afdeeling Stad en Voorsteden van de residentie Batavia. Benoemd tot heemraad van den Terschellinger polder de heer W. C. Doeksen. Vau 18-21 Nov. 1873. ONDERTROUWD: A. Briel, schilder, -weduwnaar van M. Dros, en C. Vonk. J. Henkes, vuurwerker, en E. M. M. de Boer. M.J. Peters, zeeman, en T. Koudenburg. J. A. Doeziö, kleermaker, en A. A. J. Kloppers. GEHUWD C. de Reuck en C. II. Geuze. C. Kersseboom en E. Veenstra. BEVALLENE. vau Rijn geb. Moojen, D. C. J. vau Hees geb. DeruisoD, Z. C. M. Petrus geb. Schorteldoek, Z. D. Benthera geb. van Hoeve, Z. OVERLEDEN t M. Poggcmeijer geb. Koorn, 34 j.J. Gerrits, 30 j. Van 6—13 Nov. GETROUWDGerrit Visser, weduwnaar van Cornelisje Duinkcr en Geertje Duiuker, weduwe van Comelis Selser. Klaas Schagen Jsz. en Antje Kuiper. ONDERTROUWDSijbrand Keijser Jsz., weduwnaar van Cornelisje Kooiman en Trijntje Dalmeijer. Pieler Bakker eu Dirkje Blom. GEbORENMartina d. v. Heerke Wegman en Jannetje Bakelaar. Jannetje, d. v Pieter Bakker en Cathariua Blom. OVERLEDEN Neeltje Daalder, 32 j. wed. v. Arnoud Langeveld. AELOOP DER OPENBARE VERKOOPING, gehouden door den Notaris B. WERENDLIJN SMIT, op Dinsdag 18 November 1873, in het lokaal 't Centrum: 1. Een perceel Weiland, Helderschen Polder. Kooper de heer L. Verhey qq.voor f2300. 2. Een Huis en Erf, Middenstraat. Niet verkocht. SCHEEPSTIJDINGEN. Binnengekomen te Helder. 18 Nov. Lizzie Tindie, Sparland, Nevvcastle. Nathanael, Treuman» dito. City of Durham, Nesbitt, Sunderland. Merchant Busch Keijzer, Yarmouth. Fredrik Theodorus,' Rab, Riga. Carolina, Cupido, Wyborg. Willem, Tcensma, dito. Yanadis, Christensen, Sundsvall. Prinds Oscar, Christensen, dito. Sandviken, Hansens, Lovisa. 19 Hastings, st. Newcastle. Trevethick, st. dito. Biddick, st. Sunderland. Enne Catharina, Faber, St. Petetsburg. Urania, st. Riga. Concurrent, Heyerdahl, Kotka. Catharina Elisabeth, Keun, Sandarne. Eendracht, Braamhorst, Aren- dal. Rotterdam, st. Bremen. Aeriel, Shipley, Newcastle. Rembrandt, st. Dantzig. Nederland Oranje, de Jong, Kotka. Ths. Baker, Ferry, Newcastle. J. A. Hooites, de Jonge, Petersburg. 20 Diana, st. Londen. Gezina, Bontekoe, Rochcster. Success, Shilleto, Seaham. Herman de Ruiter, Draijer, Borga. Juno, Burlinson, Sunderland. 21 Herstelling, van 't Veer, Londen. Hooite Wicher, Klazen, Liverpool. Brotherley Love, Moffatli, Newcastle. Seahorse, st. Huil. Grace de Dieu, Buret, Rouaan. T. E. Forster, st. Newcastle. Smales, Garbutt, Hartlepool. Anna Geertruida, Kempen, Bergen. Uitgezeild te Helder. 18 Nov. Principessa Maria Vittoria, Drago, Cardiff. Finchale, st. Sunderland. 19 Niets. 20 Niets. 21 Libra, Jorgensen, Fredrikstad. Elida, Christophersen, Noor wegen. Alert, st. Huil.

Heldersche Courant | 1873 | | pagina 2