WITTE BIOSCOOP. UITVOERING N.V. Stnombonldienst u. G.tn: Zur Wliililen. GRUNWALD'S MODE-MAGAZIJN „DE ZON" DAMES- en KINDER-COHFECTIE PINK PILLEN. Advertentiën. KUNSTTANDEN Journalistiek. Rei n-Leven-Beweg i ng Openbare Vergadering op Zaterdag 4 April 1914, Hoe wij het huwelijk beschouwen. Tooneelvereeniging „Excelsior" en „Helder's Harmoniekapel", „Leen me je Vrouw". 140 schitterende TAFREELEN. lederen avond slechts één voorstelling. Zondag 2 voorstellingen, 5 uur en 8 uur. Dienst NieuwediepAmsterdam. Ingezonden Mededeeling. Tegen dezenuwsmarten.. wat te doen Het voornaamste verschijnsel der zenuwamarten is de veranderlijkheid van haar plaats. De oorzaak er van is gebrek aan voedsel der zenuwen. Er kunnen twee dingen gedaan worden om de zenuwsmarten te be strijdenle. Iets warms aanbrengen en vastbinden op het smartelijke lichaamsdeel2e. De zenuwen onder steunen door een versterkend middel te nemen dat de grondstoffen bevat waaraan zij gebrek hebben. De warmte die kan worden aangebracht door flanellappen, door warme baden, verzacht de ontsteking der zenuwen en brengt een tijdelijke rust te w» maar zoolang de voeding van het zenuwstelsel niet is verzekerd, zullen de ontsteking en de prikkeling blijven aanhouden. De Pink Pillen leveren aan het bloed het noodige voedsel. Het bloed dat door geheel het lichaam omloopt, brengt dat voedsel naar de zenuwen. De eenige weg waarlangs een ge neesmiddel of voedsel naar de zenuwen kan worden gebracht, is door middel van het bloed. Denkt daaraan voort durend wel. Zeuuwsmart is een alge meen woord dat zeggen wil ontsteking van een zenuw. Naar de zenuw die aangetast is, verandert de naam. Heupjicht is de smart van de heup zenuw. De warrate-aanbrengende zaken kalmeeren de zenuwsmart en de Pink Pillen genezen die smarten door het gebrek in de voeding der zenuwen te herstellen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar ii fl.75 per doos, en f9.- per zes doozen bij het Hoofddepot der Pink Pillen, Dacostakade 15, Amsterdam, voor Helder en Omstreken bij H. DE BIE Biersteker, Keizerstraat 93 en H. W. ZEGEL, Kanaalweg 63 te Schagen bij J. ROTGANS; te den Burg (Texel) bij T. BUIS en verder bij verschillende Apothekers en goede- drogisten. Marine en Leger. Do kapitein ter zoe G. L. Goedhart, afgetreden commandant van het eskader in Oost IndiE-, wordt begin Mei per particuliere gelegenheid hier te lande terugverwacht. Bil Kon. besluit van 1 dezer lo. is, met ingang van 18 dezer, aan kapitein-luitenant ter zee H. S. Suermondt, wegens ongeschiktheid voor de verdere waar neming van don militairen dienst ten gevolge van lichaamsgebreken, eervol ontslag uit den zeedienst verleend, onder toekenning van pen sioen en het bedrag van het pensioen, inge volge de artt. 2, sub 8o., 19, 20 en 20 der „Pen sloonwet voor do zeemacht 1912", bepaald op I' 3126 's jaars j 2o. züu, mot dionzolfden datum, bevorderd tut kapitein-luitenant tor zee, de luitenant te zee le klasse C. Fock, en tot luitenant ter zee le klasse, de luitenant ter zee 2e klasse J. de Graait'. mariniers te Rotterdam en do luitenant 2do klasse G. e. N. L. Beekman by de Marine kazerne te Amsterdam. dezor geplaatst aan boord van Hr. Ms. Wacht schip te Willemsoord, en luitenant ter zee 2do klasse J. W. Henny met 16 dezer aan boord Hr. Ms. „Van Galen" en is do plaatsing aan boord van laatstéemel- den bodem van den luitenant ter zee 2c «lasso J. M. Luden ingetrokken en deze officier op non-actlvitoit gestold. Zie voor eventueel vervolg Tweede Blad. Tijdstippen van verzending der Brievenmalen. Naar Oost-Indië: zeopostvia Amsterdam zeepost vla Rotterdam Hofl. mail vla Genua Holl. mail via Marseillo Fran. mail vla Marseillo Ion, alleen op. verlan gen der afzenders). Dultsclic m. via Napels Naar Palembang, Riouw, Banka, Billitou en Borneo Datum der bezorging. TUdst, dor laat. busl. a/h Postk. 10en24April 7 en 21 14 en 23 Ene. mail via Brindisl HoTl. mail vla Gonua Holl. mail via Marseille (alleen op verl. d. aft.) Fran. mail vla Marseillo Duitsche m. vla Napels Naar Atjeh en de Oostkust van Sumatra Eng. mail via Brindisl Holl. mail via Gonua Holl. rnaU via Marseille (alleen op verl. d.afz.) Fran. mail via MarseiUe (voor Atjc-h alleen op verlangen d. afzend.) Duitsche m. vla Napels Naar Guyana (Suriname) zeepost via Amsterdam mail via Quccnstown mail via Soutbampton (aUeen op vort. d. afz.) mail via St. Nazairo 9 on 23 April 10 en 17 6en20 Naar Cura<jao, Bonaire en Aruba: 6£6'sav. n Vrtldag 1 Mei zeepost via Amsterdam mail via Soutliampton of Qucenstown mail via Hamburg (alleen op verl. d. aft.) Naar St. Martin, St. Eustatius en Saba zeepost via Amsterdam I 9eu 23 Aprilt 6.65'sav. (alleen op verl. d. aft.) mail via Engeland tien20 6J»'sav. Naar Kaapland, Natal, Oranje-Rivier kolonie en Transvaal eiken Vrijdag, 3.40 's namiddags. Voor Hr. Ms. „Panter" en „Vos" naar Colombo: 10 April, 3.40 'snam., 15 April 12.15 'snara., 17 April 12.16 'snam. en 6.55 'sav. Ingezonden Mededeeling. Die verschrikkelijke Pijn in den Rug beteekent Nierziekte. Indien U lydende zijfc aan doffe en stekende pijnen in den rug, moet U oogenblikkelyk op Uw Nieren letten. Indien U des morgens een onaange- namen smaak inden moDdhebt,blazen onder de oogen, troebele urine, dan hebt U beslist een Nieraandoening. De Witt's Nieren- en Blaaspillen, verkrijgbaar by H. B. de Bie-Biersteker, den Helder, ad f l.75 per doos, voldoende voor 2 weken, z(jn uitslui tend voor Nier- DeWÏtt's Blaasziekton beréid. Zy, die ze ge bruikten, beweren dat het resultaat zoo verrassend is, dat ze in de meeste gevallen byna alle genazen. BINNENLAND. De bollenvelden. Uit Hillegom meldt men: Met dit zonnige weer zal reeds aanstaanden Zondag 5 April, een bezoek aan Hillegom de moeite loonen. Er zijn tal van fraaie punten op be kende wandelwegen. Bioscoop-nieuws. „De Telgaaf' heeft tegenwoordig een nieuwe rubriek „bioscoop". Daarin neemt het blad alle nieuwe snufjes op dit gebied op, wetenschappelijke, populair enz. en wij zullen zoo vrij zijn van tijd tot tijd hier wat uit over te nemen als het ons lijkt. Men zal daaruit zien, dat hoe langer hoe meer de bioscoop voor allerlei nut tige doeleinden gebruikt wordt. Zoo heeft b.v. een dokter te Parijs proeven genomen met de cinematograaf als geueesinidpel tegen stotteren. Hij had een film genomen van een stotteraar en een niet stotteraar, die tegelijk „bonjourr papa" riepen. Doordat hij de trillingen weer apart opnam kon de stotteraar zien, waaraan zijn fout was toeteschrijven en wist hij, beter dan door uitlegging, zichzelf te cor rigeeren. Hier en daar lazen we wel eens, wordt de bioscoop bij het onderwijs gebruikt. Het blijkt echter, dat de bioscoop-industrieelen reeds lang op eigen initiatief een schoolfllm-biblio- theek hebben samengesteld, en dat zy op alle eventualiteiten gereed zijn wanneer te eeniger tijd de cinema tograaf als leermiddel in het leerplan wordt opgenomen. Een treurige geschiedenis. Wij hebben medegedeeld, zege het „Rott. Nwbld", in verband met het droevig sterfgeval iu de Snelhuck- straat, te Rotterdam, dat de vroed vrouw een briefje schreef aan een haar bekenden dokter, welk briefje per abuis bü een anderen dokter een paar huizen verder werd bezorgd en dat toen laatstbedoelde dokter ge komen is. Aan de woning in kwestie gearri veerd, heeft hij het terrein voor zijn collega vrijgelaten, voor den arts nl., die door de vroedvrouw aange schreven was, zeggende, toen hy hoorde, wien men verwachtte: O, hier moet dr. wezeu. Hij heeft toen per telefoou onmiddellijk dr. X., den door de vroedvrouw be doelden dokter geroepen, doch deze, gevraagd naar de woning der vrouw te gaan, zou geantwoord hebben Dank je wel! Daarop heeft de doker die gegaan was op het bij hem bezorgde doch niet voor hem bestemde briefje, zich weer, dus voor de tweede maal, be geven naar het huis in de Snellinck straat, maar daar hoorende, dat de huisdokter al onderweg was, is hy toen weer teruggekeerd. BUITENLAND. Vrouwelijke politie-beambte. In Engeland heeft thans de vrou welijke politie-beambte ook haar in trede gedaan. Te Liverpool is de eerste vrouwelijke politiebeambte, met den rang van inspecteur, be noemd. De bedoeling schijnt te zijn, dat deze inspectrice voornamelijk haar aandacht zal wijden aan kin dereu, en aan de bestrijding van den handel iu vrouwen en meisjes. Arbeidersvergiftigingen te Petersburg. In de laatste weken doen zich te Petersburg onrustbarende ziektever schijnselen voor. In talrijke fabrieken worden de arbeidsters onder raad selachtige omstandigheden ziek, en de bevolking, niet name de arbei dersklasse, verkeert in groote op winding. Den 17den Maart werden op de gummifabriek „Prowodnik" te Riga 23 arbeidsters ziek: den 18den Maart 16, den 25sten 7. Terwijl zjj ijverig met haar werk bezig waren, viel de eene arbeidster na de andere in on macht, de zieken werden als leven loos naar het fabrieks-ziekenvertrek overgebracht en kwamen eerst na langen tijd weer tot bewustzijn. De overige arbeidsters werden door een paniek aangegrepen en vluchtten uit de zalen. Van verschillende kanten werd de kreet: „Pest!" gehoord. De arbeiders verlieten hun werkplaat sen, namen een dreigende houding aan, organiseerden meetings Op 25 Maart doet zich in de te Petersburg gevestigde Russiscli Amerikaansche gummifabriek „Treu- goldnik" hetzelfde voor. Het zieken vertrek kon de bewustelooze zieken ternauwernood bevatten. Op de fa briek worden meetings gehouden en in de geheele fabriekswijk heerscht groote opwinding. Men geeft aanvankelijk de schuld aan een nieuwe, naar zwavel rie kende plakstof, doch ook op tabaks fabrieken, waar die stof niet werd gebruikt, doen zich dezelfde ver schijnselen voor. Thans heeft de verdenking zich bewaarheid, dat men hier met een agitatie-middel der revolutionairen te doen heeft. By hun verhoor deel den sommige arbeidsters mede, dat zij voor haar ziek worden 'n zoetige, aangename reuk hadden waargeno men. De ziekte begon steeds daar, waar de arbeidsters dicht op elkaar gedrongen aan 't werk waren. Het onderzoek heeft thans uitgemaakt, dat de vergiftingen veroorzaakt zijn door Salycil-methyl, dat sedert kort in Rusland wordt ingevoerd, ver mengd met ether en andere zelf standigheden. Een paar druppels hier van zijn voldoende, een niet al te groote fabriek met giftige gassen te vullen. Er zou een revolutionair „vergif tigingscomité" bestaan en de politie heeft reeds een aantal huiszoekingen en arrestaties verricht. Voetenverzorging. Het is niet de reinheid of de hygiëne, die het voorschrift geven, het is alweer de tirannieke mode. Te Parijs. Eene dame, die daar echt chic wil zyn - zegt T. B. in „De Fakkel" gaat barrevoets en draagt alleen een paar met juweelen bezette sandalen, zooals de Romein- sche imperatoren ze droegen en die slechts op hun plaats worden ge houden door een smal leeren riempje, dat tusschen den grooten en den volgenden teen doorloopt en boven op den voet een dwarsriepje ont moet, dat met kostbare steenen is bezet. Deze voetbekleeding schittert van edelgesteente. Het spreekt vanzelf, dat de naakte voet daarbij niet mag afsteken en dat is een groote moei lijkheid, waarvoor de Parisiennes zoo maar een, twee, drie geen raad wisten. Want de voetjes hebben nogal te lijden gehad van nauw schoeisel en vertoonen daarvan de duidelijkste sporen, die nu door de voetverzorg ster moeten worden weggewerkt. Dies worden de voetekens dit sei zoen even druk geschminkt als de gezichten, maar het resultaat is tegenovergesteld. Want na de bewer king zien de voeten er uit als natuur en het gelaat als een wassen beeld. Intusschen verdienen de voeten verzorgsters goed geld. Zelfs is er een te kort, want de beste onder haar hebben al een contract voor het heele jaar afgesloten, zoodat de dames die er niet tijdig genoeg bij waren, zich niet tweederangshulp moeten vergenoegen. En dat is nogal erg, want het werk moet in een wip gedaan worden. Zoodra madame zich heeft verkleed voor het bal, trekt ze ook kousen en schoenen uit, want blootvouts gaat zij uitsluitend bij hoog gala toilet en terwijl ze haar handschoeneu aantrekt, bewerkt de „voetverzorgster" haar voetekens en sch uift er de sandalen aan. UIT INDIË. Atjeh. De redactie van de „Sum. Post/' had een onderhoud met den gouver neur van Atjeh, H. N. A. Swart. De gouverneur acht, kort en goed, den toestand van Atjeh van dien aard, dat hij een vergelijking met alle andere gewesten kan doorstaan. Het aantal kwaadwilligen, in heel Atjeh, met een oppervlakte van 900 ii 1000 vierkante geographische mijlen, bedraagt en dan nog ruim genomen op 't oogenblik ten hoogste 60! „Er zijn er misschien méér in Batavia en in de meeste andere In- dischestedenvoegde de gouverneur er met een lachje aan toe. Nu zijn deze verzetslieden in Atjeh zeer verspreid. In de heele afdeeling Groot-Atjeh, met toch een 100.000 inwoners, is er geen enkele meer- ja, er zijn ook geen uit Groot Atjeh uitgeweken kwaadwilligen in andere gewesten te vinden. In 't Pedirsche thans bestaande uit de afdeelingen Segli en Meureudoe - met zijn 180.000 inwoners, êeu getal, overeen komende met dat van de residentie Benkoelen, zwerven nog 10 verzets lieden rond, die gezamenlijk beschik ken over 2 geweren, op z'n hoogst En zoo is 't ook elders. Hoezeer men er intusschen op uit is, om ook aan deze laatste sporen van verzet een einde te maken, kan wel blijken uit 't feit, dat voor 't opzoeken van die 10 kwaadwilligen in Pedir nog een heele divisie marechaussee plus 12 groepen infan terie, te zamen een kleine 500 man, gelegerd zijn. En of dat nu niet minder kon? Ja, zeker, maar ter geruststelling van de openbare meening.worden ze er zoolang gelaten. Het zou anders maar heeten, dat. Atjeh „van troepen wordt ontbloot". Alles wordt er dus thans opgezet om de overblijvende laatste verzetslieden op te zoeken, en men zal niet rusten het kan en mag niet anders - totdat de laatsten zich hebben gemeld, dan wel, vervolgd tot 't bittere eindo. zijn gevangen genomen of neergelegd. Het is", - zoo besloot de gouver neur met nadruk dit deel van het onderhoud - „mijn heiligeovertuiging, dat het in Atjeh nooit meer zal rnisloopen." Niet doen! „De Standaard" driestart: Van meer dan één kant hoorde men reeds van Kamerleden die den oud-minister, maar ook oud-predikant Talma weer in zijn ouden staat van leven herstellen wilden. En nu kwam heusch de heer Talma zelf op Pa- trimouium's jaardag de Kerkeraden schier vragen, om een beroep op hem uit te brengen. Deze oude liefde voor het zoo rijke ambt eert hem gewisselijk. En toch zouden we den Kerke raden willen toeroepen: Niet doent Op het politieke erf kunnen we hem eenvoudig niet missen. Onze keurbende van Staatslieden is toch al zoo bitter klein. Vooral een vocaal als Talma mag er niet uit wegvallen. Dat onze afgetreden Ministers nu wat uitblazen, misgunt niemand hun, maar aan uittreden uit de gelederen mag geen hunner denken. Straks weer voor het front! Uit den Omtrek. Rijkslandbouwwinterschool te Schagen. Aan de leerlingen der tweede klasse D. Boekei te Winkel, J. J. Koning te Kwadijk, H. C. Kooij te Harenkarspel, A. Marees te Bars ingerhorn, F. Th. Pahud de Mortanges te Haarlem en J. Schrooder te Hens broek werd op 2 April een getuig schrift uitgereikt, dat zij het eind examen der Rijkslandbouwwinter school met goed gevolg hebben De leerlingen D. Boekei, J. J. Ko ning, A. Marees, F. Th Pahud de Mortanges en J. Schrooder ontvingen tevens een diploma als melkcontro- leur. Anna Paulowna. Donderdagavond, 2 April, verga derde in het lokaal van den heer T. v. IJzendoorn de handeldrijvende- en industriëele middenstandsvereeni- ging. De vergadering was flink be zocht. De voorzitter de heer Jb. Stins opende met een toepasselijk woord de vergadering waarna de secretaris de notulen las, die onveranderd wer den goedgekeurd. Voorzitter deelde mede: lo. dat voor administrateur-bode zich 3 sollicitanten hadden aange meld, waarvan door 't bestuur was benoemd de heer P. J. Crum; 2o. dat door 't incassobureau in behandeling genomen worden de vorderingen van af 1 Januari 1910. Het bestuur gaf in overweging, dat in de vergaderingen groepen van dezelfde neringdoenden bij elkander plaats nemen om gemeenschappe lijke belangen beter met elkander te kunnen bespreken. Bij acclamatie werden eenige nieuwe leden toege laten. Met de benoeming van een rechts kundig adviseur was het bestuur nog niet geheel geslaagd. De ver gadering gaf het bestuur voor deze benoeming vrij mandaat. Hierna werden artikelsgewijze behandeld reglementen voor 't informatie- en incassobureau. Na bespreking en toe lichting door den voorzitter werd met algemeeue stemmen besloten, dat de vereeniging zich^al aansluiten by den Ned. Bond van Haarlemsche Handelsverenigingen en bij den Middenstandsbond. De contributie voor de eerste bedraagt ongeveer 15 cent per lid, voor de laatste f 5. per jaar. Bij de rondvraag kwam ter sprake, wat de Vereening kan doen tegen zoogenaamde „vliegende winkels". Met algemeene stemmen werd goed gevondeu de personen in deze ge meente, die voor dergelijke winkels geschikte lokalen hebben, le vei- zoeken deze lokalen voor dit doel niet af te staan. Gevraagd werd door een der aanwezigen of het niet daarheen geleid kon worden, dat de bakkers op Zon- en feestdagen uiet gingen venten. Dit zal dooi de bak kers onderling worden besproken. Afgekeurd werd, dat jaarlijks in deze gemeente iemand met zijn vaartuig uit een verafgelegen plaats komt, om hier vloerkleeden, matten enz. te verkoopen. Zoo iets werkt nadeelig voor de neringdoenden in deze gemeente. Aan de redactiën der plaatselijke bladen zal verzocht wor den van dergelijke personen geene adveitentiën op te nemen. Hierna sluiting. Burgerlijke Stand v. Anna Paulowna. GEBOREN: Aaltje, d. van Jan Bood en van Tryntje van Schoorl. Geertruida Maria Johanna, d. Hendrik Johannes Heiligenberg en van Maria Johanna Poulus Hendr kus Leonardus, z. van Cornelis Looijesteijn en van Maria Cornelia Berkhout. Grietje Dieuwertje, d. van Johannes den Das en van Jenneke van IJzendoorn. Jannetje, d. van Lambertus Jochem Wendel eu van Alida Schagen. Arie, z. van Pieter Martinus de Graaf en van Antje de Vries. Gerarda Geertje, d. van Evert Mostert en van Maria Johanna Krom- medam. Johanna Theodora, d. van Henricus Alleman en van Elisabeth Willemina Beers. Adrianus Johannes. z. van Pieter Jozef Mooij. Trijntje, d. van Pieter van Twuijver en van Tryntje Voorthuysen. Aaltje, d. van Pieter van Twuyver en van Tryntje Voorthuijsen. Herman Dirk. z. van Jan Wolthuis en van Tiijntje Wiggers. ONDERTROUWD: Johannes Ge- rardus van der Neut en Anna Johanna Rijkers. Klaas Hopman en Jacoba Catharina Kapitein. GETROUWD: Klaas Hopman en Jacoba Catharina Kapitein. Johannos Gerardus van der Neut en Anna Johanna Rijkers. OVERLEDEN: Maartje Wit, wed. van Pieter Boerman, oud 83 jaar. Dieuwertje Doorn, echtgenoote van Pieter Slikker, oud 34 jaar. Stijntje Smit, eerst weduwe van Willem, de Vries, later weduwe van Cornelis Vermeij, oud 68 jaar. Leonora Sei- densteeker, wed. van Justus Wes terbeek, oud 73 jaar. Trijntje van Twuijver, oud 1 dag, d. van Pieter van Twuyver en van Trijntje Voort huysen. Aaltje van Twuijver, oud 2 dagen, d. van Pieter van Twuijver en van Trijntje Voorthuijsen. Uit „Onder de Streep" van het Handelsblad Openbare bibliotheek. De bibliothecaris van een onzer boekerijen vertelt me, dat een van de meest trouwe bezoekers en boeken- leeners een dame is, die naar het uiterlijk, om het zoo maar eens te zeggen, niet den indruk maakt alsof zy zoo leesbegeerig is. Daarom nam onze bibliothecaris dezer dagen eens de vrijheid haar te vragen naar haar voorkeur juist voor omvangrijke boekwerken, die zij dan niet zonder inspanning mee huiswaarts torste. - „U schijnt liefst dikke boeken te lezen?" vroeg hij beleefd. Maar hij ontving dit onverwachte antwoord „Eigenlijk lees ik ze niet, meneer; maar ik heb een baby, en die zit er zoo makkelijk op, waardoor we een kinderstoel uitsparen." INGEZONDEN. „T.a.v.e.n.u." Bovengenoemde vereeniging heeft zich bereid verklaard tot het geven van een liefdadigheidsuitvoeriug ten bate van 't Hoefijzerverbond. Wat is het Hoefijzerverbond? Het Hoefijzerverbond stelt zich ten doel geld bijeen te brengen voor den bouw van een kinderherstellingsoord te Nunspeet voor het Centraal Ge nootschap voor Kinder herstel lings en Vacantie kolonies. De medische commissie, ingesteld door de algemeene vergadering, van het Centraal Genootschap oordeelt naast de gewone koloniehuizen een herstellingsoord voor zwakke kin deren onmisbaar. 15 H.A. grond zijn reeds hetonbe zwaard eigendom van het genoot schap. Men rekent dat er f 80.090 noodig zal zijn, waarvoor toch ons weldadig Nederland wel zal willen teekenen. Wat zal ons het hoopvol, symbolisch hoefijzer in Den Helder opleveren Wij hopen en vertrouwen een aanzienlijk bedrag. De volgende woek zullen jonge dames lijsten aanbieden in onze gemeente Door te teekenen kunt u van de Liefdadigheidsuitvoering profiteeren, wenscht u hiervan geen gebruik te maken, verblijdt ons dan met een groote of kleine gift op de lyst. Elke gift is een wapen meer in den stryd tegen onzen erfvijand de tuberculose. Het subcomité van het Hoefijzerverbond te Helder. Den 9en April a.s. hopen onze geliefde Kinderen JACOB PRANGER Jz. en IMMETJE VAN TWUIVER Pd. hun 12]/o-jar'9e Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende Ouders: J. PRANGER en A. PRANGER—Vos. Mede jiamens Broeders en Zusters. Anna Paulowna, 3 April 1914. Heden werden wij verblijd metl geboorte van onzen Zoon Johannes Jakobus. J. J. MUTTERS en Echtgenoota. Helder, 2 April 1914. Ondertrouwd: MARIE G. STORK WILLEM WITSENBURG. Amsterdam, 31 Maart 1914. Ondertrouwd J. B. DE JONGH, JEANNE VAN DER REST. Arnhem, Beaulieustraat 22. Eenige plaatselijke kennisgeving. Heden overleed na een kort stondige ongesteldheid, in den ouderdom van 49 jaar, onze lieve man en vader, de WelEd.Gestr. Heer M. E. PALM, Kapitein der Artillerie. Helder. 1 April 1914. A.P.PALM- van der Made. J. M. PALM. P. R. PALM. Heden overleed zacht en kalm, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Ster venden, ouze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer JAN VAN RIEL, in den ouderdom van ruim 81 jaar. Helder, 2 April 1914. Hoofdgracht 3. Uit aller naam: Wed. J. VAN RIEL, geb. N. Gomes. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Eenige cn algemeene Kennisgeving. Mevrouw VAN DAM, Hoofdgracht 85a, zal dezen winter geen ontvangdag meer houden. Mevrouw F. WIJS is verhinderd a.s. Dinsdag (7 April) te ontvangen. door mij gele verd, worden alleen betaald als ze goed voldoen. Drie maanden proef (gratis). Zitting te Helder: Donderdags van 11 «121/» uur, behalve de eerste Donderdag der maand, STATIONSTRAAT Nr.11. Gemakkelijke conditiën. Pijn looze behandeling met landarts. In een klein gezin (wasch buitens huis) wordt gevraagd, tegen flink loon, een nette DIENSTBODE, voor dag en nacht. Voorzien van goede getuigen. Br. No. 132, Bureau van "dit blad. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk, een bekwaam SCHOENMAKERSKNECHT. Adres: P. GO VERS, Kleine Sluis, Anna Paulowna. Voor een neutrale courant, verschij nende in Noord-Holland, worden te HELDER en omstreken, alsmede op TEXEL medewerkers (geen corres pondenten) gevraagd, speciaal voor de bespreking van zaken in verband staande met plaatselijke belangen op allerlei gebied. Br. fr. onder motto „Journalistiek", Algemeen Adv.-Bureau D. IJ. ALTA, Amsterdam. Groep HELDER. des avonds ten 8 ure, in de bovenzaal van Café „Central". Spreker: de Heer Rfla Ehrbecker, van Haarlem. Onderwerp: Vrij debat. Entrée 10 cent. ten bate van het „VACANTIE-KINDERFEEST", door de op Maandag 6 April, 's avonds 8 uur, in „Casino". Gespeeld wordt 't bekende Blijspel ENTREE f 0.50 of 0.25. KAARTEN verkrijgbaar bij den Heer KOKELAAR, Kanaalweg; Mejuff. JORDANS, DijkstraatMejuff. HELDER, Zuidstraat. VAM AF VRIIDAG 3 APRI1 TOT (H MEI DONDERDAG 9 APRIL: Prachtfilm van het huis GAUMONT in 7 Afdeelingen. Komt allen deze prachtfilm eens zien en U zult genieten van het schitterende spel der kleine SUSANNE PRIVAT in haar succesrol HET KIND VAN PARIJS Muzikale begeleidingJAN 6ÜHLEN, Orgel en Piaeo, I. PALA, Viool. Ondanks de enorme kosten van de film GEWONE PRIJZEN. OPENING 7 uur. -:- AANVANG 8 uur. De toeloop zal enorm zijn. Wij raden U daarom beslist aan, bespreekt Uw plaatsen a 5 cent per plaats, iederen dag van 12 tot 2 uur. Zomerdienst 1914. Aanvangende 8 April. Dagelijks: vertrek van Nieuwediep 's morg. 7.15 uur en 's av. 11 uur Amsterdam 9-15 'smid.4 Retour N.diep-Amsterdam 1ste kl. fl.60, 2de kl. 11.10 (onbep. geldig). Kinderen beneden 10 jaren half geld, beneden 3 Jaren vrij. Lokaaldienst Alkmaar—Nieuwediep. Zondag en Woensdag vertrek van Alkmaar naar Nieuwediep 's morg. 9.45 uur, Nieuwediep naar Alkmaar 's midd. 2.00 DE DIRECTIE. KANAALWEG 71 bij het Postkantoor HELDER Costuum „ILSE"

Heldersche Courant | 1914 | | pagina 2